Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 67-ма тема

  • 114 520
  • 733
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 610
Estell- заповядай рецептата на nordina - http://nanita-nordina.blogspot.com/2009/06/blog-post_3770.html  Много са вкусни картофките .  Heart Eyes

пеп- 4о- благодаря ти  Hug при теб , както винаги всичко изглежда страшно апетитно....  chef   bouquet .

Венета- чуден кекс .  Heart Eyes

# 706
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Estell- заповядай рецептата на nordina - http://nanita-nordina.blogspot.com/2009/06/blog-post_3770.html  Много са вкусни картофките .  Heart Eyes

пеп- 4о- благодаря ти  Hug при теб , както винаги всичко изглежда страшно апетитно....  chef   bouquet .

Венета- чуден кекс .  Heart Eyes

Благодаря, интересно имам тази рецепта, но картофите не изглеждаха така на снимката.  newsm78 Благодаря, явно има само 1 вид гръцки картофи, но са ужасно вкусни.

# 707
  • Габрово / но е чистокръвна старозагорка/
  • Мнения: 4 370
ЕЕЕЕЕЕЕЕ, ама не така, вие само знаете да съблазнявате, а ние със слабите ангели....  #Crazy  ooooh!  Wink

И както винаги на първа линия пак Пеп-4о, Венета, Пепика, bliznacite2004 ,ilrai78 ,asyalein....   Hug

ябълково охлювче, но с бутер тесто   по рецепта на Лабрекс. За теб една голяма  Hug и  Heart Eyes

          

Моля за извинение, но качеството на моите снимки е на светлинни години от вашето, но пък вкуса на охлювчето е превъзходен.

Още веднъж голямо благодаря от името на цялата фамилия за Лабрекс. Твоите рецепти са напълно по наш вкус и няма такава до сега, която да не ни е харесала. Много целувки
!!!! newsm51    smile3525

Успешна седмица на всички!    Laughing

# 708
  • от точка К до точка С и обратно
  • Мнения: 150
Добър ден и от мен!
Момичета, страхотни сте! Благодарение на вас тук е толкова уютно, приятно и вкусно! Истински развъдник на кулинарни идеи сте! За всички по един голям   bouquet!
И аз като много от вас бях изкушена от сладкиша на ilrai78. И се поддадох на изкушението - наистина е страхотен и с прекрасен вкус! Пекох във форма с 26см., стана дебеличък, черешките ми не потънаха и в средата не се изпече много добре. Но изглеждаше толкова апетитно, че фамилията си изрязваше открая неравни парчета и се наслаждаваше. Та ще помоля ilrai78 да сподели в каква форма пече сладкиша и на какви градуси, защото допускам, че грешката може и от печенето да е, а в рецептата това не е споменато! Благодаря предварително!
 Извинете ме за многословието, сега по същество:
Салатата по рецепта на Звездев                  Панирано пилешко филе със сусам          



Сладкиша на ilrai78                                                                            кекса в микровълнова
                                                                                             (забъркан от страх да не останат без десерт)

 

Момичета, смених монитора и снимките ми се струват доста ярки и вие ли ги виждате така?

# 709
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Гуинет ,пекох на 180*. Не смятам, че ти се е получил дебел. Моя беше  по-дебел от твоя. 26 см форма е добре. Аз в случая го пекох в две малки продълговати форми. А моите череши потънаха на дъното, пък аз исках да са по средата някъде...
Съжалявам, че не се е получил... Sad

# 710
  • София
  • Мнения: 15 435
  Снимките са разкошни!А в какво печете в микровълновата? И на кое?

# 711
  • от точка К до точка С и обратно
  • Мнения: 150
ilrai78, не съжалявай - изяден е вече! Laughing А аз със сигурност пак ще го направя, защото е много вкусен! Peace Благодаря ти за бързия отговор!  bouquet
 Тайна,  благодаря за отзива - моята микровълнова е 700W. Пекох кекса в намазана силиконова форма 10мин. на максимална степен. За две седмици трети път го правя вече  Peace

# 712
  • София
  • Мнения: 15 435
ilrai78, не съжалявай - изяден е вече! Laughing А аз със сигурност пак ще го направя, защото е много вкусен! Peace Благодаря ти за бързия отговор!  bouquet
 Тайна,  благодаря за отзива - моята микровълнова е 700W. Пекох кекса в намазана силиконова форма 10мин. на максимална степен. За две седмици трети път го правя вече  Peace
 Ще трябва да се пробвам, но първо с нещо малко, че нямам силиконова форма за кекс! Дали да не пробвам с мъфини?Ама аз защо, все си мисля,че тестото ще си остане сурово? Гуинет, твоя кекс по коя рецепта е правен?

# 713
  • Габрово / но е чистокръвна старозагорка/
  • Мнения: 4 370
Ще трябва да се пробвам, но първо с нещо малко, че нямам силиконова форма за кекс! Дали да не пробвам с мъфини?Ама аз защо, все си мисля,че тестото ще си остане сурово? Гуинет, твоя кекс по коя рецепта е правен?

  Моля за извинение, че се намесвам, тъй като въпроса е към Гуинет, но аз пека в иенска тенджера с диаметър 20 см и височина 8 см., моята МВ е 800W и пека 8 мин., след сухата клечка оставям около 5 минути вътре в МВ при полуотворена вратичка.
 
Когато правя като кекс в  средата слагам чаша с вода пълна до половината. Това го пише в рецептата на Лабрекс.

Правила съм без чаша в средата по рецепта на Наталина и ползвах като блатове, след като  срязах на три,  за тортичка с плодове и сметана, след като сиропирах за да не сухо. А миналия ден "Маковия за 6 минути" на Лабрекс, но по тази рецепта като кекс с чаша в средата и залях с шоколад.

Лабрекс има и рецепта за малки кексчета пак в МВ., но тях не съм пробвала още. Иначе редовно правя кекс в чаша за 3 минути в МВ.

За лятото предпочитам леки и бързи сладкиши, с които да имровизирам в момента, както и различни кремчета с плодове, като този на Nya.

Успех Тайна ! Laughing И да покажеш.

# 714
  • София
  • Мнения: 15 435
   Тутулина, благодаря за подробните обяснения! Аз, както винаги, всички наопъки, аз на терсене - и йените ми са елипсовидни и не се събират в микрото. Сега ще поразгледам, какво може да стане за микровълновата.

# 715
  • Габрово / но е чистокръвна старозагорка/
  • Мнения: 4 370
   Тутулина, благодаря за подробните обяснения! Аз, както винаги, всички наопъки, аз на терсене - и йените ми са елипсовидни и не се събират в микрото. Сега ще поразгледам, какво може да стане за микровълновата.

 Тайна, може да пробваш с някоя купа от дебело стъкло, но не си спомням как се проверяваше дали е термоустойчива в МВ  newsm78. Дано някой да даде пояснение... Wink
Може и купа от термоустойчива пластмаса да се ползва.

# 716
  • Мнения: 1 878
Аууу, заинтригувахте ме с тези кексчета в микровълнова! А дали има тема с рецепти за такива! Предварително се извинявам за мързела ми , но ако почна да се ровя в темите, ще искам да наготвя един  милион неща и ... разбрахте ме  Blush

Междудругото само да кажа, вчера направих онези гръцки картофки, за рецептата на които сърдечно благодаря!   bouquet Станаха супер вкусни, но не успях да снимам, че гладът беше на първо на място  Mr. Green

# 717
  • Мнения: 384
Гуинет,  и снимките и всичко ,което си приготвила е прекрасно.Аз когато пека такъв плодов сладкиш и не искам плода да падне долу ,набрашнявам ...вишните например.

# 718
  • София
  • Мнения: 15 435
   ooooh! Опитах, в една силиконова форма кученце. Ама това не е за мен. Едно,че фурната ми е малка, второ формата влиза плътно  от край до край и не се върти, трето на места се изпече, на места остана сурово.Допекох го във фурната, но пък не ми се отлепи от формата. Embarassed Ще си карам по бавния начин. Hug Ето нещо като нищо!Но за ядене става, нищо,че е без вид. hahaha Joy

http://media.snimka.bg/6370/018995491.jpg

Последна редакция: пн, 31 май 2010, 14:32 от Тайна

# 719
  • Габрово / но е чистокръвна старозагорка/
  • Мнения: 4 370
Аууу, заинтригувахте ме с тези кексчета в микровълнова! А дали има тема с рецепти за такива! Предварително се извинявам за мързела ми , но ако почна да се ровя в темите, ще искам да наготвя един  милион неща и ... разбрахте ме  Blush

Kölsches Mädel ,

това е на Наталина  

http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,249.msg501.html#msg501

а това на Лабрекс

 
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=241916.195  пост 207 и 209

Общи условия

Активация на акаунт