Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
705-719 от 728 отговора
 "Действай така, сякаш неуспехът е невъзможен, а успехът ти сигурен.Заличи всяка мисъл за възможността да не постигнеш целите си, били те материални или духовни.Бъди храбър и не ограничавай полета на въображението си.Никога не ставай пленник на миналото.Бъди архитект на собственото си бъдеще.И ще станеш съвсем друг човек. "

Из "Монахът,който продаде своето ферари" Робин Шарма
Цитирай

"Сбогом, Камий! Върни се в манастира и когато слушаш отвратителните истории, които са те отровили, отговори това, което ще ти кажа: всички мъже са изменници, непостоянни, лъжци, бъбривци, лицемери, надменни и подли, чувствени и достойни за презрение; всички жени са коварни, лукави, тщеславни, любопитни и развратни: светът е бездънна помийна яма, където най-безобразни гадини пълзят и се мятат върху планини от кал, но на света има нещо свято и възвишено- това е връзката на две такива несъвършени,такива ужасни същества! В любовта често си мразен , често си нараняван, често си нещастен, но обичаш и когато застанеш на прага на гроба, можеш да се обърнеш, да погледнеш назад и да кажеш:"Аз често страдах, понякога съм лъгал, но съм обичал, живял съм аз,а не някакво изкуствено същество, създадено от моето високомерие и от моята скука!"
Алфред Дьо Мосе, "С любовта шега не бива"
Цитирай

"В секундата преди смъртта всеки си дава сметка за истинската причина за своето съществуване. И тогава се ражда Адът или Раят.
Адът е да погледнеш назад в тази частица от секундата и да разбереш, че си пропилял възможността да отдадеш почит на чудото на живота. Раят е в този миг да можеш да кажеш: "Допуснах някои грешки, но не бях страхливец. Изживях живота си, правейки каквото трябва."

Паулу Коелю, "Алеф"
Цитирай

"Най-красивите хора, които познаваме са тези, които знаят, какво е поражението, изпитали са мъката и страданието, водили са вътрешна борба, преживели са загубата и са намерили своя начин да изплуват от дълбините. Тези хора притежават признателност, чувствителност и разбиране за живота, което ги изпълва със състрадание, нежност и дълбоко любяща загриженост. Красивите хора не са красиви просто по някаква случайност."

Елизабет Кюблер-Рос
Цитирай

Когато тръгваш на път,тръгни с някой,който може да те провокира да дадеш най-доброто от себе си,дори и повече.

Някой,който няма да се откаже пред трудностите и изпитанията и ще те подкрепи в пътя ти,дори този път да е до края на света.

Някой,който би приел и най-лудите ти идеи и би обсъдил с теб своите.

Някой,чието присъствие е достатъчен стимул да преоткриваш света и себе си,да твориш и да търсиш отговори и въпроси.

Някой,пред когото не се притесняваш да бъдеш наранен,слаб,изморен,без грим и прическа…да бъдеш себе си с всичките недостатъци и особености.

Някой,на чието рамо можеш да поплачеш в мигове на болка,пред когото можеш да танцуваш в мигове на радост,някой,който може да те накара да спреш дъха си,виждайки изгрева,отразен в очите му.

Когато тръгваш на път,тръгни с някой,на когото вярваш достатъчно,за да му повериш живота си.
Цитирай

"Харчи докато си жив, ако ли не, после ще харчат твоите пари хора, които въобще не познаваш..."
Цитирай

"Любов е да помогнеш. Любов е да дадеш
на гладния – надежда, на сития - копнеж,
на  силния - неволя, на  слабия - кураж,
на веселия - милост, на тъжния - мираж,
на  скромния – посока, на  алчния - сърце,
на  имащия - радост, на можещия - цел,
на гордия – утеха, на плахия - мечта,
на  властника  - боязън, на роба - доброта.
Любов е да  раздаваш душата си  без жал
и мигом да забравяш кому какво си дал."
                                                   /Н. Захариева/

Цитирай

"Любов е да помогнеш. Любов е да дадеш
на гладния – надежда, на сития - копнеж,
на  силния - неволя, на  слабия - кураж,
на веселия - милост, на тъжния - мираж,
на  скромния – посока, на  алчния - сърце,
на  имащия - радост, на можещия - цел,
на гордия – утеха, на плахия - мечта,
на  властника  - боязън, на роба - доброта.
Любов е да  раздаваш душата си  без жал
и мигом да забравяш кому какво си дал."
                                                   /Н. Захариева/

smile3525

Цитирай

"Най-доброто от мен ,което мога да ти дам е това ,което искам да ти дам.Най-доброто от теб, което можеш да ми дадеш е това ,което искаш да ми дадеш.Не искам нищо повече.Искам най-доброто".
Хорхе Букай

"На хора ,които вземат неприятностите като лична обида не им се случват неприятност".
"Кръстникът"

"Сънят ни кара да затваряме очи, но затворените очи не ни карат да заспим".

« Последна редакция: Съб., 29 Септ. 2012, 19:47 от Klio1 »
Цитирай

-          „Ключът е един, мила моя! - Нера Нексин погледна принцесата в очите и тя затаи дъх от виолетовите дълбини на неговите. - Ключът е в сърцето. Ключът е в съзнанието. Ключът е в чантата ти. ”

Цитирай

Добавям - "Онова, което даваш Момо, то си е завинаги твое, онова, което пазиш, е загубено завинаги!"

" - Нямаш добри обувки, Момо. Утре ще отидем да ти купим обувки"
- Да, обаче.
- Човек прекарва времето си само на две места: или в леглото, или в обувките си.
- Нямам пари, господин Ибрахим.
- Ще ти ги купя аз. Подарък от мен. Момо, имаш си само два крака и трабда да се грижиш за тях. Ако обувките ти убиват, значи трябва да ги смениш. Защото няма да можеш да си смениш краката!"

Из "Господин Ибрахим и цветята на Корана"
Цитирай

" С любовта шега не бива" .
Цитирай

"- Точно в това е цялата трагедия, синко! Отровени са сърцата ни, по-бързи са от умовете ни, не искаме да видим и приемем онова, което не ни харесва и противоречи на пустите ни мечти и опашатите ни лъжи. "
 “Нож” - Вук Драшкович
Цитирай

"Както вярата, така и страхът може да спрат в твоето пристанище. Позволи обаче само на вярата да пусне котва."

"Ако по една пътека няма препятствия, то тя най-вероятно не води доникъде."
Човекът, който го е казал, е бил много прав.
Смисълът на живота е отново и отново да се изправяш, да се изтупваш от праха, да си вадиш поуки и да продължаваш напред."

"Щастието обича смелите."
В повечето случаи."

"Кал, пот и сълзи" Беър Грилс
« Последна редакция: Съб., 06 Окт. 2012, 14:34 от Мон... »
Цитирай

"Другата особеност на бедните е, че обикновено си раздват наляво и надясно много символични удари и още повече заплахи по адрес на босовете - обаче само в уютната сигурност на семейната среда; когато стане въпрос за фактическо противопоставяне на някой "бос", беднякът увяхва като напикано мушкато. Животът така ги е оскотил, така ги е натиснал и травматизирал, че те изпадат в луда паника при първия сигнал за битка. Страхът да не би да загубят и минимална сигурност, която са постигнали с адски мъки и за която се държат със зъби и нокти, ги вцепеняват напълно - лишава ги от каквато и да било инициативност и способност за действие ..."

"Татко" - Уилям Уортън
Цитирай

705-719 от 728 отговора