Въпроси за Кушадасъ - конкретно и точно

  • 102 053
  • 313
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 489
Има още един ферибот - Гелиболу-Лапсеки. След това пътят не е с толкова завои като при Чанаккале-Ечеабат. Таксата е 24 лири.

# 76
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Има още един ферибот - Гелиболу-Лапсеки. След това пътят не е с толкова завои като при Чанаккале-Ечеабат. Таксата е 24 лири.
тоя май е първия, като се отива натам (към Кушадасъ). Него го хвана Надя - на отиване.

Всъщност, са (мисля) три ферибота.
Гелиболу е първият
Чанаккале е средния
И после има един трети

Ние така стана, просто без да мислим, ей-така, на момента, както дойде, и на отиване и на връщане хванахме средния.

Надя на отиване хванаха първия, а на връщане - третия. Този (третия) всъщност, като се замислите пак с явява първи като се връщате от Кушадасъ. Т.е. Надя и двата пъти хвана този ферибот, който се оказа пъви на пътя. А ние пък хванахме средния.

И тя и ние сме доволни.  Peace

# 77
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
galaUSA   децата са на 3 и 12 Wink

В такъв случай, догодина аз ще съм на "твойто дередже", понеже Момчил вече направи три - оня ден!

Ок тогава. Чакаме отзиви да разберем как е  Hug
Дано си изкарате и вие като нас

Аз току-що направих клипа.

Утре ще компресирам и ще ъпоудна някъде и ще ви дам линк Simple Smile

# 78
  • Мнения: 2 550
Момичета, на бензиностанциите може ли да се плаща с кредитна карта? То може и да не се наложи да сипвам гориво в Турция, но все пак да знам.
Нямам навика да нося кеш и да не закъсаме някъде  Mr. Green
То пък и кой знае какъв ще е курса на банката за евро-лира  newsm78
Как въвят цените на горивото в момента там?
Нямам търпение вече, макар че съм леко притеснена как ще издържа 1000км шофиране   Embarassed

# 79
  • sf
  • Мнения: 10 125
95 е почти два пъти по-скъп оттук. За другите не съм обръщала внимание. На нас ни се наложи едно зарждане в Турция, въпреки че имахме и резервна туба с бензин.

# 80
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
ние зареждахме дизел
за 70 лири

лиратакъм лева е едно към едно

Марче, сега, най-ценният съвет преди почивката: ОБЕЗАТЕЛНО СИ СМЕНИ ПАРИ ОТТУК ОЩЕ, защото ще ти трябват още на ферибота - ние платихме в евро и ни върнаха лири, но почва така обърквацията. Тия дето ни ги върнаха ги похарчихме ве дно кафене, дори доплатихме с две евро. И накрая в хотела, парите ми почваха от 20 евро и нямах дребни за бакшиш за момчето, дето ни помогна на багажа.  Sad

Горивото им е скъпо, картите навсякъде ще ти важат, може и от банкомат да си дръпнеш парички - в лири,разбира се.

Музеите и туристическите обекти приемат само лири, или с карти. Но при нас, в Ефес, се беше повредило устройството, та си купих туника с евро, че да ми върнат лири, та да вземем билети  ooooh!

Сега, ако ми се върне, сменям си ги тия 300 евро, с които тръгнахме и хич няма да го мисля. Ние си ги похарчихме тези 300 евро и отделно теглих към 200 лири и отделно в Троя платих с картата. Отделно и БГ парите, с които си заредих гориво на границата - на отиване и на връщане - до горе! 60л. резервоар.

Дизелът беше към 3л 10-15ст. - нещо такова. Скъпо е горивото им Sad

# 81
  • Мнения: 2 550
аз, че ще сменя ще сменя при всички положения
има едно бюро на стамболийски, дано не са го затворили - там сменяха левове в лири
горивото не ме притеснява толкова като цена, един път ще заредя най-много

общо взето предполагам, че ако заредя на границата гоивото ще ми стигне за около 900-1000км, т.е. със сигурност ще заредя поне веднъж за да се върнем все пак
300лв за гориво мисля ще са ок  newsm78

п.с. как са табелите?
ползвахте ли навигация?

# 82
  • sf
  • Мнения: 10 125
При нас мъж ми караше,аз не се наложи . Имаме и GPS , ама точно той ни обърка в Измир, 1 час ни въртя из некви улички,за да намерим изхода за Мендерес. Накрая се отказахме от него,ама вече яко се няхме овъртяли. А беше 3 ч през нощта, мъртвило. Имахме късмет обаче,че ни спря един българин ,та ни изведе от иЗмир.  Иначе GPS-а си ни вършеше работа,ама тогава какво се омота, какво ли си "мислеше "  ooooh!

# 83
  • Мнения: 327
Може и с дебитна карта да се плаща на бензиностанциите  Naughty
Няколко пъти писах,че още преди са се влеае в Измир,трябва да се хване магистралата за Айдън.За да не се лутате като нас  ooooh!

# 84
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Ние бяхме с GPS - същият, който в Атина се изложи.
В Турция, обаче се справи превъзходно! Невероятно добре беше програмиран.

Но...май беше излишен, да ти кажа, защото тия хора имат страхотна маркировка на пътя. Пари не са щадени за табели, изобщо. На няколко пъти си го коментирахме това с мъжа ми. Постоянно има табели, ще се учудите и вие, като ги видите.

За горивото - не знам колко ви е резервоара, но при всички случаи ще заредите поне веднъж на връщане.
Ние, както казах, на излизане от БГ - догоре - на границата ни - 60 литра

Там карахме до хотела (Кушадасъ), след това ходихме веднъж до града, след това веднъж до Ефес и обратно и след няколко дни - за БГ. Та, общо взето това ни е шофирането. Но, като си тръгнахме насам, заредихме още на 50-ина км. след Кушадасъ. За 70 лири.
И после в БГ на границата - пак догоре Simple Smile

Климатикът ни беше пуснат и на отиване и на връщане, иначе не се издържа в колата  Peace

# 85
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Най-накрая - клипчето:

http://www.youtube.com/watch?v=TcJbTmfRBbg

Само изчакайте една минута да ви се зареди, че съм го направила youtube HD format, уж да е по-готино за гледане  Wink

 Hug

# 86
  • Бургас
  • Мнения: 171
galaUSA браво за клипчето  Party
много ми хареса и моя дребния също много се впечатли, само питаше на всеки кадър - мамо това ли е Турция,и аз ли ще се пързалям така, но моментите от ресторанта хич не му допаднаха- не бил гладен Joy

# 87
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
... но моментите от ресторанта хич не му допаднаха- не бил гладен Joy

 Joy леле, той е като моя Алекс  ooooh!

Мерси за похвалата  Hug

# 88
  • Мнения: 2 550
Ние бяхме с GPS - същият, който в Атина се изложи.
В Турция, обаче се справи превъзходно! Невероятно добре беше програмиран.


каква ви е навигацията? аз имам две - една стандартна на гармин и една за gsm-а, мисля че се казваше sygic
да ти кажа от тази на телефона съм по-доволна като че ли, поне за картите извън Бг са по-хубави

# 89
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Ние бяхме с GPS - същият, който в Атина се изложи.
В Турция, обаче се справи превъзходно! Невероятно добре беше програмиран.


каква ви е навигацията? аз имам две - една стандартна на гармин и една за gsm-а, мисля че се казваше sygic
да ти кажа от тази на телефона съм по-доволна като че ли, поне за картите извън Бг са по-хубави

GARMIN  Peace

Общи условия

Активация на акаунт