Бебе с висока температура ,отивам на лекар.

  • 17 150
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 110
 Cryбебето ми от вчера е с висока температура.Днес отивам на лекар.Мислех ,че е от зъби,но не е ,появи се и лека хрема,а и 2 дни поред с такава темп.не е правила от зъби.Най-вероятно ще и изпишат широкоспектърен антибиотик.Имам ли право да поискам антибиограма,за да избегна алиргии,или антибиотик,който няма да има ефект?това не е практика,но доста пъти вече се споменава ,че е важно.Бързо ли излизат резултатите от такова нещо? Confused

# 1
  • Мнения: 1 310
Синът ми беше в болница, когато му правиха антибиограма. Случаят беше спешен и веднага му назначиха антибиотик. Резултатите от антибиограмата излязоха след три дена.  Crazy

# 2
  • Мнения: 9 436
Защо реши,че ще изпишат антибиотик?В съвременната медицина има толкова много медикаменти,които подпомагат за температура,а антибиотика е крайна мярка.Все пак температурата е от вчера.....
А,за антибиограмата не мога да ти помогна с информация.

# 3
  • Мнения: 110
Защо реши,че ще изпишат антибиотик?В съвременната медицина има толкова много медикаменти,които подпомагат за температура,а антибиотика е крайна мярка.Все пак температурата е от вчера.....
А,за антибиограмата не мога да ти помогна с информация.
не съм решила,но предполагам,особено ако и е червено и гърлото,поне така прави от както ни е лична лекарка-от 6 години,а и другите така правят,често,особено при малко дете,страх ги е,да не направи усложнение.А и аз да имам предварителна информация,като питам,ако се наложи...Дано без антибиотик да се разминем,все пак...

# 4
  • Мнения: 1 310
Не се плаши. Лекарката ще прецени. Нашата ей така - до две годинки все хайде да не е на антибиотик и изведнъж отит. По спешност ни приеха в болницата, на най-силния антибиотик.  Crazy

# 5
  • Мнения: 110
Не се плаши. Лекарката ще прецени. Нашата ей така - до две годинки все хайде да не е на антибиотик и изведнъж отит. По спешност ни приеха в болницата, на най-силния антибиотик.  Crazy
офф,много съм страхлива...едва чакам обед,когато започва на смяна.Баткото на 2 годинки беше,два-три дни ,ей така ,освен това,му изписа антибиотик,и то силен,но не помогна,звънях на лекарката,тя казваше,чакай-то трябва време-но аз усещах,че не се оправя,нали си познавам детето,и начина по който боледува,дори и ако пие антибиотик,и накрая, по спешност ,с вирусна пневмония ни приеха в болницата...освен това,се и одриска,защото имал алергия ,към антибиотика,който пиеше до тогава..Затова ме е страх-не стига че не му помогна,замалко да стане беля,ами и докато се осетят в болницата,че има разстройство от това,замалко да ни забият в инфекциозно-с пневмония #Crazy...добре че накрая го изследваха,и разбраха...

# 6
  • Мнения: 54
Явно е време да си смениш личния лекар. newsm78Има много педиатри,които не изписват веднага антибиотици при леко зачервено гърло.
Ако ли не, има на пазара добри пробиотици.
Пожелавам ви бързо оздравяване!

# 7
  • София
  • Мнения: 44 089
Cryбебето ми от вчера е с висока температура.Днес отивам на лекар.Мислех ,че е от зъби,но не е ,появи се и лека хрема,а и 2 дни поред с такава темп.не е правила от зъби.Най-вероятно ще и изпишат широкоспектърен антибиотик.Имам ли право да поискам антибиограма,за да избегна алиргии,или антибиотик,който няма да има ефект?това не е практика,но доста пъти вече се споменава ,че е важно.Бързо ли излизат резултатите от такова нещо? Confused
не виждам за какво на този етап би дала АБ.
и  разбира се имаш пълното право да искаш изследване и евентуално антибиограма... всъщност на какво изследване - гърлен? носен секрет? урина?
и какво наричаш висока Т?

# 8
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Може да е обикновена вирусна инфекция. А тя както знаеш не се нуждае от антибиотик. Така, че вземи се малко в ръце и се успокой. А пък ако се наложи антибиотик винаги можеш да поискаш и даже е задължително да ти тестват детето за антибиотика. Ако не го прави личната, значи прати я в трета глуха и ... сменяй! Успех и бързо оздравяване! Hug

# 9
  • Мнения: 1 567
Cryбебето ми от вчера е с висока температура.Днес отивам на лекар.Мислех ,че е от зъби,но не е ,появи се и лека хрема,а и 2 дни поред с такава темп.не е правила от зъби.Най-вероятно ще и изпишат широкоспектърен антибиотик.Имам ли право да поискам антибиограма,за да избегна алиргии,или антибиотик,който няма да има ефект?това не е практика,но доста пъти вече се споменава ,че е важно.Бързо ли излизат резултатите от такова нещо? Confused

Колко висока?
28.5?
39?
39.9?
над 39,9?

Защо реши, че ще дадат антибиотик?
Пробва ли три дни с изпитаните рецепти? Ако не спада Т и детето видимо отпада и е вяло - тогава да, може би антибиотик...
Не се паникьосвай..

# 10
  • Мнения: 9 481
Вече са ти казали да не изпадаш в паника-не е добър съветник Peace
По принцип какъвто и АБ да приема детето, а и възрастен, е добре да бъде съпроводен с прием на ПРОБИОТИК Wink, разстройството не е алергия към антибиотика.
В много случаи (зависи от състоянието и диагнозата) е добре да се започне лечение, и да не се чака-затова се назначава широкоспектърен (т.е. обхващащ повече щамове) антибиотик, успоредно с това се прави антибиограма, за която обаче е необходимо време за да се развие и покаже резистентността, и ако назначения широкосп. аб не е подходящ, вече въз основа на антибиограмата, се сменя с друг.
Разбира се, че си си  в правото да искаш антибиограма Peace..за мен дори е задължителна..но доста доктори я спестяват..
Бързо оздравяване на беба! Hug

# 11
  • Мнения: 46 508
Ако лекарят постави диагноза, която налага АБ, дай го, ако не постави, иди на друг, който да го направи.
Ако състоянието му сочи към бактериална инфекция, разбира се, че няма да се чака антибиограма, но ако има само симптоми на вирусна, пусни днес, ще стане готова в петък.

# 12
  • Мнения: 777
В моя случай детето беше с висока Т.39,5.Ту я спадаше ту я вдигаше.Първите двама лекари не забелязаха гърлото макар,че го гледаха.Вече състоянието на малчо се беше влошило и третият лекар изписа АБ.От който малкит получи обрив.Целият беше в червени петна.Не можеше да спи от сърбеж.Приеха го в децкото отделение и обрива мина с Фенистил.Нямаше за кога да се чака антибиограма при нас,но те съветвам да направиш ако можеш.Бързо оздраяване  Hug

# 13
  • Мнения: 110
Ох,сега заспа...след цял ден рев...а е супер кротичка по принцип..бях отвикнала на ревливо бебе Crazy
Та така...първо отидох на лабораторията и казах ,че искам антибиограма ...отговориха ми ,че то не е толкова просто,първо секрет се взима-гърлен,ушен или от носа.Но те не вземали,лекарката ,трябвало да каже...После отидох при лекарката ни-каза вирус,и мноого червено гърло.. Sad.Изписа Оспамокс...Питах аз за тая антибиограма,и тя каза че става за няколко дни и е рисковано...съгласих се...Температура вдигаше постоянно,освен това, не ще да пие сироп ,а от свещите ,не пада напълно-най -висока беще снощи -39 и 5..уплаших се бая...чак студен душ и ударих...Сега пие Оспамокса,но с голям зор,като стисне устата,ни лъжица -ни шише...А най -странното -аптекарката ми вика-давало се или 1 час след ядене или 2 преди ядене newsm78..а в листовката не пише така..освен това, не го иска хич...накрая-преди малко, го смесих с малко мляко и го опъна от раз Crazyсега даже и яде...но дали ще и действа,ако е вярно онова с часовете..а аз на баткото съм давала преди години май такова,и никой не ми е казвал ,за часовете на ядене.. newsm78Дано поне спре тая луда температура...

Вече са ти казали да не изпадаш в паника-не е добър съветник Peace
По принцип какъвто и АБ да приема детето, а и възрастен, е добре да бъде съпроводен с прием на ПРОБИОТИК Wink, разстройството не е алергия към антибиотика.
В много случаи (зависи от състоянието и диагнозата) е добре да се започне лечение, и да не се чака-затова се назначава широкоспектърен (т.е. обхващащ повече щамове) антибиотик, успоредно с това се прави антибиограма, за която обаче е необходимо време за да се развие и покаже резистентността, и ако назначения широкосп. аб не е подходящ, вече въз основа на антибиограмата, се сменя с друг.
Разбира се, че си си  в правото да искаш антибиограма Peace..за мен дори е задължителна..но доста доктори я спестяват..
Бързо оздравяване на беба! Hug
ами засега обриви или друг вид алергична реакция,Слава Богу -няма,а за пробиотик-питах ,като цяло нещо помощно да давам ли-отговора беше-ц-но се успокоявам ,че и давам и адаптирано мляко с пробиотик...оффф ядовете по малки ,болни бебета бях ги забравила...но това да е..дано...

Последна редакция: чт, 10 юни 2010, 00:46 от AnMary

# 14
  • София
  • Мнения: 39 758
Дано бързо се оправи детето.

Гърлен секрет съм правила и на двете ми деца, в софийска лаборатория. Правих ги без направления. На дъщеря ми в Цибалаб резултатът излезе за 3 работни дена, на синът ми в Рамус - 2 работни дена.
Секрет взимат в лабораторията.
Миналият март месец дъщеря ми направи ангина (първоначално съмнение за скарлатина). Почти седмица беше с темп. 39. Доста се бях стресирала тогава. Изследвах и 2мата.
Педиатърката предложи тя сама да направи гърленият секрет и да го изследва. Но междувременно излязоха резултатите от Цибалаб.

Оспамокс не съм давала. Но по принцип резултат, т.е. ефект и подобрение може да има след 2-3 прием на АБ.

Общи условия

Активация на акаунт