ЛЮБИМИТЕ НИ СИРОПИРАНИ СЛАДКИШИ..

  • 80 241
  • 71
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 22 867

Тая ябълкова баклава изглежда умопомрачително.Ще се пробва задължително. Grinning

katyaG, лека е и не толкова сладка, като истинската. А и се прави за нула време. Peace

# 31
# 32
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
nevinn , много вкусно изглежда - какво е това?Прилича ми на нещо като баклава, ама искам подробности Wink.

# 33
  • Мнения: 11 747
Сиропиран тиквеник




Хем сега му идва сезона, пък и да ползвам за запис, обожавам сочните сладкиши  Simple Smile

# 34
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 537
Ето и моето Шекерпаре (рецептата е от темата за турската кухня). Много, много вкусно и сочно...ммм. Дори утре мисля отново да го правя.

# 35
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Ето още нещо много вкусно от мен  - Сладка сиропирана баница

# 36
  • София
  • Мнения: 231
Ох, Илрай ще пробвам тази баница задължително   bouquet !

# 37
  • Мнения: 155
Този ябълков сладкиш с карамел на Лео:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=72935.0

# 38
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Ох, Илрай ще пробвам тази баница задължително   bouquet !

Горещо я препоръчвам! Прави се много лесно и свършва много бързо  Flutter

# 39
  • Мнения: 1 698
nevinn , много вкусно изглежда - какво е това?Прилича ми на нещо като баклава, ама искам подробности Wink.

И аз съм на опашката за рецетата! Party

# 40
  • Мнения: 22 867
nevinn , много вкусно изглежда - какво е това?Прилича ми на нещо като баклава, ама искам подробности Wink.

И аз съм на опашката за рецетата! Party

Струва ми се, че става въпрос за такава баклава, не точно шоколадова, а по този начин направена, но най-добре nevinn да даде рецептата. Peace

# 41
  • Мнения: 282
nevinn , много вкусно изглежда - какво е това?Прилича ми на нещо като баклава, ама искам подробности Wink.

И аз съм на опашката за рецетата! Party

Струва ми се, че става въпрос за такава баклава, не точно шоколадова, а по този начин направена, но най-добре nevinn да даде рецептата. Peace

Рецептата ще я взема от мама, защото е с домашни точени кори и се навива около точилка/има едни дълги и не много тънки, но не и дебели, около 3 см./ , но стегнато и там още се прави на хармоника като от двете страни с ръце се бута към средата, вътре плънка от орехи не се слага, а когато е сиропирана отгоре се поръсва с орехи. Но рецептата ще я напиша в неделя. Това е типична турска баклава, но май се прави само при нас и то предимно по празници.

# 42
  • Мнения: 503
http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,1812.msg32726.html#msg32726 -стъпка по стъпка ,баклава с дом. ръчно точени кори.

# 43
  • Мнения: 720
Сиропиран сладкиш с компот "Баба Пепи"
По името става ясно от къде имам рецептата.  Laughing
Продукти:
6 яйца
1 компот от кайсии
1 компот от череши
1 и 1/2 ч.ч. брашно
1 и 1/2 ч.ч. захар
бакпулвер
около 5 с.л захар за карамел

На дъното на тава се карамелизира захарта, от горе се редят плодовете от компотите (черешите изчистени) и се заливат с тестото. Още горещ се сиропира със сока. По рецепта е само със сока на компота от кайсии, но аз слагам и двата, защото обичаме да е по-сиропиран и сладък. От черешовият сок бблатът придобива малко необичаен цвят, но нас не ни пречи ни най малко.
Тази седмица го правих с праскови, защото нямаме кайсии, пак се получи. Hug

# 44
  • Мнения: 7 418
    Сиропиран сладкиш "Карамелко".

Общи условия

Активация на акаунт