Бихте ли*кърмили ли сте чуждо бебе?

  • 2 526
  • 70
  •   1
Отговори
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Предизвикано от една темичка за едно изоставено бебе,което един дядо намерил ревящо във входа на блока им - първата ми мисъл беше,че ако ми се беше случило на мен,поне щях да мога да го нахраня,горкичкото.И чак много часове след това се сетих,че понякога може да е рисково такова кърмене,защото не се знае бебето дали не е болно от нещо.Но това ми беше първата реакция и вече няколко пъти в различни ситуации съм усещала импулс да кърмя плачещо бебе,независимо че не е мое - излишно е да казвам,че млякото слиза веднага Grinning
Но не ми се е случвало да кърмя друго бебе - макар че ми е интересно и нямам притеснения Grinning

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 792
Бих, да. Без колебание или притеснение.

# 2
  • Мнения: 819
Бих го направила само в крайно належаща ситуация, иначе......  от интерес и любопитство - не.

# 3
  • Мнения: 1 896
Същото е и при мен - и аз изпитах желание да го накърмя това намереното сладко бебче.
И не ми беше за първи път. Като ми дожалее за някое бебе все ми се иска да го прилаская до майчината гръд - явно е нормално чувство.

# 4
  • Мнения: 35 988
на достатъчно близка жена - да
за изоставено - сега казвам "не", но ако го видя пищащо и ревящо от глад, вероятно ще си променя мнението

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Да. Кърмих чуждо бебе в родилния дом. Аз имах много кърма,беба беше на системи първите 3-4 дни, а момичето до мен направи зверски мастит. Бебето и плачеше постоянно като и го носеха,а явно на нея и бяха запушени каналите или зърната и бяха плоски...не знам, но то не можеше да засуче.Та решихме да пробваме-и то засука и спря да плаче! Беше супер-поне разбрахме, че причината не е в бебето Laughing. И го кърмех-така или иначе изливах кърмата в мивката...В началото ми беше кофти-миех се след кърменето, но после си казах-ами то е само едно малко бебче Hug

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 603
Бях на крачка да го направя в Шейново, понеже мойто бебе беше в ковьоз 10 дни, а на момичето до мен и бяха тесни каналите и бебката много се мъчеше, просто не ми стигна смелост да предложа, понеже на нея й беше второ, а аз още не бях ориентирана за случващото се около мен.

# 7
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
не знам...

# 8
  • София
  • Мнения: 2 164
Хм, накара ме да се размисля!  newsm78
Може би да, но...
Аз по принцип съм много импулсивна в действията си, не знам какво ще ми щукне в момента, ако попадна в такава ситуация.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 973
не бих кърмила, но бих давала изцедена кърма.

# 10
  • Мнения: 1 722
Мисля, че н  Naughtyе, освен ако не е въпрос на живот и смърт за това бебе. Иначе и аз бих давала изцедена кърма /ако имах излишна де. Това е правила моята майка, тъй като е имала мноооого кърма/. Но гърдите ми са САМО за моя бебчо /дори и за татито не са  Embarassed/.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 121
Абсолютно бих. Но нямам смелостта да предложа - няколко пъти ми се е искало да накърмя чуждо бебенце, но все ми се струваше, че не сме толкова близки с майка му, че да й предложа такова нещо. Не се знае тя как ще реагира - хората са толкова различни.

# 12
  • Мнения: 1 014
Аз не бих кърмила чуждо бебе. Но с най-голямо удоволствие бих предложила шише с изцедена кърма.

# 13
  • Мнения: 4 358
Кърмих чуждо бебе в родилното.
Момичето, с което бяхме в една стая нямаше кърма и бяха забавили добавката за нейното бебче. Моята кърма вече беше дошла, гърдите ми бяха станали на футболни топки, а Ивето не можеше да изяде всичко. Кърмих бебчето 3-4 пъти.

# 14
  • Мнения: 1 629
Да, бих.

Общи условия

Активация на акаунт