Противозачатъчни ДЖАЗ

  • 89 740
  • 238
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 3
Здравейте, виждам, че отдавна не е писано в тази тема, но все пак исках да пробвам, да попитам. Започнах Джаз по лекарско предписание. На листовката пише, че ако се пие правилно по схемата и се започне в 1ви ден от МС съм защитена от забременяване НЕЗАБАВНО. Аз го започнах както е описано в 1ви ден от МС и нямам пропуски или забравено хапче, пия го вече 10 дни и с партньора ми решихме, че е достатъчно време за да спрем да се пазим, но все пак изпитвам притеснения, защото нямам опит с противозачатъчни. Активирана ли е защитата след 10 дни, дали има някакъв шанс да не съм била предпазена?
Благодаря, предварително.

# 226
  • Мнения: 2
Здравейте,на мен също ми предписаха Джаз,заради поликистоза,докторката ми каза да не пропускам нито една таблетка,включително и белите,но всеки доктор си преценява.Успех на всички! Simple Smile

# 227
  • Мнения: X
Здравейте, днес трябваше да започна нова опаковка, но неприятно се изненадах като разбрах, че от 3 седмици няма внос... Sad

# 228
  • Мнения: 24
Здравейте, днес трябваше да започна нова опаковка, но неприятно се изненадах като разбрах, че от 3 седмици няма внос... Sad
И аз съм в същото положение. Голямо издирване пада, а в сряда трябва да започна новата. Все се надявам, че в някоя аптека ще имат останала опаковка.

# 229
  • София
  • Мнения: 1 213
Говорете с АГ за евентуална смяна. Ясмин има същия състав, като обаче вместо 0.2мг има 0.3мг етинилестрадиол. Дроспиренона си е 0.3мг

# 230
  • Мнения: X
Тъкмо така и направих, и наистина ми изписа ясмин. Имтересно ми е дали джаз пак ще се появи, но има ли значение... беше малко крива топка това, сега 1 месец пауза, изпуснах

# 231
  • Мнения: 12
Здравейте намерихте ли ДЖАЗ ? quote author=Zabraven Profil link=topic=502569.msg42110666#msg42110666 date=1610276650]
Здравейте, днес трябваше да започна нова опаковка, но неприятно се изненадах като разбрах, че от 3 седмици няма внос... Sad
[/quote]

# 232
  • Мнения: X
Andjelina11 не съм търсила, още ми е рано, а и ми дадоха рецепта за ясмин, ако не успеете да намерите навреме, най-добре отидете си при гинеколога

# 233
  • Мнения: 12
Ами аз търся 1 опаковка някой ако намери някъде може ли да ми. Я изпрати аз ще си я платя.
Andjelina11 не съм търсила, още ми е рано, а и ми дадоха рецепта за ясмин, ако не успеете да намерите навреме, най-добре отидете си при гинеколога

# 234
  • Мнения: X
Имам въпрос. Понеже заради липсата на джаз, сега този месец не пия хапчета, до следващия ми цикъл, когато ще започна ясмин. Доктора ми каза, че не би трябвало да има проблем. Аз джаз ги пиех 1 година, преди това около година нищо не приемах, а преди това 6 месеца пиех Диане 5 мисля беше. Бяха ми изписани от хирург, който ме оперира от киста на яйчник. Мислиха, че имам ендометриоза, но ми запазиха яйчника, и хистологията констатира фоликулярна киста. Сега този месец ме гледаха на ехографа, и всичко изглеждаше наред. Обаче аз сега, мисля съм в дните на овулация, и ми е некомфортно в тази област, едно напрежение, като всеки момент ще ми дойде цикъла. Това случвало ли ви се е? Много ме е страх сега този цикъл да не ми е от убийствено болезнените, понеже аз и за това пия хапчетата, болките ми има месеци, в които са викане и виене 2-3 часа, докато всичките обезболяващи ми подействат, и ми свалят кръвното после до отмаляване... Не всеки месец така де, но е доста неприятно, когато в такъв ден трябва да отида на работа например. Та, затова хапчета, докато не родя, както ми обещават, единствено раждане ще ми реши този проблем.

# 235
  • София
  • Мнения: 1 213
Имам въпрос. Понеже заради липсата на джаз, сега този месец не пия хапчета, до следващия ми цикъл, когато ще започна ясмин. Доктора ми каза, че не би трябвало да има проблем. Аз джаз ги пиех 1 година, преди това около година нищо не приемах, а преди това 6 месеца пиех Диане 5 мисля беше. Бяха ми изписани от хирург, който ме оперира от киста на яйчник. Мислиха, че имам ендометриоза, но ми запазиха яйчника, и хистологията констатира фоликулярна киста. Сега този месец ме гледаха на ехографа, и всичко изглеждаше наред. Обаче аз сега, мисля съм в дните на овулация, и ми е некомфортно в тази област, едно напрежение, като всеки момент ще ми дойде цикъла. Това случвало ли ви се е? Много ме е страх сега този цикъл да не ми е от убийствено болезнените, понеже аз и за това пия хапчетата, болките ми има месеци, в които са викане и виене 2-3 часа, докато всичките обезболяващи ми подействат, и ми свалят кръвното после до отмаляване... Не всеки месец така де, но е доста неприятно, когато в такъв ден трябва да отида на работа например. Та, затова хапчета, докато не родя, както ми обещават, единствено раждане ще ми реши този проблем.

Мило момиче, тъй като случая ти ми е много познат (личен опит) ще те посъветвам следното: посети много допър АГ, запознат с различните репродуктивни проблеми и усложнения. Не пий противозачатъчни, изписани от хирург. И не вярвай на приказки, че ражането всичко оправя. Аз родих. И стана по-зле Simple Smile Има всякакви случаи, понякога с противозачатъчни нещата се подобряват, друг път не, но факт, че трябва да се изпишат след обстоен преглед и изследвания от специалист в тази област.
А иначе след спиране на прием на противозачатъчни яйчниците се активизират сериозно, затова и боли повече. Ако не ги пиеш дълго време нещата се наместват от само себе си.

# 236
  • Мнения: X
Благодаря Serenity, права си, така и направих, отидох, и се оказа, че съм направила голям фоликул 27мм, който сега ще следим дали сама ще пукна, междувременно никакви хормони и след месец изследвания. Само да кажа, че ме оперира много добър хирург, който е АГ, и търсих няколко мнения преди самата операция преди 3 години. Мисля, че АГ е наистина добър.

# 237
  • Мнения: 1
Здравейте момичета,имам проблем с хапчета yaz
Родих юни месец и до октомври не ми спира.
Обърнах се към генеколожката и тя ми изписа тези хапчета
Започнах ги и нищо
Един блистер изпих сега втори започнах и още не ми спира
Малкия е на 6месеца,дефакто и на мен 6 месеца не ми спира
Свързах се отново с генеколожката и тя ми каза още седмица да пия ако не ми спре да и звънна
Много ме притеснява вече
Незнам какво да правя

# 238
  • София
  • Мнения: 1 213
Здравейте момичета,имам проблем с хапчета yaz
Родих юни месец и до октомври не ми спира.
Обърнах се към генеколожката и тя ми изписа тези хапчета
Започнах ги и нищо
Един блистер изпих сега втори започнах и още не ми спира
Малкия е на 6месеца,дефакто и на мен 6 месеца не ми спира
Свързах се отново с генеколожката и тя ми каза още седмица да пия ако не ми спре да и звънна
Много ме притеснява вече
Незнам какво да правя
Иди при някой по-адекватен гинеколог. Може да има някакъв остатъчен проблем след раждането, трябва ти обстоен преглед, а не изписване на хапчета "просто ей така!"

Общи условия

Активация на акаунт