Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 40 отговора

София

Здравейте,
Пиша,  защото вече съм доста притеснена!  Sad Confused
Бебето ми беше на 2 и половина седмици когато се появи обрив първо на лицето и после по цялото тяло! Притеснява ме, че сега е минал цял месец, но обривът не изчезва. По бузките е най-видимо, защото обривът се зачервява от влагата, а по тялото обривът стои по-незабележим, но пък се усеща на пипане – кожата е грапава като шкурка. Обривът е много ситен, като акне, пъпчиците не са едри, но пък са страшно са много, все едно съм посипала детето с кристалчета ситна захар. Сега педиатърът и изписа коркостероиден мехлем за бузите, но още не съм го намазала, защото не знам дали обривът е от алергия към храна или препарат, дали е от прегряване, дали е от хормони. Факт е, че вече 1 месец не изчезва, а стои постоянно. Вида на пъпките ми напомня на ситно акне, пъпчиците са бледо жълтеникави и много на брой и на гъсто, много рядко се зачервяват.
Майки, някоя от вас имала ли е такъв проблем с дедето си и какво може да сподели? Ако има във форума специалист дерматолог, моля да ме посъветва. Какво мога да направя за да изчезне обривът???  Rolling Eyes Rolling Eyes
Благодаря!
Цитирай

NGC 4486

Най-малкото, което можеш да опиташ, е да се довериш на педиатъра, да използваш мехлема, но същевременно с това да направиш и хранителна диета. Ако пъпките не се повлияват от мехлема, може проблемът да е друг. А може и този мехлем да не е най-подходящият.
Възможността за алергия към храна (а и въобще някаква алергия) е доста голяма.
Ето какво намерих:
"От менюто на децата трябва да бъдат изключени кравето мляко и всички продукти от кравето мляко, телешкото месо, говеждото, рибата, пшеницата и всичките продукти, които съдържат глутен, соята, зеления фасул, граха, меда, шоколада. Ако кърмите трябва да избягвате същите храни."
Дано е от полза.
Цитирай

DE

Имала съм подобен проблем и с трите деца - бебешко акне.
Копирам няколко линка по въпроса:
http://www.zdravobebe.com/2010/01/blog-post_15.html
http://pregnancy.medical.bg/delivery/information/newborn-skin-care.html
http://www.moetodete.bg/encyclopedia_0_0.html

П.П. Темата ти не е за тук, скоро ще я преместят.
Цитирай

София

Големия ми син като бебе имаше същия обрив-по бузките и по крачетата.Мазах го с какво ли не, но не минаваше месеци наред.Казваха че е алергия, най-вероятно от козметиката.Смених я, но пъпчиците не изчезваха.Накрая се оправи с едно кремче, което се приготвя в аптеката.За съжаление затрих някъде рецептата, а толкова дълго я пазех.
Когато стана на 5-6г. правихме тест за алергии и се оказа, че има макар и малка реакция към хистамина.
В момента е със същия обрив-пак по бузките и целите му рамена са покрити със ситни пъпчици.Вчера го водих при личната-алергия.Сега е на диета и пие един сироп и мажа с мехлем.Ще видиме колко време ще седи този път обрива.
Цитирай

неустановено

Моето бебе имаше обрив по лицето. След като един месец го търпях и педиатърът каза, че ще мине сам, го намазах веднъж с Елоком и нещата се оправиха. Въпреки че не се препоръчва употребата на кортикостероидни препарати за щяло и нещяло.
Цитирай

София

Обривът може да е от всичко-храна,козметика,перилен препарат и т.н.Първо започни с диета,ако кърмиш,както ти е писала Servallan.Ако не се кърмите-млякото,мини на ХА.За мазане има много неща,но не се знае кое му е точно подходящо.Аз съм ползвала Фенистил-капки и крем,помогнаха ми.Елоком-а е добър,но с него трябва да се внимава.Все пак потърси специалист.
« Последна редакция: пт, 14 май 2010, 14:45 от dessy77 »
Цитирай

Бургас

Може да е алергия,непоносимост към нещо-препарат,храна или козметичен продукт.Най-добре консултация със специалист.
Цитирай

Смени перилния препарат.
Направи диета.
Потърси консултация с алерголог и дерматолог.
Цитирай

София

И ти стоиш и държиш детето така цял месец???
Да не говорим, че има сума ти дерматолози добри, които много по-качествено биха ти отговорили отколкото някой тук.
Цитирай

Düsseldorf, DE

Винаги съм се чудела, защо при определен здравословен проблема се тича при педиатъра за лечение. Взимаш направление и търсиш специалист в дадената област.
 Педиатър, който с просто око заяви, че един обрив е алергия, може да си скъса дипломата.
Има си дерматолози и те се занимават именно с проблемите на кожата. За алергия, без кръвен тест не може да се установи какъв е проблема.
В последно врем всичко се обяснява с алергия, но не е така.
Търси дерматолог и даже вземи две различни мнения.
Кожните проблеми не са за подценяване и пренебрегване.
Достатъчно си чакала.

Цитирай

неустановено

Педиатър, който с просто око заяви, че един обрив е алергия, може да си скъса дипломата

По- лошото е, че има родители, които безрезервно вярват на такива диагнози... За колко АБКМ, атопични дерматити и пр. диагнози знам, поставени от педиатър без никакви изследвания... И майките започват едно лутане в омагьосан кръг.
Цитирай

Добрич

mamaeli, синът ми беше получил този обрив 2 седмици след раждането си.Първоначално си помислих ,че е от целувките, които получаваше от мен, после си помислих ,че е от зехтина, с който го мажех след баня.Ходих на лекар и той дори не обърна внимание-каза ми, че е бебешко акне и така бебето се приспособява към въздуха и другите дразнения от заобикалящият го свят.Каза да не третирам с нищо, но аз на своя глава почиствах по 2-3 пъти на ден с паммуче, натопено във физиологичен разтвор, и после съъъвсем лекичко със "Бочко със смрадлика".Не твърдя, че е от тези процедури, но акнето изчезна към третия месец.Ако те притеснява ,се консултирай с лекар.Бързо да се оправи детенце Peace.
Цитирай

Благоевград/Перник

Мамаели,ние преди няколко дни имахме ситни пъпки в областта на бради4ката..Намазах го 2,3 преди лягане с македонска мас(това е крем в розова опаковка)и сега няма и следа от тях.Можеш да опиташ.Ако пъпките не минат,то крем4ето не вреди по никакъв на4ин.Полвала съм го и за подси4ане.
Цитирай

В.Търново

Задължително трябва да се заведе детето на кожен лекар!Понякога и педиатрите се объркват.Моето бебе като беше на около месец се появиха такива пъпки само по лицето и вратлето отзад.Педиатърката каза,че е бебешко акне,щяло да му мине....Да,ама не,проблема се засили,пъпчиците тръгнаха и надолу към гръбчето,станаха още повече,цялото му лице,уши,клепачи,навсякъде имаше.Накрая ни пратиха на кожен и само докато го види доктора и каза,че пъпчиците се дължат на вид гъбички по кожата.Изписа Певизон  и след 1,2 намазвания веднага се видя подобрение.Доктора каза,че има бебета с такъв обрив не само по лицето,а и по цялото тяло.Аз се притеснявах много,защото педиатърката ни държеше така близо месец и половина,два и пъпките бяха ужасно много станали,но кожния каза,че нашия случай в сравнение с други бебета,които са с обриви по цялото тяло,е лек!И наистина,след мазане една седмица се оправи бебчо.Така че,МНЕНИЕТО НА КОЖНИЯ СПЕЦИАЛИСТ Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!Може наистина да е всичко,но от това което прочетох и от това какъв вид са пъпките мисля,че са като нашите.Но може и да греша.
Желая бързо да се оправи бебето и без притеснения!Успех! Smile
Цитирай

А,да не би случайно да обличаш детето в повече?Да не си го претоплила?Как го обличаш в това време?
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 40 отговора