Любими откъси, мисли, цитати, с които живеем-2

  • 301 853
  • 728
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 1 402
"С течение на времето, ще научиш тънката разлика между това, да крепиш една ръка и да заробиш една душа и ще научиш, че да обичаш, не значи да се осланяш на някого и че партньорство, не значи сигурност. Ще започнеш да научаваш, че целувките не са договор..., нито подаръците са обещания..
Ще научиш, че колкото по-сурово съдиш другите, толкова по-сурово ще те съдят и накрая ще те осъдят. Ще научиш, че няма значение на колко парчета се е пръснало сърцето ти, светът няма да спре, за да ти даде възможност да се възстановиш.
Ще научиш, че човек сам трябва да поддържа собствената си градина и украсява душата си, вместо да чака някой друг да му подари цветя.
Ще започнеш да приемаш провалите си с високо вдигната глава и гледайки напред, ще се научиш да строиш „днес” всичките си пътища, защото „утре” може да бъде твърде несигурно и бъдещето има навика да пропада в бездна…."
Хорхе Луис Борхес

# 661
  • Мнения: 24
"С течение на времето, ще научиш тънката разлика между това, да крепиш една ръка и да заробиш една душа и ще научиш, че да обичаш, не значи да се осланяш на някого и че партньорство, не значи сигурност. Ще започнеш да научаваш, че целувките не са договор..., нито подаръците са обещания..."
Хорхе Луис Борхес

Много истинско...   bouquet

# 662
  • Мнения: 3 641
"Дали човек чете или не чете-това веднага се забелязва. Между хората няма по-голяма разлика от тази."

~ "Нощен влак за Лисабон" - Паскал Мерсие

# 663
  • Мнения: 6 766
" Дики, искам да ти кажа нещо. И го запомни. Никой не може да освободи другия от клетката му, дори когато този друг е лъв. Важното за всички нас е да не гледаме в решетките, а през тях. Защото ако все в решетките гледаш, доникъде няма да стигнеш и на живота никога няма да се порадваш, никога. Разбираш ли? "

" Ето пред нас са двама души и един млад лъв, които се разхождат в гората. Тя е най- обикновено момиче, но се прави на екстравагантна и разпусната, като жените, на които подражава; всъщност е наивна, неопитна и нерешителна. Той, нашият Кеп, е безумно смел, необикновено способен мъж, истински мъж, но и той е нерешителен и неподготвен за трудното бъдеще, което му предстои. Двамат се влюбват, всеки с чувството,че е открил най- прекрасния букет от човешки качества у другия и най- идеалния екземпляр от противоположния пол, който винаги го е привличал и плашел едновременно. "


"Гордост" от Уилям Уортън

# 664
  • София
  • Мнения: 0
И аз да ви поздравя с един добър цитат, който ми напомня за майката на гаджето ми, но това е друга тема...  Twisted Evil

# 665
  • София
  • Мнения: 470
"Когато човек се осмели да каже "Не", започва да открива непознати страни у приятелите си - тила, гърба и всички онези части, които се виждат само когато другият си отива."Хорхе Букай 

“Оголели от грижи за стомаха и джоба,
ослепели от завист,
оглушели от злоба,
онемели от страх,
озверели от крясък,
... в крайна сметка ще станем
на пръст и на пясък.
За това да запазим във времето тежко,
малко нещо от Бога
и нещо човешко.” Недялко Йорданов

"На дълъг път научаваш издръжливостта на коня си; с дългото изминало време научаваш истинския характер на приятелите си. "— Китайска пословица

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=228449367245028&set= … ype=1&theater

‎"Помня, че веднъж бях щастлив. Траеше около шест минути... Вървях по алеята, дишах и се усещах в тялото на дете. Това е ключът. В тялото на дете." Георги Господинов

# 666
  • София
  • Мнения: 0
"Дарбата не е шега работа. Това е мисия. Съветвам ви да се заемете с нея, докато е време."

Из "Миниапокалипсис"
на Вирджини Депант

# 667
  • Бургас
  • Мнения: 250
"Родени сте страхливи зайци
и варвари сте — не испанци!
Кокошки! Как търпите други
мъже да похитяват дръзко
жените ви? О, по-добре
бучнете в поясите хурки,
защо запасали сте меч?
Кълна се, аз ще поведа
на бой жените — нека те
сами да защитят честта си
и да пролеят на тирана
кръвта! А после ще им кажа
да хвърлят камъни по вас —
предачки, бабички сълзливи,
поплювковци и подлеци!
Ще ви отстъпим тез забрадки
и роклите, и червилата —
те повече на вас прилягат!
Решил е вече командорът
без съд и без присъда утре
Фрондосо да обеси — горе,
на стражевата кула! Знайте,
и с вас така той ще постъпи!
И аз ликувам — о, мъже,
в които няма нищо мъжко —
че ние ще да продължим
сами нататък, ще се върне
геройското и славно време
на амазонките — когато
треперел е пред тях светът! "

Лопе де Вега,"Фуенте Овехуна "

# 668
# 669
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
Любовта не е страст, любовта не е емоция. Любовта е едно много дълбоко разбиране, че някой някак си те прави цялостен. Някой те превръща в пълен кръг. Присъствието на другия засилва твоето присъствие. Любовта ти дава свобода да бъдеш сам себе си, тя не е желание за притежаване.

Така че наблюдавай - никога недей да смяташ секса за любов, защото иначе ще се подлъжеш. Бъди буден и когато започнеш да чувстваш с някой човек, че дори и самото му присъствие, чистото присъствие - нищо друго, нищо друго не е необходимо; ти не искаш нищо, само присъствието, само това, че другия го има - е достатъчно да те направи щастлив... Нещо започва да разцъфтява в теб, хиляда и един лотуса цъфтят - тогава си влюбен. И тогава можеш да преминеш през всички трудности, които реалността създава. Много мъки, много тревоги - ще можеш да минеш през всички тях, а любовта ти ще цъфти все повече и повече, защото всички тези ситуации ще се превръщат в предизвикателства. И когато ги преодолява, любовта ти ще става все по-силна и по-силна.

Любовта е вечност. Когато я има, тя непрестанно все расте и расте. Любовта има начало, но няма край.

Ошо

# 670
  • Бургас
  • Мнения: 250
"Някои хора отричат божествената същност на жените. За тях е достатъчен само сексът. Тези хора сигурно произхождат от стриди" - Робърт Хайнлайн, "Пътят на славата"

# 671
  • Мнения: 243
От къде е този цитат? Искам да прочета още!

  bouquet

# 672
  • Мнения: 2 216
Ерик - Еманюел Шмит

"Колкото по-тежко става тялото, толкова по-леко става на ума"

"Понякога е по-добре да изоставиш едно детство и да оздравееш от него"
                            Господин Ибрахим и цветята на Корана


"Няма нищо по-потискащо от онези мерзавци, които се преобръщат и успяват в доброто толкова лесно, колкото и в злото. Шампионите по святост ме потискат."

"Бях разбрал, че да повтаряш заклинанията, не служи за нищо, само усилието създава благоденствие. Бях разбрал, че доброто изисква повече усилия, отколкото злото. Бях разбрал и че тялото ми е несигурна лодка, ако го натоваря с престъпления, потъва, а ако я олекотя, като практикувам отделяне от света, щедрост и забрава на себе си, тя ме отведа до вярното пристанище. Най - сетне, бях разбрал, че преди не съм бил човек, а само двукрако, леко окосмено и с членоразделна реч, а човечността се яви пред мен в края на пътя."
                                                                                                                       Миларепа


"Но повечето хора не са любопитни. Те се вкопчват в онова, което имат, като въшка в ухото на плешивец"

" - Трябва да се прави разлика между две болки, малки мой Оскар, физическата болка и духовната болка. Физическата болка можем да изтърпим. А духовната болка я избираме..."

                                                          Оскар и розовата дама


Последна редакция: пн, 13 авг 2012, 15:02 от Gianna

# 673
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
От къде е този цитат? Искам да прочета още!

  bouquet

ОШО
Мисли за любовта

# 674
  • Мнения: 117
Жената е като куршум с изместен център - влиза през сърцето, минава през джоба и излиза през носа ! Laughing
---------------------
"Преди да започнеш да осъждаш някой
вземи неговите обувки,мини по неговия път,
пробвай неговите сълзи,усети неговата болка
и когато се спънеш във всеки камък на пътя,
в който той се е спънал...
Чак тогава можеш да му кажеш как да живее живота си."
-----------------
"Животът е празен, животът е скучен, животът е твърде суров.Едни той ще гали, ще люшка в колене, а други ще мъчи с любов"
---------------------
Довери се на този, който може да види три неща в теб: тъгата зад усмивката ти!Любовта зад гнева ти! И смисъла зад мълчанието ти!

Последна редакция: пн, 20 авг 2012, 22:10 от kate_ sm

Общи условия

Активация на акаунт