Какви гадости и странности обичате да ядете?

  • 37 781
  • 394
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 385
Обичам да хапвам диня със сирене,лютеница с орехи,сирене и чесън(пасирам всичко).Ориз с трушия---така се готви.Пилешка яхния със сини сливи.Попара с чай,сирене и захар.

# 346
  • София
  • Мнения: 16 024
Обичам да хапвам диня със сирене,лютеница с орехи,сирене и чесън(пасирам всичко).Ориз с трушия---така се готви.Пилешка яхния със сини сливи.Попара с чай,сирене и захар.
Моля за рецепта на яхнията с пилешко и сини сливи. Баба ми я правеше и много я харесвах като дете.

# 347
  • Мнения: 15
Докато четях си записвах на лист каквото ми идваше на ум,че съм яла.

Пилешка кръв на скара или сготвена със лук, ям я само през февруари. Октопод с червена,зелена чушка, лук и подправени с оцет, олио, сол и черен пипер. Чаени бисквити напоени с вода, в твърдо състояние с топено сирене. Кисало мляко с кренвирши, майонеза и сладка царевица. Пържени картофи поляти с кисало мляко в което има счукан чесън със сол.
Приятен вкус на всички които обичат гадостите и страните ястия.   #Crazy  chef

# 348
  • Мнения: 8 803
Докато можех да ям всичко, каквото поискам, ядях какви ли не щуротии: джанки със сол, варени свински крачета и уши с чесън, сурова кайма, сурово тесто за кекс, а краката на домашните птици ми бяха любим деликатес. Лютите чушки  бяха неотменима част от менюто ми. Супата я ядях с 1 кафяна чаша оцет вътре, салатата от краставици-също. Обожавах кървавица-това е свинско черво, пълно с кръв, което се вари с яденето, най-често кисело зеле. Обичах много и баница с кисело зеле.
Все още слагам на повечето манджи кисело мляко отгоре. Често готвех картофена яхния със създърма, много вкусно  chef

# 349
  • Мнения: 385
Обичам да хапвам диня със сирене,лютеница с орехи,сирене и чесън(пасирам всичко).Ориз с трушия---така се готви.Пилешка яхния със сини сливи.Попара с чай,сирене и захар.
Моля за рецепта на яхнията с пилешко и сини сливи. Баба ми я правеше и много я харесвах като дете.



Нарежете пилешкото(може и свинско) на хапки и го сложете в тенджера на котлона с мазнината да се запържи равномерно. Почистете лукчетата и ги сипете върху месото. Овкусете със сол и червен пипер и разбъркайте.

Прибавете дафиновия лист, зърната черен пипер, почистените скилидки чесън и доматената салца. По желание може да намалите количеството му, но оригиналната рецепта изисква да са 2 глави чесън.

Прибавете почистените сливи без костилки и разполовени. Залейте ястието с 2 ч.ч. гореща вода и виното. Оставете да ври на умерен огън до пълното увиране на месото, като при нужда долейте още малко вода.

Последна редакция: чт, 17 юли 2014, 09:46 от vasileva

# 350
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Я, пилешката яхния се правела със свинско.

# 351
  • Мнения: 385
Грешкта е поправена.

# 352
  • Пловдив
  • Мнения: 4 517
Много обичам таратор с бира, леща чорба с бозичка , макарони със сирене и течен шоколад.  Mr. Green

# 353
  • Sofia
  • Мнения: 26 376
Попара с чай,сирене и захар.
не знаех,че тази комбинация е странна  Thinking,винаги така сме я яли и ни е много вкусно

# 354
  • Мнения: 648
Преди няколко дни ядох кекс заедно с бирени фъстъци Simple Smile

# 355
  • Мнения: 2 658
Попара с чай,сирене и захар.
не знаех,че тази комбинация е странна  Thinking,винаги така сме я яли и ни е много вкусно

Плюс масълце. Laughing

# 356
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Току що си хапнах сладко-сладко филийка, намазана с една разядка от извара, майонеза, чесънче и лук, комбинирайки я с вкусна диня. Много съм доволна Flutter.
Като ученичка редовно си хрупах ябълка, топкайки я в сухото мляко на брат ми Laughing. Много ми беше вкусно.

# 357
  • Мнения: 657
Току що си хапнах сладко-сладко филийка, намазана с една разядка от извара, майонеза, чесънче и лук, комбинирайки я с вкусна диня. Много съм доволна Flutter.

Ууу, тая разядка отивам да си я правя веднага Mr. Green

# 358
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Аз от 3 дни почти само това ям, умирисала съм сигурно света, ама.... Whistling. Вземам една много хубава извара от Плиска, мирише на мляко.
Лука го настъргвам, чесъна също, майонезката - на око, а слагам и черен пипер Heart Eyes.

# 359
  • София
  • Мнения: 16 024
Василева,  благодаря. Ще си го направя и ще си го хапна сама. Скъпия едва ли ще опита.

Общи условия

Активация на акаунт