Любими откъси, мисли, цитати, с които живеем-2

  • 301 854
  • 728
  •   1
Отговори
# 705
  • Пловдив
  • Мнения: 108
 "Действай така, сякаш неуспехът е невъзможен, а успехът ти сигурен.Заличи всяка мисъл за възможността да не постигнеш целите си, били те материални или духовни.Бъди храбър и не ограничавай полета на въображението си.Никога не ставай пленник на миналото.Бъди архитект на собственото си бъдеще.И ще станеш съвсем друг човек. "
                   
 Из "Монахът,който продаде своето ферари" Робин Шарма

# 706
  • Мнения: 1 786
"Сбогом, Камий! Върни се в манастира и когато слушаш отвратителните истории, които са те отровили, отговори това, което ще ти кажа: всички мъже са изменници, непостоянни, лъжци, бъбривци, лицемери, надменни и подли, чувствени и достойни за презрение; всички жени са коварни, лукави, тщеславни, любопитни и развратни: светът е бездънна помийна яма, където най-безобразни гадини пълзят и се мятат върху планини от кал, но на света има нещо свято и възвишено- това е връзката на две такива несъвършени,такива ужасни същества! В любовта често си мразен , често си нараняван, често си нещастен, но обичаш и когато застанеш на прага на гроба, можеш да се обърнеш, да погледнеш назад и да кажеш:"Аз често страдах, понякога съм лъгал, но съм обичал, живял съм аз,а не някакво изкуствено същество, създадено от моето високомерие и от моята скука!"
Алфред Дьо Мосе, "С любовта шега не бива"

# 707
  • Мнения: 0
"В секундата преди смъртта всеки си дава сметка за истинската причина за своето съществуване. И тогава се ражда Адът или Раят.
Адът е да погледнеш назад в тази частица от секундата и да разбереш, че си пропилял възможността да отдадеш почит на чудото на живота. Раят е в този миг да можеш да кажеш: "Допуснах някои грешки, но не бях страхливец. Изживях живота си, правейки каквото трябва."

Паулу Коелю, "Алеф"

# 708
  • Мнения: 0
"Най-красивите хора, които познаваме са тези, които знаят, какво е поражението, изпитали са мъката и страданието, водили са вътрешна борба, преживели са загубата и са намерили своя начин да изплуват от дълбините. Тези хора притежават признателност, чувствителност и разбиране за живота, което ги изпълва със състрадание, нежност и дълбоко любяща загриженост. Красивите хора не са красиви просто по някаква случайност."

Елизабет Кюблер-Рос

# 709
  • Мнения: 31
Когато тръгваш на път,тръгни с някой,който може да те провокира да дадеш най-доброто от себе си,дори и повече.

Някой,който няма да се откаже пред трудностите и изпитанията и ще те подкрепи в пътя ти,дори този път да е до края на света.

Някой,който би приел и най-лудите ти идеи и би обсъдил с теб своите.

Някой,чието присъствие е достатъчен стимул да преоткриваш света и себе си,да твориш и да търсиш отговори и въпроси.

Някой,пред когото не се притесняваш да бъдеш наранен,слаб,изморен,без грим и прическа…да бъдеш себе си с всичките недостатъци и особености.

Някой,на чието рамо можеш да поплачеш в мигове на болка,пред когото можеш да танцуваш в мигове на радост,някой,който може да те накара да спреш дъха си,виждайки изгрева,отразен в очите му.

Когато тръгваш на път,тръгни с някой,на когото вярваш достатъчно,за да му повериш живота си.

# 710
  • Мнения: 1 520
"Харчи докато си жив, ако ли не, после ще харчат твоите пари хора, които въобще не познаваш..."

# 711
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 194
"Любов е да помогнеш. Любов е да дадеш
на гладния – надежда, на сития - копнеж,
на  силния - неволя, на  слабия - кураж,
на веселия - милост, на тъжния - мираж,
на  скромния – посока, на  алчния - сърце,
на  имащия - радост, на можещия - цел,
на гордия – утеха, на плахия - мечта,
на  властника  - боязън, на роба - доброта.
Любов е да  раздаваш душата си  без жал
и мигом да забравяш кому какво си дал."
                                                   /Н. Захариева/


# 712
  • Мнения: 1 786
"Любов е да помогнеш. Любов е да дадеш
на гладния – надежда, на сития - копнеж,
на  силния - неволя, на  слабия - кураж,
на веселия - милост, на тъжния - мираж,
на  скромния – посока, на  алчния - сърце,
на  имащия - радост, на можещия - цел,
на гордия – утеха, на плахия - мечта,
на  властника  - боязън, на роба - доброта.
Любов е да  раздаваш душата си  без жал
и мигом да забравяш кому какво си дал."
                                                   /Н. Захариева/

 smile3525

# 713
  • Мнения: 459
"Най-доброто от мен ,което мога да ти дам е това ,което искам да ти дам.Най-доброто от теб, което можеш да ми дадеш е това ,което искаш да ми дадеш.Не искам нищо повече.Искам най-доброто".
Хорхе Букай

"На хора ,които вземат неприятностите като лична обида не им се случват неприятност".
"Кръстникът"

"Сънят ни кара да затваряме очи, но затворените очи не ни карат да заспим".


Последна редакция: сб, 29 сеп 2012, 19:47 от Klio1

# 714
  • Мнения: 0
-          „Ключът е един, мила моя! - Нера Нексин погледна принцесата в очите и тя затаи дъх от виолетовите дълбини на неговите. - Ключът е в сърцето. Ключът е в съзнанието. Ключът е в чантата ти. ”
 

# 715
  • Мнения: 114
Добавям - "Онова, което даваш Момо, то си е завинаги твое, онова, което пазиш, е загубено завинаги!"

" - Нямаш добри обувки, Момо. Утре ще отидем да ти купим обувки"
- Да, обаче.
- Човек прекарва времето си само на две места: или в леглото, или в обувките си.
- Нямам пари, господин Ибрахим.
- Ще ти ги купя аз. Подарък от мен. Момо, имаш си само два крака и трабда да се грижиш за тях. Ако обувките ти убиват, значи трябва да ги смениш. Защото няма да можеш да си смениш краката!"

Из "Господин Ибрахим и цветята на Корана"

# 716
  • Мнения: 18 495
" С любовта шега не бива" .

# 717
  • Мнения: 811
  "- Точно в това е цялата трагедия, синко! Отровени са сърцата ни, по-бързи са от умовете ни, не искаме да видим и приемем онова, което не ни харесва и противоречи на пустите ни мечти и опашатите ни лъжи. "
 “Нож” - Вук Драшкович

# 718
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
"Както вярата, така и страхът може да спрат в твоето пристанище. Позволи обаче само на вярата да пусне котва."

"Ако по една пътека няма препятствия, то тя най-вероятно не води доникъде."
Човекът, който го е казал, е бил много прав.
Смисълът на живота е отново и отново да се изправяш, да се изтупваш от праха, да си вадиш поуки и да продължаваш напред."

"Щастието обича смелите."
В повечето случаи."

"Кал, пот и сълзи" Беър Грилс

Последна редакция: сб, 06 окт 2012, 14:34 от Мон...

# 719
  • Мнения: 114
"Другата особеност на бедните е, че обикновено си раздват наляво и надясно много символични удари и още повече заплахи по адрес на босовете - обаче само в уютната сигурност на семейната среда; когато стане въпрос за фактическо противопоставяне на някой "бос", беднякът увяхва като напикано мушкато. Животът така ги е оскотил, така ги е натиснал и травматизирал, че те изпадат в луда паника при първия сигнал за битка. Страхът да не би да загубят и минимална сигурност, която са постигнали с адски мъки и за която се държат със зъби и нокти, ги вцепеняват напълно - лишава ги от каквато и да било инициативност и способност за действие ..."

"Татко" - Уилям Уортън

Общи условия

Активация на акаунт