Аранжиране на маса - тема 2

  • 200 528
  • 726
  •   1
Отговори
# 60
  • Русе
  • Мнения: 410
Ягодка, много ми хареса подредбата на приборите на последната ти маса  Peace
Леля Ог, тия морковчета са невероятни!

Ками, да ти дам и аз идея за калинките - не знам за салфетки с калинки, но ако е за деца, можеш да купиш от тия шоколадовите калинки и да им ги сложиш върху салфетките.
Аз ето тук съм сложила такива пчелички. Малко отдалечко са снимани, но предполагам, че разбереш идеята.

http://dimana.snimka.bg/holidays/rd-bliznaci-2006-2007.34389.2761301

# 61
# 62
  • Мнения: 1
mama1+2 многооо ти благодаря   bouquet
Днес съвсем случайно попаднах на тези бонбони, били спрели да ги внасят вече в България но ми откриха една кутия с изтекъл срок  Peace
Ще предупредя все пак че са само за декорация и не се ядат  Laughing
Мерси много, точно така ще ги направя  Hug

ето масата от снощи, много бързо спретната


         

Последна редакция: ср, 09 юни 2010, 17:37 от kami_bonbona

# 63
  • Мнения: 143
Привет!

Аз 2 часа писах, писах, а ПС-то -цък- и се самоизключи преди да публикувам. Много се беше разгорещил.
Сега обаче вече нямам време да ви изброя поименно, но вие си знаете, че сте страхотни.   bouquet

От мен един бърз отчет - най-сетне спретнах масата с оригами-кусудама по повод поредната японска вечеря вкъщи. Не се получи съвсем по план, но и импровизациите си имат чар.  Mr. Green

 
 

Не мога да се стъпря и да не отбележа възторга си от нежното море на Дина767 -   Hug , от приказната маса с формички за сладки на Леля Ог  Hug ,от черешовата маса на ягодка.  Hug и от стилните подредби на ками_бонбона.  Hug

# 64
  • Мнения: 569
   Здравейте момичета!

   Благодаря на всички за комплиментите за "морската маса" ... Много отдавна я мисля нея и естествено накрая се получи нещо коренно различно. Имах салфетки , миди и рапанчета , но бях решила че трябва да е в светло синьо , а не ми се връзваха ни покривка , ни чинии и чаши... После се сетих за стъклените лилави морски звезди , които отдавна си чакат реда за да се покажат на света Laughing, Лилавите и тъмно сини чаши, и шала в същата гама и като сложих всичко на куп на масата ми светна , че морето може да е и в тези цветове , а не само в светло синьо Mr. Green Направих част от мидичките в лилав и син брокат , като първо ги намазах с лепило, после се сетих за двете прозрачни овални купички , в които слагах храна на малкия за навън , понеже са с капаче и те пък станаха на платноходки...Това вместо легенда, че тогава нямах много време да пиша...

Ивира- много е красива масата "Японка"! Ори-гамите са толкова изящни и хубавото е ще можеш да си ги ползваш многократно.Салфетките и цветята са в невероятно нежен цвят... чудна е !
kami_bonbona- и твоята "бърза" маса е вкусна и красива- много нежни чинии!
Ягодка - ти си на вълна различни кърпи и покривки- много интересни са всички. И на мен много ми хареса как си поставила приборите на последната си маса и естествено отново много красиво съчетани цветове!
Леля Ог- масата "Angels" е като картичка!Интересна и вкусна - патент!
мама1+2- благодаря , че ни сподели и масата от двора- много позитивно ми подейства тази снимка! Аз съм се заканила , че като се приберем в БГ през ден ще ходим на пикник...

Аз започнах с възстановките Grinning
Има няколко маси , които отдавна искам да повторя- ето и първата:

 
http://picasaweb.google.com/108616958419970965535/Slun4ogledenaM … 80828861534382354

Легенда:Малките чинийки със слънчогледите са ми гордостта- днес си ги направих - декопаж със същите салфетки...от един стар сервиз за чай- далеч са от перфектни , но това ми е втори опит за декопаж след великденските яйца. Те определено ми се получиха по- лесно.
Аранжировката "гнездо" в двете панерчета ми хрумна заради ей това "чудо" - не ме питайте какво е , но стои в антрето, а мъжа  ми каза, че приличало на конска опашка...
http://daniel007.snimka.bg/family/living-and-dining-area.469475.17227210
 Свещите са стари- бяха много високи , но изгорели до повече4е от половината и не стояха добре  , затова реших да ги отрежа с различна височина. Под тях , жълтите листенца са от 2 изкуствени слънчогледа, които отново разглобих.
Приятна вечер на всички!

Последна редакция: ср, 09 юни 2010, 22:35 от Dina767

# 65
  • Мнения: 774
Леля Ог, много е красиво лилавото каменно цвете! Това в средата на битово-градинската ми маса  е един индийски шал, който така сгънат може да прилича на покривка  Laughing, но иначе е красив и аз много го харесвам  Flutter. Петленцата няма да ги видиш скоро!  Laughing Как така ще почиваш, а няма да аранжираш маси?!?  Аз аранжирането за почивка го смятам, след цялото потене в кухнята, тичането след малката(което е много приятно иначе  Grinning) и досадната домакинска работа, ми идва като светъл лъч в края на деня, пък като си дойде съпружеското тяло, запалим свещите и седнем на салатка и чаша бяло винце...  CrazyGrinning  Подреждам масата от обяд, за да си я гледам през деня и да мога да си я наснимам на спокойствие.
kami_bonbona, много красива маса в леко японски стил си направила!   bouquet
Ивира, както винаги си царицата на оригамито! Много стилно, оригинално и нежно!
Дина, това не е поправка на слънчогледена маса! Това е абсолютно различна маса! Много оригинална, нежна, красива, грееща... Чинийките си направила перфектни, конската опашка се е превърнала в чудесно гнездо и стои мнооого по-добре на масата, отколкото в антрето! Разгледах и албумчето. Даже на снимките масата е много по-красива! Чудесно хрумване да отрежеш свещите! Въобще най-хубавото е, че от нещата, които имаш си сътворила напълно нова маса!

Дина повлече крак с морската си маса!  Grinning И от мен една семпла морска от вчера, а днешната пак ще е морска и семпла, но различна Grinning:



# 66
  • Мнения: 211
Здравейте, мили момичета!

kami_bonbona,
благодаря за комплимента! Харесах вазичката (или чашката) с ягодките!
Ivira, масата ти е страхотна! Много нежна и напомня на онези прекрасни японски дръвчета с розовите цветове! Много ми харесва как си направила салфетките, надписаните рула също са страшно идейни, а цветчетата от хартия са перфектни! Поздравления за тази маса!   bouquet

Дина, много хубави си ги направила чинийките! Масата ти е страхотна и е много хубаво, че даваш линк към цялата галерия, защото някои детайли не се забелязват на колажа. Пиленцето, например, което е много сладурско.  И на мен ми хареса как си отрязала свещите, много оригинално.

Ягодка, аз си помислих, че е шал и затова те питах.  Новата ти маса е много хубава! Тези подложки нови ли са ти? Аз преди не съм ги виждала (освен на битовата маса), а страшно много ми харесват, не е възможно да съм ги пропуснала  newsm78  Пак интересна подредба на приборите, прекрасни рапанчета, а най-много ми харесват салфетките-морячета  Laughing  Hug

Сега масата от вчера. Няма никакво намерение да аранжирам, ама Ягодка като ме подкани и аз бързо грабнах едно букетче и право в къщи. Много съжалявам, че не можете да видите истинския цвят на тези цветчета, много са красиви. За съжаление, както и да въртях апарата, не успяха да излезнат цикламени, а изглеждат лилави. Самата маса също беше много красива, но не съм я снимала от правилния ъгъл и не се вижда хубаво. Абе аз напоследък все се оправдавам... ще взема да си купя една голяма маса и един нова апарат  hahaha



Приятен и вдъхновяващ ден!

# 67
  • Мнения: 774
 Laughing Леля Ог, браво, че си толкова изпълнителна!  Laughing Я виж, каква прекрасна романтична маса за двама си направила! Много красиво си сгънала салфетките, цветенцата също са много красиви! И пеперудки летят навсякъде - чудесна влюбена маса!  Wink  bouquet Видя ли, че няма какво толкова да ги мислиш тия маси, те си идват с настроението, с букетчето, със салфетката! Вчера се опитах да отида на онзи сайт за декоративното сервитране, но книгата ми се отвори само 10-тина страници и трябваше да се справям по памет със сгъването на лодките-салфетки. Подложките ги имам мнооого отдавна, още преди началото на тая тема  Laughing. Има ги на масата с виненочервените салфетки и с прасковите също, явно на "битовата маса" изпъкват най-добре и затова си ги забелязала. Забравих да ти кажа, че с формичките за сладки от масата-принцеса, ми даде идея, че те може да бъдат използвани като пръстени за салфетки - мама, татко и аз.  Laughing Честити бели чинии!  bouquet

Ето и нашата вчерашна морска маса. Днешната ще е същата, защото много ни хареса.  Laughing:



Последна редакция: сб, 12 юни 2010, 13:59 от yagodka

# 68
  • Мнения: X
Страхотни сте!    Heart Eyes   

# 69
  • Мнения: 211
Ягодка, и тази необичайна морска маса в леко лилаво много ми харесва! От всичко наааай-много ме зарадваха рапаните под свещничетата, страхотна идея! Ще я използвам, да знаеш  Hug
За мой ужас и аз вчера установих, че сайта не се отваря и потроших поне половин час, докато сгъна салфетките в прилична форма  #Cussing out
А тези бели чинии не са ми нови, а са на заем  Joy  Взех ги от майка, защото ми трябват за една маса, която силно се надявам да направя в почивните дни. Те не са бели, имат картинка, която аз хитро съм скрила, но няма да ви я издам все още.




# 70
  • Русе
  • Мнения: 410
Момичета, заразихте ме с тези ваши морски маси. Това ми напомни, че моите малки деца ми бяха подарили преди години един кокосов орех пълен с разни мидички, раковини и т.н., който още си стои неразопакован в секцията  Embarassed

Та, ето какво спретнах аз за 5 мин с подръчни материали - романтична морска масичка за двама  Laughing





Легенда /и аз да обясня, че то с тия качествени снимки  Embarassed - това в купичката под свещта е лед - в тая жега веднага ме осени тази идея. А и комари си имахме в изобилно количество #2gunfire/

Леля Ог, много е нежна последната ти лилаво-цикламена масички. Пак много оригинално си сгънала салфетките. И тези нежни пеперуди....Мен естествено най-много ме впечатли кремчето. Надявам се да има рецепта в другата темичка  baby_neutral

Ягодка, много са ти хубави и двете морски маси  Peace И мен най-много ме впечатли раковината под обърнатата чаша-свещник. Ще го запомня и аз. И аз цял ден търсих начин за сгъване на салфетки кораб, но нищо не намерих. Моята идея всъщност за морската маса беше за утре, когато ще имам гости, но не се стърпях тази вечер да си извадя нещицата. Утре, ако не ме домързи да я направя, ще се постарая да снимам и да ви я покажа.

# 71
  • Мнения: 774
Леля Ог, mama1+2, благодаря за комплиментите! радвам се, че ви е допаднала идеята ми за рапанчетата-свещници!
mama1+2, много релаксираща морска маса! И то в градината, до хамака... Под асмата? Направо ми се прииска моренцеее...! Салфетките са супер сладурски! И чашите много ми харесват!  bouquet
Леля Ог, с нетърпение очаквам тази тайна маса!

Аз се рових в албума ми със снимки на яденета за една друга тема и открих снимки на масите за Бъдни вечер 2008 и Нова година. Малко да разхладя темата.  Laughing Подозирам, че тази година Коледната и Новогодишната трапеза хич няма да изглеждат така, ама хич!  Laughing

# 72
  • Русе
  • Мнения: 410
Ягодка, много апетитни са коледната и новогодишната ти маси. Пренесоха ме в едно снежно и студено време, което ми е много добре в днешната адска жега. Толкова сте задобряли всички в аранжирането на маси, че като дойдат Коледа и Нова година си представям какви красоти ще видя тук Peace

Аз да си покажа обещаната втора морска маса - за гости. /Или пък може да се нарече речна - нали сме на Дунава  Laughing/ Пак навън естествено - да гледаме един от мачовете на световното първенство по футбол. Този път бяхме заобиколени от спирали против комари, само от жегата нямаше как да избягаме.





Този път направих доста снимки - можете да ги видите в албумчето, че да не пълня тук темата със снимки.

http://dimana.snimka.bg/daily/kulinar-4.509693.19199864

Салатките и те бяха с морски украси  Laughing
И за десерт естествено разхлаждаща сладоледена тортичка и плодове с шоколад.

Легенда - тия корабчета ми взеха здравенцето. Установих, че нито едно от моите деца не помни как е сгъвало корабче в детската градина и се наложи да се допитам до чичко Гугъл. Е, справих се  криво-ляво  Laughing

# 73
  • Мнения: 909
Здравейте отново сте сътворили ,прекрасни шедьоври по вашите маси..... newsm51 newsm51 newsm51
На бързо се включвам с една масичка от вчера....

# 74
  • Мнения: 1
Супер супер супер  newsm51
Поздравявам всички маси, найстина ме изненадахте много този път   newsm74
Ще ви покажа масата за първия рожден ден на детенцето на моята най-добра приятелка.Аз отговаррях за цялата декорация.Темата беше КАЛИНКИ и всичко беше в червено...
Не се получи както бях предвидила  Cry Искам да ви се оплача от ресторанта- нямаха покривки бели, нито салфетки от плат.Въобще каквото им поисках нямаха doh Щеше да е още по красиво, но и така гостите бяха много изненадани и майката на рожденичката много щастлива
                     

Ето и още снимки тук http://www.foto.bg/showphoto.php?photo=296877
Лека седмица на всички!

Общи условия

Активация на акаунт