«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

расива мама
0 ѕотребители и 2 √ости преглежда(т) тази тема.
420-434 от 674 отговора

ћнени€: 311
»скам да сподел€ отново, че след като спр€х јкне Ѕ5 и редовното миене с гел сутрин и вечер, кожата ми е мека и нежна, пъпки не излизат.
–азбира се, ми€ € много добре с вода, а вечер пон€кога и с гел. ћажа с ≈феклер дуо сутрин и вечер.
Ќе съм спр€ла да пи€ и —елесан. Ќови пъпки не ми излизат. Ѕез јкне Ѕ5 пъпките зарастват без проблем, кожата не е грапава; без гел не е зависима от него, а ≈феклер вли€е много добре, като лекува и овлажн€ва. Ќо и —елесан €вно ми набав€ доста липсващи неща.
 ато си помисл€ колко неща слагах върху не€ и колко по-зле беше с прекалените грижи.
÷итирай

ћнени€: 462
јз също се мажа с ≈пидуо гел, от јвстри€ ми  го донесеха , също мислех , че  е едно и също с –етин ј , но не е  струва ми се .ћажа се вече от месец и не мога да се похвал€ със забележителен ефект , освен  много силното  белене и дразнене на кожата - което определено ми пречи да  го ползвам всеки ден .Ќо  моето комедоннно акне продължава да ме мъчи и като гледам ще си е до  живот  Sad- вече съм на 32 !
÷итирай

ћнени€: 135
gery?79 и аз вече си мисл€, че н€ма оттърване от комедонното акне; на мен ми е помагал само –етин ј, но засега не мога да си го набав€, а не ми се иска да е по »нтернет...
÷итирай

ћнени€: 462
ћи и аз см€там да поръчам следващи€т път да ми донесат –етин ј , в √ермани€ продават ли го ? Ѕрат ми посто€нно пътува в този район , ама не мога нещо да го хвана кога тръгва и обикновено ми се обажда на прибиране, а следващи€т път пак е забравил , то скоро и пролетта идва ,та май ще си остане за следващата зима  Crying or Very sad
÷итирай

Germany

ћнени€: 52
«дравейте,мен също много ме интересува дали в √ермани€ продават –етин ј и под какво име е известен там? ўе съм много благодарна,ако н€кой ми отговори Hug
÷итирай

ћнени€: 0
«дравейте, отново! јз ще попитам мо€та дерматоложка каква е разликата между ≈пидуо гел и –етин ј и кое е по-добро. —амо след 3 дни мъжът ми отива до √ермани€ отново, така че ще ми купи и –етин ј ако е необходимо. ўе ви пиша скоро дали в √ермани€ го има.
÷итирай

USA

ћнени€: 611

≈пидуо гел е комбинаци€ от адапален и бензол пероксид. јдапален е може би по-известен с търговското име ƒиферин. јдапалена е също синтетична форма на вит. ј като активната съставка на –етин ј, но се см€тан за 3то поколение изотретиноин и при н€кой изследвани€ е по-ефективен от второ поколение (ретин ј). Ѕензол пероксида на всички ви е известен - класическа съставка за борба с акне, има го в ѕроактив, ј не Ѕ5 и т.н. ¬ случа€ с този едипуо гел мен лично ме притесн€ва първо, по-ниската концентраци€ на адапален отколкото в да речем ƒиферин, и второ комбинаци€та му с бензол пероксид, който при н€кой типове акне не само не помага, ами влошава нещата.
ƒругото коеот бих казала, исотретиноините е хубаво да им се даде минимум месец за да се види ефект, минимум! за една седмица нищо не става...» също така е мнго важно да се позлват под стриктни инструкции за употреба, иначе кожата се раздразва прекалено и ефекта е обратен.

¬ √ермани€ има –етин ј. това е  търговското наименование, евентуално ако е дженерик формула ще е изотретиноин еди какъв си процент. ѕроблема е , че от аптека се взема само с рецепта от лекар. ƒоколко ще е приложимо да стане това с българска рецепта не знам.

в заключение, комедонното акне обикновено е хормонално. ќЅщо взето за хормонално акне има два варианта само - оправ€те си хормоните, или минавате на изотретиноини. ƒруго - антибиотици, локално и вътрешно, хранителни добавки, кремове с киселин, билки - нищо не действа. ќт опит го казвам Wink
÷итирай

—офи€

ћнени€: 98
ƒъщер€ ми, на 14 години има доста тежко акне. ¬ момента е значително по-добре. Ћечението е с –етин ј. «а всички, които се интересуват, продава се в аптеката на "“окуда"(Tretinoin). ѕриготв€ се там и е с трайност 3 месеца.  утийката е 30 грама, струва 27 лева за концентраци€ 0,05, каквато е изписана за не€. ѕървите резултати се по€виха на втори€ месец. Ћечението наистина тр€бва да се провежда до наблюдението на дерматалог.
÷итирай

ћнени€: 249
в заключение, комедонното акне обикновено е хормонално. ќЅщо взето за хормонално акне има два варианта само - оправ€те си хормоните,

MissNellie , какво имаш предвид , противозачатъчни ли ? ƒруг вариант има ли ?
÷итирай

USA

The_Sunrise нищо конкретно н€мам предвид защото си говорим много общо в момента. ’ормонални€ дисбаланс не е настинка, има много различни варианти кой хормон да е в повече/по-малко, да не говорим, че може да индексира по-сериозно забол€ване, например проблем със ў« или киста на €йчници...ѕрав€т се съотвенните изследвани€ и оттам вече се мисли какво да се прави според ситуаци€та - противозачатъчните са един вариант, но не приложим за всеки случай. Ќќ като ц€ло повечето лечени€ ще са под формата на синтетичен хормон, дори и да не са противозачатъчни. ћќже да се пробва и с билки които вли€€т на хормоните, също има силни препарати, които повли€ват добре.
јз лично съм предпочела да не вземам синтетични хормони, дори и противозачатъчни, и затова ползвам –етин ј.
÷итирай

Ќавс€къде

ћнени€: 327
 Ќе знам доколко ще ми пов€рвате,че има ефект,но аз за хубава кожа ползвам гел за миене на лице Hydroderm, розова вода, б€л крем "–ачев" от √аброво и студено пресован зехтин. » съм много доволна, ефект определено има.  Peace
÷итирай

ћнени€: 360
 аква е цената на маските и другите неща с пробиотици? ¬ сайта не ги вид€х newsm78
÷итирай

ƒобре де...по какво можем да разберем дали имаме хормонален проблем, в смисъл преди изследвани€та? ѕримерно аз спр€х лечебните кремове и минах на сери€та на јвен в интерес на истината изл€зоха ми доста гнойни пъпки, толкова колкото през годините не ми б€ха излизали...но реших да го спра, защото ми дотегна едни минат, други изл€зат, така че реших да се върна към лекарствата...относно комедоните...от јвена по бузките и носа се поизчистиха, обаче по брадичката са много и са странни, не са черни, ами са пълни с нещо като маз или гной, нещо средно и сега се питам дали може да е хормонално или пък си е чиста проба акне Thinking
÷итирай

USA

_KIARA_  задаваш много добър въпрос, който всеки тр€бва да си зададе, преди да купи дори един крем за акне, а именно - какъв тип е моето акне?  — това се почва всичко просто.  ласическото акне вулгарис например се повли€ва добре от антибиотици и въшни мазила с бензол пероксид, киселини, неща, които при хормоналното акне нищо не прав€т. ƒа не говорим, че това, което си мислим за акне може да се окаже примерно стафилококова инфекци€!
Ќо на този въпрос най-добре може да отговори лекар - все пак това е здравословен проблем, за установ€ването на който тр€бват изследвани€ - хормони + микробиологи€ на секрета от пъпка като за начало. ¬сичко друго, което си говорим, е гадаене.
 ато ц€ло специално за хормоналното акне специфично е, че пъпките са т.н. цистични - много дълбоки и болезнени, първо се по€в€ват като зачервена, болезнена на допир подутина, на ко€то може да отнеме н€колко дена да образува връх. ѕри изтискване секрет излиза от дълбочината на пъпката, не само от върха, и може да бъде втвърден. ћного често хормоналното акне атакува зоната около брадичката, лини€та на челюстта... огато н€кой опише пъпките си по подобен начин + се оплаче, че нищо досега не е подействало, за мен е доста сериозна индикаци€, че може да става въпрос точно за това. Ќо аз не съм лекар и естествено спекулирам само по въпроса...
÷итирай

MissNellie bouquet
ћоето акне досега се е повли€вало само от –етин ј /скиноренът, също действа/ и лосиона, предписан ми от дерматоложката, но гадното е, че щом спра мазането акнето се по€в€ва отново, затова и исках да мина поне на медицинска козметика, но €вно н€ма да стане... Sad
÷итирай
0 ѕотребители и 2 √ости преглежда(т) тази тема.
420-434 от 674 отговора