Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

  • 22 окт. 2005, 23:43 ч.

Проблем с противозачатъчните

  • 590
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 739
Когато спрях да кърмя започнах да пия Жанин, но всеки месец някъде в началото на третата седмица от приема на хапчетата получавам едно доста обилно "течение". То по-скоро е като слаба менструация, но е много тъмно кафяво и вече не знам какво да го правя Cry Ако някоя се е сблъсквала с подобно чудо нека да каже какво и е помогнало Praynig

P.S.:Съветвах се с гинеколожката си, но и нейните съвети не ми помогнаха...първо каза че е от пренастрийката на хормоните и ще мине с времето. След това като продължи ми каза когато почне това течение да пия успоредно още една опаковка от хапчетата, но и това не помага....и така вече 4 месеца... ooooh!

Последна редакция: нд, 23 окт 2005, 00:36 от nadezhda

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 245
Най-добре да смениш хапчетата - явно не ти понасят.Отиди пак на лекар - ако трябва на друг - за да ти сменят предписанието.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 328
Аз пих жанин 1 година преди да забременя и се чувствах много добре, но моята кума беше като теб и след това ги смени с ясмин и остана доволна, но се консултирай с лекар за евентуална смяна.

# 3
  • Мнения: 304
аз също пих 1 месец Новинет но ми бе6е много зле от тях  Sick Из4аках да свърша опаковката и ги спрях  StopСмени ги

# 4
  • РусЙе
  • Мнения: 5 302
Az имах подобен проблем преди много време, но с други хапчета. Оказа се, че трябва да пия противозачатъчни с възможно най- ниско съдържание на определен хормон(не помня точно кой беше), но о си пише на всички хапчета какво е съдържанието на хормоните. Също така знам, че при някои организми(в случая и моя) противозачатъчни трябва да се пият минимум 6 месеца. Малко объркано стана, но дано съм била полезна Grinning

# 5
  • София
  • Мнения: 1 385
Май наистина е най-добре да се консултораш с друг лекар. Аз пия Ясмин и първия месец получих такова течение, по-скоро зацапване по бельото, тъмнокафяво, също малко ми се виеше свят и от време на време ми се гадеше - в съвсем лека форма, но го имаше. Така и не намерих време да ида до гинеколога си и започнах втората опаковка. Вече я привършвам, но не съм имала кървене, нито гадене, нито световъртеж и май организма ми се нагоди към съответния хормонален коктейл, който му предлагам ежедневно.
Но в твоя случай май няма шанс да се нагоди, затова смени коктейла Wink (ама не на своя глава)

# 6
  • софия
  • Мнения: 7 282
не пишеш на колко си години, но най-вероятно хормонолното съдържание ти е ниско. Трявбат ти по-високо дозирани таблетки.

# 7
  • Мнения: 13 570
Според моя гинеколог свикването трябва да стане за 2опаковки. Ако не се получи, контрацептивът трябва да се смени.Аз пия Ясмин.Имах кафяво зацапване само на първата опаковка.Изпих още две, но нямам никакви проблеми.Косултирай се друг доктор.

# 8
  • РусЙе
  • Мнения: 5 302
не пишеш на колко си години, но най-вероятно хормонолното съдържание ти е ниско. Трявбат ти по-високо дозирани таблетки.

Аз мисля, че е точно обратното? Или греша newsm78

# 9
  • софия
  • Мнения: 7 282
обикновено колкото по-голяма е жената-на възраст и кг, са й необходими по-високи дози естроген и прогестерон. Затова таблетки като Новинет, Жанин, Мерсилон и пр. най-често се препоръчват на млади момичета. Това не пречи разбира се да има жени и на 40, на които тези препарати понасят добре. Лекуващият гинеколог да прецени.

# 10
Аз никога не сам имала проблеми, но преди да започна да пия хапчета си направих хормонални изследвания. Сега смених старите хапчета с по-нови и пак нямах никакви странични действия. Мисля че не е нормално повече от 2 месеца да имаш кървене. И аз те съветвам да ги смениш, но не спирай предната си опаковка, снени ги след 7 дневната пауза. Аз пих Три Регол 3 години, сега съм на Линдинет 30. Успех ! Simple Smile

# 11
  • София
  • Мнения: 30 942
Близо 5г пиех противозачатъчни. 1во започнах с марвелон ... ужасТ ... цял месец си бях в цикъл. Смених ги с Антеовин, нямах проблем, но го спряха от внос. Отново смяна, този път с Цилеста. О, отново ужасТ, почнах да дебелея кат за световно Simple Smile
Сега съм в хормонална почивка Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 972
И аз пиех противозачатъчни преди да реша да забременея.
Моя лекар ми направи такъв разпит, че свят ми се зави. Но пък след това нямах никакви проблеми с хапчетата.
Щом имате такива проблеми с противозачатъчните трябва да ги смените. А щом лекаря казва, че неможе да помогне и него смени!  smile3513

# 13
  • Мнения: 2 952
Аз пиех  Силест  и много ми беше  добре с тях Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 1 510
Да,наистина е най-добре да ги смениш!

Аз пия Ясмин вече 6-месец,в момента са най-новите и най-изчистените(по отношение на странични реакции) на пазара!

При първите 3 месеца е възможно да има такова кафеникаво течение,гадене,виене на свят! Но тези ,,реакции,, са в първата седмица...а не както при теб в третата седмица!

Не си тормози организма повече! Почини 1 месец от противозачатъчните! Направи преглед (но при друг гинеколог) и вземете заедно най-доброто решение!

Редакция на ключовите думи на тема





Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт