И от есента на ясла 4

  • 5 716
  • 138
  •   1
Отговори
# 45
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
И Рая се разболя днес  Cry Едва от миналата седмица тръгна.
А как плаче милата... Всяка сутрин ми се къса сърцето като я водя Cry Cry Cry

Стискам палци бързо да е ОК момичето  Peace В кое ОДЗ сте?

Привет майчици  Grinning
Аз отдавна не съм писала тук  Blush.

Понеже дъщеря ми е ученичка, та имаше 5 дни почивка, решихме с малчо да сме й компания. От петък, та до вторник си се гледахме 3-мата и ни/ми беше много добре  Hug
Вчера го заведох, взех си го и 2 часа у нас не спря да реве  Sob. Явно си му е било зле още снощи, но нощта бе ад и за 2-ма ни. Рева през 2 часа. Не мога да го успокоя. Нещо го боли, но нали не може да ми каже...измъчихме се  Tired
След малко ще се опитам да го водя на ДжиПи, да видим сега от 1 ден на яслата какво му е... Cry
Това са новините от нас  Confused.

Стискам палци на всички болнички дечица, час по-скоро да оздравеят  Peace Peace

# 46
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601

Да, точно тази, най-младата, с една червеникава коса!

Говорим за една и  съща - сестра Иванова  #2gunfire
Първият път, когато го взе сутринта, само където не го изрита да влезе по-бързо в групата, а той ревеше и се късаше, беше наречен "глезльо" - това беше вторият или третият ден от започването на ясла!!!!!!!!!След него се появи едно момиченце "Ох, на леля принцеската..." и я гушна любвеобилно Shocked

Междудругото някой ни е взел дрешките по погрешка ........

Много здраве на всички мъничета и техните мами  Praynig

# 47
  • Мнения: 5 468
Хайде, вече официално се записвам в темата.
Утре Гери тръгва на ясла до обяд.
Никой не се обади от 61-ва ясла значи...

# 48
  • Мнения: 6 315
Аз да се оплача, че всеки ден детето ми е болно. Занесох бележка от педиатърката, че е здрав, но не - той е болен, защото кашля (има остатъчна кашлица) и вчера акото от пампата му се размазало по гърба. Не знам какво искат - да се откажем от яслата ли или какво!  Twisted Evil

# 49
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...Не знам какво искат - да се откажем от яслата ли или какво!  Twisted Evil

 точно това, но ти не се предавай  #2gunfire

 Heart Eyes

# 50
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И Рая се разболя днес  Cry Едва от миналата седмица тръгна.
А как плаче милата... Всяка сутрин ми се къса сърцето като я водя Cry Cry Cry

Стискам палци бързо да е ОК момичето  Peace В кое ОДЗ сте?

Привет майчици  Grinning
Аз отдавна не съм писала тук  Blush.

Понеже дъщеря ми е ученичка, та имаше 5 дни почивка, решихме с малчо да сме й компания. От петък, та до вторник си се гледахме 3-мата и ни/ми беше много добре  Hug
Вчера го заведох, взех си го и 2 часа у нас не спря да реве  Sob. Явно си му е било зле още снощи, но нощта бе ад и за 2-ма ни. Рева през 2 часа. Не мога да го успокоя. Нещо го боли, но нали не може да ми каже...измъчихме се  Tired
След малко ще се опитам да го водя на ДжиПи, да видим сега от 1 ден на яслата какво му е... Cry
Това са новините от нас  Confused.

Стискам палци на всички болнички дечица, час по-скоро да оздравеят  Peace Peace
Шани, сега видях постинга ти. За сега сме в Симеоново и чакаме да направят 18 ЦДГ на ОДЗ (в Младост 2) за да се местим.
А как е твоя малчо?
В яслата при нас почти няма здрави деца. Сестрите казват, че тази седмица е направо празно.

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 277
Отдавна не съм писала и аз, но много работа Sad
Ние сме здрави да чукам на дърво, от както сме тръгнали на ясла(07.09) само една седмица сме си били у дома болни, но аз имам други мъки, все още плаче сутрин като се разделяме...а вечер...просто нямам думи, вземам го към 18-18.10 и като ме види плаче 5 минути и ме гушка...до 17ч. са взели всички деца, остават само той и още едно момиченце дето го вземат към 17.30, после остава сам и съм сигурна, че е много тъжен.....явно всички родители имат варианти-я баби я не работят, но аз не мога да го вземам по-рано, даже си тръгвам по-рано от работа, от това пък се чувствам гузна пред колегите...не знам ще се побъркам направо, има ли и други мами дето дечицата им остават самички...
поздрави

# 52
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

с болни уши е пак  Sad. Аман. Писна ми  #Cussing out. Пи антибиотик - Зинат, преди 15дни заради тях. Но явно не са си му минали още от тогава. Ходи само вчера на ясла от 5 дни насам...
Сега сме на Берлицетин, дано  Praynig ни се размине 2-ри антибиотик.
Навсякъде е много "болно"...поне така казва ДжиПи-то ни... Tired

# 53
  • Мнения: 272
Аз да се оплача, че всеки ден детето ми е болно. Занесох бележка от педиатърката, че е здрав, но не - той е болен, защото кашля (има остатъчна кашлица) и вчера акото от пампата му се размазало по гърба. Не знам какво искат - да се откажем от яслата ли или какво!  Twisted Evil

Аааа, да! Има и при нас една леля, дето драматизира нещата: бил ОСРАЛ /???/ цялата ясла..., имал страхотни  сополи, та чак по брадата му текли и цялата му блуза била осополена  Joy ... Оревал цялата ясла и другите деца не могли да спят. АБе така и не разбрах защо само на нея й пречим. Всички други лели са слънца! И той за тях е слънце  Hug

# 54
  • Мнения: 1 014
Здравейте, искам да споделя с вас как Ники бързо се отърва от кашличката и сополките. Взехме му две кремчета за мазане, едното е Балсам за облекчаване на простудни заболявания. Маже се гръбчето, нослето и гърдичките, без областа на сърцето. Отпушва носа и облекчава болки сврзани с простудни заболявания. Вече не хърка вечер и спи спокойно без да се събужда. Другото кремче е Пулмекс, за облекчаване на симптомите при простуда и инфекций на горните дихателни пътища. Редувам ги. И двете кремчета са безобидни и много ефикасни, особено второто става и за съвсем мънички бебенца. Освен това започнах да му давам два пъти на ден Саностол. Толкова да съм доволна, за два дни  и се почувства огромната разлика. За кашличката давах Тантум верде и мед. За носленцето много добре действат капките с йод Коларгол. Радвам се, че детенцето ми е вече добре. Дано да съм ви била полезна.   

# 55
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Шани пак ли е болен твоя малчо беееее? Горкичкият сладур измъчи се напоследък! Дано бързичко се оправи и не се налага антибиотик! fingerscrossed

Katrin_77 много е неприятно това. Сигурно дечко се чувства изоставен! Sad  Дано намерите някакво решение, или на него да почне мнооого да му харесва и да се радва, че си тръгва последен. Simple Smile

Ню ще стискаме палци утре за вас  fingerscrossed Да пишеш как е минало.  А ти да не плачеш много ей! Simple Smile

nidisvet хубави съвети, а Пулмекса пак ли така се маже като първото мехлемче?

Поздрави на всички и бързичко да се оправят дребосите!  bouquet

# 56
  • Мнения: 1 014
За бебета над 6 месечна възраст и малки деца се намазва по 2 пъти дневно, особено преди лягане. Маже се върху горната и средната част на гърдите и гърба, след което се облича топла дреха. Не трябва да се маже повече от 4 пъти дневно. Преписах от листовката.

# 57
  • Мнения: 5 468
И днес няма да тръгнем на ясла Shocked. Гери се събуди с температура, цялата гори. Обадих се в яслата и казах, че няма да ходи днес. Добро начало, а? Тъкмо се настроя и стане нещо... В понеделник ще сме там вече!

# 58
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ню - много жалко за Герито  Cry. Нищо, ще се оправи...може да е предстартова треска Confused.
Скорошно оздравяване  Peace.

А аз да питам за кремчето п/в простудни болести. ПУЛМЕКС ли се каваше?  Rolling Eyes
А друго има ли?  Rolling Eyes
Аз знам един бабешки лек, за изтегляне на храчки. Ако има интерес, ще го споделя с вас.
Поздрави на всички слънчица и техните мами  Grinning

# 59
  • Мнения: 811
Ух, много болести  ooooh!

Малчо е здрав, но от една седмица кашля по 2-3 пъти на ден. Не кашля често, но е дълбоко  Thinking

От Пулмекс и аз съм доволна. Понякога мажа гърдичките с мед.

Шани приемам и други рецепти  Hug

явно всички родители имат варианти-я баби я не работят, но аз не мога да го вземам по-рано, даже си тръгвам по-рано от работа, от това пък се чувствам гузна пред колегите...не знам ще се побъркам направо, има ли и други мами дето дечицата им остават самички...

Катрин и аз нямам вариант освен да го взимам аз. Имам баби, но избрах много далечна ясла и го взимаме с кола. Случва се да го взема към 6 - 6,15 и лелките правят физиономии. Той обаче не е тъжен, защото играе сам с всички играчки  Laughing  Абе, гадничко е. Два пъти отивам, а яслата заключена  Shocked А уж работят до 6,30. Почти всички деца ги взимат към 5. Чак се чудя какво работят родителите  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт