Бихте ли*кърмили ли сте чуждо бебе?

  • 2 532
  • 70
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 531
Конкретно на въпроса не мога да отговоря, тъй като не съм изпадала в ситуацията да имам мляко в излишък, а точно обратното. Сина ми седя в кувьоз 7 дни.На 6 ден ми го дадоха да го кърмя, но не му стигаше и тъкмо се бях засилила да го дам на друга майка с много млако да го донакърми, когато сестрата се намеси и каза че е збранено заради СПИН и др. болести и ме достраша... На 3 месеца приключихме с кърменето , но не и със кърмата , взимах от една приятелка. Един ден се опитахме да го накареми да суче от нея- е дърпа се и не пожела да засуче, не е бил на повече от 4-5м. Пробвахме и със сетра ми/тя имаше бебе по същото време което кърмеше успешно/ и от нея оказа да засуче - ЗАЩО? мислех че е отвикнал вече да суче?
Интересно ми е кърмил ли е някой отбито вече бебе, изключвам новородените?

# 31
  • Мнения: 3 161
По-скоро не, от страх да не предам нещо на моето. Макар че често имам желание да предложа...

# 32
  • Мнения: 127
Аз може би само на познати хора. И пак не съм много сигурна. макар че точно вчера си мислех за това - една моя приятелка се връща на работа другата седмица и си говорехме, че ако бабата не се справи и си тръгне скоропостижно, винаги може да разчита на мен за една-две седмици за гледането. Къде на майтап, къде на сериозно мислех да й кажа, че дори мога и да го накърмя, за да не се налага "кърмене" с шише - тя и бездруго се опасява, че той така ще се отбие. Но не ми стигна смелост да го кажа, или пък си го помислих като се разделихме - вече не помня  Confused Аман от това кърмене - съвсем съм склерозирала  Embarassed!

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 653
Ами на мен ми се случи преди около месец и нещо да се пробвам да накърмя едно ревящо от глад бебе на една приятелка, с която се бяхме запознали в градинката. Бебето беше на около 3 месеца и на изкуствено хранене още от самото начало, та ми беше много интересно дали ще засуче. Бях сигурна, че сукателния рефлекс не се забравя толкова бързо, но малкото изобщо не знаеше какво да направи. Така и не направи опит да дръпне. Преди да и предложа имах известна дилема дали въобще да отварям дума за кърмене, но като го гледах как реве, бързо бързо се престраших   Grinning

# 34
  • Мнения: 191
Да, бих. Дори опитах да накърмя бебето на момичето с което се разхождам.
Огладня докато бяхме на разходка в морската, но за съжаление той отдавна е на адапте и не поиска/не можа да засуче Sad

# 35
  • Мнения: 843
    Кърмила съм в родилния дом. Ирония на съдбата...единствените 5 дни кърмене.Sad((  Рядко приятно преживяване)))
Жената до мен не и слезе кърма , а нейното гладниче ме изяде. Моята хубавица не ми хареса зърната пък и мързелива беше.  И никога не засука.

    Отговорът е  - да бих. И съм:-))

# 36
  • Мнения: 1 878
Ако познавам майката и тя ме помоли - да бих накърмила и нейното бебе, особено ако се нуждае, но чуждо - не, особено пък намерено - кой знае каква е майката, за да си изостави детето, бих обаче изцедила, за да го нахраня. Все пак съм майка и мога да си предсавя какво му е на мъничето.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Аз все още изпитвам спомени и носталгия навярно по кърмачеството, а мое от навика да е, но като гушна Мая си помислям да я кърмя, нали ми е до гърдите. И такива разни работи си мисля, като сме в близост, въобще тъгувам си...
Бих накърмила чуждо беби, помисляла  съм да укротя плачещо бебенце с кърмене, явно майчин инстинкт е това... Sunglasses
В родилното имах мерак за съседското бебе, много поспаливо беше, не щя да го кърми майка му, виках си "ела при леля, шошек такъв",  ама майката си беше добре информирана и постигна високи резултати с млекодаването.   Sunglasses

# 38
  • Мнения: 4 915
Да.
Като бях още в отпуск по майчинство, два пъти се опитах да накърмя бебето на едно майче, с което се разхождахме заедно, но то беше отвикнало да суче от гърда. Майката също имаше желание да пробваме, но не се получи.

# 39
  • Мнения: 772
Но...като чуя бебче да плаче на улицата кърмата ми моментално тръгва
Ей това не мога да го разбера и наистина не ми се е случвало никога.......  Дори моите деца като са плакали  не се задейства потичането на кърмата......
До натура ли е това, до психика ли е, до нервна система ли..... newsm78
Или до възприемане на кърменето - дали само като начин на хранене или като универсално средство за общуване с бебето,за успокоение и т.н. Wink Ако никога не го ползваш като средство за успокоение,няма как да стане връзката между бебешкия плач и отделяне на млякото - това са оттренирани рефлекси в повечето случаи.

Май при мен е това, което казва Хедра  Embarassed - много си държах и държа на кърменето, но сякаш "по-прагматично", може би и защото винаги сме спазвали режим и не ми е хрумвало да не го правим; затова и сякаш не ми е хрумвало, че може ей така да слезе млякото /случвало ми се е, но просто от препълване/, от миризмата на бебе; но май заради това така и не се научих да нося на ръце бебо - мислех, че веднага ще иска да бозае; гушкала съм го главно на рамо, но той беше и кротък, та не се налагаше почти никакво носене; и ето сега, когато бозае основно вечер, но и 2-3 през нощта, явно за приспиване, на мен ми е подтиснато и се притеснявам, че кърмата ми става само за приспиване, но не и за хранене, особено като той е дребничък; знам, че не съм права, но така се чувствам.

по въпроса - вероятно  и заради горното, сякаш не съм се замисляла, но и не съм имала прекалено много мляко, което да се чудя какво да правя, нито съм попадала в ситуации с гладни бебета; ако обаче някой ме помоли да го направя, вероятно бих се съгласила, отново без да се замислям /малко неразумно, това за заразите все пак трябва да се има предвид/, но пък доста системно се цедях, защото от рано щях да ходя по малко наработа, и за това - да предложа на някоя мама малко изцедено мляко - съм се замисляла, да.   

# 40
  • Мнения: 4 242
Да, бих! Grinning
И съм. Освен Ива съм кърмила още две бебета. Едно момиченце в родилния, понеже майката твърдеше че не иска и не може да суче детето, а плачеше освирепяло от глад. Като се насучеше спеше няколко часа спокойно и всички бяхме доволни Grinning
И едно комшийско бебе също кърмих известно време. На майката много късно и слезе кърмата, а и беше доста оскъдна, та слизах долу през няколко часа и кърмех. Тогава само дето не бях надписала коя гърда на кое бебе е Mr. Green
А що бурканчета с кърма съм раздала за илачи не помня вече бройката. И замразена съм давала.

Мислех си за рефлекса на потичане newsm78 На мен ми тръгва кърмата 5 мин. преди Ива да се събуди (всички около мен се изумяват). Никога не суче за успокоение, ако не е гладна никак не мога да я накарам да засуче, ако ще да се скъсва от рев. Naughty От плача на чужди бебета и филми също потичам, но айде там чувам и явно става някаква връзка. А обяснете ми преди събуждането как се задейства този рефлекс?

# 41
  • Мнения: 3 550
Бих кърмила дете на позната. Но намерено на улицата не бих сложила на гърдата си - само изцедена от шише.
Отсега си мисля, че ще ми е много тъжно, когато жабчето се отбие и ще търся да кърмя нечие чуждо детенце, за да продължи удоволствието от кърменето. Абе, само си ги фантазирам такива! Едва ли ще стане в реалността.  Cry

# 42
  • Мнения: 6 206
В екстремна ситуация бих.
Иначе брат ми е кърмен известно време от стринка ми и добре за него, защото майка ми и затова си намери извинение. Три деца, майна, как едното не се трогна да кърми, не знам.

# 43
  • Мнения: 1 502
Бих кърмила и съм го правила. Кърмих това лято племеничката на мъжа ми. Не можехме да разберем защо плачи бебка, дърпаше се от майка си и не искаше да сучи и аз накрая не се стърпих и предложих да я накърмя. Беше страхотно усещане, след силния вакуум на моя юнак, нейното сукане беше като на комарче (тя е 2 месеца по-малко от Дани). Така слако се насука и след това спа непробудно. Както казва майка ми тя и моя синковец, вече били млечни брат и сестра. Между другото аз също така съм била кърмена от леля ми, явно съдба.
Отново бих го направила ако трябва.

# 44
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Da bih razbira se, tova e tolkova kak da kaja, niakak si bih se chustvala tolkova goliama i velika, che moga da buda polezna v edin tolkova prekrasem mig, i osobenno kato znam ili po skoro predpolagam kolko e trudno na edna maichica da si dade bebcheto da go nahrani niakoi drug, kogato tia samata e chakala tozi moment 9 meseca i si e mechtaela i predstaviala tozi prekrasen moment, kak shte go pregurne i shte mu dade da zasuche za purvi put.Spored men za da pomolish za takova neshto, znachi naistina si v beda.Prosto ne bih otkazala na takava molba, puk kamo li da chuia bebe da plache ot glad, az na goliam covek bih predlojila hrana, puk kamo li na bezashtitno malko choveche koeto ne znae kakvo stava, to prosto iska samo da se nahrani i da se sgushi na toplichko.
Vupreki, che znaete li v bolnicata do kato biah, na edna moma bebcheto i ne iskashe da suche, tia se poteshe, gneteshe, a milichkoto stiskashe ustni i tova si e, i kogato az predlojih da pomogna, eiii reakciata beshe meko kazana striaskasha, tia kaza che bebeto si ima maika i ne moje da ima druga, koeto taka me stresna, che zagubih uma i duma #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт