Как лесно се маха кърлеж

  • 26 195
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Снощи видях, че ми се е забил кърлеж. Поръсих го обилно с бяла пудра против кърлежи, която слагам на кучето. След по-малко от 15 минути кърлежът сам се измъкна и тръгна да се разхожда. Тогава го хванах и ...
Надявам се да не е бил зарáзен.

Може да прочетете из Интернет, че е ГРЕШНО да се маже с мазнина, за да се задуши, защото преди да умре повръщал заразите в кръвта ви. Както и че е ГРЕШНО да се върти (без значение в коя посока) - хоботът му няма резба Simple Smile Също така се препоръчва, като се отстрани да се изгори, за да не пренесе заразата, макар и мъртъв.

Никъде обаче не срещнах моя начин на махане, а ми се струва много практичен и затова реших да го споделя с вас Simple Smile

# 1
  • малко градче
  • Мнения: 188
Съветвам те обаче да отидеш да ти направят инжекция , защото има бум на лаймска болест от кърлежите.     smile3513

# 2
  • София
  • Мнения: 17 591
Разкажи по- подробно - за коя пудра говориш, моля?

# 3
  • София
  • Мнения: 292
Моля те напиши подробно за пудрата, как се казва, от ветеринарни магазини ли се купува. Дали е безопасна за бебета. newsm78

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Да ви кажа аз днес точно за това си мислех-дали може да се ползва такава пудра за кърлеж при човек???
Защото на кучетата я ползваме-ние сме на село,и по тях често се забиват кърлежи,и като ги напудриш и бълхите умират и кърлежите се пускат и падат.
Защо не измислят нещо такова за хора,а трябва да се чудим как да махнем тези гадини.
Друг е въпроса доколко тази пудра е вредна за човека,мирише много гадно,за име незнам,но се продава във ветеринарните аптеки.
А каква инжекция ще направят лекарите за тази болест-като ваксина ли?

# 5
  • Мнения: 3 478
http://www.tiergesundheit.bayervital.de/servlet/DirectPdfServlet … filename=34_bolfo

това е един от разпространените видове пудра. Основната й съставка е пропоксур, силно токсичен за човека.
Поне така пише http://translate.google.bg/translate?hl=bg&sl=en&u=http: … 3D1R2GFRE_bgBG360 Е, от един път нищо няма да стане.

# 6
  • Мнения: 408
Ние взехме за кучето Тапилан-баща ми каза, че бил безопасен за животните. Предполагам и за хората-все пак няма да се ближем, я  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 3 478
Е, от един път нищо няма да му стане на човек, де Laughing Вкарваме в себе си с храната и въздуха къде-къде по-вредни неща.
Но мислех нещо друго по темата, без твърдение, че съм права. Кучето все пак има козина (изключвам дакели и прочие, макар че и те донякъде). Като се напръска обилно с пудрата, трябва да се втрие, за да стигне до кожата на животното. Но колко ли стига? Thinking Докато човекът е друго нещо....директно е.
Както и да е. Предпочитам, ако няма лекар наблизо, наистина да използвам пудрата, щом ми е подръка, отколкото да въртя с памуци мазнина (макар че съм наясно с процедурата).
Всички знаем иначе функциите и възможностите на кожата, разглеждана като орган.

# 8
  • Мнения: 0
Не помня името на пудрата, а и не искам да правя реклама. Сигурно я има във всяка ветеринарна аптека. Една тубичка (80 мг.)  струва около 5 лв. Тя е против бълхи, въшки и кърлежи и се прилага върху кучета и котки. Не мога да кажа дали не е вредна за бебета. Ако бебето е алергично към някоя съставка - то тогава е вредна. (Това важи за всяко лекарство). Все пак щом убива кърлежите явно има нещо отровно в нея.
Съмнявам се обаче, че за 15 минути върху кожата на човек ще навреди особено.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 3 972
Каква е тази пудра?

Съветвам обаче кърлежите да се вадят от лекар, за да не се скъсат.

# 10
  • Мнения: 408
Ставам сутринта - гледам на паласката ми виси един кърлеж. Под ръка имахме Тапилан - поръсихме го. Май беше грешка  newsm78 След  15 мин.кърлежът умря, ама не излезе. После майка ми го извади като леко го въртеше с крем. Излезе без да се скъса. Само се чудя дали не е редно да се направи тетанус/не, че в тоя район е лесно, тук доХтор идва 1 път в годината  Joy шегувам се- идва, ама само да изпише рецепти на бабите/.

# 11
  • Мнения: 1 844
Malinski, слага се инжекция против тетанус. И аз станах жертва на един кърлеж преди седмица-мъжът ми го извади и хукнахме към спешния център,че беше вечер,а и бяхме в чужд град. Сложиха ми такава инжекция-казаха,че е задължително.
Освен това ми казаха да наблюдавам поне 10 дни мястото на ухапването за зачервяване и да си следя температурата-това са първите симптоми на марсилската треска и ламската болест.
Успех!

# 12
  • Мнения: 408
Днес се прибрах от "гората", та си мисля, че вече е късно за Тетануса. Все пак са минали 4 дена. Пък дали да не питам докито?

# 13
  • Мнения: 40
Съветвам те обаче да отидеш да ти направят инжекция , защото има бум на лаймска болест от кърлежите.     smile3513
Каква е тази инжекция срещу лаймска болест?
Извадихме кърлеж от дъщеря ми преди почти 3 седмици. Нищо не предприехме, въпреки, че педиатърът ни препоръча ваксина срещу тетанус и антибиотик срещу лаймска болест. Но при положение, че няма никакви оплаквания, не виждам защо трябва да я товаря. Все пак се чудя дали да не направим кръвно изследване срещу лаймска болест- някой правил ли е такова?

# 14
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Извадихме кърлеж от дъщеря ми преди почти 3 седмици. Нищо не предприехме, въпреки, че педиатърът ни препоръча ваксина срещу тетанус и антибиотик срещу лаймска болест. Но при положение, че няма никакви оплаквания, не виждам защо трябва да я товаря. Все пак се чудя дали да не направим кръвно изследване срещу лаймска болест- някой правил ли е такова?


А защо не сте предприели нищо?  Rolling Eyes

След ухапване от  кърлеж е задължително да се направи ваксина срещу тетанус, като превенция срещу развитие на Лаймска болест. Ваксината струва около лев.
Това, че няма (засега) оплаквания, не е гаранция, тъй като инкубационния срок за развитието на болестта е един месец от ухапването.

Общи условия

Активация на акаунт