Колет до САЩ? Какво да сложа?

  • 9 252
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Искам да изпратя колет до САЩ на мъжО. Ще е там няколко месеца и искам да му пратя разни мили, БГ нещица, които там със сигурност му липсват.
Знам, че срокът за доставка е 1 месец и че много неща са забранени за внасяне в САЩ - билки, лекарства.. Thinking...
Моля, ако някой има опит в изпращането, да помага!
Не знам какво да сложа вътре! Хубава книга, малко БГ сухи подправки, цигари??? (дали е позволено?) Друго?
Помагайте.... Confused

# 1
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
ами попитай го.
иначе на доста места в Щатите има БГ магазини...

# 2
  • Мнения: 25 590
Че колко дълго ще е там, че чак да се затъжи за наши стоки? Патилите твърдят, че чак след втората година почва да гони носталгията.
Презервативи му прати, че много ХИВ има там...  Mr. Green
И никакви наши вестници, че няма да се върне!  Naughty

# 3
  • Мнения: 3 118
боза, но внимаваи да не избухне колета докато стигне

# 4
  • Мнения: 4 892
Слънчогледови семки.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 064
Ракия, как какво!

# 6
  • Мнения: 5 622

Ах как искам и на мен някой да ми изпрати една домошарка, ама не може  Crossing Arms

# 7
  • Мнения: 81
Забравила си да напишеш в кой град е. Ако е на място където има много българи, храна няма смисъл да пращаш, има всичко.
Книги е подходящо, цигари са разрешени.

# 8
  • Мнения: 1 175
Слънчогледови семки.

Даааааа! Това най-много ми липсваше на мен, и наистина тук няма като нашите, само по специализираните магазини има вносни от чужбина и от България. Ако мъжът ти обича слънчогледови семки и не е в голям град с етно магазини, можеш да му пратиш няколко пакетчета. Иначе ги има и в malincho.com но с shipping става скъпо.

Ето списък на забранените неща. Сухи подправки и билки са разрешени. Лекарства също са разрешени, но само тези които могат да се предпишат с рецепта и в САЩ (т.е. са позволени за употреба там). Изпращането на храна също е позволено, при някои условия - например, да не е месо, да бъде изпратено лично от теб до получателя като подарък, а не да е изпратено от фирма. Домашно приготвена храна също е позволена, но как ще изтрае дългия превоз, това е друг въпрос  Grinning Ракията няма да мине, обаче.

Срокът не е непременно 1 месец. Всъщност няма конкретен срок за САЩ защото страната е огромна и много зависи къде се намира получателя. Аз съм "най-близо" - на източното крайбрежие - и за 10 дни съм получавала колети, и за 3 месеца (все нормална пратка, не експрес). В повечето случаи обаче е около 2 седмици. Но при всички положения гаранция няма, така че не пращай неща с кратък срок на годност и изискващи хладилник или постоянна температура.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 064

Ах как искам и на мен някой да ми изпрати една домошарка, ама не може  Crossing Arms

Моя позната му е хванала цаката.
Слага я в пластмасови бутилки от вода и на съдържание пише "Сувенири" Wink
Така праща  на брат си в Щатите.

Общи условия

Активация на акаунт