Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Хранене с млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 14 отговора
здравейте!
какво ядат (ядяха)вашите бебета на 10 мес.имам предвид закуска ,обяд вечеря и snacks ако има такива.Малкия все още се буди вечер два пъти-ГЛАДЕН така че си мислих че може би не яде достатъчно през деня.иначе си наддава добре .
ето примерното му меню за деня
8 часа-закуска-попара,каша или кис.плодово мляко с плод и бисквита
10 часа-не винаги -топено сирене или мляко
12 часа -зел пюре с риба,пилле,месо или язе ,десерт настъргана  ябълка
3 часа -мляко
5 часа-вечеря-банан с авоцадо,манго или папая.
7 часа -къпане и 7 .30 в леглото със 250 грама мляко.
буди се някада към 12 и 4 и яде между 100 и 150 грама
няколко дена пробвах да му давам мляко с бисквити след като го изкапия но несе получи защото беше много изморен.
всайкакви съвети са добре дошли
« Последна редакция: сб, 22 окт 2005, 16:41 от Vivi »
Цитирай

Моята калпазанка отрано мина на 4 хранения.На 10 месеца менюто за деня беше горе-долу следното:
8-8.30ч (когато се събуди)-кис. мляко с бисквити или попара,а понякога само адаптирано мляко
12.30-супа или манджа-каквото съм сготвила
17ч-не помня дали вече бях разкарала кашите,но или каша,или кисело мляко с някаква малка закуска или бисквита
21ч-адаптирано мляко.
Между храненетата-всякакви сокове,плодове,зрънчовци,солети и каквото ти дойде на ума.
Цитирай

Лондон

7.00 -  мляко
10.30 - плод/ мюсли с плод
14.00 - зеленчуково/месно пюре
18.30 - каша
22.00 - мляко
Цитирай

София

И мойта отдавна е на 4 хранения :

8,30-9 ч. - овесени (или др. ядки) със адапт. или кисело мляко + плод, сиренце и т.н.
13 ч. -  земенчукова или месна анджа понякога слагам и едно сухарче
16,30-17 ч. - каша, кисел, плодове с биксвити, грис и т.н. с адапт.мляко
20 - 20,30 - о/о 250 мл ад.мляко или кисело мляко с бисквити
между храненията давам сокче, солети и парче ябълка но то е по-скоро за занимавка не изяжда кой знае колко

нощем се буди много пъти , но не е от глад, а за бибата  Rolling Eyes прдлагала съм сок и вода, но дръпва 3 глътки и повече не иска..

Цитирай

Около 7 ч. кърмене
9,00 ч. - кисело мляко с бисквита и плодове
12.00-12.30 - зеленчуково пюре със сирене/месно пюре
16.00-16.30 - каша с адаптирано мляко и плодове
20.00 - кърмене
След това, докато е с нас на ве4еря понякога изяжда 1 сухар или малко оризови пръчици.

Цитирай

Sandhausen, Germany

8.0 - мляко 210гр.
10.00 - плодово пюре 60гр.
13.00 - 200гр месно и зеленчуково / през ден/
16.00 - сок
17.00 - каша или плодово пюре с мляко - 180гр.
21.00 - мляко 210гр.
Цитирай

София, център

Момичета, Заквасвахте ли киселото мляко в началото или направо купешко дадохте? И какви манджи правите на вашите бебоци? Чудя се на Дани освен пюрета какво друго мога да му давам newsm78
Цитирай

Момичета, Заквасвахте ли киселото мляко в началото или направо купешко дадохте?
Не съм подквасвала.

И какви манджи правите на вашите бебоци?
Не съм и правила специални манджи,а тези които готвех и за нас.Само намалих подправките.И не съм ги пасирала,а ги намачквах с вилица,за да се учи да дъвче.
Цитирай

София, център

Момичета, Заквасвахте ли киселото мляко в началото или направо купешко дадохте?
Не съм подквасвала.

И какви манджи правите на вашите бебоци?
Не съм и правила специални манджи,а тези които готвех и за нас.Само намалих подправките.И не съм ги пасирала,а ги намачквах с вилица,за да се учи да дъвче.

А сол слагаше ли? Едни казват че може, други че до годинка не може newsm78
Цитирай

Ние днес за пръв път от както се е родила Емата след шишето в 23ч. ядохме чак в 7ч.   вчера в друга тема четох, да давам вода като се събуди... е не че не познава разликата и не беше много щастлива... но ...
Дано се отучиме вече от нощното хранене 
Я да питам майките как се справихте с този проблем  newsm78 а през ноща ако се събуди бебо какво правите... ние се будиме само за мляко, като са зъби... нищо не помага, давам биба ...
Цитирай

незнам вече на кой свят съм

7-7,30- Адаптирано мляко около 240 .Не ще попара Crossing Arms
11,30-12- Основно ядене .Вземам от детска кухня , всеки път е различно . Харесва и
4,30-5- Крем , но обикновенно не го ядем
6,30-7- Супа + сухар.
8,30-9- Адапте
Цитирай

Цитат
5 часа-вечеря-банан с авоцадо,манго или папая.
loren ,
я да те питам за вечерята... много екзотична, как по точно  я приготвяш

а ние иначе се храниме така  Rolling Eyes
към 23ч. 210мл обикновенно изпива и после към 4/5ч. пак толкова , след това към 8/9 Ч. й правя гриз каша, или каша елда, попара и овесени ядки не ще  Sick, обяд зеленчуково или месно пУИре към 12/13, плодово пИУре или плодово мляко към 16ч, и 19ч. каша
6.яденета на ден
трябвало да сме на 5. и да спи цяла нощ  Rolling Eyes
« Последна редакция: нд, 23 окт 2005, 11:10 от Eli cz »
Цитирай
eli cs,
приготвянето на вечерята не е нищо сложно.Просто пасирам един банан и половин от споменатите плодове.Понякога смесвам повече от 2 плода и добавям 2 лаж. адапт. мляко, а от вчера и натрошена бисквита.Това което не мога да кажа е дали в бг има такива плодове.АЗ живея в Дубай и тук целогодишно има голямо разнообразие от всякакви видове плодове и зеленчуци.Но мисля че като си бях в бг през пролетта бях видяла в метро авокадо но не обърнах голямо внимание тъй като малкия се хранеше само с мляко тогава.НО ако го има непременно го включи в менюто на твоето бебче .страшно полезно е ,а с останалата част може да направиш коктейл за теб -с прясно мляко и мед(слагаш всичко  в блендара и разбиваш) .Става също и страхотна маска за лице и гърди.Смесва с само с мед.Надявам се да съм ти била от полза.
И благодаря на всички които отговориха!
« Последна редакция: пн, 24 окт 2005, 16:48 от Vivi »
Цитирай

Мерси Лорен Hug
Разбира се че си ми била полезна  Wink
И аз не живея в БГ, но мисля че ги има вече и там тези плодове , а тук има и сумати други който гледам е така  Shocked и нямам даже мераци да ги пробвам  Crazy
но понеже нямам незнам как да ползвам в  кухнята авокадото,мангото или папаята , освен да ги беля и да ги ям аз Laughing и ми стана страшно интересно какво правиш от тях за бебока  Wink
За маските съм чувала, пък може и да пробвам  Wink Laughing
Цитирай

O.A.E./ Пазарджик

Ние днес за пръв път от както се е родила Емата след шишето в 23ч. ядохме чак в 7ч.   вчера в друга тема четох, да давам вода като се събуди... е не че не познава разликата и не беше много щастлива... но ...
Дано се отучиме вече от нощното хранене 
Я да питам майките как се справихте с този проблем  newsm78 а през ноща ако се събуди бебо какво правите... ние се будиме само за мляко, като са зъби... нищо не помага, давам биба ...

ние сме на друг режим и климат и си ляга в 11 Embarassed тогава се къпем и яде последно мляко като му слагам и бисквити или каша. от 1 мес не се буди за ядене, но си иска вода към 4.
не се мъ4ете само ще се откаже.
ние сме така:
първо ядене 6-7 мляко с бисквита
продължава да спи до 10
10.30 пие сок, оби4а си го от на4алото.друго не иска и ако му дам не иска да обядва
12-1 му готвя местни или зелен4укови с жълтък, винаги добавям сирене. може да е супа или пюре.обикновенно му замразявам пюре с основни продукти и после го доготвям като добавям и други неща.
3- преди да заспи си допива сока, събира му се 150-60мл на ден
6- плод с мляко или десерт-грис, крем или ювка.
11-както казах последно ядене- мляко
ако не броим сока зна4и сме на 4 основни ядения,

но има дни, когато си променя следобедното спане и си изменя режима.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 14 отговора