Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Живеещи в чужбина
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 25 отговора
....Откъс от английска книга с истории за 50-те най-кошмарни ваканционни преживявания, в която става дума и за България, бе цитиран от британския в. "Обзървър".

"Разбрах, че нещо с тази семейна почивка в България не е наред, още на борда на самолета на авиокомпания "Балкан". Поднесоха ни салата от краставици, която представляваше срязана надве краставица - по половинка на пътник.
....................................

Продължението е тука  Confused
Цитирай

Nederland/Hoofddorp

Кой знае коя година е било това,не ми се вярва да е отскоро случката  Thinking Сега курортите са къде-къде... newsm78
Цитирай

в Tara

ами да ни хвалят. и ние не сме много доволни от тях Crossing Arms
има две момчета англичанчета дето ги съдят сега за хулиганство в бг...на мач пребили един  нашенец.

по принцип вярвам на това, което са казали, ама си мисля, че има и преувеличение...
като добавим и пенсионната им възраст ми става ясно, че са и много чувствителни и драматизират нещата Mr. Green Wink
Цитирай
......

по принцип вярвам на това, което са казали, ама си мисля, че има и преувеличение...
като добавим и пенсионната им възраст ми става ясно, че са и много чувствителни и драматизират нещата Mr. Green Wink
Определено е така. Истината винаги седи някъде по средата. Само, че лошото е, че тук приемат нещата като чиста монета. Не се замисля дали наистина е така........Въпреки, че Сл.Бряг го видях това лято и съм склонна ама мноооого да им вярвам Confused, защото и самата аз не останах доволна от там.
Цитирай
Аз, въпреки че не съм голям фен на българските големи курорти, ми става тъпо като чета такива неща. Особено като се преувеличава.  Имам познати холандци, които са били на почивка в България. Сигурно няма да отидат пак, но недоволни не са били.
Цитирай

Бьлгария не е за всеки, хахаха. Вече и бьлгарите започнаха да предпочитат други дестинации.
А за самолетите незнаех, че "се пуши". Досега сьм летяла предимно с БГ еьр и не сьм видяла запален фас.

Цитирай

Такова нещо може да се случи сьс всеки турист по света било то в Бьлгария или в друга дьржава.
Подобна кошмарна почивка са имали едни наши сьседи тук -само че в Корсика. Там било пьлно с финландци които се вьзползвали от евтината бира и вдигали страшен шум непрекьснато.
Не виждам как е свьрзано поведението на шведските туристи у нас с качеството на услугите на черноморските ни курорти.
А не искам да коментирам качеството на услугите на Луфтханза, храна нямаше вьбще а някакви гадни сандвичи, летяхме с витлов самолет който щеше да се разпадне. Да не говорим за расисткото отношение пак от самата компания и на летището в Мюнхен. Жалко че не се оплакахме лятото от тази толкова известна компания, а имаше от какво за разлика от "пострадалия" турист у нас.
Цената на самолетните билети мина хиляда евро- не бяха някаква промоция че да си затворим очите.
Цитирай
....Жалко че не се оплакахме лятото от тази толкова известна компания, а имаше от какво за разлика от "пострадалия" турист у нас.
Цената на самолетните билети мина хиляда евро- не бяха някаква промоция че да си затворим очите.
Викам да стъкнем и ние една книга да видят, че и ТЕ не са цвете Whistling Twisted Evil
По принцип тук има и такова предаване "Почивка от Ада" и дават всякакви държави. Последно бяха Испания и Португалия Crazy Laughing
Цитирай

в Tara

Определено е така. Истината винаги седи някъде по средата. Само, че лошото е, че тук приемат нещата като чиста монета. Не се замисля дали наистина е така........Въпреки, че Сл.Бряг го видях това лято и съм склонна ама мноооого да им вярвам Confused, защото и самата аз не останах доволна от там.
аз бях там миналото летО Mr. Green

сега сериозно, така е хонда. аз бях свидетел таз година на несебър едно бабЕ сладур в един ресторант на двора обяснява на двама сервитьори, че има трябват 50 места за обяд. и жената най- културно им говори ( на френски ) , но и глупак би разбрал.

ония пичове се подпряли на вратата , заели разкрачен стоеж и с ирония  мърморят- ко, ма бабо? омръзна ни от вас, ма.......

стана ми много жал за жената и измърморих по адрес на нашенци. голям срам ме хвана, ама това е истината .

а преди 2 години на созопол едно семейство чужденци брадясаха да чакат да има донесат 2 мелби на една сладкарница.
мацката все ги подминаваше , има слабост към сънародниците си...първо обслужи всички други в заведението, а хората гледаха толкова безпомощно Crying or Very sad

но истината е , че преувеличават . навсякъде може да стане това. и аз не съм била доволна от испанци на курорт Whistling Mr. Green
Цитирай

в Tara

А за самолетите незнаех, че "се пуши". Досега сьм летяла предимно с БГ еьр и не сьм видяла запален фас.
и аз останах учудена от това.
Цитирай

Germany

Не видях през коя година е била почивката... звучи ми сякаш господата са били там през комунистическо newsm78. Чак пък в днешно време "най-луксозният" ресторант да предлага само 2 вида ястия.... да ги разправя на тези, които не са ходили там. Аз последните лета много хубаво си хапвах там и имаше достатъчно избор и то без да се вра по луксозните ресторанти Laughing А забелязвате ли, че (поне в откъса) никъде не се споменава за строежи. Че той ако е бил през последните няколко години там щеше да ни надуе главата с това, колко много се строи и гледката от балкона е строеж, и се будиш от строеж и прахоляк и т.н. Ясна е работата- ходил е дядото, когато в Сл. Бряг имаше 5 ресторанта на кръст, ама от нас да мине Wink.  Да не говорим, че от няколко години в повечето самолети не се пуши, а когато се пушеше местата за пушачите бяха най-отзад, а не самолета разделен на половина през средата- в ляво пушачи в дясно-непушачи, къде е логиката, абе тоя на кой ги разправя такива врели некипели, ние да не ядем доматите с колчетата. Иииии, направо го разобличих дядката, спукана му е работата 35 Laughing Без майтап-доста от нещата са си поукрасени, за да са по-впечатляващи, ама иначе няма да се продава книгата.
А недоволни туристи винаги има- не може да се угоди на всеки. Някои направо тръгват с мисълта да търсят какво не е в ред, че да могат да се пооплачат и да им върнат малко парички.
Цитирай

DE

Аз съ6то про4етох статията и ми се стори преднамерена "басейни пълни наполовина с пясък", "хотилиер, портиер и 4ен4аджия в едно". Аз откакто се помня в сънито винаги е било бъкано от англи4ани в пенсионна възраст. За6то 4ак сега запо4наха да пи6ат сре6ту България, това бих искала да разбера. За един месец две антибългарски статии.  newsm78
Ина4е проблеми в туризма в България има и те не могат да се скрият под лъскавите фасади на новопостроените хотели, сигурно 6те минат доста лета докато се нау4им да хотелиерстваме и ресторантьорстваме.
Една германка, по4ива6та в Несебър се оплака от циган4етата, казва не може6 да направи6 и кра4ка без да бъде6 заобиколен от просе6ти циган4ета, каква разходка, каква романтика (тя бе6е с гаджето си). Хора всякакви.
Цитирай

Германия

ами да ни хвалят. и ние не сме много доволни от тях Crossing Arms
има две момчета англичанчета дето ги съдят сега за хулиганство в бг...на мач пребили един  нашенец.

Да, на Златните. В един бар след някакъв ма4 дето го гледали по ТВ в бара, пребили бармана ей така, с туьла ли беШе с какво по главата. БеШе в много крити4но състояние (не zнам какво стана после) а жена му, бременна, роди преждевременно от тия притеснения  Sad Във Варна едното мом4е бе осъдено а от Англия тогава имаШе големи протести, zаЩо са го осъдели в БГ, горкото англи4ан4е, не zнам си какво  Rolling Eyes Crying or Very sad
Цитирай

somewhere in between

Според мен статията е преднамерено тенденциозна. И споделям мнението на останалите, че тези преживявания датират от едно известно време... Нямам наблюдения за англичаните и тяхното отношение към нас, но познавам франсета, които си купиха даже къща в България и са очаровани от нашата страна. Освен това България е топ дестинация тази година на туристическите салони във Франция и Германия. (е, ясно е, че има доста каскво да се желае в сферата на обслужването.. ) А проблемът за евтиния алкохол не е само наш. Един приятел испанец ни се оплакваше миналата седмица от золумите на англичаните в Барселона, където също се лее много евтина бира и ситуацията става неконтролируема и непоносима не само за нормалните туристи, но най-вече за местните хора .... 
Цитирай

монетата има винаги 2 страни. На дядо ти проблема му е в рамера и формата на крастави4ката  Laughing което говори само по себе си за дребнавост. Летяла съм с швейцарските авиолинии, въобще бяха забравили за преварително поръ4аното вегетарианско меню на Веги Mr. Green. За хотелите в България, много са красиви, направени с  много пари, но, има едно но. Като излезеш от хотела и си попаднал на Луната, пейзажа е 1 към 1. Има и басейни, озеленени места, дискотеки, оба4е може ли на всеки да се угоди? Е на мен също няма да ми е приятно да гледам захвърлен цимент в близост, винкели и да слушам цял следобяд шмиргела и подвикванията на работниците. Нали затова съм на по4ивка. Пияни англи4ани, те навсякъде са известни, пияни българи, ракията е с предимство. Слън4ев бряг от както се помня е заринат с цимент, цените на Златните са по високи и от тук.
Оня ден слушах статистика за Бенидорм, давам го за пример, защото е курорт. За 1 година 4 милиона туристи, рекорд, и голямо увели4ение на германци. Ми много ясно, на хората им писна от кражби, високи цени и нискока4ествено обслужване. Но не казвам 4е вси4ко е перфектно тук, за мен е голям стрес целогодишно до 4, 5 сутринта да слушам викове, спира4ки на коли, музика, оба4е аз съм си избрала да живея тук, нали?
Проблеми и слаби места има във всяка една държава, както от туристи4еска гледна то4ка, така и от гледна то4ка на хората които живеят там. Така, 4е пак ще завърша с думите, монетата има две страни.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 25 отговора