Ще ставам Майка на 10 месечно бебе

  • 2 795
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  :lol:Здравей те на всички майки.
Искам помощ от вас тъй като вие имате опит и познания за разлика от мен.
Много ми е трудно защото трябва да гледам 10 месечно момиченце а не знам даже как се сменят пелени, на мен ми е много притеснено да ли ще мога да се справя. Не знам как се хранят и дали им трябват биберони и шишета. Това детенце е племенница на моя приятел в момента е в дом Св. София., много дълго е за обяснение да ви кажа защо е там на ще ви помоля да ми кажете как да се оправя.
Много благодаря на всички!!
И добре че го има този форум! Party
  bouquet

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Пелени ще се научиш да сменяш, не се бой...Трябва все още шише и биберон-залъгалка, да. На тази възраст ядат и твърда храна (за теб ще е по-лесно да купуваш готова в бурканчета) 2-3 пъти на ден, и още 2-3 пъти адаптирано мляко - във Форум Адапритано мляко ще ти кажат подробности кое как, но първо изчакай, за да видиш детенцето - то ще си показва само от какво има нужда, не се бой Simple Smile
Браво за решението!

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Според мен не е зле и да попиташ в самия дом с какво е хранена, как, по колко пъти. За другите неща-ей го тоя форум, с всичките му подфоруми. Ако имаш някакъв проблем питай. Винаги ще се намери кой да ти отговори.

# 3
  • София
  • Мнения: 752
Така или иначе това детенце ще има нужда от педиатър, който (поне така предполагам) ще трябва да избереш даже още преди да си взелоа детето. Хубаво е като вземеш момиченцето да го заведеш при педиатъра да го прегледа и самия той (тя) да ти даде повече информация с какво и как да храниш детето, дали има нужда от нещо по-специално и т.н. Според състоянието на детето педиатърът най-добре ще прецени от какво има нужда в този момент (ваксини, смяна на хранителния режим, захранване с нови храни, какво адаптирано мляко, с какви кремчета да го мажеш вечер и всякакви такива неща), а за всичко останало ще помагаме и тук във форума.

P.S.: Според мен избери още сега педиатър и се виж със него за да ти даде съвети предварително какво да си подготвиш и т.н.

Успех newsm10 newsm10 newsm10

# 4
  • Мнения: 2 784
Успех, мила!!!   bouquet И аз съм на мнение, че трябва да поговориш с персонала на дома и да разпиташ какъв и е графика, какво яде и т.н. Пелените са най-лесното нещо, почти на всяка опаковка има указания как се слагат. След първата дузина, която смениш- все едно си го правила цял живот. Моето момиченце е на 10 месеца, ако имаш нужда от съвет, или просто от рамо на което да се облегнеш- свиркай, може и на лични.

# 5
  • Мнения: 5 228
И от мен успех!  Heart Eyes
Важно е да разбереш горе-долу с какво и как е хранено детето до сега, за да няма някакви коренни промени в това отношение - това е добре да става плавно и бавно. Вероятно ще ти трябват шишета, биберони и т.н. - зависи до сега как е свикнало детето. При всички положения не купувай много неща предварително - само най-необходимото. Примерно 2-3 шишета, 1-2 биберони, а пък после ако има нужда винаги може да купиш допълнителни. Приготви си примерно и няколко вида каши и пюрета, за да видиш кои ще й харесат.
Ако се притесняваш и си задаваш много въпроси за памперси, хранене и т.н., ако искаш ми пиши на лични, мога да ти помогна с каквото мога.

# 6
  • Мнения: 2 910
Както ти писаха вече,няма начин да не се научиш да сменяш пелени,а относно хранителните и другите навици на бебето най-добре е да се осведомиш от персонала на дома и от педиатъра,който ще избереш.Ако имаш някакви конкретни въпроси не се притеснявай да питаш,веднага ще ти помогнем.

# 7
  • Мнения: 5 577
Добре дошла във форума.
Ще намериш доста полезна информация тук.

  bouquet

Честито!

# 8
  • Мнения: 2 807
Deni4ka, поздравления за смелото решение, което си взела!   bouquet
Невероятно мило от твоя страна!  Heart Eyes
Това ще бъде едно от най-щастливите момиченца, да знаеш  Wink Hug

Аз съм за всичко, което по-горе мамите са ти обяснили...
Най-важното е да попиташ в този дом какъв режим е имало детенце, с какво, по колко и по кое време се храни, кога спи, има ли някакви по-специални навици.
Също така можеш да попиташ там с какво адаптирано мляко са го хранили, за да продължиш със същото  Wink
Можеш също да попиташ дали пие вода, чай, сокчета и какви вкусове предпочита.
Също коя е любимата му играчка. Дори можеш да помолиш да ти я дадат - детенце със сигурност ще го оцени.

Успех в предстоящото начинание!  Hug

# 9
  • Мнения: 3 663
към всичко изписано до тук мога само да добавя режима на таня, когато беше на 10 мес - ей така просто за ориентир
сутрин и вечер - адаптирано мляко (трябва ти едно шише с биберон)
обяд - зеленчуково или месно пюре (или манджичка някаква домашна, зависи какво яде детето - това лелите в дома ще ти кажат) - като за начало мисля, че по-лесно ще ти е да купуваш
следобедна закуска - каша (има страшно изобилие от видове по магазините)
плодове през деня по колкото и когато иска
спане - от 21 до 7 сутринта и през деня два пъти - сутрин и следобед за по около час и малко
като вземате детето от дома - разпитайте подробно за всичко - хранене, спане, въобще ежедневието на детето.. педиатър задължително ще трябва... хайде няма да се повтарям с другите ...
деничка - поздравления за решението ! изисква се доста смелост!
ако се сетиш още нещо - питай - насреща сме винаги!  Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 3 058
Така или иначе това детенце ще има нужда от педиатър, който (поне така предполагам) ще трябва да избереш даже още преди да си взелоа детето. Хубаво е като вземеш момиченцето да го заведеш при педиатъра да го прегледа и самия той (тя) да ти даде повече информация с какво и как да храниш детето, дали има нужда от нещо по-специално и т.н. Според състоянието на детето педиатърът най-добре ще прецени от какво има нужда в този момент (ваксини, смяна на хранителния режим, захранване с нови храни, какво адаптирано мляко, с какви кремчета да го мажеш вечер и всякакви такива неща), а за всичко останало ще помагаме и тук във форума.

P.S.: Според мен избери още сега педиатър и се виж със него за да ти даде съвети предварително какво да си подготвиш и т.н.

Успех newsm10 newsm10 newsm10

newsm10 Подкрепям напълно! И бъди сигурна, че ще се справиш, само след седмица ще се смееш на страховете си и първоначалните мисли като "дали не сбъркахме", или "ама то си било трудно..."
И от мен Добре Дошла и Поздравления за решението!

# 11
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Независимо от причините довели до това решение-БРАВО!Ще се справиш!Важното е да разпиташ в този дом какъв е режима на детенцето,какво е яла,някакви особености в здравословното състояние!Аз мисля,че там ще ти кажат за всичко,което те вълнува!А иначе-Добре дошла!  bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 2 356
Отначало винаги изглежда трудно, но после ще видиш, че можеш да се справиш. Много са нещата, които трябва да знаеш и един постинг няма да стигне. Можеш и мен да питаш на лични и по ICQ за всичко. Винаги съм на среща за съвет.  Grinning

# 13
  • Мнения: 2 755
към всичко изписано до тук мога само да добавя режима на таня, когато беше на 10 мес - ей така просто за ориентир
сутрин и вечер - адаптирано мляко (трябва ти едно шише с биберон)
обяд - зеленчуково или месно пюре (или манджичка някаква домашна, зависи какво яде детето - това лелите в дома ще ти кажат) - като за начало мисля, че по-лесно ще ти е да купуваш
следобедна закуска - каша (има страшно изобилие от видове по магазините)
плодове през деня по колкото и когато иска
спане - от 21 до 7 сутринта и през деня два пъти - сутрин и следобед за по около час и малко
като вземате детето от дома - разпитайте подробно за всичко - хранене, спане, въобще ежедневието на детето.. педиатър задължително ще трябва... хайде няма да се повтарям с другите ...
деничка - поздравления за решението ! изисква се доста смелост!
ако се сетиш още нещо - питай - насреща сме винаги!  Hug
Освен вече изброеното, можеш и да запишеш бебчо и на детска кухня. Трябва ти талон от личният лекар и ксерокопие от Акта за раждане на детето, и определен брой бурканчета ( колко точно, ще ти кажат от самата кухня ).
Желателно е да го разхождаш всеки ден, разбира се ако времето е подходящо.
Заспиването вечер, не трябва да става със шишето. Ползвай биберона.
За гърне е още рано.
Размерът на памперсите се определя от килограмите на бебето. Във всеки магазин за детски стоки продавачките ще те ориентират. Същото важи и при купуването на дрешки. Знаеш ли кг. и см., лесно ще вземеш точният размер.
За прохождането, използвай буйки.
Явно има и още неща, но не се сещам след всичко изброено дотук от другите мами.

Поздравявам те за решението. Гледането на дете не е лесна работа, но пък ще бъдеш ежедневно възнаграждавана с мили детски усмивки, сладко бърборене, а когато протегне към теб малките си ръчички за да те гушне, просто ще се разтопиш.... Heart Eyes
Успех   bouquet

# 14
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Деничка, искам да те поздравя за събитието!
Ще се справиш с отглеждането, не се притеснявай!
Пожелавам ви здраве и щастие!  Heart Eyes

# 15
  • Мнения: 3 861
МОИТЕ ПОЗДРАВЛЕНИЯ ЗА РЕшЕНИЕТО!!!
Това ще бъде най щастливото детенце
нямам какво да добавя, мамите са ти казали всичко освен
Добре дошла във форума!!! Hug

# 16
  • Мнения: 269
Поздравления за благородното решение!  bouquet
За всеки въпрос си има отговор, само задавай въпроси ние ще отговаряме!
За начало, това което са писали по-горе е най-важно.

# 17
  • Мнения: 14 133
Браво и от мен за благородното решение да дадеш щастие на това мъничко сладурче!!!Ще се справиш, сигурна съм!!!

# 18
  • Мнения: 603
И аз искам да те поздравя за решението! Сигурна съм, че бебчо ще ти донесе много щастие и приятни емоции и бързо ще свикнете заедно Laughing
По въпроса за памперсите. Тъй като на 10 мес. бебчетата са вече доста шавливи, за да стои легнало по гръб, може да му даваш безопасни предмени, до които няма постоянен достъп. /примерно кутийка кремче, друг памперс.../ Така бързо ще се заиграе и ще ти даде време да смениш памперса.
Ако имаш някакви въпроси, без значение какви, винаги може да попиташ.
Успех и честито бебче!  bouquet

# 19
  • София
  • Мнения: 8 280
И от мен поздравления за решение и успех на новата мама Simple Smile
Ние сме на тази възраст и ето нашия режим:
7:00 - закусна - адаптирано мляко(160мл са успех)/кисело+1ч.л. захах (160мл са успех) много трудно го пием ... Sad пием малко с бибата после отварям шишето и продъллжавам с лъжичка
9-10 ч спи
10:30 ч - втора закуска попара или супа с 1-2 сухара (зависи колко е гъста)
11-13 ч - разходка
13:30 ч обяд зленчуково/местно пюре или готвено от теб .. възрастта е точно за млечна кухня Simple Smile
14 ч - заспива/приспивам го - тук времемто е от 1 ч 30 мин до 2ч и 30 мин колкото му се спи, като се събуди играем двамата или сам в леглото, стои прав в леглото (с цел да обиклаля като се държи сам), разходка в къщи с проходилаката което включва бъркане в пералнята, дърпане на врати и затварянето им Simple Smile, гасим ТВто на мама (тя пък се научи да слуша радио, защото е нависоко)
17 ч закуска - каша
17:30-19 ч - разходка/игра в къщи
19:30 - баня с тати отстъпила съм превилегията от 1 месец
20:30 ч вечеря - мляко (ако е в период на пиенето му)/ зеленчуково пюре/зеленчукова супа
60 мл сок и около 100 мл вода много малко течности пие Sad ... в момента можем да се справим с 1 шише за млякото, 1 за сок/вода и се учи с шише с гумен накрайник да пие

За режима на храненето може да ползваш една книжка на проф.д-р Трифонова "Храненне на бебето"
.... не бързай с покупките всичко зависи от детето по-горе някой беше казал да питаш в дома, там може би ще те ориентират най-добре как и с какво да храниш, на какво да учиш ... Това ще ти е ниформация за първо време защото навсякъде се отчита, че дори да искат жените в домовете нямат възможност да отделят вниманиетои времето, което една майка може за детето си. Ако почетеш ще видиш за какви дреболиий на пръв поглед се питаме тук, но никой не се е родил научен Simple Smile
Много дълго стана, дано имаш нерви да го изчете:)
И отново успех и поздравления за мама Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 753
Искам да те поздравя за прекрасното решение, което си взела! Браво! Мисля, че ще бъдеш много щастлива!

Моята Анна е в следата на 10 месеца. Ако има въпроси питай за всичко - ще се отзова с огромно желание.

Иначе бих те посъветвала както вече някои мами са те посъветвали - попитай първо в дома с какво е хранена, какъв й е режима - от колко до колко спи, кога яде, какво яде, боледувала ли е, от какво и кога - това е най-важното. След това отиваш при педиатъра и го питаш за всичко което ти дойде на главата. Възможно е детенцето още да не е захранено с някои храни, напр. кисело или прясно мляко или някои меса или риба, и ако е така трябва дасе консултираш с педиатъра кога и как да го направиш.

Не се пиртеснявай. Сигурна съм че бързо ще свикнете една с друга!   bouquet

# 21
  • Мнения: 8 769
Дени4ка, честито и поздравления за решението!   bouquet
Както са ти казали и другите мами-попитай в дома, където е детето. Не само за храната, а за навиците и особеностите в поведението, които има детето. Така ще ти е по-лесно да се справиш в опознавателния период (който в същност продължава цял живот Wink). Моята дъщеря, например, ядеше само като й пеех, като в същото време трябваше да се занимава с нещо (някаква играчка, например); памперсите лесно ще ги усвоиш, те са бял кахър!
Успех! Grinning

# 22
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Деничка поздравления за смелото и благородно дело , което извършваш. Не се притеснявай, ще се справиш. Мамите са ти обяснили много неща. Винаги можеш да разчиташ на форума Hug

# 23
  • Мнения: 934
Браво и от мен! Много, много, много да го обичаш детенцето, и да се заредиш с търпение и здрави нерви!

# 24
  • Мнения: 3 550
Не мога да не ти се възхитя!   bouquet
Желая ви много щастие заедно, усмивки и прекрасно детство на малката!

# 25
 Laughing Страшно много ви благодари за съветите и подкрепата който ми давате, може би вие ще ми помагате най – много защото имате много опит и много любов. Пак искам да ви благодаря и ще използвам всеки даден от вас съвет! Много благодаря!   bouquet
  Hug Laughing Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 3 663
дени - сега се сетих (дано само да не се повтарям...  Embarassed) - в отчетните теми майките на декеврийчета (нали така се пада  Rolling Eyes ) съм сигурна, че ще те посрещнат с  Hug така че ти предлагам да се включиш и там Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт