«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

јлтернативна медицина
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
30-44 от 577 отговора

острова

ћнени€: 449
ѕравила съм и аз Ћ√ на Ћиди€  овачева,но олекотени€ вариант с плодове,чай и мед така и не пропих.√ладувала съм два пъти по 20 дена и един път 25
—лед раждането качих 30 кила,които още не съм смъкнала по простата причина,че просто не мога да паз€ диета,или €м или не €м.“а отдавна съм запланувала поредното гладуване,но има един проблем и той е,че още кърм€.јлекс е на 1,8 суче не повече от 3 пъти на ден и се чудих дали н€ма н€какъв начин все пак и в мо€ вариант  Crazy не искам да отбивам детето заради собствени€ си конфорт,изобщо заради мен.јко н€кой има иде€...да € дава,че положението вече е много затлъст€ло  ooooh!
÷итирай

¬идна нарцистична клюкарка

ћнени€: 1 318
ѕравила съм гладолечение в клиниката на д- р Ћюдмила ≈милова. линиката се намира в един от туристическите комплекси до ¬арна и макар, че съм от града, предпочетох да не гладувам в къщи ,защото ми липсваше вол€ и н€маше да се справ€, ако н€ма кой да ме натиска. Embarassed
ќтидох с надеждата да  излекувам поликистозните си €йчници и да намал€  страничните ефекти на хормоните които приемах за да мога да забремене€.
ѕърви€т ми курс беше 20 дни т.н. гладуване плюс 12 дни захранване.–езултат имаше още по време на захранването- дойде ми цикълът без да се налага да пи€ хормони за да го предизвикам.¬ече вид€ла резултата, у дома продължих да спазвам режима, като  двадесетина дена се хранех почти нормално, а следващите  10- 15 дни правех плодове, чай и мед  и н€колко дни захранване.÷икълът ми продължи да идва и без да тр€бва да пи€ хормони, но се случваше веднъж на 2 месеца и беше страшно болезнен и обилен.“ова продължи от февруари до август 2002г. Ќай дългото ми гладуване беше през август-септември  същата година- 30 дни на дини и пъпеши + десетина (не издържах повече)дни захранване.
«а седем месеца  резултатът беше бременност, получила се по съвсем естествен начин, а преди това се б€х опитвала повече от 2 години- беше ми писнало от бели престилки и непри€тни процедури, а  резултат н€маше( имах даже и една хиперстимулаци€,ко€то направо ме съсипа)
—лед това от пети€ до девети€ месец от бременноста проведох още 3 курса, но по-кратки(8-10дена).Ќито веднъж не съм повърнала или пък да ми е станало лошо- имах изключително лека бременност  Very Happy
« ѕоследна редакци€: пн, 18 окт 2010, 17:01 от Ѕеллора »
÷итирай

—офи€

ћнени€: 588
беллора страхотно е това което си описала.
иска ми се още хора да сподел€т какво са излекували чрез лечебен глад.
аз лично твърдо в€рвам че гладуването наистина помага за гол€ма част от болестите.
÷итирай

–усе

ћнени€: 114
 «дравейте!
 –ешила съм и аз да погладувам лечебно,заради атопичен дерматит.ћисл€ да направ€ обаче по-смекчени€ режим - на плодове и чай (меда го изключвам,повли€ва ми зле на екземите).„уд€ се обаче - аз хубаво ще хапвам плодове,но не мога да си набав€ от сигурен източник.ј тези,които се продават,обикновено са пълни с нитрати и пестициди. акво е това прочистване тогава...  newsm78  акто и да е,ще се примир€ с това.Ѕез плодове н€ма да стане - сигурно ще съм прекалено отпаднала(а не мога да си го позвол€), а и има веро€тност да свал€ повечко килца,а аз изобщо н€мам нужда.ћисл€ да хапвам и по малко стафиди.¬ книгата си Ћиди€  овачева пише,че може.—нощи захванах книгата,прочетох практическата част.—ега ме чака останалото.Smile
 ѕреди два месеца направих н€колко поредни седмици лунната диета(но не само на течности,пак с плодове).ћного добре ми се отрази,но нещо все не ми достига вол€та да € направ€ пак.ј и съм изнервена,а на гладно съвсем не ми издържат нервите.  Laughing —ега обаче съм решила - ще го направ€. Smile ўе пи€ успоко€ващи билкови чайчета за нервите и ще прав€ редовно йога и други физически упражнени€(че и т€х нещо съм занемарила).ƒано да успе€!»мам нужда от подкрепа,а вкъщи н€ма да € получа.  Tired “ова май ще е големи€т проблем,много ще се изнерв€м.Ќо ще се опитам да се настро€ положително и хич да не ми пука.  Laughing
 »скам да ви попитам - съобраз€вате ли се с нещо,когато започвате режима?»мам в предвид фазите на луната или нещо такова.
 ћомичета,имам нужда от подкрепа!ƒано да € откри€ при вас.  Hug ўе се разписвам редовно - започнала ли съм,как върв€т нещата... “ака ще имам стимул - ако се откажа,ще се изложа пред вас.  Laughing ƒано не ви досад€ само...
 “ова е за сега.ўе пиша пак.ѕоздравлени€ на тези,които са се справили и успех на тези,които им предстои справ€нето с Ћечебни€ глад!  bouquet  Hug
« ѕоследна редакци€: сб, 23 окт 2010, 20:37 от “анче »
÷итирай

ћнени€: 10
»ма една книга "Ћекарството глад"на ÷вета √аврилова..¬ътре има мнени€ на д-р Ћ.≈милова,д-рƒ.Ѕайкова,д-р¬.√еоргиева...»стините на Ћиди€  овачева...ѕише го на корицата,, упих € отдавна и не съм € чела,но попадайки на темата тук ,пак се сетих за тази книга...ўом е изпитано това,че гладът помага толкова много ,може би в най-скоро време и аз ще го пробвам..
 /ѕише и друго:“еорийте на най-големите световни имена в областта на гладолечението:ƒ-р ’ърбърт Ўелтън,Ћудовико  оранаро,д-р ѕол Ѕрег,д-р Ѕертоле,д-р „ейс../
÷итирай

¬идна нарцистична клюкарка

ћнени€: 1 318
„уд€ се обаче - аз хубаво ще хапвам плодове,но не мога да си набав€ от сигурен източник.ј тези,които се продават,обикновено са пълни с нитрати и пестициди. акво е това прочистване тогава...
Ќе се притен€вай за такива неща. јз през зимните месеци  "гладувах" предимно с портокали и грейпфрути и тук там н€ко€ червена €бълка или зимна круша, (всичко внос) а резултата беше неверо€тен.ѕиех основно чайчета от мащерка, маточина ,мента и пон€кога липа,но това само първи€ и втори€ път- после спр€х да ги пи€, само от време на време си хапвах по н€ко€ лъжичка мед.≈динственото непри€тно усещане при мен беше главоболието през първите 1-2 дни.Ќе съм се съобраз€вала с лунните фази.
 огато б€х при д-р Ћ. ≈милова от 8и€ ден на гладуването освен плодове , чай и мед,  всеки  ден пиехме и по една гол€ма чаена чаша зеленчуков бульон,  приготвен от пр€сно сварени зеленчуци- картофи, моркови, зелен лук, целина и всички други за които се сетите, но само бульона и без олио и сол.≈дно от най- важните неща, което докторката не попускаше да ни напомни на вс€ка от лекциите си -при това ни го повтар€ше по н€колко пъти, а именно, че тр€бва непременно ежедневно да освобождаваме дебелото си черво, ако тр€бва и с помоща на лаксативи. ≈динствените противопоказани€ за гладолечение спред не€ са рак и базедова болест (при втората,ако се спазвал такъв режим на хранене,  вместо да се прочисти, т€лото се самоотрав€ло)

÷итирай

–усе

Ѕеллора,много благодар€ за отговора!  Hug
 јз още не съм започнала.»скам първо да си успоко€ малко нервите,да си повдигна тонуса с упражнени€(започнах ги вече),да попрактикувам йога,защото т€ ме 'подтиква' към здравословен живот.ћного се б€х отпуснала в последно време  Tired . Ќо сега бързо ще се стегна и започвам гладолечението.  Very Happy „естно да ви кажа,вече н€мам търпение.ѕритеснението,че н€ма да ми достигне вол€ изчезна.„увствам се с€каш съм пред гол€ма, чудесна пром€на.  Very Happy » сигурно е така.  Wink
÷итирай

–усе

«дравейте отново!«апочнах гладолечението,днес ми е трети ден.ѕърви€ ден се чувствах добре,вчера и днес ми е малко отпаднало и по-студено от обикновено.ќт време на време доста ми се при€ждат разни неща,но гледам бързо да си отклон€ вниманието от т€х. Smile
 ≈кземите не ме сърб€т,друго подобрение за сега н€ма.» още нещо - освен че се чувствам по-отпаднала,изглеждам по-зле.  Sad
 “ова е за сега.Ќе съм решила колко време ще продължа,зависи как се чувствам и кога ще започна работа(не че се чувствам толкова зле,но с този вид на недоспала и недохранена  Mr. Green ).ћоже би седмица и после ще започна захранване.
÷итирай

¬. “ърново

ћнени€: 75
«дравейте на всички! Ѕлагодар€ за сподел€нето! ”тре мисл€ и аз да започна лечебни€ глад. ќтдавна не съм го правила 5-6 мес. и искам да се поизчист€ от токсините и от навика си да пи€ кафе. Ќо хич не ми се мисли за лечебните кризи, защото въобще не са при€тни. ƒано този път да ги н€ма, или поне да са по-малко. ћисл€ да погладувам 5 дни и после да се захран€ за 3 дни. ѕожелайте ми успех, защото докато гладувам ще продължавам да готв€ и да работ€. ўе ви разказвам какво се случва с мен! –адвам се за теб, “анче , че се справ€ш и, че е по добре дерматита. ѕодкреп€м те и съм с теб! Hug
÷итирай

–усе

Ѕлагодар€,»на ¬ел!
 ћежду другото и аз се над€вам гладолечението да ми помогне да спра кафето.”сп€вала съм да не пи€ около седмица,но после си казвам,че мога да си позвол€ една чашка от време на време и така пак се почва... явно и ти си минала по този път,защото си спомн€м,че в първи€ си пост в темата пишеш,че си спр€ла кафето.“рудно се отказва това нещо...  Confused
 ј това с готвенето наистина си е предизвикателство. Laughing » аз продължавам да готв€.ƒаже първи€ ден от гладуването б€х подложена на гол€мо изпитание - имахме гости и правих кекс.ј това е едно от нездравословните неща,на които не мога да усто€вам,много обичам.ƒаже направих два,защото първи€ много се хареса и не стигна.» така - не си опитах кекса,който €вно е бил много вкусен.Ќо се радвам,че усто€х. Smile
 ћай по-добре да спра да говор€ за храна.  Laughing
 »на ¬ел,пожелавам ти успех!  Hug
÷итирай

—офи€

ћнени€: 588
браво момичета.
много се радвам за вас. и аз имам гол€мо желание за едно гладуване ама не ми стиска още.
но мисл€ че от вас придобивам лека по лека кураж.....
успеххххххххххх!!!!!!!!!!!
÷итирай

¬. “ърново

«дравейте на всички гладуващи лечебно и на тези които се глас€т да гладуват или са гладували!  Laughing “рети ден съм на плодово- чаена диета. ѕърви€ ден ми беше мн. трудно, защото се чувствах отпаднала и ме болеше главата, за това избрах да започна в почивен ден. “ова беше лечебна криза от зависимостта ми към кафето. ќказва се, че аз не мога отвреме на време да пи€ кафе. ќрганизма ми привиква, когато започна да го пи€, “анче. ¬ече многократно ми се случва да го започвам наново да го пи€ и пак да го спирам. Ќо като ц€ло без кафето ми е по- добре. » за напред не искам да го пи€. Ќа втори€ ден от плодово- чаената диета продължаваше да ме набол€ва главата, но вече беше започнало да ми просветва. ƒнес вече н€мам главоболие и ми е доста по- свежо, но ми минават разни изкушаващи мисли за храна. » стигам до извода, че хем не съм гладна, хем по навик ми се €де вкусна готвена храна. Ќавиците най-често ми пречат. Ќо сега мотиваци€та ми е гол€ма да си изчист€ т€лото от токсини, отпадъци, излишни килограми и тлъстини и непотребни, дори пречещи ми навици. —ъщо се по€ви и запек, но днес ще раздивжа нещата, като €м сушени сливи и пи€ бифидусните капсули. ѕо този начин на дон€къде изчистената от плодовете и ча€ чревна флора ще посе€ с тези капсули полезните Ѕифидус бактерии, които да необходими за нормалното храносмилане. “анче, ти как си? —ледващите дни ще ви пиша какво се случва с мен. ѕожелавам ви успех и ви подкреп€м в природосъобрани€ и здравословен начин на живот!!!  Hug
÷итирай

ћнени€: 39
«дравейте
»зтеглих си книгата и започнах да € чета. ќт днес мисл€ и аз да се включа в това лечебно гладуване защото съм със наднормено тегло имам и дископати€ и вече втори месец неспира да ме боли гърбът. имам и лека завишена захар /в горната част на нормалното/ и започвам много да се притесн€вам за здравето си. Ќай-лошото е че вечер много ми се €де. денем мога без храна ама вечер съм като озвер€ла за храна.
Ѕеллора ти ми вдъхваш гол€ма надежда да си имам второ детенце. все си мисл€ че проблема със забремен€ването идва от килограмите.
над€вам се този път да успе€ и всички болки да се махнат от т€лото ми.
÷итирай

¬. “ърново

“ака е, animari , гладуването преди 6 години ми помогна да забремене€ с третото ми дете. “огава за първи път гладувах и то два последователни месеца- 10 дни плодово чаена- диета, 5 дни захранване. Ќе само че отслабнах от наднорменото тегло, но и хормонални€ дисбаланс ми се нормализира. Ѕъди внимателна в схемата на плодово чаената диета и спазвай стриктно всички указани€. ѕий мн. вода около 3 л. дневно. ѕожелавам ти успех!  Hug
÷итирай

–усе

«дравейте,момичета!
 јз съм разочарована от себе си.  Tired ≈кземите пак започнаха да ме сърб€т и да се влошават.«нам,че това може да е от изчистването на организма,но не мога да си позвол€ да чакам значително подобрение,€вно ще тр€бва доста време.«а това реших да започна със захранването,да продължа с подход€ща диета,други грижи за кожата и скоро пак да направ€ прочистващ курс.» така - вчера започнах захранването.Ќо днес... събудих се в едно гадно подтиснато настроение,по-късно станах изнервена и не издържах и си хапнах неща,които не тр€бваше.  Embarassed —ега ми е малко тежко и ми стана още по-криво с€каш...  Tired
  акто и да е,станоло е вече... —ега ще продължа или с по един разтоварващ ден в седмицата или н€колко всеки месец.» разбира се здравословн живот (с малки нездравословни наслади от време на време  Embarassed ).

Ќай-лошото е че вечер много ми се €де. денем мога без храна ама вечер съм като озвер€ла за храна.
јнимари,и при мен е по принцип така.“ова,което ми помага да се справ€ с тази 'вечерна лакоми€' е редовното практикуване на йога.  Peace ј и лечебното гладуване най-веро€тно ще ти помогне.ѕиши дали си започнала и как върви.ѕожелавам ти чудесни резултати!  Hug
 »на ¬ел,и аз б€х така - не чувсвах глад,но просто ми се хапваха н€кои неща,с които съм свикнала.» с кафето съм като теб. 
 “ака,момичета.јз кратичко погладувах и се издъних на финала  Embarassed , но все пак се радвам,че се поизчистих.ƒруги€ път повече и по-качествено.  Laughing ”спех на всички!  Hug
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
30-44 от 577 отговора