Любими откъси, мисли, цитати, с които живеем-2

  • 301 860
  • 728
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 5
,,Имаш ли здраве-имаш всичко на този свят,нямаш ли го-губиш Себе си и Целият свят'

# 646
  • София
  • Мнения: 3 820
"Когато се разкрием -
ти на мен и аз на теб,
когато потънем -
аз във теб и ти във мен,
когато изчезнем -
ти във мен и аз във теб,

тогава
аз съм аз
и ти си ти."

Бернхард Шлинк, "Четецът"

# 647
  • Мнения: 37
white clouds, veka... много хубави цитати!

"... Защото, когато правим нещо, трябва да му отдадем част от живота си, част от енергията си, част от нас! И само тогава това, което сме сътворили, ще може да докосне сърцето на другия, както е докосвало нас, докато сме го създавали..."

~ "18% сиво" - Захари Карабашлиев

# 648
  • Мнения: 24

Съвършената обич


Рабираш думите й заченати като мисли,
още преди да ги е изрекла!
Сега... научи да разбираш...
и мълчанието й!

# 649
  • София
  • Мнения: 3 820
white clouds, veka... много хубави цитати!

Четох вчера някъде мисъл на Бах, ако не се лъжа за божествената любов и се сетих за това от една от най-любимите ми книги. Heart Eyes

# 650
  • Мнения: 37
И аз обичам Бах. Simple Smile

Една мисъл, която не знам чия е:
"Довери се на този, който може да види три неща в теб: Тъгата зад усмивката ти! Любовта зад гнева ти! И смисъла зад мълчанието ти!"

# 651
  • Мнения: 5
И аз обичам Бах. Simple Smile

Една мисъл, която не знам чия е:
"Довери се на този, който може да види три неща в теб: Тъгата зад усмивката ти! Любовта зад гнева ти! И смисъла зад мълчанието ти!"
страхотно е!

# 652
  • Мнения: 37
 Simple Smile
Шекспир е казал: "Винаги се чувствам щастлив. Знаеш ли защо? Защото не чакам нищо от никого. Да чакаш винаги боли. Животът е кратък. Затова обичай живота, бъди щастлив и винаги се усмихвай. Живей за себе си и запомни - преди да говориш - слушай, преди да пишеш - мисли, преди да нараниш - чувствай, преди да мразиш - обичай, преди да се предадеш - опитай!!! Преди да Умреш - ЖИВЕЙ!!!

# 653
  • София
  • Мнения: 0
„Каквото не може да се изрази с думи, може да се разбере с мълчание.”
 Елиф Шафак, „Любов”

"Не се предавайте. Не за кратко, по принцип."
Сет Годин, "Малкото е новото голямо“

„Бях нещастен, защото нямах обувки, докато не срещнах човек без крака.”
Тери Пратчет

И тази, която ми стана много любима напоследък

# 654
  • Мнения: 37
Това за чудесата е готино! Simple Smile

"Има много неща в сърцето, които не можеш да споделиш с друг човек. Те са твои лични радости и скърби, които никога не можеш да изкажеш. Когато ги кажеш, губиш част от себе си."

# 655
  • Мнения: 243


Няма по-деформираща тежест на земята от женска участ, когато жената е принудена да върши с нелюбим онова, което копнее да върши с любимия. Цяла се осакатява.

 (Блага Димитрова, "Пътуване към себе си")

# 656
  • Мнения: 90
Пих, докато барът затвори. Кас, най-красивата от петте сестри, най-красивата жена в града. Успях да стигна някак си до вкъщи и отчаяно се упреквах, че не настоях достатъчно да заживeeм заедно, а приех нейното "не". Цялото й държание ми подсказваше, ч и тя го желае. Просто не бях го взел на сериозно, бях мързелив и нехаен. Бях заслужил моята и нейната смърт. Бях куче. Не, защо да обиждам кучетата. Станах, намерих една бутилка вино, пих много. Кас, най-красивото момиче в града, на двайсет години,бе мъртва.
Вън някой натискаше клаксон. Силно и продължително. Оставих бутилката и изревах:
"ВЪРВИ НА МАЙНАТА СИ, КОПЕЛЕ, ЧУПКАТА!"
А нощта продължаваше и аз вече не можех да направя нищо.

Чарлз Буковски, из ""Любовни истории на обикновената лудост"

# 657
  • Мнения: 11 195
,,Имаш ли здраве-имаш всичко на този свят,нямаш ли го-губиш Себе си и Целият свят'

Харесва ми Heart Eyes

Пих, докато барът затвори. Кас, най-красивата от петте сестри, най-красивата жена в града. Успях да стигна някак си до вкъщи и отчаяно се упреквах, че не настоях достатъчно да заживeeм заедно, а приех нейното "не". Цялото й държание ми подсказваше, ч и тя го желае. Просто не бях го взел на сериозно, бях мързелив и нехаен. Бях заслужил моята и нейната смърт. Бях куче. Не, защо да обиждам кучетата. Станах, намерих една бутилка вино, пих много. Кас, най-красивото момиче в града, на двайсет години,бе мъртва.
Вън някой натискаше клаксон. Силно и продължително. Оставих бутилката и изревах:
"ВЪРВИ НА МАЙНАТА СИ, КОПЕЛЕ, ЧУПКАТА!"
А нощта продължаваше и аз вече не можех да направя нищо.

Чарлз Буковски, из ""Любовни истории на обикновената лудост"

 Peace

# 658
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
Притча за пеперудата

Веднъж в един пашкул се появила малка пукнатина и случайно минаващ човек стоял часове и наблюдавал как през тази малка цепнатина се опитвала да излезе пеперуда. Минало доста време, но пеперудата сякаш изоставила своите усилия, а цепнатината оставала все така малка. На човека му се сторило, че пеперудата е направила всичко възможно и че у нея не са останали никакви сили за каквото и да било повече. Тогава човекът решил да помогне на пеперудата: взел малко ножче и разрязал пашкула. Пеперуда излязла веднага. Но нейното телце било слабо и немощно, крилата й били недоразвити и едва се движели. Човекът продължил да наблюдава, мислейки че крилата на пеперудата ще се оправят, ще укрепнат и тя ще може да лети. Но нищо подобно не се случило.

През остатъка от живота си пеперудата се влачила по земята. Тя така и не могла да литне.

От тук:  http://www.spiralata.net/kratko/articles.php?lng=bg&pg=69

# 659
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Мон... , много хубаво и вярно!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт