Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
60-74 от 726 отговора

Русе

Ягодка, много ми хареса подредбата на приборите на последната ти маса  Peace
Леля Ог, тия морковчета са невероятни!

Ками, да ти дам и аз идея за калинките - не знам за салфетки с калинки, но ако е за деца, можеш да купиш от тия шоколадовите калинки и да им ги сложиш върху салфетките.
Аз ето тук съм сложила такива пчелички. Малко отдалечко са снимани, но предполагам, че разбереш идеята.

http://dimana.snimka.bg/holidays/rd-bliznaci-2006-2007.34389.2761301
Цитирай

bouquet
Цитирай

Pravec

mama1+2 многооо ти благодаря  bouquet
Днес съвсем случайно попаднах на тези бонбони, били спрели да ги внасят вече в България но ми откриха една кутия с изтекъл срок  Peace
Ще предупредя все пак че са само за декорация и не се ядат  Laughing
Мерси много, точно така ще ги направя  Hug

ето масата от снощи, много бързо спретната

« Последна редакция: ср, 09 юни 2010, 17:37 от kami_bonbona »
Цитирай

Привет!

Аз 2 часа писах, писах, а ПС-то -цък- и се самоизключи преди да публикувам. Много се беше разгорещил.
Сега обаче вече нямам време да ви изброя поименно, но вие си знаете, че сте страхотни.  bouquet

От мен един бърз отчет - най-сетне спретнах масата с оригами-кусудама по повод поредната японска вечеря вкъщи. Не се получи съвсем по план, но и импровизациите си имат чар.  Mr. Green

Не мога да се стъпря и да не отбележа възторга си от нежното море на Дина767 -   Hug , от приказната маса с формички за сладки на Леля Ог  Hug ,от черешовата маса на ягодка.  Hug и от стилните подредби на ками_бонбона.  Hug
Цитирай

Bahrain

Здравейте момичета!

Благодаря на всички за комплиментите за "морската маса" ... Много отдавна я мисля нея и естествено накрая се получи нещо коренно различно. Имах салфетки , миди и рапанчета , но бях решила че трябва да е в светло синьо , а не ми се връзваха ни покривка , ни чинии и чаши... После се сетих за стъклените лилави морски звезди , които отдавна си чакат реда за да се покажат на света Laughing, Лилавите и тъмно сини чаши, и шала в същата гама и като сложих всичко на куп на масата ми светна , че морето може да е и в тези цветове , а не само в светло синьо Mr. Green Направих част от мидичките в лилав и син брокат , като първо ги намазах с лепило, после се сетих за двете прозрачни овални купички , в които слагах храна на малкия за навън , понеже са с капаче и те пък станаха на платноходки...Това вместо легенда, че тогава нямах много време да пиша...

Ивира- много е красива масата "Японка"! Ори-гамите са толкова изящни и хубавото е ще можеш да си ги ползваш многократно.Салфетките и цветята са в невероятно нежен цвят... чудна е !
kami_bonbona- и твоята "бърза" маса е вкусна и красива- много нежни чинии!
Ягодка - ти си на вълна различни кърпи и покривки- много интересни са всички. И на мен много ми хареса как си поставила приборите на последната си маса и естествено отново много красиво съчетани цветове!
Леля Ог- масата "Angels" е като картичка!Интересна и вкусна - патент!
мама1+2- благодаря , че ни сподели и масата от двора- много позитивно ми подейства тази снимка! Аз съм се заканила , че като се приберем в БГ през ден ще ходим на пикник...

Аз започнах с възстановките Very Happy
Има няколко маси , които отдавна искам да повторя- ето и първата:

http://picasaweb.google.com/108616958419970965535/Slun4ogledenaM … 80828861534382354

Легенда:Малките чинийки със слънчогледите са ми гордостта- днес си ги направих - декопаж със същите салфетки...от един стар сервиз за чай- далеч са от перфектни , но това ми е втори опит за декопаж след великденските яйца. Те определено ми се получиха по- лесно.
Аранжировката "гнездо" в двете панерчета ми хрумна заради ей това "чудо" - не ме питайте какво е , но стои в антрето, а мъжа  ми каза, че приличало на конска опашка...
http://daniel007.snimka.bg/family/living-and-dining-area.469475.17227210
 Свещите са стари- бяха много високи , но изгорели до повече4е от половината и не стояха добре  , затова реших да ги отрежа с различна височина. Под тях , жълтите листенца са от 2 изкуствени слънчогледа, които отново разглобих.
Приятна вечер на всички!
« Последна редакция: ср, 09 юни 2010, 22:35 от Dina767 »
Цитирай

къде ли не

Леля Ог, много е красиво лилавото каменно цвете! Това в средата на битово-градинската ми маса  е един индийски шал, който така сгънат може да прилича на покривка  Laughing, но иначе е красив и аз много го харесвам  Flutter. Петленцата няма да ги видиш скоро!  Laughing Как така ще почиваш, а няма да аранжираш маси?!?  Аз аранжирането за почивка го смятам, след цялото потене в кухнята, тичането след малката(което е много приятно иначе  Very Happy) и досадната домакинска работа, ми идва като светъл лъч в края на деня, пък като си дойде съпружеското тяло, запалим свещите и седнем на салатка и чаша бяло винце...  CrazyVery Happy  Подреждам масата от обяд, за да си я гледам през деня и да мога да си я наснимам на спокойствие.
kami_bonbona, много красива маса в леко японски стил си направила!  bouquet
Ивира, както винаги си царицата на оригамито! Много стилно, оригинално и нежно!
Дина, това не е поправка на слънчогледена маса! Това е абсолютно различна маса! Много оригинална, нежна, красива, грееща... Чинийките си направила перфектни, конската опашка се е превърнала в чудесно гнездо и стои мнооого по-добре на масата, отколкото в антрето! Разгледах и албумчето. Даже на снимките масата е много по-красива! Чудесно хрумване да отрежеш свещите! Въобще най-хубавото е, че от нещата, които имаш си сътворила напълно нова маса!

Дина повлече крак с морската си маса!  Very Happy И от мен една семпла морска от вчера, а днешната пак ще е морска и семпла, но различна Very Happy:

Цитирай

Здравейте, мили момичета!

kami_bonbona,
благодаря за комплимента! Харесах вазичката (или чашката) с ягодките!
Ivira, масата ти е страхотна! Много нежна и напомня на онези прекрасни японски дръвчета с розовите цветове! Много ми харесва как си направила салфетките, надписаните рула също са страшно идейни, а цветчетата от хартия са перфектни! Поздравления за тази маса!  bouquet

Дина, много хубави си ги направила чинийките! Масата ти е страхотна и е много хубаво, че даваш линк към цялата галерия, защото някои детайли не се забелязват на колажа. Пиленцето, например, което е много сладурско.  И на мен ми хареса как си отрязала свещите, много оригинално.

Ягодка, аз си помислих, че е шал и затова те питах.  Новата ти маса е много хубава! Тези подложки нови ли са ти? Аз преди не съм ги виждала (освен на битовата маса), а страшно много ми харесват, не е възможно да съм ги пропуснала  newsm78  Пак интересна подредба на приборите, прекрасни рапанчета, а най-много ми харесват салфетките-морячета  Laughing  Hug

Сега масата от вчера. Няма никакво намерение да аранжирам, ама Ягодка като ме подкани и аз бързо грабнах едно букетче и право в къщи. Много съжалявам, че не можете да видите истинския цвят на тези цветчета, много са красиви. За съжаление, както и да въртях апарата, не успяха да излезнат цикламени, а изглеждат лилави. Самата маса също беше много красива, но не съм я снимала от правилния ъгъл и не се вижда хубаво. Абе аз напоследък все се оправдавам... ще взема да си купя една голяма маса и един нова апарат  hahaha

Приятен и вдъхновяващ ден!
Цитирай