Иска само от нашата храна да яде :-(

  • 623
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 999
Дариа е на 1,5 год. и вече категорично ми отказва всякаква 'бебешка' храна. Никакви каши, никакви пюрета, освен тези на Семпер, който са за големи.

Непрекъснато сравнява какво има в нейната и в нашата чиния. Ако се съмнява, че нещо я "минаваме" - бърка в нашите чинии и яде само от там. Естествено има доста неща, които смятам, че е рано още да яде. Шоколади и ядки ядем само когато тя спи, но ако баща й яде някакъв гаден салам, тя иска от него, а не от купената специално за нея пуешка шунка.

Аз нямам проблем и общо взето съм минала на нейните храни - хапвам си с удоволствие спанак с бял и кафяв ориз да речем. Но баща й е друга работа, а тя като че ли само него гледа. Ако не получи желаната храна наддава вой до небесата.

Как се оправяте в такива ситуации?

# 1
  • Мнения: X
Ами за тази възраст е съвсем нормално. Запиши я на детска кухня или давай от вашата храна. Мисля, че сте израстнали времето за пюрето Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 6 999
pandora, мерси за отговора.

Въпросът ми беше как и дали изобщо ядете неща, които не стават за ядене от децата ви? Защото мъжът ми хапва предмно печени меса, което не е добра храна за 1,5 год. дете. Иначе за Дариа се готви отделно, бавачката й се справя чудесно с това и нямам причина  и желание да я записвам на кухня.

# 3
  • Мнения: 2 807
Ами ние пред синът ни, а скоро може би и пред бебата  Wink, не похапваме храни, които той не би трябвало да приема.
Няма смисъл да възбуждаме любопитството към не дотам здравословни за неговата възраст храни.

Съпругът ти не е ли съгласен пред нея да яде пуешка шунка, а когато си легне например, да нападне "гадния салам" ?  Laughing
Това се отнася и за останалите храни, де  Wink

# 4
  • Bristol
  • Мнения: 9 358
Аз не бих я пазила толкова много. Нека си хапва. Нали знаеш забраненият плод е най-вкусен.
През седмицата, когато тати е на работа, съм сигурна, че яде здравословно. Просто ще трябва да направиш компромис, че на вечеря няма да е толкова здравословно.
И аз имам проблем с нашия тати, много налита на печени меса  Rolling Eyes Аз пък обичам манджички, а и за голямото ми дете гледам да има супи и яхнии, а не само пържоли. От тази гледна точка или аз или таткото правим компромис на вечеря. Веднъж се яде моето ястие, на другият ден неговото.

# 5
  • Мнения: X

Въпросът ми беше как и дали изобщо ядете неща, които не стават за ядене от децата ви?

Ахам, не съм те разбрала значи. Ами какво да ти кажа и ние ядем това, което всички нормални хора ядат и естествено не всичко става за Ния, но тя си проси, като гладно куче, дори да се е наяла, като прасе. Аз и давам по мъничко, колкото да и мине мерака, макар че понякога яде доста. Затова не слагам подправки, като черен пипер, избягвам да пържа, но колко кюфтета и кебапчета е изяла ooooh!

Няма спасение, просто вашата храна я "съобразявайте" до колкото е възможно с нея и така.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 298
Нашата щерка е още малка, но и тя иска от храната, която ние консумираме дори и да е току-що приключила с нейните бебешки манджи. Аз обаче правя един трик - заедно с нашата храна на масата слагам и чиния с нещо, което тя може да хапва - изкиснато сиренце, бисквитка Плазмон, банан... каквото има под ръка. Тя се нагласява в нейното столче до масата, ние хапваме, аз на нея давам от нейната храна и тя е щастлива, че участва в споделянето на масата. Ама не знам този номер дали може да мине при по-голямо детенце.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 999
Мерси за отговорите на всички.

Бавачката вярно я храни изключително добре в смисъл здравословно през деня, но вечер като се върне баща й нещата се развалят Sad.
Вкъщи по принцип не се яде пържено каквото и да е, но все пак има неща, които не са за нея и аз направо се дразня като я гледам как яде.  Embarassed А тя милата яде нон-стоп нещо.
Maminka, не е съгласен. Той хем й се кара да не яде от неговата чиния, хем се радва, че му приличала и не искала моите глупави зеленчуци.
nati_nat мерси за идеята, но при Дариа този номер вече не върви. Тя следи като часовой кой какво яде и иска точно същото, ако й подадед друго крещи "Не,не, не" и после "дай, дай, дай".

Да попитам нещо допълнително - давате ли на децата с вашия прибор? Да речем да набучите нещо на вилицата и да им го подадете в устата? Много ме притеснява това  Blush

# 8
  • Мнения: 2 807
Да попитам нещо допълнително - давате ли на децата с вашия прибор? Да речем да набучите нещо на вилицата и да им го подадете в устата?

Ах, тоя ваш тати.  Wink Laughing

Избягваме да правим така.
Обикновено за него има същия прибор като нашите, така че като иска нещо му даваме с неговата си "батковска" вилица.

Вече не минават детските лъжици и вилици.  Wink

# 9
  • Bristol
  • Мнения: 9 358
Да попитам нещо допълнително - давате ли на децата с вашия прибор? Да речем да набучите нещо на вилицата и да им го подадете в устата? Много ме притеснява това  Blush
Ами каквато съм безотговорна майка давам  Embarassed На малката, ако се запуши бибата от недобре разбито мляко я смуквам за да я оправя  Crazy А баткото си има лафче по този повод, да разменим малко фемили джърмс  Wink

# 10
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Аз лично избягвам да слагам на масата неща,които не искам да дам на Нели. Въпреки,че и тя крещи " дай" и "не" , ако иска все още се залъгва на масата, просто защото на първо място сред любимите й храни са кисело мляко и хляб. Mr. Green Но и Нели започна да отказва бебешки храникато пюрета- ами време им е вече според мен. До преди няколко дни без проблеми си пиеше сутрин и вечер адаптирано мляко, а сега не дава и да доближа шишето с биберона. Пораснаха бебетата, Иса Flutter

Общи условия

Активация на акаунт