И от есента на ясла 4

  • 5 717
  • 138
  •   1
Отговори
# 75
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Привет!
Все още сина е с болни уши...а-а-а-а-аман  Close. От близо седмица си го гледам у дома и не му секват гадните синьо-зелени сополи. Инак гърлото му е леко сочно.
Лудвам  Crazy, а и на въпроса ми към ДжиПи-то, кога ще е готов за яслата пак, онази ме навика здраво  ooooh!
Утре сме на УНГ доГтор, да видим той какво ще ни препоръча  Thinking

# 76
  • Мнения: 5 468
За температурата, цопни и чорапките в оцет и вода, или отрежи две резенчета лимон и слагай под-мишничките.

Тя вече няма Т, ама какво ли не пробвахме онази вечер и не спадаше. И оцет, и сиропи, и Нурофен... нищо. Просто си ревеше за антибиотика. Докторката й я свали с аналгин..., аз не знаех, че аналгина сваля Т. Оф, направо бях примряла от безсилие тогава. Цяла нощ с температура, свари й се мозъчето.
Давах й сиропи, по-леки, по-силни и накрая пак стигнахме до антибиотик - макар да съм пълен противник на тези лекарства, защото се влоши.
И аз съм против всякакви илачи и за мен не ползвам нищо, ей така ми минава..., пробвах и на детето така, ама не става номера. Понякога просто не се разминава. Яд ме е, че не я опазих от антибиотик поне до 2-3 години.
Ние бяхме болни, точно, когато трябваше да тръгнем на ясла!
И нашия късмет е такъв. Много се ядосвам, защото, ако не тръгне до четвъртък, ще й изгорят изследванията, които й правих и които са вече в яслата и трябва да търча отново да й правя нови ooooh!. Направо ми писна от тичане напред-назад. Приятелчето й свикна вече в яслата и ходи втора седмица, а тя - дреме в къщи и мрънка от скука.

Шани, пожелавам ти вече да отшумят болките в тези уши и да се оправи детето, че и тебе ти дойде много вече. А на детето какво му е, само то си знае... уши доста болят ooooh!. Дано се оправи вече, най-късно до утре му давам срок Peace.

# 77
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Да чукна на дърво, май успях да се справя с кашлицата на Мони, та да ви споделя метода си - разтриване сутрин и вечер с Хустагил балсам на гърдичките и гръбчето + 3 пъти дневно 12 капки "Проспан", 2 капки "Биоцитрин" и една лъжичка сок (да не горчи много) + сутрин и вечер 10 капки "Езберитокс" и 1/2 лъжичка "Септилин (имуностимулатори). Може да опитате, според мен има страхотен ефект! Не сме спирали да ходим на ясла през последните 2 седмици.
Желая бързо оздравяване на всички болни дечица!   bouquet

# 78
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Благодаря Ню  Heart Eyes.
Знам какво е да болят уши  Close, от кого мислиш сина е наследил тези си страдания  Twisted Evil
Успех и на Гери  Peace и това, че другите са напред с мат'ряла и с адаптацията да ти е най-малката грижа. Ще дойде и Вашия час  Hug
Т се свала по много начини. Просто ти още не си нацелила точно подходящия за Гери метод.

chockolina - не е лошо да се моделира имунната система. Явно ти си нацелила верния за Вас коктейл. Браво  Flutter
Есберитокс-а още не съм пробвала. Аз съм си доволна от Осцилококцинум-а.

Мили болни деца - оздравявайте час по-скоро и хуквайте към игрите. Сега ви е паднало.  Grinning

# 79
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Пак аз.
Днес на УНГ лекар бяхме. Не е вече с толкоз болни ушета, колкото от сополите идвала работата. "Здрасти Пенке"  Flutter
Една седмица да му капя някакви правени капки + Перитол. Другата сряда пак да ида, да го види, но с кое...

Ей бясна съм е леко казано. Значи седим си чинно и си чакаме реда пред кабинета на докторката. Естествено, след 25 мин. влизаме. Биваме посрещнати от една усмихната и благоразположена към деца г-жа, която аз не мога да определя кое я. Докторката или сестрата... newsm78
След 2 мин. усмихнатия човек ми казва да седна на ейййй онзи трон и да държа здраво на коленете си детето. Тогава другата се обръща към нас и започва прегледа. Яяяяяяя, ми то това била докторицата бре. Поне баджове да носят, да им се не знае, като нямат нужното възпитание да се представят.

Започва прегледа. С най-обикновена метална тръбичка-конус. Нямат даже някакъв по-съвременен уред... Такаааааа, мина прегледа на ушите. И тогава идва ред на гърлото и нослето. Навежда огледалото, което е прикрепено към един обръч, седящ на главата на докторката. О - чудеса, о - нрави...Ако някое едногодишно дете има в играчките си подобна джаджа, убедена съм, че щеше да е по-чиста. То мазно, то отпечатъци, то мътнооооо. Отврат  Sick и с косъмче...

Свърши прегледа. Аз се мъча да дам повечко обяснение, какво прави детето, с какво съм го лекувала. Тя се обърна с гръб към нас и започна да пише рецептата. Аз мълча, да не я смущавам. След малко се полуобръща и ми я подава. Следва ново завъртане, така че ние й оставаме точно зад дупето. През оставащите 2-3 мин. от прегледа, въпросната лекарка е говорила така с мен. Без да ме погледне, без да демонстрира поне елементарно човешко отношение. Не се имам за лична 'убавица, но и Квазимодо не ще да съм : http://www.bgphoto.net/photos/1033/o632647031300000000.JPG
И това ми било лекар и пак да съм й завела дечко да го видела. Е за какво, за да и видя пак гърба ли...? Никакво пояснение по рецептата. Аз виждам, че се отнася за правене на капки и питам: къде? Ееееееееей там по стълбичките... #Cussing out

За капак, поведението на аптекарката беше аналогично  #2gunfire на гореспоменатата докторка. Егати деня... Crossing Arms

П.П: И това отношение е, при положение, че сина звук не издаде. Сестрата на изпроводяк ни даде някаква брошурка, за да може да си вземе тяхната играчка, която му бе дала в началото, за да е послушен.

# 80
  • Варна
  • Мнения: 10 788
Шани, съжалявам, но това е редовна практика при доФторите - много смешно си описала случката, но и ние така ходим при доктор - все сме някъде зад гърбловете им...

# 81
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Шани, на теб едва ли ти е смешно, но наистина си го описала забавно!
И аз много се товаря от невъзпитани хора, а, когато работата им изисква и човешко отношение, направо си е непростимо такова отношение!  #Cussing out

# 82
Ош вчера Боби пак е в къщи със сополи и днес започна да кашля. Този път изкара 6 дни на яслата. А аз днес трябва да ходя да се уговарям за една работа и от понеделник да започвам. Мъжът ми е в отпуска още 2 седмици и сега може да го гледа, но след това ако пак се разболее няма кой. А най гадното е че на тази работа ме урежда зълва ми и знам, че ме взимат заради нея. Сега незнам какво да правя-да започвам ли или да откажа. Май доста избързах с търсенето на работа.

# 83
  • Мнения: 2 142

Да, точно тази, най-младата, с една червеникава коса!

Говорим за една и  съща - сестра Иванова  #2gunfire
Първият път, когато го взе сутринта, само където не го изрита да влезе по-бързо в групата, а той ревеше и се късаше, беше наречен "глезльо" - това беше вторият или третият ден от започването на ясла!!!!!!!!!След него се появи едно момиченце "Ох, на леля принцеската..." и я гушна любвеобилно Shocked

Междудругото някой ни е взел дрешките по погрешка ........

Много здраве на всички мъничета и техните мами  Praynig

Еййй и при нас беше проблем с тази лелка, но като я скастрих веднъж и стана много мила. Еми започна да не плаче и при нея. Таман се зарадвах и вече втора седмица май не я виждам. Сега пък има една друга с по-млада с дълга тъмна коса, дето Еми миналата седмица много мрънкаше, като я види. Не я гушка щото била много тежка. Пък и много деца не можела всички да ги вдига. Мъжа ми в петък и на нея и насвил сърмите и тази седмица да чукна на дърво, сестрата се държи много мило пред нас, не зная вътре как е, но е факт, че Еми е спокойна и когато я оставям, и когато я взимам.

# 84
  • Мнения: 2 142
От миналата седмица се появавя със симетрични драскотини на сгъвките на крачетата, като естествено продължение на памперса  newsm78. Помислих, че надписват памперсите /като цяло моите всички до един са надписани/ - нямах друго обяснение .... Когато попитах лелките ми казаха, че им дават фулмастри да рисуват и сигурно са се надраскали.......на голо ли рисуват и точно на свивките такава симетрия  #Crazy Освен това ни загубиха един комплект дрехи - взех го преоблечен, но мресните дрехи вече една седмица не се появяват ........



И аз миналата седмица си прибрах Еми с такива драскотини по крачетата. И на мен така ми обясниха. Еми обаче са я видели, като са я сложили на гърнето, не са обърнали внимание, се си държи флумастер, а на нея дай и да рисува. Започнала да оцветява гърнато, но не била единствена... Laughing

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Шани, малко късно видях темата. Съжелявам много за дечко. Мога да ти препоръчам нещо от което да забравите за болни ушенца.
Силви имаше гной в ушичките в следствие на неизлекувани сополи. След като оздравяха напълно, капех 3 вечери по 1 капка мас от пъдпъдък. Страшно ефикасни. Препоръча ми я педиатър. Освен това със шапката или лентата за глава  не се разделяме никога.
Бързо оздравяване на дребосъчето.

# 86
  • Мнения: 5 468
Хайде, утре пак тръгваме на ясла с Гери. То беше в петък, пък в четвъртък, сега в понеделник. Дано утре не ми подготви някоя "изненада" пак, че съм на нокти... В 9 сутринта я водя до обяд.

# 87
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...по 1 капка мас от пъдпъдък.


а от къде?  Rolling Eyes Благодаря за пожеланията  Flowers Bouquet. Той не е толкоз вече с болни уши, колкото пуста хрема не минава  Tired. В сряда-четвъртък сме пак на доктори.  Close


НЮ -  fingerscrossed за Гери! Пиши как е било...

# 88
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Хайде, утре пак тръгваме на ясла с Гери. То беше в петък, пък в четвъртък, сега в понеделник. Дано утре не ми подготви някоя "изненада" пак, че съм на нокти... В 9 сутринта я водя до обяд.

Ню
Късмет ви пожелавам.И без изненади този път.
Ще чакам да разкажеш как е минало.

# 89
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
Ню, късмет на твоя дечко днес, пиши как е минало!

Днес реших да го оставя моя хубостник в къщи!Незнам как става този номер, но всеки петък го прибирам  със сополи, до неделя се оправя, стои си в понеделник за по-сигурно в къщи и в петък с нова песен търгват сополите и отиде уикенда!

Общи условия

Активация на акаунт