Как се поддържат обувки от велур?

  • 14 233
  • 12
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 10 780
Купих си днес велурени ботушки.  Grinning

Който има опит с велура, да каже как и с какво се поддържат.

Каква четка е нужна, ако се окаля велура как се чисти - стъпка по стъпка, ако може.  Confused

Благодря предварително!

# 1
  • Мнения: 130
Доколкото знам, има специална боя за велур. Иначе можеш със някаква суха гъбичка да им махаш праха и после с боята... Wink

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 780
Доколкото знам, има специална боя за велур. Иначе можеш със някаква суха гъбичка да им махаш праха и после с боята... Wink

Боя?!?!

Не, питам основно за почистването .

Продавачката каза, че имало специални гъбички.

Та искаше ми се тези, дето носят велурени обувки от опит да кажат кое е най-добро - четка ли, гъба ли, спрей ли...

# 3
  • София
  • Мнения: 717
Имам специална гъбичка за велур и набук на KIWI. Представлява нещо като мрежичка. Ползвам я от години и съм супер доволна. Цената мисля беше около 5 лв.

# 4
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Освен гъбичката на "Киви" може да използваш сперй за велур (има пак на "Киви"), с него кожата се импрегнира един вид. А ако поизбелеят ботушите, има спрейове с цвят. Иначе аз си ги пера - с хладка вода и малка мека четка, с малко сапун за пране. Това вече като се замърсят сериозно, де.

# 5
  • Мнения: 1 547
Освен гъбичката на "Киви" може да използваш сперй за велур (има пак на "Киви"), с него кожата се импрегнира един вид. А ако поизбелеят ботушите, има спрейове с цвят. Иначе аз си ги пера - с хладка вода и малка мека четка, с малко сапун за пране. Това вече като се замърсят сериозно, де.

Точно! От години нося само велурени или обувки от набук. Пера ги с топличка вода и с домакинска гъба с малко сапун. Стават като нови. После с цветен спрей и така до следващото освинване. Не съм особено доволна от безцветния импрегниращ спрей на Киви. Нещо като нищо  newsm78

# 6
  • Мнения: 1 253
Честити ти нови ботушки Simple Smile С голям кеф да си ги носиш Simple Smile

В гардероба ми 3/4 от обувките са велур и не мисля да се отказвам от него.
Прах- изчетквам с мека четка.
Кал - оставям да изсъхнат и изчетквам. Почти винаги се получава, но ако това не помогне пера с мека четка и вода (не използвам сапун).
Поддържане на цвета - Спрей на Kiwi (черен за велур) използвам само за черните обувки/ботуши, за кафевите не използвам нищо освен четката и вода, защото не искам да се промени по грешка цвета на велура

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 569
   Kissa, извинявай че се намесвам в темата ти
 
   Имам една велурена чанта, светло кафява, много си я харесвам. И аз се чудих как да я изчистя като се замърси. Веднъж взех че я изпрах с хладка вода с много малко прах. Резултата беше че половината боя падна а самата чанта стана една такава твърда. После поомекна де. Сега пак е замърсена а хич не ми се ще пак да я пера - ми то ще й падне всичката боя а едва ли ще намяря спрей точно същия цвят. Дали да рискувам все пак newsm78. Пробвах с въпросната четка, но не се получава много добре - все пак не е само прах а си е наслоена мръсотия.

  Сега си стои и не я нося, дайте ми съвет какво да я правя

# 8
Аз съм много доволна от моите велурени ботушки, пръскам си ги със специална боя за белур и така ги поддържам в изряден вид...
Проблемът ми е с белурената чанта...черна...много си я харесвам, но ми цапа якето (бяло на цвят)! Някакви идеи, за да избегна това? То така или иначе се цапа лесно, сега пък съвсем! ooooh! ooooh! ooooh!

# 9
  • Мнения: 799
В нас откакто се помня има една четка за велур, която е от гума (с пластмасова дръжка) и прилича на обикновена четка с къси гумени косъмчета. С нея търкам петното или обувката като цяло (ако ми изглежда изцапана), после с мека четка минавам цялата обувка и става като нова. Пада кал, прах, всичко. Дори ако се е "степал" велура също помага - разрошва го  Simple Smile

# 10
  • Варна
  • Мнения: 10 780
Мерси за отговорите!

Мъжът ми ми е купил антистатична гъба за велур и набук - като телена мрежа е.

И един спрей-боя, безцветна, има начин на употреба, но да ви питам вас: да ги напръскам ли отсега, докато са още нови, необувани?

# 11
  • София
  • Мнения: 717
Мерси за отговорите!

Мъжът ми ми е купил антистатична гъба за велур и набук - като телена мрежа е.

И един спрей-боя, безцветна, има начин на употреба, но да ви питам вас: да ги напръскам ли отсега, докато са още нови, необувани?

Точно същата гъба е и мойта. Съветвам те известно време да премахваш прахоляка с гъбата, докато са още новички. Има време и за спрей, тъй като малко или много велура ще се заноси.  Simple Smile

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Имам една велурена чанта, светло кафява, много си я харесвам. И аз се чудих как да я изчистя като се замърси.

Аз има същия цвят боти. Миналата зима в края на сезона ги изпрах с Вениш, вода и четка за дрехи. Накрая си ги изполях под течаща вода, изсъхнаха си на терасана, но не на директна слънчева светлина. Цвета им не се е променил.
Купи си безцветен спрей.

Общи условия

Активация на акаунт