Бали и Малайзия през декември

  • 39 138
  • 160
  •   1
Отговори
  • Мнения: 327
Здравейте  Hug неуморни пътешественички.
Има голяма нужда от вашата помощ Praynig
Смятаме средата на декември да пътуваме за Бали и Малайзия
Сега съм на тема билети,ето и какво открих като дати и цени
15.12 Истанбул-Бали с Малайзия аир цена за 3 възрастни(детето е на 13 год)1463 евро
21.12 Бали-Лангави 170 $ пак за тримата с азия аир
28.12 Лангави- Истанбул 1204 евро

това е за полетите,какво ще кажете като цена.Ако знаете някой по  евтини компании   готова съм да сменя датите?Часовете на полетите ни устройват.

Смятаме да останем за 5 нощувки в Бали.Кой хотели ще ми предложите?Нещо среден клас,и какво трябва да се види там?
В кой сайт е най удачно да се резервира хотела?Заслужава ли си да се плаща за ол .инкл?

А  и да не забравя,за колко дена се издава виза за Бали?

Останалите 7 нощувки искаме в Ланкави.Хотела може би ще е Berjaya Langkawi Resort 4*
Ако имате други предложения съм готова да ги разгледам.
каква сума ще ни трябва за допълнителни разходи?


Това ще ни е първото пътуване ,което смятаме да си организираме сами.Така ,че ще имам нужда от вас   bouquet

Последна редакция: сб, 15 май 2010, 23:45 от еими

# 1
  • Мнения: 1 417
Виж Катарските авиолинии, Истанбул Бали излиза 1238 евро и с Турските може да погледнеш комбинации, като най-често се пътува през Сингапур.
Asinka беше съвсем скоро там, мисля че с Турците летяха, може да и пишеш.
Хотелите на Бали са отлични и като цена са съвсем прилични, ал инкл. се предлага на много малко места, а и няма смисъл според мен.
5* хотели са на Нуса Дуа, което е малко далеч от центъра Кута.
Цени за хотели може да видиш тук http://www.asiarooms.com/
Виж с търсачката имаше и други теми за Бали

# 2
  • Мнения: 327
Изчетох всичко,което имаше във форума за Бали и Малайзия.
Ще разгледма сайта с хотелите и Катарските  авиолинии.
Очаквам Asinka да се включи,четох ,че ще пътува за там.

Бихте ли ми препоръчали и агенция,която може да ми свърши таз работа,или само да ми резервират хотел например?

А ето на какво попаднах докато търсех билети
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=501627

Последна редакция: сб, 15 май 2010, 13:11 от еими

# 3
  • Мнения: 11 747
Ние сме във Варна, та пътя до Истанбул ни е толкова, колкото до София, новината не ни грее...

Аз си харесах Убуд. Асинка го спомена и добре, че погледнах снимки от там. Много ме впечатли зеленината, джунгли, направо, оризищата, хотелите ми харесаха.
За посещение си харесах и набелязах - Pura Besakih и Pura Ulun Danu Bratan
Първия храм бил пръв и по значение на острова, а втория втори по значение  Laughing  , но първи по красота за мен.
Набелязала съм маймунската гора до Убуд, също и един еднодневен трип с колела из оризищата, някакви селца, обяд във ферма - такива неща.

Не съм гледала за билети, защото моята работа е още в морето, а аз съм сложила тигана, но ако има полети от/до Кута, ми се ще и 2 нощувки там, за да разгледаме малко града, да си топна краката в Индийския океан, да си знам, че и там съм била.

Ще ми се и 2 нощувки в Сингапур, ако и без друго самолета минава от там...

# 4
  • Мнения: 1 417

Не съм гледала за билети, защото моята работа е още в морето, а аз съм сложила тигана, но ако има полети от/до Кута, ми се ще и 2 нощувки там, за да разгледаме малко града, да си топна краката в Индийския океан, да си знам, че и там съм била.

Пина, тя Кута е на 30-60 мин път с кола, тъй че никой който е ходил на Бали не е я пропуснал Wink
Убуд е в планината и ако искаш да се разхождаш е малко по неудобно, а и там доста честичко попревалява и е малко по-хладно
Новината за Катар мнооого ме радва Wink

# 5
  • Мнения: 327
Декември се води дъждовен период,има ли някой ходил по това време?
Толкова ли е страшно през това време?
Новината за директния полет София-Катар и нас ни радва,но зависи и на каква цена ще са билетите.
А както е споменала Пина,и на нас Истанбул ни е май по -удобно.Ще пътуваме от Хасково.

# 6
  • Мнения: 11 747
mi6i, тези 2 храма, които съм споменала в предния ми пост, гледам, че са по- близо до Убуд, отколкото до Нуса Дуа. Няма ли да е по- удобно от там да се направят тези екскурзии или греша? Може би няма път от там и трябва да се връща надолу и после към обектите?

# 7
  • Мнения: 1 655
Времето си беше супер през ноември. Ние когато ходихме до Туламбен да се гмуркаме минахме през Убуд и през целия път и на отиване и на връщане беше приятно защото се минава покрай много селца на всякъде оризища и джунгла. Много е красиво Peace. Убуд е известен и с дърворезбите които са страхотни, по пътя от двете страни има работилнички където изработват и продават много красиви неща.
Ние бяхме в Кута, в Комодо, в Санур и в Туламбен беше незабравимо пътешествие Peace Само съжалявам, че не направихме 2 дни Сингапур където имахме така или иначе кацане, пътувахме с Турските авиолинии. Нашият полет беше Истанбул- Джакарта- Истанбул на човек 571 евро. От Джакарта-Бали - Джакарта с Азиа еър 72 евро на човек.
Нещо ако друго мога да съм ти полезна питай, пък дано мога да помогна Hug

# 8
  • Мнения: 327
Коя от Бг.фирмите ще ми препоръчате да ми резервира хотела?
mi6i как да разбера цената за 3 човека?Не ми дава опция да задавам за колко хора?

# 9
  • Лондон
  • Мнения: 449
http://www.facebook.com/#!/album.php?aid=33404&id=1481684658

Позволявам си да споделя няколко снимки от Бали, за мен досега си остава едно от най-вълнуващите места, където сме били, а мислех, че доста сме видели Wink

Позволявам си да споделя:

- ние бяхме февруари, което също се води дъждовен сезон, нищо притеснително, излива се порой за 10 минути и после джунглата изглежда още по-впечатлителна, свежа, птиците пеят, въобще много ми хареса дъждовния сезон Grinning

- бяхме отседнали в Убуд, много симпатично градче, както са казали вече, много занаяти, художници, много култура, може дни да се прекарат само по галериите, другото хубаво нещо е, че е в средата на острова и е много удобно за еднодневни екскурзии. Наемахме кола с шофьор (не правете грешка да се опитвате да карате вие, движението е ляво и лудницата - пълна), и обикаляхме джунглите, всички храмове, просто спирахме в селцата по пътя...Няма такова място...
- много ни хареса паркът със слоновете, на около 20 минути с кола е от Убуд, направили са резерват за спасени от друг остров слонове, имаше и 3 малки, на по няколко месеца...изисква се резервация, но в Убуд има много интернет клубове и няма проблеми;

- Хотелът го изберете според това, което ще искате да правите, аз винаги хвърлям по един поглед в Trip Advisor и чета поне няколко от последните мнения на посетители, досега не сме имали неприятни изненади. Преценете какво искате да правите, ако ще лежите на плаж, то тогава вижте някой на Нуса Дуа,  ако искате да обикаляте, Убуд е много подходящ за само да преспите и да обикаляте през другото време;
- не ви трябва агенция за резервиране на хотел, по-добре изберете някой в сайта на Trip Advisor и си го запазете сами;
- не поръчвайте предварително таксита или екскурзии, всичко договорено на място е в пъти по-евтино, пазаренето е желателно и препоръчително, а избор има много голям;
- ако имате местен шофьор го накарайте да ви откара в някой местен рибен ресторант, не където ходят туристите, а местните - изглежда малко така Party, но храната е най-вкусната, която съм яла някога, особено стекът от риба тон;
- премислете общият ви план и ако можете, отделете повече дни, не само 4ри...Аз като тръгвахме исках да имаме още поне 10...

Надявам се да съм била полезна...

# 10
  • Мнения: 1 655
tzvetak абсолютно съм съгласна с това което си написала Peace.
Там всичко е на пазарлък, особено при покупка или наемане на личен шофьор за цял ден.
Ние както писах бяхме в Кута и от там също мястото е добро за пътуване из острова. На плаж обаче там не сме ходили Peace

# 11
  • Мнения: 327
Знам ,че времето е малко ,но не разполахаме с повече време.
А  ни се ще с едно пътуване до там да видим и Малайзия.
ще си набележим най важните места и ще гледаме за 2-3 дни да ги обиколим,че да остане и малко време за плаж.
А относно Малайзия май ще е повече за релакс с малко обиколки.
Ще пътуваме с детето така,че трябва и малко почивка.
Какво смятате,че ще бъде интересно за детето?
tzvetakнещо не мога да разгледам снимките  newsm78

# 12
  • Мнения: 1 655
Еими обезателно Бали Зоо, т.е. зоологическата градина. Много ми хареса на мен, до сега в такъв зоопарк не съм ходила Peace. В албумите ми има снимки и от там. На определени часове има в ресторанта на зоопарка шоу с малки животинки с които може да се снимат туристите. Ако е фен на сърфинга може да се научи там да кара сърф, много е подходящо мястото в албума ми от Бали има мисля и на сърфисти снимки.

# 13
  • Лондон
  • Мнения: 449
http://www.facebook.com/#!/album.php?aid=33404&id=1481684658

Това е линкът към страницата ми във Фейсбук, ако не се отваря, ме потърсете по регистрация

Tzveta Stoilova

# 14
  • Мнения: 11 747
tzvetak , пише, че съдържанието не е достъпно. Може би албума ти е видим само за приятели, от настройките така си го направила.
Радвам се, че някой е отсядал в Убуд. От там удобно ли е за посещение на тия два храма, които споменах - Pura Besakih и  Pura Ulun Danu Bratan?

dolores аз съм те пропуснала, че сте били на Бали  Simple Smile  Като наближи работата, може да ти поискам консултация на живо  Simple Smile  За сега кажи, с тоя полет, дето сте летели до Бали, в Кута ли казахте?

еими, искам да ти се извиня, че ти окупирах темата  Embarassed  но не смеех да пусна своя, тъй като имам доста ангажименти преди да планувам конкретно пътуването, но като видях твоята тема и моментално се закачих....

Общи условия

Активация на акаунт