Нощно кърмене и жажда

  • 1 652
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 896
И аз да измрънкам - понеже на Жоро му пораснаха 5 зъба за последния 1 месец, можете да си представите какво сукане по нощите пада.   ooooh!
При което аз ожаднявам ужасно и съм изправена пред следните две опции:
1. Цяла нощ със зверски пресъхнала уста и много гадно обезводнено чувство
2. Шише с вода край леглото и пийване отвреме-навреме, при което започва да ми се пишка през около час-два, а изключително рядко Жоро спи толкова дълбоко, че да не се събуди, ако му се измъкна до тоалетната. Отделно че аз се разсънвам и после докато заспя, той пак се събужда.
Вие кое от двете бихте избрали? Ако някой знае трети вариант, моля да ме посъветва. А иначе просто приемам вашето съчувствие с пожелание за пауза в зъбоникненето, че още два мощно са се задали за момента.

# 1
  • Мнения: 2 220
 Grinning извинявай, ама смешно ми стана като прочетох  Grinning Ох, какви неща сме принудени да търпим и да измисляме заради малките си съкровища... Но наистина много мило си го написала. Май освен съчувствие, друго не мога да ти дам - нали моето бебе е още малко и си спи по цяла нощ, без да се буди. Ама според мен, пий си вода. Знам какво е, защото в началото като кърмех изпитвах невероятна жажда и не знам дали бих издържала без течности (по-точно, не бих). Късмет и много хубави мигове с мъника ти.

# 2
  • Мнения: 3 550
Леле, какво ни чака! ooooh! Аз бих пила вода, че е много мъчително нещо жаждата, пък и лактация трябва да се поддържа за следващите зъби.  Grinning Ще се наспим като поникнат и 20-те или денем по време на следобедния му сън.

# 3
  • Мнения: 3 663
и мен мъничко ме досмеша Simple Smile (нали не се сърдиш  Hug ), но от скромния си кърмачески опит (макар и да нямаше зъбоникнене тогава) искам да ти кажа, че и аз пиех ужасно много вода през нощта Simple Smile съответно и пишках през час  Tired
но по мои наблюдения бебетата (независимо с какво се хранят) са на периоди - редуват се по-тежки с по-леки
мисля, че ще отмине и пак ще спите спокойно Simple Smile
разбира се известно време - до следващите зъбки  Confused
пожелавам пауза в зъбоникненето скоро Simple Smile

# 4
  • Мнения: 2 784
Basilisk, извинявай, и на мен ми е малко смешно, но само малко, защото съм в твоето положение. По нощите си представям как бабите са държали порцеланови гърнета под леглата, когато клозетите са били външни и ми се дощява да си купя такова.  Mr. Green Това е трета опция, но някак не мога да си представя да пишкам със спящи на метри съпруг и отроче. Четвърта опция- памперс за възрастни, също ми се струва неприемлива. Така че мога да ти пожелая единственно съчувствие и съпричастност.  Wink Hug

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Базилиск, аз понякога също лоча вода по нощите и после ставам тихичко, няма как... Simple Smile
Пожелавам пауза в зъбоникненето...но да не се надяваш много-много Wink на Мая чак сега й никнат последните 3 кътника (един вече излезна миналата седмица).

# 6
  • Мнения: 35 891
аз май съм единствената, която стиска до сутринта
аз не смея да ставам още откакто каката беше бебе

# 7
  • Мнения: 1 896
Бе то и аз напоследък стискам, щото правя комбинация от двата варианта - половината нощ си пия вода, а после като усетя, че още малко и ще трябва да ставам да пишкам, спирам да пия и така до сутринта - хем жадна, хем стискам, ама не ставам. Много ми е гадно да ставам, само като отворя вратата, той се събужда от звука на бравата, да не говорим като пусна водата. Но и на мен ми е смешно, де. Joy

# 8
  • София
  • Мнения: 747
Аз съм на втория вариант- пия вода и ходя до тоалетната. Не издържам нито на жажда, нито на... Embarassed

# 9
  • Мнения: 3 926
Съвсем честно, ако съм аз бих си взела гърне с похлупак Embarassed Няма да се притесня особено, защото в крайна сметка всички пишкат Naughty Wink
Още един вариант има, ама той е малко по-сложен - катетър всяка нощ Wink Стига да можеш да си го слагаш сама или да имаш комшийка мед. сестра Grinning

# 10
  • Варна
  • Мнения: 632
Моето предложение е да оставяш вратата леко открехната,за да не се буди Георги от отварянето й  Wink Инъче не е работа хем жадна,хем да стискаш цяла нощ  Grinning  Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 980
Без смях, и аз пия вода през ноща и ставам да пишкам. Правя го така: пия вода веднага след кърмене, а отивам да чишкам точно когато се размърда и знам, че  пак следва кърмене. Тя вече е будна, но не плаче веднага, това е важно. Върти се, почва да лази и си мрънка леко. Та издебвам момента. Случва се, това забавянеда не се хареса и като се върна таткото да я люшка на ръце, но това са рисковете. Прецени сама. Wink

# 12
  • Мнения: 854
Общо взето се наливам с вода по цяла нощ и си ставам до тоалетната/аз и без да пия вода пак ставам минимум веднъж Rolling Eyes /, Борко не се буди.

# 13
  • Ку-куландия
  • Мнения: 793
И аз съм в такова положение и правя така: като го чуя че мрънка ставам пия вода, на връщане ходя до тоалетната и после го вземам. А пък ако спи и ми се доходи притварям вратите и пускам капака на тоалетната, така е малко по безшумно.

# 14
  • Мнения: 7 106
Аз пила не пила вода, задължително поне по два пъти ставам нощем  Close. Друг е въпроса, че и на мен точно вечер преди да си легна или нощем ми се пие най-много вода, или се присетя за портокалов сок или за кола....... Rolling Eyes. та съм решила проблема, като оставям вратата открехната, защото дръжката много щрака, а звука от пускането на водата не го мисля, защото тоалентата е точно до стаята на малката и тя така или иначе е свикнала с този звук и не се впечатлява от него.

п.п. малко ми е смешно и на мен, ама варианта с памперс за възрастни е най-удачен в случая - хем си пиеш на воля, хем си пишкаш тоже Laughing.

Общи условия

Активация на акаунт