Честото уриниране - признак за бременност?

  • 30 713
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
 Може ли честото уриниране да бъде знак, че съм бременна или този признак възниква едва втория, третия месец от бременността?

Последна редакция: вт, 25 окт 2005, 10:39 от Sunshine

# 1
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Ами виж мила, много е индивидуално всичко! Честото уриниране може да е заради студеното време, настинка, психика......бременност! Може и да е знак, но както вече е коментирано тук мнооооого пъти-най-сигурно е при  няколкодневно закъснение и тест!
   Знаци ако търсиш можеш да откриваш непрекъснато!
  Каквото и да е ....пожелавам ти желан резултат!

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Може ли честото уриниране да бъде знак, че съм бременна или този признак възниква едва втория, третия месец от бременността?
Честото уриниране може и да е от настинка. За бременост знам, че в по-големите месеци на бремеността когато плода натиска пикочния мехур се ходи често до тоалетна. Тест - кръвен или касетъчен ще ти свърши работа като начало.

# 3
  • Мнения: 25
Много ви благодаря момичета! Дано между многото варианти, причината да е само една и то БЕБЕ Wink

# 4
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
На мен още през първият месец ми се пишкаше непрекъснато....ама аз по принцип съм уникална пикла...та знае ли човек! Знам, че към трети четвърти месец спира честото уриниране, а в по-напредналите месеци-започва отново! Може и инфото да не ми е много точно, така че ако някой не е съгласен и даде друга информация...се извинявам!  bouquet

# 5
  • Мнения: 2 825
Влавида, може честото уриниране да е признак за бременност, но може и да не е. Не се вглабявай чак толкова Wink то ако е станало нещо, там ще си стои, а ти със сигурност ще разбереш като му дойде времето Wink
Стискам ти палци за положителен тест  bouquet Simple Smile Wink

# 6
  • Мнения: 2 123
КАТЕГОРИЧНО МОЖЕ!!!
Когато забременях последните пет дни от цикъла ходех през 1 час до тоалетната - това продължи през първите 2 месеца.Сутрин се будех от усещането за пълен мехур.
Естествено може да е и цистит и някаква настинка, но ако няма допълнителни симптоми и вероятността да си бременна е налице, може би е станало!

# 7
  • Мнения: 112
При мен честото уриниране се появи чак след петия месец. Прекалено се вглеждаме, докато чакаме да Не ни дойде лелката. Какво да се прави- надяваме се.

# 8
  • Мнения: 4 399
При мен честото уриниране беше единствения признак и двата пъти когато забренях. Появи се някъде в първите дни на закъснението. И ставах и през нощта, поне по 1 път, понякога и по 2. А иначе държа много. Но то дори не е често уриниране, ами е чувството на тежест дори веднага след като си приключила с малката нужда. Съжалявам но не мога да го опиша по-точно. Това нещо приключи около средата на третия месец и после около 2 месеца живях като нормален човек. Сега отново ми се налага по-често да посещавам тоалетната, макар че все още не е толкова зле колкото в началото и поне не ставам през нощта.

# 9
  • София
  • Мнения: 8 931
Честото уриниране се появява като ранен признак на бремеността, защото матката почва да нараства още в самото начало. После тя се повдига нагоре и е възможно този симптом да изчезне. Така, че е по-характерно за първите седмици и за края на бременността

# 10
  • Мнения: 7 718
Някъде бях чела, че съвсем в началната бременност се получава по често уриниране от хормоналните промени.

# 11
  • Мнения: 25
Хиляди благодарности от мен! Дано скоро да имам добри новини Grinning!

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 21 579
Някъде бях чела, ......
newsm10

Аха и аз съм го чела това !

# 13
  • Мнения: 1 029
Някъде бях чела, че съвсем в началната бременност се получава по често уриниране от хормоналните промени.
Аз също бях така и при двете бременности,първите два месеца.Успех! newsm10

# 14
  • Мнения: 2 381
Много офф от темата, но се замислих защо пък яйчниците болят в началото на бременността. Пак ли е свързано с промяната на хормоните?

Общи условия

Активация на акаунт