Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Туризъм
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-273 от 273 отговора

В планината, насред нищото :)

Здравейте!  Hug
За тези, които са били там, искам да попитам следните неща:

1) Колко е пътя, като разстояние? Откъде минавате?
2) А като време? Средно, разбира се
3) Колко струва преминаването през моста в Истанбул? Таксата...
4) Има ли толове по магистралите дотам? Колко излизат таксите по толовете, ако да...
5) Как стои въпроса с горивото? Има ли бензиностанции по пътя?
6) Ако минавате с ферибота - колко излиза таксата с ферибота...

Опитвам се да си направя сметка на парите, които ще похарчим по пътя...
Благодаря предварително  bouquet
Цитирай

до езерото

Ние пътуваме от Хасково,до Кушадасъ е 860км
Като време  е много относително,зави си,колко ще чакате на митница, на ферибот и т.н
Ние минаваме през Чанакале ферибота беше 20 турски лири през 2008
Магистрала се плаща единствено след Измир за Айдън ,но вие се отклонявате  и на излизане се лаща 1,75 т.л
Бензиностанции има на всякъде,горивото е по скъпо от Бг.Но като заредите на излизане от Бг.ще ви се наложи само на връщане да заредите.
Ако те интересува нещо друго питай Hug
« Последна редакция: пн, 24 май 2010, 16:09 от еими »
Цитирай

EЙми, много ти благодаря, мила  Hug

За тоя ферибот как би ни посъветвала да го минем, та да избягаме опашки?

Примерно - нощем?
Цитирай

до езерото

Ами незнам какво да ти препоръчам,ни минахме вечерта бяхме точно в 1 часа.И го изтървахме а се оказа,че ферибота почивал от 1 до4  Whistling
Иначе ферибота беше на всеки кръгъл час.Като през ноща в 2,3, часа нямаше.
Само не разбрах,защо питаш за моста през Истанбул  newsm78
Цитирай

София

Ние също пътуваме през Чанакуле с ферибота тази година беше 25 лири след 24.00 часа е през 2 часа ( 2, 4, 6 часа) а през деня е през 1 час. магистралата е същата цена(1.75 л.) От София до Кушадаса е около 1000км. ние пътуваме за около 12-13 часа в зависимост от чакането на границата и ферибота (но почти не спираме) През Истанбул е по-далече. Бензиностанции има но горивото им е скъпо(над 3 лв.) ние зареждаме само на връщане колкото да стигнем до България. Ако те интересува още нещо питаи.
Цитирай

Варна

Ние пътуваме от Варна минаваме границата на Свиленград-Къпъкуле от там малко се пътува по магистралата от Одрин до отклонението за Хавса. След това пътя е хубав въпреки че по техните стандарти не е магистрала , с по две платна в всяка посока без дупки приятен за шофиране. През 2008 решихме ,че пътя ще го вземем на "един дъх", тръгнахме в 18,00 часа от Варна в 24,00часа бяхме на Свиленград и в 3,00 часа на Чанаккале - гооооляма грешка от наша страна, защото последния ферибот е май в 24,00часа и първия в 5,00часа, наложи се да спим в колата беше кошмар, затова миналата година си запазихме хотел в Чанаккале и за отиване и за връщане. На следващия ден тръгнахме в 10,00часа и към 15,00часа бяхме в Кушадасъ. Другата магистрала е от Измир до Айдън но се отклонявате по рано както са написали по горе. През Истанбул не се минава затова за моста няма да плащате. А за магистралата се плаща малко от Одрин до отклонението не е повече от 30 км. и беше нещо от рода на 1,75 ТЛ смятай го 1ТЛ=1ЛВ, а от Измир до отклоненито за Кошадасъ беше около 2,00 ТЛ. За цената на ферибота има значение кой точно ще хванете, защото има едни големи на които се качват камиони там е около 23-25ТЛ, а има други по-малки само за леки коли и пътници там е по 10ТЛ има и няколко пристанища от където се качваш, нашата навигация всеки път ни прекарва по различно пристанище най-евтин е ферибота който се хваща от крепостта. По пътя има много бензиностанции, но горивото е много скъпо (вчера се върнах от Истанбул газта беше 2,00ТЛ за литър) така че на границата пълнете гориво до горе. Ако имаш други въпроси питай.   
Цитирай

леле, мацки, страхотни сте!

Ей на това му викам инфо!

Много ви благодаря!  Hug
Цитирай

Пловдив

И ние тръгваме на 9.06 за Кушадасъ, ако заминавате по късно ще пиша пресни впечатления. Моите проучвания се свеждат точно до това, което са написали момичетата. Намерих един сайт за разписанието на фериботите, този от Гелиболу до Лепсеки май е на всеки час и през нощта.
http://www.turkeytravelplanner.com/trans/Ship/dardanelles_ferries.html
Цитирай

София

Бих искала да добавя един въпрос към темата - как стои въпроса с опашката на границата, като се вземат предвид колоните от гастарбайтерите? Трябва ли да се чака заедно с тях или за българи има отделна опашка? Притесняваме, че са много и те самите се движат в големи групи, което може да удължи доста преминаването ни на границата?
Цитирай

Ние заминаваме на 02/06 ,бих ти ли ми казали в кой хотел спите в  Чанакале .Проверих в http://www.anzachotel.com/  и ми казаха 55 евро за 2 въз расни и 2 деца
Цитирай

до езерото

Бих искала да добавя един въпрос към темата - как стои въпроса с опашката на границата, като се вземат предвид колоните от гастарбайтерите? Трябва ли да се чака заедно с тях или за българи има отделна опашка? Притесняваме, че са много и те самите се движат в големи групи, което може да удължи доста преминаването ни на границата?

За жалост на границата няма отделна колона за българи Crossing Arms
Ние пътувахме в средата на август и вечерта нямаше нито една кола.Но на връщане чакахме около7-8 часа  ooooh!
Ако ти е в полза тук в Холандия излизат от 03.07 във ваканция,предполагам и повечето други държави.
Предполагам,че юни няма да има толкова много движение.
Цитирай

Надя, ние тръгваме на 11 вечерта, след работа.

Аз сега, като ви чета, почнах да се чудя как е най-добре да се тръгне от София
хем в хотела да сме към обяд
хем да не чакаме на ферибота
хем да е по-бърза границата

ooooh!

Laughing
Цитирай

София

Ние бяхме за нова година в Турция на ферибота се качихме в 4 часа ( на голямия 25 лири беше) като от София тръгнахме в 21 часа. В Кушадаса бяхме в 10 часа. А лятото тръгнахме в 23 часа в Чанакуле на ферибота се качихме в 6 часа на малкия ферибот (15 лири но този ферибот работи само през деня) Ние пътуваме за там на 9.06 ще пиша
Цитирай

до езерото

Ние търганахме към 21 часа в 1 бяхме на ферибота ,но чакахме до 4 защото нямаше.
в 12 бяхме в хотела.Тръгваме от Хасково,както бях писала по горе.
Смятам,че ако тръгнете над вечер,ще престигнете по обед в хотела.
Има един участък след Чанакале,който не позволява да се кара бързо.
Цитирай

Варна

Ние заминаваме на 02/06 ,бих ти ли ми казали в кой хотел спите в  Чанакале .Проверих в http://www.anzachotel.com/  и ми казаха 55 евро за 2 въз расни и 2 деца
Ние спахме в http://www.maydos.com.tr  и до колкото си спомням платихме около 120 ТЛ, което горе-долу е около 60евро пак за 2 възрастни и 2 деца този хотел е точно на пристанището на ферибота и на 100м има паркинг за колата, което е важно(където и да запазите хотел питайте за паркинг, защото там уличките са тесни и няма къде да се паркира, а като се има предвид, че ще спите една вечер само няма да разтоварвате целия багаж откъдето следва че паркинга трябва да е наблизо и да е охраняем).
Относно преминаването на границата ние пътуваме за Кушадасъ винаги 28-29 август и минаваме или на Лесово или на Свиленград. През 2008 минахме границата в 24,00часа бързо без никакъв проблем (даже се възмутих наум, че децата спяха на задната седалка и никой не си направи труда да ги погледне - те ли са, не са ли- можеше да мина границата с всякое друго дете). Миналата година минахме границата към 13,00 часа -Митничаря ми поиска актове за раждане на децата при положение, че сме двамата със съпруга ми и имаме брак (т.е сме с еднакви фамилии) и при положение, че за последните 2 години сме влизали в Турция 7 пъти с децата (а аз и съпруга ми  ходим до Истанбул служебно почти всеки месец) и до тогава никой не ние искал акт за разждане. Развиха ни теорията , че децата може да са на съпруга ми от първия му брак, а аз да съм му втора съпруга и да ги извеждаме от страната без майка им да знае Shocked - голям смях, в голям филм ни вкараха. Е след като децата се застъпиха за мен, че съм им майка Mr. Green ни пуснаха ката преминаването на границата ни отне 20 мин. Затова на връщане минахме през Малко Търнова-Дерекьой там винаги се минава бързо, но е удобно само за нас от Източна България. Май станах много обширна и пространствена , моля да ме извените.
Цитирай

Варна

И с риск да стана досадна ще напиша малко инфо. относно изискванията за преминаване на границата с автомобил ( ако някъде в друга тема е описано моля да ме извините)
1. Трябва да имате зелена карта;
2.Ако пътувате с лизингов автомобил трябва да имате пълномощно от лизингодателя - помолете да впишат в пълномощното имената на всички шофьори - на съпруга ви, на вас, ако имате голямо дете над 18 год. и има книжка ,защото пътя е дълъг и да може да се сменяте. Пълномощното трябва да е нотариално заверено и да има легализиран превод на ТУРСКИ - защото аркадашите в турско английски не признават. Направете си ксерокопия защото може да искат да им оставите копие и да не се налага да се разделите с оригинала.
3.Ако пътувате с автомобил който се води на фирма макар и вие да сте собственика на фирмата - искат актуално състояние на фирмата, големия талон на автомобила, и пълномощно на шофьора (нищо че сте едноличен собственик в фирмата - това винаги е било повод да се шегувам със съпруга ми че си издава пълномощно сам на себе се) пълномощното пак преведено както в т.2
4.Ако пътувате с личен автомобил който е на ваше име - носите големия талон.

Относно парите. Най-добрия вариант да си купите около 50 ТЛ в дребни копюри от България (не на границата че там курса е ужасен) да имате за магистралата , за тоалетна  и други такива дребни неща. А иначе навсякъде да плащате с кредитна карта - курса на обмяна е по фиксинга на БНБ и е супер изгодно , а с карта можете да платите буквално навсякъде не е като в България. Да купувате долари или евро е безсмислено , защото търговците ги обръщат в неизгоден курс и ви прекарват.
Цитирай

Пловдив

gori70 ние също тръгваме тогава, може да се засечем някъде по пътя. За първи път ще го минаваме с кола и малко ни е тръпка, но съм сигурна, че ще се оправим.
Вие в кой хотел ще сте?
Цитирай

София

За жалост на границата няма отделна колона за българи Crossing Arms
Ние пътувахме в средата на август и вечерта нямаше нито една кола.Но на връщане чакахме около7-8 часа  ooooh!
Ако ти е в полза тук в Холандия излизат от 03.07 във ваканция,предполагам и повечето други държави.
Предполагам,че юни няма да има толкова много движение.

Много благодаря за информацията. Ние ще пътуваме на 04.07, но до тогава със сигурност няма да са стигнали до границата (поне тези от Холандия) Wink
Цитирай

И с риск да стана досадна ще напиша малко инфо. относно изискванията за преминаване на границата с автомобил ( ако някъде в друга тема е описано моля да ме извините)
1. Трябва да имате зелена карта;
2.Ако пътувате с лизингов автомобил трябва да имате пълномощно от лизингодателя - помолете да впишат в пълномощното имената на всички шофьори - на съпруга ви, на вас, ако имате голямо дете над 18 год. и има книжка ,защото пътя е дълъг и да може да се сменяте. Пълномощното трябва да е нотариално заверено и да има легализиран превод на ТУРСКИ - защото аркадашите в турско английски не признават. Направете си ксерокопия защото може да искат да им оставите копие и да не се налага да се разделите с оригинала.
3.Ако пътувате с автомобил който се води на фирма макар и вие да сте собственика на фирмата - искат актуално състояние на фирмата, големия талон на автомобила, и пълномощно на шофьора (нищо че сте едноличен собственик в фирмата - това винаги е било повод да се шегувам със съпруга ми че си издава пълномощно сам на себе се) пълномощното пак преведено както в т.2
4.Ако пътувате с личен автомобил който е на ваше име - носите големия талон.

.

а ако пътувам с кола, която не е на мое има, трябва ли пълномощно?
п.с. пътя до кушадасъ как е? не съм прочела темата, сега ще я прочета, ако има отговор на този въпрос, извинявам се Smile
Цитирай

Верно, така или иначе се позаписахме няколко жени - къде ще сте в Кушадасъ?
Ние сме в Ефхезия Клуб Бийч  Smile
Цитирай

Пловдив

И ние от 10 до 19 юни  Laughing
Цитирай

засичаме се  Peace
ние сме от 12 до 19  Hug
Цитирай

Пловдив

засичаме се  Peace
ние сме от 12 до 19  Hug

Трябва да се познаем, в подписа ми има снимки от предишното ни ходене в Ефесия Холидей бийч преди 2 години. Ако ни забележите се обадете, ние също.  Wink
Цитирай

ми ние сме в карпе дием резорт от 24.09, още цяла вечност има до тогава :-/
миналата година по това време вече се бяхме върнали от Бодрум
сега се притеснявам, че времето може да не е много топло
но каквото дойде...вътрешен басейн да има Smile
Цитирай

Варна

Цитат

п.с. пътя до кушадасъ как е? не съм прочела темата, сега ще я прочета, ако има отговор на този въпрос, извинявам се Smile

Да трябва пълномощно, включително ако пътува само единия от съпрузите , а автомобила е обща семейна имуществена собственост, другия съпруг трябва да даде пълномощно, че автомобила може да напусне страната.
Цитирай

Цитат

Да трябва пълномощно, включително ако пътува само единия от съпрузите , а автомобила е обща семейна имуществена собственост, другия съпруг трябва да даде пълномощно, че автомобила може да напусне страната.

оуу, стана забавно  35
мерси, има време да го мисля  Smile
Цитирай

София

gori70 ние също тръгваме тогава, може да се засечем някъде по пътя. За първи път ще го минаваме с кола и малко ни е тръпка, но съм сигурна, че ще се оправим.
Вие в кой хотел ще сте?
Ние сме в HOTEL Carpediem Claros Resort & Spa 5 от 10.06 до 20,06 Пътя не е лош със сигурност ще се оправите.Ние миналата година бяхме в ЕФЕЗИЯ КЛУБ БИИЧ останахме много доволни.
Цитирай

Пловдив

Вие в кой хотел ще сте?
Ние сме в HOTEL Carpediem Claros Resort & Spa 5 от 10.06 до 20,06 Пътя не е лош със сигурност ще се оправите.Ние миналата година бяхме в ЕФЕЗИЯ КЛУБ БИИЧ останахме много доволни.

И аз тази година се бях зарибила по Карпе Дием и много ми се искаше да отидем. Но като се поразрових малко из нета и намерих от миналата година  няколко негативни отзива и реших да изчакам да видя тази година как ще е, та за догодина живот и здраве си остава като вариант.

Тази година отиваме на проверено място  Cool
Цитирай

засичаме се  Peace
ние сме от 12 до 19  Hug

Трябва да се познаем, в подписа ми има снимки от предишното ни ходене в Ефесия Холидей бийч преди 2 години. Ако ни забележите се обадете, ние също.  Wink

страхотни снимки, вие всичките сте мнооооого красиви - и тримата Smile

Нямам търпение да се запознаем - децата ще си играят, предполагам Smile

До срещата!
Цитирай

София

Надявам се да не сме сбъркали с избора си като се върнем ще разказвам, приятно изкарване на всички.
Цитирай

sf

Ние след малко тръгваме за Кушадасъ. С личната ни кoла. Сигурно ли е,че трябва да се носи и големия талон? Не че ми пречи да го взема,де. Зелена карта имаме.
Цитирай

Пловдив

Лек път! Като се върнеш, веднага пиши отзиви. Весело изкарване! Hug
Цитирай

София

ето сайт за разписанието на фериботите    http://www.canakkaletravel.com/feribot.htm
Цитирай

София

Знам, че разстоянието е малко, но все пак колко време се пътува с ферибота?
Цитирай

София

Голямия ферибот е около 40-50 мин. а малкия е 20-30 мин.
Цитирай

София

Голямия ферибот е около 40-50 мин. а малкия е 20-30 мин.

Благодаря
Цитирай

sf

Здравейте, днес се върнахме от път. Бяхме в хотел близо до Йоздере.
Границата минахме без проблем. Големия талон на колата въобще не го искат , само дето го носих и него да го мисля. Ферибота минахме при Гилоболю- Лапсеки. Няма нощна почивка, на всеки час са. Това пак ме заблуди от форума,че има пауза,та смятахме,мислехме часове,а се оказа,че е напразно. За магистрала ни одрусаха 6 лири при Одрин, но на връщане минахме през Хавса и нямаше такса. Пътувахме главно през нощта. Нямаше проблеми, въпреки че масово се кара без фарове и имаше сумати коли покрай пътя , оставени на най-неподходящите места.
Цитирай

София

Границата минахме без проблем. Големия талон на колата въобще не го искат , само дето го носих и него да го мисля. Ферибота минахме при Гилоболю- Лапсеки. Няма нощна почивка, на всеки час са. Това пак ме заблуди от форума,че има пауза,та смятахме,мислехме часове,а се оказа,че е напразно. За магистрала ни одрусаха 6 лири при Одрин, но на връщане минахме през Хавса и нямаше такса. Пътувахме главно през нощта. Нямаше проблеми, въпреки че масово се кара без фарове и имаше сумати коли покрай пътя , оставени на най-неподходящите места.

Благодаря за полезната информация newsm10
Цитирай

Колко време пътувахте до там?
Ние ще пътуваме нощем, аз ще шофирам и малко ме стресна информацията, че не пускат фарове  35
Поне добре осветено ли е?  35
Цитирай

Бургас

Ей, момичета страхотни сте    Hug
и ние пътуваме за Йоздере в края на август с кола, и всичккоето ме интересуваше го намерих тук
Весела и слънчева почивка на всички  Peace
Цитирай

sf

Ами ние тръгнехме към 12 наобяд в петък. Следобяда спряхме в Одрин за 2 часа, карахме много бавно и пристигнахме в Йоздере към 5:30 в събота. Смятахме грубо,че ако се кара със средна скорост 80-90км, се стига за 12-13 часа. Като всичко е относително,защото не се знае границата и ферибота колко време ще отнеме.
Пътищата не са кой знае колко осветени между малките селца.
Цитирай

ясно, аз смятам да тръгнем към 22 вечерта и с моето каране ако не ни замотаят много на границата преди обяд ще сме в хотела живот и здраве
аз не спирам по принцип, само ако има крайна нужда Smile пък и ще спят през нощта повече  Smile
Цитирай

sf

Да, и ние така обичаме по принцип. Гледаме да пътуваме нощем,за да спят и почти не спираме. Млакия даже е с памперс за пътя,че да не ни разиграва.
Приятен път!

А, забравих да кажа- спряха ни през нощта катаджии там. Бяха много любезни, питаха даже дали мъж ми е спал, да не е изморен, да кара внимателно и ни пожелаха лек път.

Ето снимки: http://picasaweb.google.com/donsyy/TURKEY2010#5479981401319677506
« Последна редакция: пн, 07 юни 2010, 14:01 от donsita »
Цитирай

Пловдив

И нашето време дойде, започнах лека полека да стягам багажа и довечера живот и здраве тръгваме  car003 и после  grinning039 Нещо прогнозата за времето хич не ми харесва - за цялата ни почивка дават облачно време - но каквото такова вжното е да си починем и да се забавляваме до насита  Cool
Цитирай

София

Лек път и приятно изкарване. И ние тръгваме днес вечерта.
Цитирай

Ох, откога се чудя да ви питам ли  newsm78, че е леко смешно...
но се реших

в тоя компрекс - Ефхесия клъб биийч или какъвто беше, че не помня - има ли ютия? Че ми е доста важно, а пък в Истанбул ми искат по хотелите близо по 20-ина лв (в БГ пари), за да им ползвам ютията.  Embarassed
Цитирай

Пловдив

ние днес пристигнахме в ефесия нв. Пътувахме нормално границата я минаэме за 5 мин. Ферибота тръгна почти веднага с
лед като се качихме. Взеха ни 24 лири. 
Ютията аз я метнах в колата че не ми се разправя с взимане и връщане. Пък и не съм питала  има ли и колко струва.
Айде стягайте багажа и ви чакаме. Лек път и внимавайте има доста полицаи.

Цитирай

ние днес пристигнахме в ефесия нв. Пътувахме нормално границата я минаэме за 5 мин. Ферибота тръгна почти веднага с
лед като се качихме. Взеха ни 24 лири. 
Ютията аз я метнах в колата че не ми се разправя с взимане и връщане. Пък и не съм питала  има ли и колко струва.
Айде стягайте багажа и ви чакаме. Лек път и внимавайте има доста полицаи.

Надя, в колко тръгнахте и в колко пристигнахте на ферибота и в колко пристигнахте в хотела?
С кой ферибот минахте и последно как се движи по нощите?

Ние ще пътуваме по вашите стъпки, очевидно Smile
Цитирай

Пловдив

тръгнахме към 10  вечерта от Пловдив на ферибота. Хванахме го от Галиболу движи се на всеки кръгал час без прекъсване. Пристигнахме към 11 в хотела и ни настаниха
веднага. Спирахме 3-4 пъти за по 20-30 мин. Нормално каране със  спазване на всички ограничения. Лек път.
« Последна редакция: пт, 11 юни 2010, 14:13 от Nadia... »
Цитирай

София

Здравейте и от мен  от вчера сме в Карпедием. Този път пътувахме с  ферибот на Калибахир - Чанакуле струва 18 лири самия ферибот пътува 10 мин.
Цитирай

София

Хотела е хубав ние сме във вилите стаите са хубави и широки почистват всеки ден и сменят кърпите, плажните кърпи се взимат с карти които ти дават при настаняване. Но има много ходене до плажа до ресторанта, но става добре е . Яденето не е кои знае колко разнообразно плодове освен пъпеш и диня няма. Но пък плажа е много хубав пясък е ситен морето е плитко доста навътре и е много хубаво за децата, децкия кът също е много хубав и аква парка за по големите е интересен.
http://ivo6808.snimka.bg/sea/turciq-carpe-diem.510243
Цитирай

София

марчето----Забравих нещо ние престигнахме в 9.30 часа в хотела настанихани в 13 ч. като ни накараха зада ни сложат гривните преди да ни настанят трябваше да доплатиме по 5 евро на човек. Наши познати пристигнаха към 12.30 ч. на тях не им искаха пари.
Цитирай

Пловдив

Яденето не е кои знае колко разнообразно плодове освен пъпеш и диня няма..
http://ivo6808.snimka.bg/sea/turciq-carpe-diem.510243

Леле , сериозно ли само диня и пъпеш. А аз го избрах заради аквапарка и уж многото разнообразна храна. Ние заминаваме в петък , ще пристигнем в събота.
Цитирай

София

От вчера има и ягоди и череши.
Цитирай

Ние се рпибрахме снощи. Надя и тя трябва да се е прибрала, тъй като си тръгнахме насам заедно с колите.

Бяхме в Ефесия Холидей Бийч Клъб и сме много доволни.
Цялото вилно селище е построено на плажа, така че си директно на морето - но морето не ми хареса - мръсно ми идваше (след онова, гръцкото, на което сме свикнали цялото с-во). За сметка на това пък, има 6 басейна. А бебешкия просто ни подари страхотна почивка. Едно дето беше топъл, второ - плитък. Та с Момчил не се притеснявах в това отношение.
Имаше 6 водни пързалки - нещо като мини аквапарк. На нас с Алекс много ни хареса там - позабавлявахме се ...  Very Happy
Имаше детска анимация два пъти на ден - детския кът беше мноооооооого хубав, на мен ми хареса, на мъжа ми - също. Аниматорките бяха невероятни. Но най-ми хареса детската дискотека всяка вчер - всички деца ги качват на сцената, пускат се всяка вечер едни и същ песни (10-12 на брой) и се танцуват по един и същи начин. Децата ги научават с времето и е забава. Алекс и Иван (на Надя) бяха страхотни танцьори  Hug
Последната песничка е доста забавна - родителите от местата си също я "танцуват" с децата и после почва ... шоу. Всяка вечер имахме шоу! Имаше турска вечер, цирк, комеди шоу на няколко пъти в различни варианти... Наистина хората се бяха постарали. И това цялото - в амфитеатър. Собствен, малък, но истински - с техниката му, с осветленията, с анимации от персонала.

А накрая на шоуто се пуска една сладка турска песен, която се танцува от всички присъстващи - по местата. И е весело. Страхотно е  Peace

Има и водни анимации за възрастни през деня...

А за храната - там е трудно човек да не преяде. Разнообразна е слаба дума - особено онези десерти....мммм - имаше плодове; имаше и храна по всичките барове през деня, следобяд пак имаше сладкиши. Единствено сладоледът не беше в изобилие. Даваха го само от 4 до 5.

Много сладки слаби коктейлчета правеха вечер - подреждаха ги на една табла на бара и ние си взимахме. Бе погрижили са се хората за всичко.

Стаите много ни харесаха. Доволно голяма, широка, мяссто си имахме за всичко! ТВ, масички в стаята и на терасата; шкафчета, огромни гардероби. Банята беше абсолютно нова и чиста; чистеха редовном вода си имахме както трябва; климатик имаше, но дори не сме докоснали дистанционното, тъй като стаята ни беше страхотно прохладна.

Имахме една вечера в рибен ресторант, където ни обслужиха неверояоятно добре.

В главния ресторант постоянно ни питаха какво ще пием, за да ни сервират напитките - такива като нас с млаки деца, също ги питаха. Изобщо, съобразителни и находчиви са до безкрай.

Аз съм невероятно доволна. Най-хубвата ми почивка беше тази, но за съжаление - и най-кратката Smile

На отиване минахме през Троя; докато бяхме там, посетихме и Ефес. Е как да ми се прибира обратно!  Crying or Very sad

Сега цяла година има да чакам докато се върнем отново там!  Very Happy

Но ще отидем догодина пак, макар и само за една седмица  Hug
Цитирай

Пловдив

Браво бе Гале кога успя да се добереш до компа пък и толкова подробно да опишеш всичко - няма какво да добавя  Peace, освен че за втори път съм там и този път беше още по-хубаво - какво ли ще е догодина  Wink
Цитирай

София

Привет на завърнали те се споделете снимки. Какви са промените в детския кът зимата му правеха ремонт.
Цитирай

Smile затова ли беше така ново Smile

ей сега ще кача снимки и ще ви линкна
Цитирай

Хайде на снимките!
 Smile
http://galausa.snimka.bg/asia/kushadasi.511772.19321059
Цитирай

Надя, ето едно поздравче:  Wink

http://www.youtube.com/watch?v=iOoZZ3pzrEA

имам я и на mp3

Скайпът ми е като ника тук - търси ме вечер да ти пратя и снимки, и песента  Hug

Цункай Иван от нас - Момчил още си подпитва за него  35
Цитирай

Burgas

супер сте си прекарали, браво Peace
тъй като ние досега никога не сме ходили в Турция искам да попитам как резервирате хотелите, чрез фирма или сами? как да се организираме незнам, дайте съвети Hug
искаме да отидем с кола.
Цитирай

София

страхотни снимки детския кът е станал страхотен а има и повече пързалки от миналата година и ние ще повторим посещението си в хотела.
Цитирай

тъй като ние досега никога не сме ходили в Турция искам да попитам как резервирате хотелите, чрез фирма или сами? как да се организираме незнам, дайте съвети Hug
искаме да отидем с кола.

ми при нас стана случайно, но няма да разправям дългата история, а същността - с фирма Емералд ходихме. Излезе ни доста евтино - 1280 лв за четиримата, за една седмица. Пътуването си беше за наша сметка; с нашата кола  Peace
Цитирай

София

искаме да отидем с кола
Пътуваме с MIRABIA TRAWEL обикновенно си избираме няколко хотела и те ни изпращат офертите. Ние също пътуваме с кола.
Цитирай

М/у другото, догодина пак в същата седмица пак ще отида в този хотел, живот и здраве!

Ако имам още дни, ще пробвам някой друг хотел, ще искам предложение от БравоТурс, не заради друго, а защото там има една Галя, която ни изпрати страшно много инфо март месец, ама наистина много. Такива обяснителни и-мейли ни написа, които не са стандартни, а в съвсем обикновена разказвателна форма, точно за мен си ги написа момичето.

Догодина задължително ще вземем нещо през нейния офис.  Peace
Цитирай

София

Мисля, че тази информация е важна за тръгващите скоро към Турция

Цистерна разля тонове химикал на главен път

09:47 / 24 юни 2010 / Общество

Турска цистерна се преобърна след ГКПП-Капитан Андреево и разля на пътя около 20 тона химикал. Отсечката е затворена, съобщиха от МВР.

Водачът на тежкотоварния автомобил е леко пострадал, без опасност за живота.

Екипи на “Гражданска защита” обезопасяват част от трасето след ГКПП-Капитан Андреево в отсечката Свиленград – Генералово.
На излизане от България всички МПС се отклоняват към ГКПП-Лесово. Влизащите от Турция автомобили – леки и товарни, се отклоняват от ГКПП - Капитан Андреево– Свиленград и околовръстното на града. Засегната отсечка е изолирана и не се пропускат за преминаване автомобили.

Към 3:25 часа е постъпил сигналът за преобърна цистерна “Мерцедес” с химикал, разлив и задушлива миризма в района на около 25 км след граничния пункт на главен път Е-80. Изпратеният на мястото на инцидента спасителен екип на "Гражданска защита" – Хасково установил, че при произшествието цистерната е увредена и почти цялото количество – около 20 тона натриева основа, е изтекло. Разливът е ограничен на около 50-60 метра около авариралия тежковоз, предимно върху шосето. Спасители в защитно облекло са предприели мерки за неутрализиране на разлива.

Районът се охранява от полицейски екипи. На мястото са и екип на екип на РСПБС и на "Магистрална полиция" – Хасково. След огледа ще бъде предприето изтеглянето на цистерната с кран, опесъчаване и други мерки до окончателно ликвидиране на последствията, уточниха от МВР.
Цитирай

Бургас

искаме да отидем с кола.

Морска рибка ние сами си резервирахме хотела от нета, платих им капаро с карта, те ми пратиха ваучера по е-meil. За нас двамата +2 деца ни излезе 560 евро за 7 нощувки.
Надявам се, че като пристигнем няма да има проблем някакъв, защото за първи път си организирам сама почивката, без туроператор.
Цитирай

Burgas

Благодаря на всички за отговорите  Hug Hug Hug
Цитирай

искаме да отидем с кола.

Морска рибка ние сами си резервирахме хотела от нета, платих им капаро с карта, те ми пратиха ваучера по е-meil. За нас двамата +2 деца ни излезе 560 евро за 7 нощувки.
Надявам се, че като пристигнем няма да има проблем някакъв, защото за първи път си организирам сама почивката, без туроператор.

Вили, в кой хотел си резервира?
За коя седмица?
Цитирай

Бургас

За коя седмица?
[/quote]

В drand efe за 30.08-06.09
Цитирай

За коя седмица?

В drand efe за 30.08-06.09
[/quote]

после да разправяш и да покажеш снимки

ще ми се да я избистрим тука тая тема и да видим къде е най-добре

да си направим едни ЗА и ПРОТИВ претегляния, да си знаем за по-натам Smile
Цитирай

В най - голямото село

И аз предпочитам да си правя резервацията директно в хотела.

Вили цените които получи по - ниски ли са от тези на ТуР агенциите?
Цитирай

Бургас

Ами да, определено са по-ниски, дори и разходи за гориво да прибавя /към мах 200е/ Peace
Сега като гледам тур агенциите, те дават цена около 1700-1800лв за същия хотел, за нас четиримата.
Пропуснала съм да отбележа, че това е за олинклузив.
Цитирай

Ами да, определено са по-ниски, дори и разходи за гориво да прибавя /към мах 200е/ Peace
Сега като гледам тур агенциите, те дават цена около 1700-1800лв за същия хотел, за нас четиримата.
Пропуснала съм да отбележа, че това е за олинклузив.

Страхотна цена, наистина  Peace

на децата, какви са годините?
Цитирай

Бургас

galaUSA   децата са на 3 и 12 Wink
Цитирай

София

Има още един ферибот - Гелиболу-Лапсеки. След това пътят не е с толкова завои като при Чанаккале-Ечеабат. Таксата е 24 лири.
Цитирай

Има още един ферибот - Гелиболу-Лапсеки. След това пътят не е с толкова завои като при Чанаккале-Ечеабат. Таксата е 24 лири.
тоя май е първия, като се отива натам (към Кушадасъ). Него го хвана Надя - на отиване.

Всъщност, са (мисля) три ферибота.
Гелиболу е първият
Чанаккале е средния
И после има един трети

Ние така стана, просто без да мислим, ей-така, на момента, както дойде, и на отиване и на връщане хванахме средния.

Надя на отиване хванаха първия, а на връщане - третия. Този (третия) всъщност, като се замислите пак с явява първи като се връщате от Кушадасъ. Т.е. Надя и двата пъти хвана този ферибот, който се оказа пъви на пътя. А ние пък хванахме средния.

И тя и ние сме доволни.  Peace
Цитирай

galaUSA   децата са на 3 и 12 Wink

В такъв случай, догодина аз ще съм на "твойто дередже", понеже Момчил вече направи три - оня ден!

Ок тогава. Чакаме отзиви да разберем как е  Hug
Дано си изкарате и вие като нас

Аз току-що направих клипа.

Утре ще компресирам и ще ъпоудна някъде и ще ви дам линк Smile
Цитирай

Момичета, на бензиностанциите може ли да се плаща с кредитна карта? То може и да не се наложи да сипвам гориво в Турция, но все пак да знам.
Нямам навика да нося кеш и да не закъсаме някъде  Mr. Green
То пък и кой знае какъв ще е курса на банката за евро-лира  newsm78
Как въвят цените на горивото в момента там?
Нямам търпение вече, макар че съм леко притеснена как ще издържа 1000км шофиране   Embarassed
Цитирай

sf

95 е почти два пъти по-скъп оттук. За другите не съм обръщала внимание. На нас ни се наложи едно зарждане в Турция, въпреки че имахме и резервна туба с бензин.
Цитирай

ние зареждахме дизел
за 70 лири

лиратакъм лева е едно към едно

Марче, сега, най-ценният съвет преди почивката: ОБЕЗАТЕЛНО СИ СМЕНИ ПАРИ ОТТУК ОЩЕ, защото ще ти трябват още на ферибота - ние платихме в евро и ни върнаха лири, но почва така обърквацията. Тия дето ни ги върнаха ги похарчихме ве дно кафене, дори доплатихме с две евро. И накрая в хотела, парите ми почваха от 20 евро и нямах дребни за бакшиш за момчето, дето ни помогна на багажа.  Sad

Горивото им е скъпо, картите навсякъде ще ти важат, може и от банкомат да си дръпнеш парички - в лири,разбира се.

Музеите и туристическите обекти приемат само лири, или с карти. Но при нас, в Ефес, се беше повредило устройството, та си купих туника с евро, че да ми върнат лири, та да вземем билети  ooooh!

Сега, ако ми се върне, сменям си ги тия 300 евро, с които тръгнахме и хич няма да го мисля. Ние си ги похарчихме тези 300 евро и отделно теглих към 200 лири и отделно в Троя платих с картата. Отделно и БГ парите, с които си заредих гориво на границата - на отиване и на връщане - до горе! 60л. резервоар.

Дизелът беше към 3л 10-15ст. - нещо такова. Скъпо е горивото им Sad
Цитирай

аз, че ще сменя ще сменя при всички положения
има едно бюро на стамболийски, дано не са го затворили - там сменяха левове в лири
горивото не ме притеснява толкова като цена, един път ще заредя най-много

общо взето предполагам, че ако заредя на границата гоивото ще ми стигне за около 900-1000км, т.е. със сигурност ще заредя поне веднъж за да се върнем все пак
300лв за гориво мисля ще са ок  newsm78

п.с. как са табелите?
ползвахте ли навигация?
Цитирай

sf

При нас мъж ми караше,аз не се наложи . Имаме и GPS , ама точно той ни обърка в Измир, 1 час ни въртя из некви улички,за да намерим изхода за Мендерес. Накрая се отказахме от него,ама вече яко се няхме овъртяли. А беше 3 ч през нощта, мъртвило. Имахме късмет обаче,че ни спря един българин ,та ни изведе от иЗмир.  Иначе GPS-а си ни вършеше работа,ама тогава какво се омота, какво ли си "мислеше "  ooooh!
Цитирай

до езерото

Може и с дебитна карта да се плаща на бензиностанциите  Naughty
Няколко пъти писах,че още преди са се влеае в Измир,трябва да се хване магистралата за Айдън.За да не се лутате като нас  ooooh!
Цитирай

Ние бяхме с GPS - същият, който в Атина се изложи.
В Турция, обаче се справи превъзходно! Невероятно добре беше програмиран.

Но...май беше излишен, да ти кажа, защото тия хора имат страхотна маркировка на пътя. Пари не са щадени за табели, изобщо. На няколко пъти си го коментирахме това с мъжа ми. Постоянно има табели, ще се учудите и вие, като ги видите.

За горивото - не знам колко ви е резервоара, но при всички случаи ще заредите поне веднъж на връщане.
Ние, както казах, на излизане от БГ - догоре - на границата ни - 60 литра

Там карахме до хотела (Кушадасъ), след това ходихме веднъж до града, след това веднъж до Ефес и обратно и след няколко дни - за БГ. Та, общо взето това ни е шофирането. Но, като си тръгнахме насам, заредихме още на 50-ина км. след Кушадасъ. За 70 лири.
И после в БГ на границата - пак догоре Smile

Климатикът ни беше пуснат и на отиване и на връщане, иначе не се издържа в колата  Peace
Цитирай

Най-накрая - клипчето:

http://www.youtube.com/watch?v=TcJbTmfRBbg

Само изчакайте една минута да ви се зареди, че съм го направила youtube HD format, уж да е по-готино за гледане  Wink

Hug
Цитирай

Бургас

galaUSA браво за клипчето  Party
много ми хареса и моя дребния също много се впечатли, само питаше на всеки кадър - мамо това ли е Турция,и аз ли ще се пързалям така, но моментите от ресторанта хич не му допаднаха- не бил гладен 35
Цитирай

... но моментите от ресторанта хич не му допаднаха- не бил гладен 35

35 леле, той е като моя Алекс  ooooh!

Мерси за похвалата  Hug
Цитирай

каква ви е навигацията? аз имам две - една стандартна на гармин и една за gsm-а, мисля че се казваше sygic
да ти кажа от тази на телефона съм по-доволна като че ли, поне за картите извън Бг са по-хубави
Цитирай

каква ви е навигацията? аз имам две - една стандартна на гармин и една за gsm-а, мисля че се казваше sygic
да ти кажа от тази на телефона съм по-доволна като че ли, поне за картите извън Бг са по-хубави

GARMIN  Peace
Цитирай

моля препоръчайте ми някакъв хотел по пътя /горе долу по средата на пътя/, където да преспим
някак не ми се пътуеват 1000км без почивка и баня Smile
благодаря предварително
Цитирай

моля препоръчайте ми някакъв хотел по пътя /горе долу по средата на пътя/, където да преспим
някак не ми се пътуеват 1000км без почивка и баня Smile
благодаря предварително

Smile климатик в колата и за един ден пътуване, сте там...

за хотел...не зная; ние го взехме на екс пътя

но се замислям, ако ще давате пари за хотел, не ви ли излиза по-добре да отидете със самолет  newsm78
Цитирай

Бургас

Ние смятаме да пътуваме вечерта, т.е. тръгваме към 20.00h и сутринта по някое време трябва да сме там.
Мойто мъж ще кара цяла вечер- после ще почива Mr. Green

ПП с 2бр деца сме Mr. Green но ще изкараме без баня една вечер Peace
Цитирай

sf

35 това с банята ме разби. И ние сме с две деца, на 3 и 9г.
Последния път тръгнахме по обяд, спирахме в Одрин за няколко часова разходка и привечер пак поехме. Рано - рано сутринта бяхме в хотела. Оцелява се, какво са 1000км в крайна сметка, но всеки сам си решава.
Цитирай

ами аз съм раздвоена от факта, че може би ще съм на работа същия ден и после да шофирам 1000км не ми се връзва много, но пък няма да ми е сефте да не спя по 40 часа де Smile
общо взето и аз стигнах до заключението, че няма смисъл Smile
Цитирай

Марчето, споко  Peace Ще издържите.

А пък и банята после ще ви е по-сладка Smile

Но за едно друго нещо имам съмнения - не знам откъде сте, но ако тръгенте в 20 часа, едва ли ще сте там на сутринта.

Ние тръгнахме в 3 часа посред нощ от София и на другия ден бяхме там в 6-7 вечерта.
Не сме спирали никъде, ферибота натам не сме го чакали нито минута.

Единственото ни отклонение беше ТРОЯ. Там се забавихме два часа. Само тях може да извадиш от пътя ни, ако не сте я планували и нея.

И още - караме и двамата и то бързичко  Embarassed
Цитирай

АААА
Сетих се. Извади още един час - спряхме в едно кафене -сладкарница. Пихме кафе, ядохме баклави, децата си играха Smile
Цитирай

Хм  newsm78
Че то кво стана? Към 12 часа път...
Ми ако тръгнете в осем, до осем-девет сутринта трябва да сте там  Smile
Права си  Peace
Цитирай

София

Марчето, преди 10 години спахме в Чанаккале. Разбира се, няма смисъл да препоръчвам хотел с такава давност  Very Happy. По този начин успяхме да разгледаме на спокойствие Троя, а първия ден и Одрин. Сега отново търсим хотел там за връщане, но не намирам за 4-ма, а 2х2 е доста над предвиденото като сума  Sad.
Цитирай

Varna

Марчето, преди 10 години спахме в Чанаккале. Разбира се, няма смисъл да препоръчвам хотел с такава давност  Very Happy. По този начин успяхме да разгледаме на спокойствие Троя, а първия ден и Одрин. Сега отново търсим хотел там за връщане, но не намирам за 4-ма, а 2х2 е доста над предвиденото като сума  Sad.

Миналата година спахме тук http://www.helenhotel.com/eng-main.htm. Бяхме с децата в една стая. Стаята беше тройка и бяха внесли доп.легло. Нямаше много място, но за една вечер е супер. Хотела е точно до ферибота, има собствен паркинг. 
Цитирай

София

Миналата година спахме тук http://www.helenhotel.com/eng-main.htm. Бяхме с децата в една стая. Стаята беше тройка и бяха внесли доп.легло. Нямаше много място, но за една вечер е супер. Хотела е точно до ферибота, има собствен паркинг. 

Благодаря! За съжаление за нашата дата няма свободни стаи  Sad. А и не знам дали (в който и да е хотел) биха се съгласили на допълнително легло - "малката" ми дъщеря е на 17  Wink.
Цитирай

ако някой се интересува все пак от спане, препоръчаха ми този хотел http://www.irisotel.com/english/default.html
точно по средата на пътя е, чанакале

така, съжалявам, че повтарям, но понеже ми предстои тепърва да вадя документи, ще обобщя какво ми трябва и ако изпускам нещо, надявам се да ме коригирате Smile

1. документи за нас
2. документи на колата, нотариално заверено пълномощно + превод на турски /печат от консулството трябва ли?/
3. зелена карта

май това е?  newsm78
Цитирай

Бургас

Maрчето, документи за нас включват ли и мед. застраховка Wink, да не я забравите

galaUSA, разкажи моля те за Троя повече- гледам, че ни е по път, ама кога да се посети, някакви такси има ли. Можем ли примерно надвечер да отидем newsm78. Благодаря ти!
Цитирай

sf

И аз  моля за разкази за Троя,чер навивам мъжо да минем оттам на път за Кушадасъ в края на месеца. МИналия път спирахме в Одрин за няколко часа, но сега искам друго място.
Цитирай

мед. застраховката си е ясно, другите документи къде къде ме мъчат повече  35

аз съм ходила в Троя, мисля да пропусна всякакви екскурзии...евентуално разходка с яхта само и традиционна турска баня, пълен релакс
Цитирай

София

ако някой се интересува все пак от спане, препоръчаха ми този хотел http://www.irisotel.com/english/default.html

Изглежда добре, но.... късно  Sad. Резервирахме в Ечеабат на пристанището. Интересно, че в Booking нямаше фамилни стаи, а през някакъв турски сайт - да. Дано да става! Уж е с оценка 7,7 от 10.

Така и не успях да видя цените на хотел Ирис - поне да знам дали да се тюхкам и вайкам  Laughing.  Почти съм сигурна, че са по-високи от нашия  Wink /45 евро за 4-ма + закуска/.

donsita, vili спомените са ми доста избледнели от 2000 година. Троя е доста зле запазена /подобно на руините в Плиска/, на входа има дървен съвременен кон, в който се влиза (за радост на децата) и е един вид символ и го има на всякакви реклами. Все пак мястото няма как да не е магнетично - Троя е. Ако не съм го виждала не бих пропуснала. И да, с билетчета е, и предполагам - с работно време. Ние лично няма да спираме този път там. Ще гледаме Айвълък - стар град, мост към остров с много рибни ресторантчета и специалитети, гледката от "Шейтан софрасъ" с островите/23 на брой/.

За документите - уж нашата ГО важи и за Турция - така каза мъжът ми, а колко е вярно - не знам Smile. Ще го накарам все пак да се обади на застрахователя. Паспорти, медицинска застраховка. Марче, това пълномощно за чужда кола ли е?
« Последна редакция: пт, 20 авг 2010, 19:50 от tania67 »
Цитирай

мисля, че за Ирис е 25 евро на човек, не се тюхкай, за една нощ е Smile

да, пълномощното е за чужда кола, не е на мое име в случая  Tired
и моето ГО уж е със зелена карта важаща и за Турция, ама да видим  Laughing
Цитирай

sf

Ние като правихме ГО и имахме бонус Зелена карта. ОКаза се обаче,че трябва да отидем до офиса на фирмата и оттам ни издадоха допълнителна бланка, която е зелена на цвят и точно нея ни искат на границата. Та мисълта ми е да си проучите точно нещата.
Цитирай

За Троя - мисля, че са до пет часа.
На мен ми хареса, не бих го пропуснала никога.
Входът се плаща. САМО С ТУРСКИ ЛИРИ!
Ние нямахме, бяхме с евро, но за щастие може да се плаща и карти - кредитни, дебитни.

Не разчитайте винаги натова, обаче. В Ефес точно пред нас (на опашката за билети) се повреди устройството Smile

Пътувахме със зелена карта, нашата си ГО и това е. Ако колата е на лизинг - пълномощно при нотариус. И пълномощното - на турски в лицензирана преводаческа агенция. Искаха ни го на границата.
И миналата година ми го искаха, като бях командировка. За превода говоря.  Peace
Цитирай

Бургас

Благодаря ви за отговорите момичета Hug
Цитирай

ох, аз пак с моята драма - пълномощните
голяма тъпотия направих, пълномощното ми е пуснато за превод и легализация....но вместо номер на паспорт, гордо е вписан номер на лична карта  35
не мога повече да се разправям, каквото ще да става...
Цитирай

Троя е до 18ч,ние я изпуснахме .За ГО наистина питайте застрахователя си,защото дори и да важи понякога се издава доп. бланка.  Peace
Ние спахме в Кючюккую иил Кючюккьой не знам как се произнася,в хотел на брега на морето.Малко курортно градче за местни..С крайбрежна алея,яхгета марина и хотелчета -110 лири на вечер за 2 стаи за 2 деца и 2 възр. и вечеря и закуска в цената,не са обилни,но става.  Very Happy Градчето е около 60 км след Троя или 20 след Айвачик като ориентир.  Peace
Цитирай

София

Като прочетох за 2-те стаи на Мимоза и се сетих. Навсякъде, където бяхме резервирали през Букинг.ком тройна стая с допълнително легло, ни даваха 2 стаи Smile. Голяма далавера  Laughing. На връщане спахме в Ечеабат в Hotel Crowded House, до ферибота. Отново ни дадоха 1 тройна стая и 1 единична с голямо легло, но беше като кибритена кутийка. Въпреки притесненията ми, се оказа много хубав хотел с малки, но много чисти стаи и бани. Определено беше много над очакванията ми, имайки предвид, че сме дали 45 евро за 4-ма възрастни със закуска  Very Happy. И шум от ферибота не се чуваше. Само случихме на страшна буря и както бяхме на последния етаж, мислих, че ще ни отвее  Mr. Green.
Цитирай

София

Ще използвам темата, за да не пускам нова - някой може ли да ме светне какъв е климата в Кушадасъ по това време на годината, че ми предстои пътуване до там, а не можах да намеря кой знае каква информация?  Peace
Цитирай

Пловдив

Ето сайтче за времето в момента в Кушадасъ

http://www.havadurumu.com.tr/en/turkiye/kusadasi_hava_durumu/
Цитирай

София

Nadia, благодаря за отговора!

За първи път ще ходя в Кушадасъ, та се опитвам да се подготвя какво да очаквам и какво мога да видя. Някой може ли да ми каже какво може да се види в курорта и около него (като екскурзии) и евентуално за горе-долу актуални цени?
Иначе ще сме в хотел "Сюрмели".
Цитирай

София-Дружба 2

Момичета, моля ви, помагайте...
Тази година решихме да сме със собствен транспорт, автомобила не е наш.
Та... направихме пълномощно, сега ще го преведем, а после какво?
Трябва да го заверим във Външно министерство или...?
Цитирай

Ле-лееее! Видях прогнозата за времето и се смразих! Дано да не е вярно. Миналата година, на 30.04. бях край басейна под топлите слънчеви лъчи!
Цитирай

София

Ле-лееее! Видях прогнозата за времето и се смразих! Дано да не е вярно. Миналата година, на 30.04. бях край басейна под топлите слънчеви лъчи!
Я погледни какви ги дава температурите в Бургас - минималните -3. Едва ли е точна прогнозата.

http://www.havadurumu.com.tr/en/bulgaristan/burgas_hava_durumu/
Цитирай

Varna

Я погледни какви ги дава температурите в Бургас - минималните -3. Едва ли е точна прогнозата.

http://www.havadurumu.com.tr/en/bulgaristan/burgas_hava_durumu/

Това изглежда по-реално http://www.gismeteo.ru/city/weekly/3763/
Цитирай

Аз погледнах и в cnn.comл За мен даже 22 градуса не е достатъчно  35
Има ли някой, който ще пътува на 29.04?
Цитирай

Момичета, моля ви, помагайте...
Тази година решихме да сме със собствен транспорт, автомобила не е наш.
Та... направихме пълномощно, сега ще го преведем, а после какво?
Трябва да го заверим във Външно министерство или...?

Заверка в консулството не във Външно!Каското проверете дали важи за Турция на  Армеец напр. не важи и се доплаща.
Цитирай

СОФИЯ

Аз погледнах и в cnn.comл За мен даже 22 градуса не е достатъчно  35
Вземи си връхни дрехи сутрин и вечер е доста хладно.Ние в момента сме в Аква фантази и в басейн не става за къпане, за морето да не говорим.Водата е 16 градуса.На плаж се ходи след 10 и 30.Температурата не надвишава 21 градуса, но слънцето пече доста силно и може да се хване тен.
« Последна редакция: пн, 25 апр 2011, 07:10 от marianna2004 »
Цитирай

В.Търново

Вземи си връхни дрехи сутрин и вечер е доста хладно.Ние в момента сме в Аква фантази и в басейн не става за къпане, за морето да не говорим.Водата е 16 градуса.На плаж се ходи след 10 и 30.Температурата не надвишава 21 градуса, но слънцето пече доста силно и може да се хване тен.
А да попитам тези,които са били в Кушадасъ в края на май,началото на юни температурата на басейните и морето поне стигат ли 24 градуса?За мен е важно температурата на морето и басейна да е поне 26 градуса,за да ми е конфортно... Praynig
Цитирай

Sofia

кога е най-подхадящо да се ходи в Кушадасъ тази година - до 34-37 градуса ме устройва?
Цитирай

кога е най-подхадящо да се ходи в Кушадасъ тази година - до 34-37 градуса ме устройва?
В края на юни,началото на юли.
Цитирай

Пловдив

Миналата година бяхме от 10 юни температурата беше 35-38 градуса. Водата в басейните беше много топла, но не знам градуси!
Цитирай

В.Търново

Супер сте! bouquet
Цитирай

Ооо, връхна дреха задължително! Миналата година на мен ми беше студена водата в басейна. На детето не  35 Но аз си обичам топлото. Сутрин отивах облечена на плажа, но като напечеше слънцето беше супер! Прибрах се и с тен за завиждане  Smile
Цитирай

София

А да попитам тези,които са били в Кушадасъ в края на май,началото на юни температурата на басейните и морето поне стигат ли 24 градуса?За мен е важно температурата на морето и басейна да е поне 26 градуса,за да ми е конфортно... Praynig

Два пъти съм била в Кушадасъ в периода края на август - началото на септември. Единият път беше в Юздере, другия на единствения плаж в Кушадасъ - Голдън лейдис бийч. И двата пъти морето беше студено за нас. Според мен има някакви течения, които пречат водата да стане много топла. Към Анталия е друго нещо. А температурата на въздуха и двата пъти беше висока.
Цитирай

Миналата година бяхме от 10 юни температурата беше 35-38 градуса. Водата в басейните беше много топла, но не знам градуси!

И ние бяхме в тоя период от 12.06 водата беше 26-27 градуса без никаква идея за захлаждане,въздуха  38.
Цитирай

Crying or Very sad  Crying or Very sad  Crying or Very sad Crying or Very sad

аз съм авторката на темата

гледам ви как си пишете за Кушадасъ и ми се плаче, плаче

искам пак да отида там, където бяхме минатала година ПЛЮС още едно ходене до Анталия

но не ме пускат в отпус Sad Имаме много работа и няма да почивам това лято
от септември натам ме пускат Sad

иначе - миналата година бяхме от 12 юни за 1 седмица; страхотно време беше - само за море
на отиване - на 12 юни - се засякохме в Троя с един македонец, прибираше се от Кушадасъ със с-вото си. Каза, че е бил там цялата седмица - т.е. седмицата преди нас - и НЕ са случили хубаво време

Тъй, че за май месец ще е раничко, да ви кажа.
На всички ви пожелавам страхотно изкарване, то там не може и да е друго  Hug
Цитирай

Пловдив

Ох Гале жалко и ние тази година ще се разминем с Турция, но пък се надявам пак да си изкараме хубаво тук в България.
Пък догодина живот и здраве пак в средата на юни!  Hug

А Вие мислете за септември в началото също времето е разкошно в Кушадасъ, а пък за Анталия да не говорим.
« Последна редакция: чт, 28 апр 2011, 14:33 от Nadia... »
Цитирай

септември ми е есенен месец и съм настроена вече за училище, за "зазимяване" вкъщи Smile

не ми се ходи никъде

А оня "стилист Капанов" - много сладък бе, направо умрях като го видях
Цункай го от мене, моля те

Пък за догодина може да се разберем отрано и да ходим пак заедно, децата ми вече реват да се връщаме в Кушадасъ отново. Момчил се пазари, че пак ще пие само сок от машината Smile А Алекс си иска пързалките Smile))))))
Цитирай

Пловдив

За догодина съм замислила едно Аква фентъзи, ама ще видим. Време много. Задължително ще се чуем.
Цитирай

Можете ли да ми препоръчате лек срещу оттичане на краката при дългото пътуване до Кушадасъ?
Цитирай

о, това и на мен ще ми е полезно да го узная, ако го има Smile

аз пътувам с вдигнати крака на таблото, но това само когато шофира мъжът ми...

шофирам ли аз, няма как да ги вдигна така Smile

Цитирай

В.Търново

А съвет за дългото пътуване до Кушадасъ с автобус ,за големи и малки?Който е бил с малки деца как са издържали без да се разхождат и да стоят на едно място.Имам един много малък син,който още не може да говори и един по-голям на 9г. и половина.Големия ще мрънка,ще мрънка че го болят краката на едно място,но с малкото как мога да се справя?
Цитирай

На гарата

За дълъг път се препоръчва Детралекс по 2 таблетки два пъти дневно.На мен също ми предстои пътуване с кола до Кушадасъ и смятам да се възползвам от хапчетата.
Цитирай

София

За дълъг път се препоръчва Детралекс по 2 таблетки два пъти дневно.На мен също ми предстои пътуване с кола до Кушадасъ и смятам да се възползвам от хапчетата.

Моля те после да споделиш имало ли е ефект!   Hug

galaUSA, точно септември е много хубаво. Цените са извънсезонни, малко по-спокойно е, а времето е чудесно. Местата около Анталия са разкошни - големи пясъчни плажове с много топло море и никакви животинки във водата, което много ме учуди. Видя ли медуза или щипалка не влизам във водата  Mr. Green. Въпреки, че темата е за Кушадасъ, след като съм видяла и двете, определено съм за Анталия(в нашия случай - Алания).
Цитирай

А съвет за дългото пътуване до Кушадасъ с автобус ,за големи и малки?Който е бил с малки деца как са издържали без да се разхождат и да стоят на едно място.Имам един много малък син,който още не може да говори и един по-голям на 9г. и половина.Големия ще мрънка,ще мрънка че го болят краката на едно място,но с малкото как мога да се справя?

1 - тръгвате вечер и така ще проспат повече от половината път. Спирате на Троя, да се качат на коня, да се позабавляват. Забавление е и пътуването с ферибота - ще се радват,милите Smile

2 - карти за деца на дълъг път. 100 бр са в кутия. Една кутия е 9-10лв. Супер занимателни са

3 - купуваш им някакви гадости (според нас) за ядене - като се захласнат в чипсове, пуканки, зрънчовци и прочие - ще има тишина.

4 - най-успешното - 130 лв е едно ДВД за кола. Продава се в Техномаркет. На Панасоник. Купувате, "зажиждате" го на тавана и сте готови - може да оиколите земното кълбо, направо и през океаните Smile))) Пускаш им детско филче и ги оставяш да се забавляват Smile
Цитирай

В.Търново

Благодаря за съветите  Hug,но малкия ни син сега е на 1г.7мес. и като му кажеш да стои мирно,не стои,не се заиграва по-дълго с някаква играчка и постоянно е в движение и скача,в столчето на колата не стои дълго време,издържа най-много час и го вадя.А евентуално за пътуване до Турция ще е с автобус,с нашата кола,която е по-стар модел не се наемаме на по-дълго пътуване,може да ни изненада по пътя и да увиснем на сред чужда държава с аварирал автомобил... Confused
Така че,автобуса е най-удачния вариант,но ме спира това,че децата няма да издържат дългото пътуване на едно място,по-точно малкия. Sad
Цитирай

Така че,автобуса е най-удачния вариант,но ме спира това,че децата няма да издържат дългото пътуване на едно място,по-точно малкия. Sad

С автобус е по-трудно сигурно
моите още не съм ги возила в автобус

играчки и това е, книжки, да гледа животни, и така...
Цитирай

София

С автобус е по-трудно сигурно
моите още не съм ги возила в автобус

играчки и това е, книжки, да гледа животни, и така...
При нас е точно обратното с автобус пътуваме без проблем до Турция - с две деца, докато с кола ми е ужас, едвам стигаме до нашето море, превръщам се в звероукротител.
Цитирай

Върнах се!
Още не съм оправила багажа, но идвам да навестя любимия си форум!
Поздравявам всички с топли слънчеви лъчи от Кушадасъ  nature016
Цитирай

Благодаря за съветите  Hug,но малкия ни син сега е на 1г.7мес. и като му кажеш да стои мирно,не стои,не се заиграва по-дълго с някаква играчка и постоянно е в движение и скача,в столчето на колата не стои дълго време,издържа най-много час и го вадя.А евентуално за пътуване до Турция ще е с автобус,с нашата кола,която е по-стар модел не се наемаме на по-дълго пътуване,може да ни изненада по пътя и да увиснем на сред чужда държава с аварирал автомобил... Confused
Не се притеснявай,автобусите спират на всеки два часа,така че не е толкова страшно!
Цитирай

Върнах се!
Още не съм оправила багажа, но идвам да навестя любимия си форум!
Поздравявам всички с топли слънчеви лъчи от Кушадасъ   :nature016:

Smile добре дошла  Hug
как беше? къде бяхте? разкажи ми всичко с подробности, моля те - датите на престоя ви, колко човека бяхте, как пътувахте, колко платихте
как изкарахте, как беше хотела, има ливодни пързалки

разкажи всичко, моля те, защото ако все пак успея да измъкна една седмица почивка, ще трябва да взема решение и да тръгна на почивка в рамките на 2-3 часа
трябва да съм подготвена с инфо Smile
Цитирай

С удоволствие ще ти разкажа за прекрасното си пътуване.
От 29.04. до 08.05.
Тази година пак бях в Кушадасъ, но в хотел "Ефесия холидей бийч". А миналата бях в Омер холидей.
Пътуването беше перфектно организирано. От тук тръгнахме в 16.00 и на другия ден, 30.04, в 8.00 бяхме в Кушадасъ. Представителя на фирмата, който беше с нас, беше много добър. През целия път ни даваше информация, обясняваше разни неща. Автобуса беше хубав. Почивките си бяха на около 2-2,5 часа: София-Поповица-Хасково-граница-хаджията-ферибоот-Айвалък-Измир-Кушадасъ.
Докато оставим хора насам-натам, ние в 10.00 вече си бяхме в нашия хотел. Настаниха ни веднага. Не сме чакали.
Бяхме група от 7 човека. И всички попаднахме в хубави стаи.
Хотела - много чисто, озеленено, красиво. Има четири басейна. На два от тях има отделна детска секция за мъници. Третия е с 6 водни пързалки. А четвъртия е т.нар. термален, чиято вода е обогатена с разни соли и минерали и на него има също отделна секция, бълбукаща като джакузи, която е и по-плитка.
Храната е целодневна.
От 7.30 до 10.30 закуска. След това късна закуска. От 12.30 до 14.00 обяд. От 16-17 - късна закуска. От 19.00 до 21.00 вечеря. Освен това в 10.00 отваряше и един бюфет, на който до 17.00 часа предлагаха пържени картофки, хамбургери, гюзлеми и др.под.
Питиета – алкохолни местни, безалкохолни и кафета – без ограничения.
(Влюбена съм в пунш сангрия, който предлагаха всеки ден в обедните часове!)
Не се колебай, ако трябва в последния момент да вземеш решение дали да отидеш в този хотел. Смело резервирай и няма да съжаляваш.
Ако има други въпроси – с удоволствие ще отговоря!
(за цената и фирмата ще пиша на лични  Smile )

Цитирай

Пловдив

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Гале, ама ти така питаш все едно миналата година не беше в същия хотел?
Цитирай

София

Колко е голям плажа на Ephesia Holiday Beach Club? По снимки виждам, че е тесен, а дълъг ли е? Достатъчен ли е за целия хотел?
Цитирай

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Гале, ама ти така питаш все едно миналата година не беше в същия хотел?

ами аз не знаех, че тя е там Smile
а и аз пак не ги разграничавам двата хотела - на този, дето бяхме там, му викам Ephesia H.V.

и честно да си кажа, пак не разбрах сега тя в HV ли е била или в хотела?

щото разлика м/у двата хотела не може да няма Smile
Цитирай

Пловдив

Да била е в Ефесия Холидей вилидж - там където бяхме и ние, другия е само хотел Ефесия, съвсем различно е.
Цитирай

В.Търново

alleicha,нищо не писа за плажа как е,плитко ли е,има ли камъчета или е пясъчен изцяло.Много е важен за мен плажа и морето след колко метра навътре става дълбоко.Сподели,ако може и малко снимки от почивката ви!

А също така да попитам като спираха автобусите за почивка,по колко минути беше престоя им? Smile
Цитирай

Мисля, че написах, че съм била в "Ефесия холидей бийч". Хотела, който е тип клубен.
Другия хотел "Ефесия" е голям, съвсем различен, зад хотел "Батихан".

По пътя спирахме през около 2-2,5 часа, като почивките ни бяха по половин час.

Плажа наистина не е много голям. Но е пясъчен. Широк е колкото за два шезлонга. Не мога да кажа колко се събират, не съм ги броила. Морето е сравнително плитко. Доста навътре. Имаше хора, които предпочитаха да влизат с обувки, защото в началото има камъни.

Дали този плаж е достатъчен е спорен въпрос. По мои наблюдения повечето хора предпочитаха басейните. Но пък предполагам, че когато е много топло плажът ще е незаменимо място с морския полъх Smile
Цитирай

alleicha, a kak беше времето?
Уцелихте ли топли дни?

дай ни снимки, да си припомня хубавите миналогодишни дни Smile
Цитирай

Миналата година беше по-топло, но и тази се завърнах с тен за завиждане.
Всеки ден ставаше за плаж, след 10,30.
Не е валяло.
Сутрин и вечер си беше хладничко, ветровито. като край море.
Цитирай

В.Търново

alleicha,благодаря ти!  bouquet
Питала съм се винаги,времето в края на май наистина ли е подходящо за почивка в Кушадасъ?Водата в морето и басейна не е ли хладничка?За да ми е комфортно на мен,трябва поне да е 25 градуса.
Цитирай

Smile
И аз обичам по-топличко.
Сега водата ми беше дори хладна.
Но като гледах другите хора как се къпят, явно проблема си е при мен  35
Цитирай

много е лошо това с отпуските Sad

ей досега говорихме с мъжа ми за летните ни финанси - разчертахме как ще харчим заплатите си юни, юли и август и понеже вече ни настроиха, че няма да ходим никъде, ето - парите се наместиха идеално и без море Sad

гадна работа  Crying or Very sad
Цитирай

Здравейте.

Да споделя и аз впечатления по темата с вас. Преди 10 дена се върнахме от почивка в Кушадасъ. Тръгнахме с доста смесени чувства натам, върнахме се ОЧАРОВАНИ. Бяхме настанени в хотел Адакуле. Прочетох доста от отзивите тук и да ви кажа...доста сгреших. Повярвах им. Оказа се, че хотелът е малък рай. Мястото, на което е разположен, е вълшебно. Подобна природа трудно може да се опише с думи. Хотелът се води пет звезден, но не е. Поне не и по нашите стандарти. Не е и по чуждите. Но не е болка за умиране. Говори се, че бил бивш затвор. Няма такова нещо, Просто е построен в стил на крепост и когато са го откривали, един от гостите възкликнал, че с тези две кули (които са барове и ресторанти) отгоре, прилича на затвор. Стаите са нормални. Почистват се ежедневно. Мръсотия няма никъде! Никъде не се пуши, никъде няма да намерите боклуче, никъде няма да видите намръщена физиономия. Държа да кажа, че идвам от Бургас и имаме апартамент и в Сл. бряг. Обикаляли сме и по света с мъжа ми. Та имам база за сравнение... Хотелът разполага с 2-3 големи басейна, отделно има бебешки, освен това има мини аква-парк с три пързалки и до него детски басейн с пързалки в него, с разни делфинчета, които те поливат с вода, с пръскащи гъби и т.н. Времето беше прекрасно (като за начало и средата на май месец). Ходихме на плаж, имаме и сериозен тен дори. Морето по това време е леко хладно за къпане, но не се умира, ако се плува десетина минути. Храната...ах храната...ох храната ...Обилна, вкусна, екзотична, европейска...каквото ви душа сака. Двайсетина вида салати всеки ден (може и повече да са били), тестени ястия, сосове, вегетариански няколко блюда, месни също, за сладкишите е излишно да обяснявам, а хлябът...хляб рядко ям, е там ядох! Настанени бяхме супер ол инклузив и освен храна, всякакви напитки (алкохолни и безалколони, кафета, чайове, коктейли), следобедни торти, пици, хамбургери, картофи, сладолед дори и на пул бара бяха включени в цената. В момента съм в период на отслабване. Имам малко момиченце, което 100 пъти съжалявам, че не взех със себе си. Имат разкошна стая за анимация на малки деца и отделно около 150-200м2. площадки с люлки, пързалки, катерушки, мини волейболни кошове и каквото още се сетите). Та...не напълнях единствено, защото тренирах там почти ежедневно. Има приличен фитнес, който е включен в цената, както и сауна, парна баня, турска баня и куп неща още. Интернет имаше в лоби бара, също безплатен. Имаше и в стаите, но по-слаб. Отделно има кортове за тенис, футболни игрища, баскетболни и още някакви, но хотелът е разположен на огромна площ и не успяхме да го обходим целия. Разположен е на самия бряг на морето и се слиза с външен открит асансьор на плажа. Понеже няма пясък, хората са си направили труда да изградят две платформи (дървени) с шезлонги за желаещите да правят бани на морето.
   Има сграда-анекс. Тази сграда, Бог знае защо така оплювана от съфорумците, е по-нова от основната, с по-големи стаи и единственият и недостатък е, че гледа към градината.
Откъм анимация нямам много какво да кажа, защото имахме други планове с мъжа ми и не сме се забавлявали с тях. Но гледах, че бяха доста учтиви, правеха игри, състезания, спортуваха, танцуваха, занимаваха се с децата.
   Кушадасъ е малко градче, напомня ми по нещо на Несебър. Доста по-чисто, спретнато, с учтиви хора. Има какво да се разгледа и види.
   Ходихме на екскурзии. Едната бе до Ефес, къщата на Дева Мария и едно от седемте чудеса на света храма на Артемида. Ходихме също и до Памуккале и Хиераполис, а на връщане правихме кални бани в един хубав хотел с термални води.
   Посетихме също и Сьоке. Аутлет-градче с десетки магазини, които продават на доста изгодни цени. Има също така и магазин Мигрос, в който има доста намаления, но те са само за притежатели на карта Мигрос. Което, разбира се, е нулев проблем, защото при желание, веднага издават такива карти на място.
   Какво друго да ви пиша...не знам. Прекрасно местенце! Бих се върнала отново там! И то с моята 18 месечна разбойничка!

п.с. Малко дълъг пост. Извинявам се за което.  Smile
« Последна редакция: пн, 23 май 2011, 00:50 от Аля Иванова »
Цитирай

В.Търново

Ето какво открих като информация за Адакуле:
http://paper.standartnews.com/bg/article.php?article=306017
Радвам се,че сте изкарали чудесно! Hug
Хубаво е да споделиш впечатленията си и в темата за Туррция,ще е полезно за много хора! Wink
Цитирай

rosinauzunova,

много точно написана статия  Smile По повод темата...не стига, че тук се отплеснах, ами и там ли да занимавам хората?!  Smile
Цитирай

В.Търново

rosinauzunova,

много точно написана статия  Smile По повод темата...не стига, че тук се отплеснах, ами и там ли да занимавам хората?!  Smile
На мен ми беше интересно да изчета целия ти пост. Smile
Цитирай

О, благодаря ти  Very Happy
Имам доста и то пресни впечатления оттам и мога да отговоря на евентуални въпроси тук. Ако някой...нещо...да свирка  Wink
Цитирай

Честит празник на всички!
Много слънце и хубави преживявания на днешния светъл ден!

Искам да попитам - можете ли да ми препоръчате вариант за евтина почивка в Кушадасъ през септември? Кой от 3-звездните хотели например е добър? Преки впечатления? Някой да е посещавал например Атлантик, или Флора сюит?
Чудя се дали с бюджет от около 1000-1100 лв. бих могла да си доставя удоволствието да повторя посещението на Кушадасъ (за трима възрастни обаче )  newsm78
Нещо съм затруднена в избора на вариант почивка на нашето черноморие...
Ще съм благодарна за всеки отговор и насока (или препратка към някакъв друг вариант).

Хубав ден!
Цитирай

София

alleicha, разбирам, че искате сами да си организирате пътуването, нали? А не с агенция? През септември има големи намаления, но едва ли се знаят още от сега. Миналата година ние резервирахме през август за септември през Букинг. Там може да прочетеш за хотела каквото те интересува, а и да видиш отзиви на гости и оценката, която са му дали. За бюджета - зависи какво търсите. Преди 11 години бяхме с малки деца и предпочетохме да сме в затворен комплекс извън града с включена храна и всички удобства. Останахме много доволни от новичкия Гранд Ефе (май оттогава не са го ремонтирали  Wink). Тази есен направихме обиколка на Турция и търсехме само спане в апартхотели(имат си кухня с всякаква посуда). Ами предложенията по морето започваха от 20-25 евро за апартамент за 4-ма, дори и с включена закуска. Все пак имай предвид, че в Кушадасъ няма хубави плажове. Дори и да пише, че хотелът  има, обикновено означава, че са изсипали пясък върху камъните и при първото вълнение се отмива. Освен това и двата пъти морето беше студено за нашето разбиране (разглезени сме с Гърция в това отношение). Препоръчвам плажовете около Анталия, които наистина са разкошни - големи, пясъчни и с топло море. За Мармарис не знам - не сме били в района.
Цитирай

Таня, благодаря за бързия отзив  bouquet
Не, не искам сама. С агенция искам.
Вече два пъти бях в Кушадасъ (в Омер и в Ефесия холидей). Е, влюбена съм, признавам си. Ето защо пак искам да отида. И понеже няма да ми е за първи път тази година, съм склонна и на по-икономичен вариант. Поради тази причина се интересувам и от хотели 3 звезди. Не знам как се развива пазара тази година. И какви са вариантите за есента.
За сравнение - миналата година на границата бяхме няколко автобуса с една дестинация. А тази, по същото време, в един и същи автобус имаше хора за Кушадасъ и за Мармарис  newsm78
Цитирай

Привет!

Днес се прибрахме от Златни пясъци. Бяхме там за почивните дни - 3 нощувки. От това, което се предлага в красивия, иначе, хотел, не ми се коментира нищо, да ви кажа. Ама нищо!
Твърде бедно, твърде скромно, че чак ми стана жал на мен за тях по едно време.

Иначе, излиза, че ви взимат портмонето и си вадят парите. Дават ви потупване по рамото.

Относно плажа - на централния, за да влезеш, 17 лв се заплаща на човек - включва шезлонг, чадър и постелка.

Кола се паркира само пред хотела, в който си настанен. В самия град плащаш - 2лв/час.

Има май само един хотел с нещо като АКВА парк - за това не съм сигурна

на центъра има едно виенско колело - нисичко /5лв билет/ и стрелбища, които са нагло кожодерски. В близост са кръчмите където се обядва - таратора е 3 лв, супата - 4лв, а чиния ядене беше към 18-24 лв.

Така или иначе, ние отидохме да харчим пари, щото се видя, че няма да ме пуснат почивка тази година, но обирджийството е толкова нагло, че се чувстваш обран и без да си купиш нищо. Много има да ги гоним турците в хотелиерството, ми се струва.
Цитирай

Ех, galaUSA!
Аз защо се чудя дали да отида на нашето черноморие или да посетя Турция още веднъж.
Много е жалко, защото имаме прекрасна природа. Но хората....
В началото на т.нар. сезон чух изказване на един хотелиер, че тази година сме в криза. Пак. И за да не намалява цените, най-спокойно си обяви, че ще компенсира с по-малко храна, по-ниско качество на услугите  #Crazy
Хайде кажете.... как да си даде парите човек при такова официално обявление!
Цитирай

Здравейте!
Ако ми позволите ще се включа в тази тема, защото 3 години сме почивали в Кушадасъ. Пътуваме със собствен транспорт и всеки път пътуването е интересно, защото виждам всяка следваща година новите пътища, новите жилищни комплекси, израснали сред нищото. Предпочитам хотели, които са сравнително нови /или открити в текущата година, или на не повече от 2 години/. Ще ви препоръчам едно хотелче MAXIMA PARK. То е достроено до хотел MAXIMA и ползва част от неговите външни атракции, но хотелчето е ново 2010 г., много чисто и уютно и всички шумни забавления са на територията на другия хотел. Цените са доста приемливи. Може би някъде все още има т.н. ранни записвания.
Цитирай

София

Имаш ли снимки от Максима Парк? Къде става храненето, кой плаж се ползва? Дай още подробности, моля, ако е възможно. Аз съм почивала на старата Максима, затова се интересувам. Цените?
Цитирай

Имаш ли снимки от Максима Парк? Къде става храненето, кой плаж се ползва? Дай още подробности, моля, ако е възможно. Аз съм почивала на старата Максима, затова се интересувам. Цените?
Точното име на хотела е MAXIMA PARADISE BEACH RESORT. Като застанеш с гръб към морето е от дясната страна на старата Максима. Има си собствен плаж, но може да се ползва и плажа на другия хотел. Има два басейна /доколкото си спомням/. Храната е и в двата хотела. В същност ползва се всичко от новия хотел и стария Максима. Има ТО в България, които го предлагат, но не съм се заглеждала в цените. След малко ще дам адрес за снимки.
Цитирай

www.maximapark.nl
Може да погледнете в Холидей чек отзиви и много снимки
Цитирай

Русе

Понеже за първи път ще пътуваме с кола до Кушадасъ искам да попитам тези, които вече са пътували- кой ферибот ползвате и имат ли нощни паузи. Преспивате ли някъде и къде, предварително резервирате ли или на място може да се намери приличен и евтин хотел.Ние мислим да пренощуваме в Айвалък. Колко горе-долу е нощувката , обявени ли са цените или трябва да се пазарим....И изобщо - каквито съвети се сетите давайте, все ще са от полза:)
Цитирай

София

Понеже за първи път ще пътуваме с кола до Кушадасъ искам да попитам тези, които вече са пътували- кой ферибот ползвате и имат ли нощни паузи. Преспивате ли някъде и къде, предварително резервирате ли или на място може да се намери приличен и евтин хотел.Ние мислим да пренощуваме в Айвалък. Колко горе-долу е нощувката , обявени ли са цените или трябва да се пазарим....И изобщо - каквито съвети се сетите давайте, все ще са от полза:)

Mога да ти отговоря за Айвълък. Есента на 2010г. си мислехме да спим там, за да се насладим на залеза от Трапезата на дявола, както беше рекламирано по телевизията  Very Happy. Отказахме се, защото хотелите бяха адски скъпи. По този случай спахме в Кушадасъ и после в Ечеабат/връщахме се от Алания/. Ако сте 2 шофьори и не обичате да спирате, може и на веднъж, но ние сме от тези, които спират често и повече от 400 км преход на ден не предвиждаме. Есенните цени за спане за 4-ма започваха от: 20-25 евро по курортите, където предлагането е голямо, 40-45 евро в градчета като Ечеабат и Чанаккале и 80-90 евро в Айвалък. А поне да беше нещо заслужаващо. "Разгледахме го" от колата. Градчето си е градче като всяко друго, но с огромна навалица и липса на места за паркиране. На островите/полуостровите са предимно вили и няколко ресторантчета, а така наречения курорт с хотели, който е извън града е направо грозен. Има няколко хотела по плажната ивица  Very Happy. Единствено споменатата гледка си заслужава, но и за там си представях, че е нещо диво и безлюдно, а се оказа, че всичко е ресторанти и кафенета и се провираш между масите, за да стигнеш до единствената скала с гледка.

Прочети в темата. Беше писано доста за фериботите, а някой беше споменал, че са спали на много прилични цени в някой от непознатите за нас курорти.

п.п. Сега прочетох въпроса за пазаренето. Ние предварително бяхме резервирали през Букинг и там пазарене няма. На място - не знам, но от опит знам, че цените, които искат в последния момент са много по-високи от предварително уговорените.
« Последна редакция: ср, 25 май 2011, 14:17 от Тaня67 »
Цитирай

Ние също пътуваме с кола, но разстоянието до Кушадасъ и обратно го пътуваме наведнъж. Ако сте двама шофьори и намате малки деца, не е проблем. Има няколко ферибота: единият е Гелиболу-Лапсеки, който е преди Ечеабат и няма почивка през нощта /има табели с отклонението/. Другият е на Ечеабат и отива в Чанаккале, има пауза през нощта, но не знам от колко до колко, защото не съм обърнала внимание. Има още един ферибот на около 6 км. на запад от Ечеабат, но той върви от 6 или 7 сутринта. С него се пътува най-бързо /около 15 мин./, защото движи по права линия към Чанаккале. Има един сайт, на който можеш да видиш маршрута, но в момента не се сещам кой беше. Ще проверя и ще пиша. Мисля, че можеш да го видиш някъде между 1-ва и 10-та страница.
Цитирай

Пловдив

Ето го линкчето с разписанието на фериботите http://www.turkeytravelplanner.com/trans/Ship/dardanelles_ferries.html, публикувала съм го миналата година.
Цитирай

И аз да помогна, ако мога...Ние се върнахме преди 2 седмици от Кушадасъ. Пътувахме с автобус и шофьорите ни (бяха доста печени) и на отиване и на връщане минаха през Гелиболу-Лапсеки. Казаха, че не само, че няма почивка ферибота (на кръгъл час беше поне вечерта, а ако се напълни преди уречения час, пак тръгва), ами и пътят към Чанаккале бил по-лош. С повече завои и по-разбит. Имайте го предвид и това.
Цитирай

Русе

Много благодаря за отговорите.  Hug Ще продължавам да събирам информация.
Цитирай

Бургас

Ние мин. година ходихме с кола до Кушадасъ, не сме спирали за спане по пътя. Децата спаха в колата цяла вечер без особени проблеми / едното на 3, другото на 12/. Мъжът ми преди да тръгнем се наспа цял ден и издържа. Аз за да му правя компания поти не спах/дремех/.
За ферибота - на Лапсеки наистина няма прекъсване през ноща. Ние минахме от там и в двете посоки все през нощите, като през това верме мъж ми използва за да се изтегне в колата. Цените са май както им хрумне - на отиване ни взеха 20 лири, а на връщане 24 лири.
Цитирай

чета си аз и вече започвам да се надъхвам и да минавам на морска вълна че и нашата дата наближава.На 3-ти юни тръгваме за аква фентъзи.Пътя и хотела са ни познати от миналата година.Дано и тази година пътуването да е безпроблемно PraynigБензинеца нещо ме притеснява доста .Той миналата година беше 3.60 а сега май вече удря 4.50лири Crazy. Айде тези които се завърнаха скоро да споделят някаква информацийка.Малкия вече започна обратното броене на дните и вече едва го удържаме..... Mr. Green
Цитирай

ВАРНА

rozali79 весело изкарване  Very Happy и като се върнете да разказваш и малко снимчици да пуснеш  bouquet
Цитирай

rozali79,

бензинът в Турция е 4.35 TL. Заредете си добре на КПП, че...боли глава от тази цена.
Цитирай

благодаря за отговора.Само да не продължи все нагоре тая пуста цена .Преди 3 седмици беше 4,15тл и като гледам е с тенденция за увеличение #2gunfire Crazy :2gunfire Добре че поне времето се оправи -да не го мисля ooooh! LaughingТая пролет бая хладничка си беше
Цитирай

И аз да помогна, ако мога...Ние се върнахме преди 2 седмици от Кушадасъ. Пътувахме с автобус и шофьорите ни (бяха доста печени) и на отиване и на връщане минаха през Гелиболу-Лапсеки. Казаха, че не само, че няма почивка ферибота (на кръгъл час беше поне вечерта, а ако се напълни преди уречения час, пак тръгва), ами и пътят към Чанаккале бил по-лош. С повече завои и по-разбит. Имайте го предвид и това.
Когато се връщахме миналата година от Кушадасъ, правеха ремонт на пътя от Гелиболу към Ечеабат. Разширяваха го значително.
Цитирай

ndimitrova,

готов е и е като магистрален. Пътува се комфортно.
Цитирай

ndimitrova,

готов е и е като магистрален. Пътува се комфортно.
Благодаря за информацията, Аля! Ще пътуваме тази година през септември.
Цитирай

СОФИЯ

Пътят си е супер сравнен с този в Бг направо си е екстра класа.Тук може да видите цените на бензина.
http://www.benzinal.com/
Цитирай

На гарата

Момичета ние също ще пътуваме с кола да знаете дали можем да си вземем туба с бензин от България в багажника? newsm78
Цитирай

Русе

Аз имам още едно питане - за преминаването през Измир.Навигацията ли следвате или карате по табели ??? По спомен- като сме пътували с автобус преди години, се караше доста през Измир..
А за цената на газта нещо да кажете?
Цитирай

миналата година като пътувахме бяхме решили да вземем туба с бензин.поразпитахме тук-таме и се оказа че 20литрова туба съвсем спокойно може да мине през границата. но в последствие пък някои от пътуващите споделиха че на границата понякога правели проблем .Явно зависи в какво настроение ще е митничаря Crossing Armsи в крайна сметка не рискувахме. но ако някой знае по закон как е -дали може или не -да сподели с нас Love
Цитирай

Пловдив

Аз имам още едно питане - за преминаването през Измир.Навигацията ли следвате или карате по табели ??? По спомен- като сме пътували с автобус преди години, се караше доста през Измир..
А за цената на газта нещо да кажете?

Ние точно в Измир не слушахме навигацията, гледахме табелите - минава се през града, но е реално по магистрала. Страхотен нов път беше. Навигацията непрекъснато ни посочваше път през разни улички в града. Така че съвета ми е да гледате табелите за Айдън.
Цитирай

Бургас

Ние се водихме по навигациятя, тя ни изведе по магистралата по край Измир. Реално в града не влизахме.
И на мен ми е любопитно дали можем да минем границата с туба бензин newsm78
Цитирай

София

И ние сме обсъждали варианта за тубата с бензин, но се отказахме, че ако ни направят проблем на границата...
Цитирай

София

Есента специално минахме през Юздере(между Кушадасъ и Измир), за да видим как се е променило за 10 години. В резултат на това се появихме по стария път, а не новата магистрала, която е някъде извън Измир. Всъщност стария път, който преди години минаваше в покрайнините на града и имаше светофари и задръствания, сега е станал почти като магистрала(както е споменала и Надя). Никъде не се спира и върви само направо. Навигацията беше пусната, но нямаше защо да я слушаме, тъй като няма как да се сбърка пътя.

п.п. Писах за посоката Кушадасъ-България, но предполагам, че и в другата не може да се обърка пътя.
« Последна редакция: чт, 26 май 2011, 11:46 от Тaня67 »
Цитирай

Русе

Попитах в другата тема за Турция , но не получих отговор, така че пробвам и тук:)) Как стои въпроса с детското столче за кола? При нощно пътуване дали ще е проблем да се опъне малкия да спи на задните седалки или трябва да се мъчи да спи в столчето си през цялото време.  Заяждат ли се за това, ако те спрат? Благодаря предварително!
Цитирай

София

О, благодаря ти  Very Happy
Имам доста и то пресни впечатления оттам и мога да отговоря на евентуални въпроси тук. Ако някой...нещо...да свирка  Wink
Вечерната анимация все още ли я правят на детския басейн или си имат вече обособено местенце?
Миналата година беше доста неприятно, понеже разнасяха стъклени чаши, които след това естествено бяха изпочупени и доста деца набодаха крачетата си, включително и моята дъщеря  Confused
Цитирай

emy_emy,

когато бяхме ние т.е. 01-07.05, времето беше прекрасно за плаж през деня, но по-хладно вечер и не ставаше за деца на и около басейна привечер. Анимацията им я правеха или на първия етаж под рецепция, където са тоалетните, в голямата зала, или на същия етаж в стаята за рисуване. А и нямаше толкова много деца, та не знам как ще е тази година.
Цитирай

Ени27, този въпрос го беше повдигнала една майка преди време в една тема и оттам такава война на майки се обяви, че не можеш да си представиш...
Направо съжалявам, че си написах мнението и споделих нашия опит. Повечето майки, писали в темата, писаха като мен, но имаше три срещу нас, които бяха талкова злобни и нападателни, толкова груби и враждебни, че не ми се иска да си спомням дори...
Ако имах време, бих ги съдила ей точно такива комплексарки!!!

Чета ти сега въпроса и само се притеснявам да не се породи същата война и в тоя тема...

Можеш да правиш каквото ти искаш с детето, няма да те глобят, ти си преценявай сама дали би го развързала. Ясно е , че всеки различно постъпва... Но относно полицията - няма проблем, в това отношение.

Цитирай

Записвам се да следя темата, защото и на мен ми предстои пътуване с автомобил до Кушадасъ. Всякаква информация е полезна.
Цитирай

alleicha, ти ли беше ходила предния месец в Ефесия-та?

Коя е тази година песента за end of show всяка вечер?  Smile
Цитирай

Аз  Smile

Ще питам сина ми. Той даже си я намери  Party
Цитирай

Поздрав за всички! Топли спомени от Ефесия холидей  Smile

Play Thumb

Цитирай

София

Оригиналът на песничката Smile
Цитирай

Ох, разчувствах се!

Искам да отида пак на море в Турция!
Цитирай

Ох, разчувствах се!

разбирам какво ти е
аз и досега като чуя нашата, от миналата година и  newsm45 newsm45
Цитирай

Пловдив

Ох, разчувствах се!

разбирам какво ти е
аз и досега като чуя нашата, от миналата година и  newsm45 newsm45

А на мен телефона още ми звъни с тази мелодия Laughing ,но явно тази година е нова песен с нов танц. Ох много спомени ми навяхте Sad
Цитирай

то всяка година е нова..
аз като гледах миналата година, след като се прибрахме, в ютюб намерих много видео материали за същия хотел за 2009 с песничката за край на шоуто. Друга е била. Но като, че ли тази от 2010 най-много ми хареса. И мъжът ми казва същото Smile

Със сигурност си оставаме тук .
Не ме пуснаха отпуск.

На 25 ще правим РД на Момчил (с два дни по-рано, но няма как, че свършва детската). А и децата вече почти ги няма в София.
И с това ще си останем.
Може би едно гръцко море да спретнем през юли, те моите ще ходят де, но за мен не е сигурно. Не ме пускат от работата Sad
Цитирай

Ех, galaUSA, това с отпуската хич не е приятно. Защо така не те пускат? Работодателите ти не знаят ли колко полезна е почивката? И че след нея се работи доста по-ефективно. Е, освен ако не се отпусне човек в спомени и мечти за още, и още  Smile
Цитирай

Проекта, по който работя, е в крайна фаза (довършване) преди качване на продукция и има много работа. Сега спешуваме, че хората после ги няма...всеки нанякъде, знаете как е. Smile
Цитирай

София

Заминаваме днес за Кушадасъ в хотел Батихан. Приятно изкарване на тези които заминават.
Цитирай

Заминаваме днес за Кушадасъ в хотел Батихан. Приятно изкарване на тези които заминават.

от мен - незабравими дни  Hug
Цитирай

Пловдив

Гори вие май не сменяте датата  Wink, миналата година на този ден вече бяхме в Турция. Ох как ми се ходи пак  Crying or Very sad.
Цитирай

здравей народе HugНие в неделя се върнахме от аква фентъзи.Като цяло си изкарахме чудничко макар че има промени от последния път.още с пристигането рано сутринта установихме че хотела не е много добре почистен-замазани стъкла и маси и т.н.....В поледствие забелязахме че персонала е в леко намален състав и им отнема повече време за почистване.Ако преди празни чаши и други посуда се отсервираха на петата минута то тази година ги прибираха след половин час.В аквапарка някои от пързалките се спираха за известно време и по-късно пак ги пущаха-може би с цел икономия. Crossing ArmsВ ресторанта храната си беше на ниво-вкусна и достатъчно като количество но откъм украса очевидно бюджетът е поорязан-няма ги богатите декорации и красиво изрязаните дини и тикви Rolling EyesНа единия от басейните фонтана и джакузито не ги пуснаха нито веднъж за 7 дена.не искам да прозвучи като мрънкане просто правя сравнение.Ако някой ходи за първи път вероятно няма да забележи но след като сме видели как е било и сега тези неща ти се набиват на очи.ще ми бъде интересно да чуя мнението ина други които са били там-дали им е направило впечатление.Иначе питиета по баровете тази година се даваха и след 11.30 часа.по пътя нямахме проблеми. на отиване хванахме големия ферибот и пътувахме 10мин. а на връщане с малкиа -30 мин.
Цитирай

здравей народе HugНие в неделя се върнахме от аква фентъзи...

Браво Розали  Hug

Догодина на всички пожелавам да отидем!!!  Very Happy
Цитирай

Ще чакам разкази и снимков материал,че от 01 юли и ние тръгваме за там!
Цитирай

София

Здравейте ! Да обикнивенно ходиме от 10 Юни. Затези които ще пътуваат с кола магисталата вече е с карти които се купуват на преди да се излезне от нея струват 20 лири и са за 6 пътувания. Чао за сега като имам повече време ще пиша.
Цитирай

Може ли пак да обясниш къде се купуват картите за магистралата, че нищо не разбрах от поста ти.
Предстои ми пътуване следващия месец.
Цитирай

София

Може ли пак да обясниш къде се купуват картите за магистралата, че нищо не разбрах от поста ти.
Предстои ми пътуване следващия месец.

Карти KGS се продават още на границата (пункт Капитан Андреево). Малко след търговския център, който е в ляво, се оглеждай за ниски постройки от дясно. Продават ги в една миниатюрна кабинка. Самата карта мисля, че струва 3 лири, а останалото е за покриване на такси за магистрали и моста над Босфора в Истанбул. Лошото е, че като видят чужденци пробутват най-скъпата от 50 лири и казват, че други нямат. Ако имате повече пътувания в Турция, това не ви бърка, защото е валидна 5 години, а и може да се зарежда с още пари.
Цитирай

Таня, благодаря! Hug Hug Hug
Цитирай

София

Извинявам се за не добре написания пост. Входа на магистралата е без бариера ако не си купите карта от границата влизате в магистралата и преди да излезнете от нея, от дясно има построика с каси от която се купуват картите, 20 лири(5 лири е картата и е заредена с 15 лири) това беше най-ниската цена. Маркирате картата на излизане (2лири тегли от картата), но ни предопредиха да маркираме картата само веднъж или на влизане или на излизане, защото всеки път тегли по 2л.
Цитирай

gori70 , разкажи как върви почивката в хотел Батихан?

Цитирай

София

Почивката  е страхотна времето е супер, хотела е много хубав, но вече свършва Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad като се прибера в София ще пиша  подробно.
Цитирай

София

Здравейте вече се прибрахме а сега обещания разказ.Пъраво да кажа пак за кртите на магистралата питайте при купъването накартите как точно се ползват защото на отиване при маркиране ни взеха 2лири а на връщане 2.75 лири не разбрахме защо в едната посока е по-скупо за едно и също разтояние.
Хотела е страхотен ние бяхме в старата сграда, правен е и там основен ремонт на стайте. Хубависа широки бяхме с дете на 4г. в стаята беше сложено голямо допълнително легло(сгъваемо беше удобно) ако искате кошара също дават. Банята е голяма с вана. От хора с говорих  настанени в новото крило там стаите са по-голями и всичките имат изглед басеин-море. Ние бяхме резервирали стая без изглед море. Дадохани стая която гледаше към вътрешен двор над рецепцията на балкона дори се хващаше интернета. Някои стаи гледат и към улицата. Интернет има в лобито и във външната територия на хотела даже се хваща и интернета на съседния хотел Ефезия. Храната беше разнообразна и много вкусна имаше и много десерти и плодове. Фреша е платен 2 евро. В детския кът има отделно обяд и вечеря само за децата 2-3 салати, едно ястие (пил. пържоли, кюфтенца или риба), пър. картофи и десерти. През ден редуват фреш и бананов шеик които правят на място (не са платени) и сокове. Занимания за децата има цял ден. Басейните са три голями с този на пързалките и два детски в единия басеин има и джакузи което работи цял ден. Пързалките за по-голямите работят 4 пъти на ден за половин час. Цялия ден имаше разни занимания. Вечерната програма също беше много хубава, имаше и детска дискотека пред нея.Не се сещам друго ако има нещо питайте.
Забравих нещо плажа е хубав но според мен малко нагъсто са сложени шезлонгите морето е плитко доста навътре дъното е пясък.
http://gori70.snimka.bg/sea/hotel-batihan.601372
Цитирай

София

...на отиване при маркиране ни взеха 2лири а на връщане 2.75 лири не разбрахме защо в едната посока е по-скупо за едно и също разтояние.

Дали няма някакво намаление в определени дни, да са различни тарифите делник и празник? Ние бяхме на Байрам и всички магистрали бяха безплатни  Very Happy.
Цитирай

София

Незнам но и в двете посоки минахме в събота
Цитирай

Русе

Гледам , че темата е позаспала , та да я посъживя малко:)
За пореден път се убеждавам , че едноседмична почивка в Турция е невероятно малко.И всеки път се заричаме , че следващата година ще са поне 10, но все излиза по нещо- я отпуска няма, я пари...
 За Ефезия клуб има много мнения , но да споделя и аз моето. Бяхме в началото на юни и все още не беше съвсем пълно, та имаше места и в ресторанта, и по шезлонгите ; не се налагаше да ставаме рано да „запазваме”. Храната- прекрасна ; не може да се каже , че е разнообразна, но то при такова изобилие , то почти е невъзможно. Имаше баклавички /това във връзка с постовете в др. тема за Турция, че тази година липсвала баклава по хотелите/ , една вечер имеше даже свински пържоли Smile , плодове- череши, дини, портокали, кайсии...
Анимацията на ниво- забавна и ненатрапчива.Едната аниматорка е българка, така че ако детето ви е по-контактно може да намаже повече от анимацията.Моето е залепено все за мен:))
Плажа- пясъчен , дъното на морето също, и е плитко.
За пързалките – голяма зарибявка са /скъсахме по един чифт бански от пързаляне/ Laughing
Като минус мога да отбележа почистването -  на плажа често имаше водорасли, понякога фасове и др. боклуци....Други години съм виждала как всяка сутрин заравняват и чистят плажа, тук явно ги понамързяваше. Стаята редовно се сещаха да ни я чистят към 2-3 ч. следобед, когато спяхме, та няколко дни пропуснахме дезинфекцията.Минерална вода в мини бара, ако не им напомниш изрично, просто забрави...
За термалния басейн – очаквах да е топъл , но може и аз да не съм се информирала правилно.
Като цяло бих отишла пак, но все пак моя фаворит за Кушадасъ си остава „Пайн бей”.
А , за пътуването пропуснах да напиша, че на връщане хванахме изборния им ден и имаше полицаи през няколко км, та се караше много бавно. За магистралите- на тази от Измир до Кушадасъ не се качихме , нямаше смисъл да купуваме карти и т.н. Пътят е успореден на магистралата, еднопосочен, двулентов и се шофира прекрасно. А магистралата от границата , която заобикаля Одрин е безплатна, така че за нея карта не ви трябва  Peace
Приятна почивка на всички , на които тепърва им предстои!
Цитирай

Варна

Някой скоро минавал ли е през Гкпп Лесово ? Как е пътя преди и след границата? Чака ли се много?
Цитирай

Aз лично не знам, даже и не съм го чувала:) Но, за да "съживя" темата:
Май тези, дето ще почиват в Кушадасъ пишат в други теми:)
 Мен лично ме вълнуват въпроси относно самостоятелно разглеждане на Ефес- някъде из форумите четох, с едно такси четирима човека ще дадат по-малко пари, отколкото ако използват организираната екскурзия,която е май 35 евро. Ние ще сме 4 души , а разстоянието до Ефес от нашия хотел май е 36 км. Някой може ли да ми каже дали ще е по-изгодно да си вземем такси? Дали ще успеем да разгледаме всичко? Ефес не е голям град, би трябвало да успеем. Ще има ли хора за Атлантик клуб? Силно се надявам да ни хареса, дано и водата в морето е достатъчно топла за плуване. Вие как мислите?
Цитирай

Валя такситата там не са евтини ,но все пак ще е по-евтино от организирана екскурзия,но пък гид няма да имате,за таксито малко пазарлък и на входа продават книги за Ефес,да знаете ,че уличните търговци имат и на български докато в магазина официалния няма!
Цитирай

valya_bl,

Ефес не е никак малък за разходки. Не се заблуждавай. Освен това към екскурзията е включено и екскурзоводска беседа, която осмисля доста ходенето до там. Освен това към същата тази екскурзия е включено посещение на къщата на Дева Мария, има спирка на едно от седемте чудеса на света и също така посещение на селце и фабрика и фирмен магазин на артикули, изработени от зехтин. Та струва си.
Цитирай

valya_bl,
Ние ползвахме точно този вариант -с такси ,за да посетим Ефес.Взехме го пред хотела,закара ни до къщата на Дева Мария,изчака ни да разгледаме,после  с таксито слязохме до горния край на Ефес.Разгледахме го спокойно /около 2-3 ч/ и излязохме в долния край.Там ни чакаше таксито най-търпеливо.Върна ни в хотела точно за обяд,така си спестихме част от голямата жега.Ефес се разглежда спокойно без екскурзовод,за него има много информация ,може да се подготвите предварително а и вътре на всякъде има чудесни надписи.Таксита има и в града-непрекъснато пледлагат Ефес.Ние бяхме двама,хотела ни беше  на около45-50 км от Ефес и ни излезе 100 лири . Това беше преди 2 год., не знам сега дали не са по-високи цените,но винаги може да се пазарите.Шофьора беше много приятен,разказа ни на руско-английски много неща и платихме точно според официалния курс в евро.
Цитирай

София

Друг вариант е кола под наем. Малките коли вървят около 35 евро на ден (не сме наемали там, но предполагам, че не се различава много). При тези малки разстояния, дори и при скъпия турски бензин от 4 лири и нещо на литър пак не можете да изхарчите още 35 евро. И ще обикаляте където ви се иска целия ден. Съществено значение има билетът. До миналата година повечето забележителности струваха по 20 лири, а тази са вдигнати на 25-30 лири. Ако билетът е включен в цената на организираната екскурзия се получава горе-долу еднаква сметка. Ако се доплаща на място - сами ще ви излезе много по-евтино. За Ефес ви стигат 2-3 часа. Къщата на Дева Мария е наблизо и с кола не е проблем да се отиде. Там нямаше входна такса, ако не се е променило.
Цитирай

Благодаря ви за точните и изчерпателни отговори. Най-вероятно ще решим на място, но е добре човек да си има предварително план , даже и резервен план:) Това с колата под наем много ми допада, непременно ще проверим дали има такава възможност- все пак за 4-ма ще излезе много изгодно. Пожелавам на всички много слънце и положителни емоции!!!
Цитирай

С кола под наем е много добър вариант. Може да наемете и до Памуккале също.
Цитирай

Здравейте, понеже се обърках доста, ще Ви помоля за съдействие.
Ще пътуваме с кола до Кушадасъ с междинно преспиване в Чанаккале. Четохме, че пътя от София до Кушадасъ се взима за около 12-13-14 часа, това са около 1000 км., а повечето пишат, че от Чанаккале до Кушадасъ стигат за 9-10 часа, това разстояние е около 400км., излиза, че 5-600 км. се взимат за 3-4 часа. Не знам дали ме разбрахте, но колко трае все пак пътуването при относително нормални условия.
Благодаря на всички предварително
Цитирай

София

Ще пътуваме с кола до Кушадасъ с междинно преспиване в Чанаккале. Четохме, че пътя от София до Кушадасъ се взима за около 12-13-14 часа, това са около 1000 км., а повечето пишат, че от Чанаккале до Кушадасъ стигат за 9-10 часа, това разстояние е около 400км., излиза, че 5-600 км. се взимат за 3-4 часа. Не знам дали ме разбрахте, но колко трае все пак пътуването при относително нормални условия.

Зависи кой кара  Wink. Ние разделяме пътя на две, защото обичаме да спираме и да разглеждаме. Ако този, който кара не спира, може да стигне до Кушадасъ и за 13-14 часа. Последния път от Кушадасъ тръгнахме около 10-11 часа, спирахме в Айвалък и вечерта спахме на Дарданелите, но в Европа. Друг път пък сме спирали, за да разглеждаме Троя. В общи линии тази част от пътя е по-завоеста и не може да се кара много бързо.
Цитирай

Някой да има отзиви за хотел "Вера Санта Мария"?
Цитирай

София

Благодаря на всички предварително

Ние обикновенно пътуваме около 12-13 часа като спазваме ограниченията и ако не чакаме на краницата и ферибота. Но пътуваме през ноща тогава няма голямо движение. Чакането на границата и ферибота също и спиранията одължават времето на пътуване. Приятно изкарване.
Цитирай

Здравейте!  bouquet
Аз на скоро почнах да следя темата, защото обмисляме лятна почивка в Кушадасъ и бих искала да Ви попитам някой от вас пътувал ли е с автобус от Хасково до Измир и от Измир има автобуси на половин час до Кушадасъ? Понеже нямаме възможност да пътуваме с кола, този вариант ни се струва приемлив, но никъде в нета не намирам информация за фирми и съвети или пък някакви препоръки? Ако някой може да помогне много ще бъда благодарна! bouquet
Цитирай

Здравейте...Със семейството ми обмисляме почивка в Турция (Кушадасъ), в началото на следващия месец, но сме много затруднени с избора на хотел, моля ако някой е посещавал някой от следните хотели, да ми изкаже мнението си  Pine Bay 5 *, VISTA HILL (ex CANDE ONURA ) 5*, .KUSTUR CLUB HOLIDAY VILLAGE HV1 5* - A  и най-вече Адакуле 5*...Благодаря ви предварително!
Цитирай

Варна

Ako сте с деца-Ефезия клуб,заради водните пързалки или друг хотел в , или около аквапарковете.
Цитирай

Според мен информация за всеки от хотелите има много.
Вижте и темата: http://www.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=18;topic=674541.0
Това са популярни хотели, в популярна дестинация Smile
Имайте в предвид все пак и времето, в което отивате - началото на октомври.
Цитирай

Варна

Ako сте с деца-Ефезия клуб,заради водните пързалки или друг хотел в , или около аквапарковете.

хотел Aqua Fantasy е разположен на територията на аквапарк Aqua Fantasy в Кушадасъ, смятан за най-големия аквапарк в Европа
Цитирай

хотел Aqua Fantasy е разположен на територията на аквапарк Aqua Fantasy в Кушадасъ, смятан за най-големия аквапарк в Европа

Само искам да поясня нещо, без да се заяждам. Aqua Fantasy наистина има доста атракциони, но Adaland (пак в Кушадасъ) е по-голям от него и именно той е смятан за най-големия или поне един от най-големите в Европа  Wink
Цитирай

За Aqua Fantasy , чух не много добри отзиви. Старата част е много овехтяла, баните са с изпопадали плочки и не могат да се поддържат добре. В минибара само вода безплатно. Вечерната анимация я няма никаква. Интернет навсякъде е платен. Синът ми каза, че не си заслужава 5-те звезди и цената е висока за качеството, което се предлага. Само аквапарка си заслужава. Ако не държите толкова много на аквапарка, може да се намери и по-добро съотношение качество - цена и да има пързалки.
Цитирай

здравейте!
А мен пък точно от големи аквапаркове ме е страх...вече!!!
2012 бяхме в Анталия, Алания.
В хотела имаше аквапарк и беше тичане...а как се пързаляше...сума народ падаше и все треперех да не падне някой от нас четиримата, че и падането не е невинно...като ги гледах как падат по гръб, докато тичаха към пързалките
Малкия ми син тичаше на детската част в аквапарка, ние с големия - на голямата
Мъжът ми искаше да почива, но нямаше никога свободни шезлонги
Шумът е ужасно натоварващ, все едно е панаир - да викаш и да не се чуваш сам
Ако трябва да сложа ръка на сърцето: хареса ми, беше изживяване, но още помня страхът ми да не се пребият децата на тези плочки Sad
Сега ми се иска да има 4-5 пързалки, както беше в тоя хотел, за който отворих тая тема...
И като се сетя как НЕ се държаха добре с нас в Анталия (не защото сме българи, а защото НЕ сме от западняците (паралиите, демек)), май тази година ще се върнем отново в този хотел в Кушадасъ. Вече си го мислим...

Вие? Почнахте ли да четете офертите за лято 2013?
На какво се спряхте?
Цитирай

След дълго умуване и чудене днес резервирахме за хотел Адакуле!
Четох различни мнения за хотела. Най-вече ме притесняваше факта ,че хотела е на платформа, няма плаж и че стаите са без тераси. Оказа се, че само в основната сграда стаите са без тераси, а ние запазихме в анеска. Така,че единия проблем го разрешихме! Very Happy
Надявам се ,че ще ни хареса и вече се настройвам на лятна вълна!
Цитирай

София

Четох различни мнения за хотела. Най-вече ме притесняваше факта ,че хотела е на платформа, няма плаж и че стаите са без тераси. Оказа се, че само в основната сграда стаите са без тераси, а ние запазихме в анеска. Така,че единия проблем го разрешихме! Very Happy
Преди няколко години бяхме там на почивка и останахме очаровани, ако те интересуват подробности мога да напиша  Peace
Цитирай

Варна

Aми пиши де SmileSmileSmileВсички имаме нужда от лични впечетления , а не рекламни бла , бла бла бла бла
Цитирай

Преди няколко години бяхме там на почивка и останахме очаровани, ако те интересуват подробности мога да напиша  Peace
Чакам с нетърпение да разказваш,какво ти е харесало и какво ти е направило лошо впечатление!
Цитирай

София

Тогава да ви разкажа, първо с уговорката, че аз съм си доста претенциозна и не е лесно да ми хареса нещо  Laughing
Хотела е страхотен, около него няма други хотели - само море, скали и ливадки. Много е красив, но това сте видели и от снимките, на живо е още по внушителен.
Бяхме настанени в основната сграда - единствения минус, че няма балкон. Иначе стаята беше доста добра, просторна, голямо легло, хубава баня, чисто. Сменят чаршафите всеки ден. Оставят и по бутилка минерална вода.
Ресторанта просторен, с огромна тераса, страхотна гледка. Храната обилна, вкусна, сервитьорите много любезни (те наливат само алкохола). Само масата с десертите беше над 5 метра дълга и поне метър широка.
На плаж ходехме предимно на басейна, не на платформата. Водата беше студена - това отчитам като минус. Но ние бяхме началото на май месец. На басейна се предлага кафе, безалкохолно, алкохол, предиобедна и следобедна закуска (доста обилна пак), сладолед на определен час. Има аниматори, музика.
Голям плюс за мен беше близостта на хотела до Кушадъсъ. Стига се за около 20-30 минути бавен ход по пътя, които е точно покрай морето. Приятна гледка, разходка и не се налага да чакаш таксита или маршрутки. Доста от хотелите се намират далече от самия град и не може да стигнеш без транспорт. (Pine Bay например).
Възползвахме се от 2 екскурзии - до Ефес и до Памуккале. Доволна съм и от двете, смятам, че си заслужават дадените пари.
Надявам се, че вие също ще останете доволни  Peace

Цитирай

Здравейте и от мен за първа година в Кушадасъ. Харесах Пайн Бей, там сме от 14.06.13г. Благодаря за конкретната информация за допълнителните екскурзии, бяха ми много полезни.
Помогнете с информация къде си заслужава да се отиде в град Кушадасъ, като се има предвид, че ще съм само с дъщеря ми. Татко и баба ще гледат бебо в България, така че малко се притеснявам как ще се придвижваме сами по маршрутките до Кушадасъ, а не ми се иска да пропуснем, все пак ще сме само на 5 километра от града. До колко часа вечер най-късно може да се придвижим обратно до хотела?
Цитирай

Здравейте,,,, включвам се в темата  тъй като с моето семейство(мъжа ми и сина ми който е на 1.3м ) сме решили тази година да почиваме в кушадасъ.Темата е страхотна четох с голям интерес всичко написано от вас момичета и определено информацията която сте споделили ще ми бъде в голяма помощ.
Ние сме решили да пътуваме на 6.09.13г. в хотел Имбат ,,,ще бъдем с кола.
Относно хотела искам да ви споделя че преди 2 години почивахме  в Кушадасъ в хотел Канде фестивал ,който в момента е под друго име и с  много по висока цена тъй като е реновиран,,,и докато бяхме там в съседство на нашия хотел беше Имбат ,та тогава си казахме че следващия пат ще почиваме  там,, ако някой има впечатления от хотела ще съм благодарна да сподели,, а също така и относно пътуването с кола и малко дете,той тогава малия ще е 1.10 м ...
 Smile
Цитирай

Моля някой да даде мнение за Omer Holiday Resort HV, търсих из сайта, но не намерих почти нищо. Става въпрос за майските празници и също ме интересува дали по това време става за плаж ? Благодаря
Цитирай

София

Моля някой да даде мнение за Omer Holiday Resort HV, търсих из сайта, но не намерих почти нищо. Става въпрос за майските празници и също ме интересува дали по това време става за плаж ? Благодаря
Хотелът се намира в борова гора, а плажът е доста малък. За месец май ми се струва, че е по-добре да изберете "по-слънчев" хотел. Ако имате впредвид за началото на май, морската вода вероятно ще е още студена, а басейните се загряват от слънцето и вероятно ще са хладни. Но за слънчеви бани ще е чудесно. Аз бих ви препоръчала да търсите хотел с вътрешен басейн.
Цитирай

София (Възраждане)

Да освежа темата с въпрос Blush през последната седмица на юни морската вода в курорта приятна ли е за децата? Ще бъдем в Онирия кларос, моля и за отзиви завърналите се след майските празници bouquet
Цитирай

Здравейте на всички.Значи чета по форумите , че хората предпочитат да ходят на море в Турция много преди да е започнал активният сезон краят на април и началото на май и много след краят на пик сезона вкраят на септември и началото на октомври . За сметка на това Българинът се хвърля на най високите категорий , което лично според мене е голяма заблуда.Пък после то той хотелът нямал пясъчен плаж или водата била студена.Аз лично съм обиколил всички техни курорти без изключение и мога да ви кажа, че категорийте са много относителни.Ще ви дам един пример миналата година бяхме в Алания заедно с едно семейство от Велико Търново които бяха заплатили за 5* хотел на 800 метра от плажа ,а ние бяхме в хотел 3* на 15 м от собствен плаж . Там които е ходил знае, че плажовете са над 150 км и са широки  по 40-50 метра така както го рекламират по картичките.Отделно хотелът имаше мини зоопарк , водни пързалки 3 басейна и супер анимация за малки и големи.Накрая на почивката се срешнахме с нашите приятели и какво се оказа :Дали са два пъти повече пари и морето  са го видяли един път на идване и един път на тръгване. Изводът е ,че не си заслужава да се икономисат по 100лв на човек да се ходи извън сезона. Вярно е по на юг е от нас .Най важно е настроението и компанията . Почивката е както всеки си я направи. 35Пожелавам много слънчево лято на всички
« Последна редакция: чт, 27 юни 2013, 18:24 от batkovanio »
Цитирай

Сподели тогава кой е този три звезден хотел, от който си доволен.
Цитирай

Варна

Сподели тогава кой е този три звезден хотел, от който си доволен.

Aми нали това е трудното - да се отсеят хилядите предложения в стотиците хотели и десетки курорти.Как да се уцели хубавата и изгодна  оферта.Нали затова са тези разговори тук.Нека когато нещо ви хареса да го споделите и препоръчате на останалите!!!
Цитирай

София

Това е моето мнение за Адакуле, бях писала ЛС на една потребителка, сега ви го копирам в темата  Hug
В Адакуле терена е с огромна денивелация и се стига с асансьори до плажа. Плажа е каменист и предимно на платформи, ако искаш плавно влизане в морето с хубав пясък, там няма.
Анимацията се провежда вечер на детския басейн /поне така беше, когато ходихме ние/, редят столове и след това ги прибират. Проблема е, че на анимацията носят и стъклени чаши и един ден дъщеря ми си набоде крачето на стъкло ... Детската дискотека е интересна, почти като навсякъде, а за анимацията за възрастни не си я спомням много ....
Ресторанта е хубав с изглед към морето и вечер е много приятно на терасата .... След 20.06 вече става много топло температурите са около 40 градуса, ние задължително се прибирахме на обяд, защото слънцето направо "жули" по кожичката. Ние сме ходили около 13, 15.06, ако добре си спомням.
Бяхме настанени във фамилна стая, без тераса, на едно ниво под рецепцията. Стаята е голяма и хубава. Храната също е хубава и в изобилие.
Проблем има с шезлонгите и особено чадърите, сутрин се става в 5 часа, за да можеш да си направиш "резервация", това е отвратително .... но не само там е така, почти навсякъде, където сме ходили е така, за съжаление ....
И това, което беше за мен изнервящо, е че непрекъснато се местехме от басейн, на басейн, веднъж искат пързалки, после, дълбок басейн, после бебешки басейн и започваше едно лудо катерене нагоре-надолу с багажи и чанти, пояси,  .... при вас може и да не е така ....  Това беше втората година, когато бяхме с двете деца, а първата, нямаше проблем, стояхме предимно на морето и синът ми си скачаше от платформите ....
В две думи хотелът ми хареса, колкото и да  е оплюван в интернет пространството ... другият хотел в който сме били е Сюрмели, там има огромен плаж и всичко е на една линия, той ми хареса повече ....
Ако нещо друго те интересува питай, ще погледна дали имам снимки, ако искаш да разгледаш ....
Пътувахме с автобус, пътят мина супер и за двете деца, не го усетиха, за разлика от кола, където не мога да ги усмиря по пътя София-Бургас.  Ако избирам транспорт, ще бъде пак с автобус .... за самолет, не съм мислила ...
Цитирай

Beyond the stars

Здравейте на всички.Значи чета по форумите , че хората предпочитат да ходят на море в Турция много преди да е започнал активният сезон краят на април и началото на май и много след краят на пик сезона вкраят на септември и началото на октомври . За сметка на това Българинът се хвърля на най високите категорий , което лично според мене е голяма заблуда.Пък после то той хотелът нямал пясъчен плаж или водата била студена.Аз лично съм обиколил всички техни курорти без изключение и мога да ви кажа, че категорийте са много относителни.Ще ви дам един пример миналата година бяхме в Алания заедно с едно семейство от Велико Търново които бяха заплатили за 5* хотел на 800 метра от плажа ,а ние бяхме в хотел 3* на 15 м от собствен плаж . Там които е ходил знае, че плажовете са над 150 км и са широки  по 40-50 метра така както го рекламират по картичките.Отделно хотелът имаше мини зоопарк , водни пързалки 3 басейна и супер анимация за малки и големи.Накрая на почивката се срешнахме с нашите приятели и какво се оказа :Дали са два пъти повече пари и морето  са го видяли един път на идване и един път на тръгване. Изводът е ,че не си заслужава да се икономисат по 100лв на човек да се ходи извън сезона. Вярно е по на юг е от нас .Най важно е настроението и компанията . Почивката е както всеки си я направи. 35Пожелавам много слънчево лято на всички

Според мен ходенето извън сезона е и заради жегите юли и август. Peace   Ние на море и в България не ходим след началото на юли. Категорията е относително понятие навсякъде, зависи от системата за категоризация. В България например звезди се вдигат с казино в хотела, в Турция с нещо друго (вътрешен басейн, по-просторни стаи и т.н.). За това форуми като този са безценни  bouquet
Също както и сайтове като tripadvisor.   Cool

Не разбрах целта на споделеното мнение честно казано  
  newsm78
« Последна редакция: пт, 28 юни 2013, 13:57 от Вълшебство »
Цитирай

Здравейте всички почитатели на почивките по турското крайбрежие SmileОткакто преди 6 години за пръв път посетихме лятото турски курорт - на българското черноморие не сме стъпвали!Били сме в Бодрум,Айвалък,Кушадасъ,Анталия!Но това е друга тема!Сега ни се открива възможност да посетим Кушадасъ в уникален хотел ,но единствената дата за която можем да се запишем е 27.09.2013.Та, въпросът ни е - някой има ли представа какво е времето в този период,каква е температурата на морската вода и т.н.?Въобще  - става ли за морска почивка или ще бъде повече релакс?Предварително благодаря на знаещите............ bouquet
Цитирай

Здравейте всички почитатели на почивките по турското крайбрежие SmileОткакто преди 6 години за пръв път посетихме лятото турски курорт - на българското черноморие не сме стъпвали!Били сме в Бодрум,Айвалък,Кушадасъ,Анталия!Но това е друга тема!Сега ни се открива възможност да посетим Кушадасъ в уникален хотел ,но единствената дата за която можем да се запишем е 27.09.2013.Та, въпросът ни е - някой има ли представа какво е времето в този период,каква е температурата на морската вода и т.н.?Въобще  - става ли за морска почивка или ще бъде повече релакс?Предварително благодаря на знаещите............  :bouquet:

Привет.

Миналата година бяхме от 28.09 до 05.10 в Кушадасъ на почивка. Температурата през деня беше около 30-32°С. Морето си е по принцип по-студено от Черно море, а в този период е хладничко (поне за мен). Мъжът ми е фен на подводното гмуркане и влизаше по два часа да се гмурка с неопренов костюм и му беше добре, но той по принцип си живее в друг климатичен пояс Smile
Водата в басейните беше около 21-23° и  става за къпане.
Вечерите са прекрасни за разходка из града. Прибирахме се много късно вечер от разходка и пак си беше доста топличко.
Не капна нито капка дъжд.
Дано ти е полезна информацията.
« Последна редакция: нд, 28 юли 2013, 15:01 от Аля Иванова »
Цитирай

Здравейте всички почитатели на почивките по турското крайбрежие SmileОткакто преди 6 години за пръв път посетихме лятото турски курорт - на българското черноморие не сме стъпвали!Били сме в Бодрум,Айвалък,Кушадасъ,Анталия!Но това е друга тема!Сега ни се открива възможност да посетим Кушадасъ в уникален хотел ,но единствената дата за която можем да се запишем е 27.09.2013.Та, въпросът ни е - някой има ли представа какво е времето в този период,каква е температурата на морската вода и т.н.?Въобще  - става ли за морска почивка или ще бъде повече релакс?Предварително благодаря на знаещите............ bouquet

Привет.

Миналата година бяхме от 28.09 до 05.10 в Кушадасъ на почивка. Температурата през деня беше около 30-32°С. Морето си е по принцип по студено от Черно море, а в този период е хладничко (поне за мен). Мъжът ми е фен на подводното гмуркане и влизаше по два часа да се гмурка с неопренов костюм и ми беше добре, но той по принцип си живее в друг климатичен пояс Smile
Водата в басейните беше около 21-23° и си става за къпане.
Вечерите са прекрасни за разходка из града. Прибирахме се много късно вечер от разходка и пак си беше доста топличко.
Не капна нито капка дъжд.
Дано ти е полезна информацията.

Много благодаря!Информацията ще ни е много полезна,защото се чудехме какви дрехи да си приготвим  Smile Дано и тази година времето да е същото.Температурата на водата няма да ми е проблем - аз като малко дете излизам от нея само когато ми посинеят устните  35 Поздрави!
Цитирай

Бургас

Здравейте,
на 06.09 заминаваме на почивка в Кушадъсъ в хотел Флора.Някой има ли прясна информация за хотела?Също имам питане за магазините в града?Има ли хубави магазини за дрехи на достъпни цени и също детски магазини?(имам бебе на 1 година и искам да му пазаря дрешки)
Цитирай

Здравейте,
на 06.09 заминаваме на почивка в Кушадъсъ в хотел Флора.Някой има ли прясна информация за хотела?Също имам питане за магазините в града?Има ли хубави магазини за дрехи на достъпни цени и също детски магазини?(имам бебе на 1 година и искам да му пазаря дрешки)

Магазините в града не са точното място, от което да пазаруваш.
Моят съвет е да идете на двадесетина километра южно в Сьоке. Там има няколко аутлет-градчета.
Ще си напазарувате доволно.
Цитирай

Бургас

Благодаря много.
Цитирай

Здравейте! Замислям почивка в Кушадасъ с детето - на 10 тази година и по-точно от 25.07. Някой има ли свежа информация за "Батихан бийч резорт? Колебая се межу него и "Омер". като имате предвид, че и на дребния трябва да му е забавно  Very Happy
Цитирай

В най-топлото време Smile
Омер е с повече големи дървета и съответно сянка.
Батихан е по-подходящ за детето.
Цитирай

Благодаря, Alleisha!  bouquet
От вчера включих в списъка и "Палм уингс". Имате ли наблюдения за него, как е там през жегите?
Цитирай

Ще пътуваме за първи път с кола до Кушадасъ.
Може ли някой да каже колко приблизително часа е от границата, някакви препоръки за пътя и през по време е най-удачно да се тръгне?
Цитирай

Sofia, Bulgaria

Намерих си страхотна оферта за почивка в Кушадасъ от 9-ти октомври.Някой да знае какво е времето тогава.. Дали става за плаж ? Благодаря ! : ))))
Цитирай Публикувано от: компютър

София

Намерих си страхотна оферта за почивка в Кушадасъ от 9-ти октомври.Някой да знае какво е времето тогава.. Дали става за плаж ? Благодаря ! : ))))

За плаж сигурно ще става, но морето ще е студено, поне за моите усещания. Smile За този период по-добре виж към Анталия. И на двете места съм била в средата на септември - в Алания(Анталия) водата беше около 28-30 градуса, а в Кушадасъ беше значително по-студена - 22-23 градуса. Говоря за една и съща година - на връщане от Алания имахме 2 нощувки в Кушадасъ.  Wink А ти питаш за около 3 седмици по-късно.
Цитирай Публикувано от: компютър
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-273 от 273 отговора