И от есента на ясла 4

  • 5 713
  • 138
  •   1
Отговори
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Здравейте и от мен! При нас вървят нещата - Ивчо не плаче, но пък все още е сополив и много му се притеснявам. Тъкмо му мина, дадох го на яслата и айде - пак сополи. Иначе не е оклюмал, палав е и жизнен. Напоследък започна и да кашля. Но май така ще си бъде докато не посвикне с обстановката, вирусите и новия сезон.

Честно да ви кажа много се радвам, че сина ми свикна бързо с яслата. Сега ми е много добре, остава ми време за мене си, срещам се с приятели, мога да отида до някой магазин без да се притеснявам. Още малко започвам работа, така че сега се наслаждавам на спокойствието си през деня. Желая на всички майчета повече спокойствие. newsm44

Последна редакция: вт, 25 окт 2005, 14:13 от Ellypr

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Днес Рая беше за първи ден на ясла и е плакала почти през цялото време- до 12 ч. Не е "близнала" нито закуската, нито обяда. Като й заговоря за детската градина започва да се гушка в мен и да скимти "мама, мама..." Къса ми се сърцето. Не знам утре как ще я оставя, толкова ми е мъчно. А ме предупредиха, че втория ден е по-трудно (не че не го знам, но допълнително ме наплашиха). С голямата ми дъщеря беше по-лесно, пък и тя беше по-голяма. Малката е болезнено привързана към мен, пък и аз към нея. Взех да се замислям дали да не я дам на свеки да я гледа още някой месец Sick

# 2
  • Мнения: 137
Пак сме болни  Rolling Eyes
Вчера като го взех сестрата каза че кашлял, ходихме на доктор и се оказахме и с червено гърло и бактериална хрема.

Май опасенията ми че яслата няма да ни понесе много ще се окажат верни.

# 3
  • Мнения: 955
Майчета, здравейте!
Чета ви редовно, голямото ми бебе е на ясла от 1 септември и естествено се разболя 2 седмици след това. Беше в къщи 10-тина дни, излекува се със сиропи, без антибиотици. И преди 2-3 дни пак го хвана хремата.
Реших да му дам Геристан и витамин С на бонбонки и споделих това с една приятелка и тя ми каза, че съм луда. Дори витамин С трябвало да го препоръча джипито. Сега се чувствам ужасно. Толкова ли съм тъпа наистина.  Embarassed

# 4
  • Мнения: 272

Реших да му дам Геристан и витамин С на бонбонки и споделих това с една приятелка и тя ми каза, че съм луда. Дори витамин С трябвало да го препоръча джипито. Сега се чувствам ужасно. Толкова ли съм тъпа наистина.  Embarassed

Ако приятелката ти е лекар, може да ти каже дали си права или не . Но да се чувстваш тъпа, защото някой ти е казал,че си направила грешка...Аъде сега! Wink
 
По темата: Синът ми се справя добре в яслата /даже един ден лелите ми казаха, че бил отличник на групата, защото закусвал и обядвал без проблем, изял си всичко/ Научил е всички ритуали при пристигане в яслата -  влиза, отива до гардеробчето, вади си пантофите, сяда на пейката за да му ги обуя, слага си обувките в гардеробчето, взима един памперс и айдееее - тича към стаята с децата без даже да се обърне и да ми махне за довиждане  Hug
Дотук добре. Обаче има проблем със следобедното спане. Не ще да спи, крещи и буди останалите деца. Някъде към 2.30 обикновено звъня в детската да питам дали спи или да ходя да си го прибирам и да отърва групата от него /той наистина крещи кански/. Дано днес да е заспал  Rolling Eyes Лелите са оптимисти и казват, че ще свикне, но да видим...

# 5
  • Мнения: 1 014
Ние ходи вече 3-та седмица на ясла. Все още плачкаме сутрин. Госпожите ми казаха, че през деня не плаче, хапва, но с гърнето имаме малък проблем (иска лелята да стои до него). Всеки ден ми връщат по един чифт напишкани гащи. Сърцето ми е свито всеки ден. Дано скоро се поуспокоя и Ники свикне с яслата.

# 6
  • Мнения: 752
И аз да се отчета. Много съм щастлива, защото моята кукла свикна много бързо с яслата. Ходи от началото на септември, но сумарно й се събират сигурно четири седмици. Боледувахме още втората седмица, а засега да чукна на дърво сме здрави. В началото ревеше от момента на събуждането, тръшкаше се, не даваше да я облека, беше кошмар. Вече ходи с желание, дори плаче като я вземаме Shocked. Лелките казаха, че така ставало с децата, но аз в началото въобще не мислех, че това е вярно и възможно да стане с моето дете. Но ето, че стана факт и при нас. Изяжда си всичко сама, играе си с децата, танцува, рисува, помага на учителките и вече им е любимка. Казва ми дори, че гушка бебетата като плачат - има по-малки от нея там и тя ги нарича бебета. Лелките са във възторг от нея - мила, добра. А аз им казвам да дойдат вкъщи да видят какво става - глезене, фасони, неядене. Иначе си е много добричка де. Grinning

# 7
  • Мнения: 1 403
Здравейте майчета Hug,чета ви редовно и днес реших да се присъединя към вашта групичка  newsm62  Емили я пуснах на ясла миналата седмица в "Приказка"-Гео Милев, беше 3 дни от 9 до 12часа  и вече хремава и кашля  newsm45  Сега си е в къщи да се оправи. Я кажете много ли боледуват вашите малчугани или просто си има някъв период който трябва да се мине  Weary

# 8
  • Мнения: 272
Ами според мен ако детето ходи на детска, боледува по-често. Нормално е. И едно да има болно, тези които са около него са изложени на риск. През зимата е така, какво да се прави. То и ние - възрастните по това време на годината сме взели-дали. Ето, днес си взех синковеца със сополи като ластици. Утре пропускаме. 
Иначе, в началото на септември, когато времето беше хубаво, нямаше проблеми. Така, че - да, до период е. Като мине зимният период и нещата ще си дойдат по местата. Wink

# 9
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Здравейте!
Боледуването не е само през зимата за съжеление! Децата боледуват в началото доста често независимо от сезона. Деничка тръгна на ясла от средата на май, ходи юни и юли. Две седмици беше на ясла, две седмици в къщи, така се редуваха до края на юли. Изкара един отит и един вирус с висока Т. а през останалото време си беше с дежурните ясленски сополи и леко покашляне. Аз си мислех, че като я давам през пролетта и лятото няма да боледува толкова, но не би. След почивката през Август месец спряха и сополи и кашляне. Почна ясла пак от 1. септември и досега си стоя в къщи само 1 седмица заради едни гаднички зеленки сополи, а и аз исках да я оправя добре, че й предстоеше ваксина.
Така че боледуването не е от сезона а по-скоро е докато си изгради детенце ясленски имунитет! Wink

Пожелавам на всички здрави и неплачещи дечица!  bouquet

# 10
  • Мнения: 811
Боледуват независимо от сезона, когато в групата има вирус.
Колкото й да е вкъщи пазим децата - преобличаме ги често, контактуват с малко другарчета - основно навън, а не в затворено помещение. И дете, което почти не е боледувало като тръгне на ясла се "запознава" с вирусите. И съответно боледува. В началото по-тежко и продължително, а след време по-кратко и леко.

За моя радост и двамата са вече във втория период - боледуват, но в лека форма и рядко се достига до антибиотици /за една година са пили веднъж - той пролетта, а тя през август/.

Тъй че няма как да избегнем вирусите, но след време децата ги изкарват "на крак".

# 11
  • Мнения: 1 403
irka - аз съм на твойто мнение,че всичко е до ясленския  имунитет

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 6 910
Здравейте!  Grinning
След 1 седмица домашно лечение днес Симеон пак е на ясла. Аз се притеснявах, че още леко покашля, да не би да зарази някое детенце, но каква беше изненадата ми като влязохме - в групата бяха само 6-7 деца (и то в 9,15ч) и всички кашляха и подсмърчаха! ooooh!

Момичета, с какво борите тези вируси?
Джи-пито изписва сироп за кашлица и капки за нос, обаче това е симптоматично лечение. Давате ли нещо (не антибиотик) за да устоят дечицата? С какво подсилвате имунитета? Симеон 1 мес. преди да тръгне на ясла пи Омега, но на 2-я ден се тръшна болен, оправи се и след 5 дена нов вирус. Хубавото ми дете измършавя с тези болести - разстройство, повръщане, няма апетит.... Cry

На всичкото отгоре се оказа че не се адаптира толкова лесно, ами патето ми късно се усести какво става ! Сега реве от вратата.   Confused

Последна редакция: ср, 26 окт 2005, 10:03 от Karen

# 13
  • Мнения: 811
Момичета, с какво борите тези вируси?

Не знам вирусите да се лекуват с нещо.
Много течности, вит.С, плодове, зеленчуци и повече почивка. Изброените помагат на организма да се бори. Капките за нос и сиропите за кашлица не лекуват, но "облекчават" неприятните симптоми.
Антибиотиците и бисептола лекуват бактериални инфекции /ама дано не се стига до там/.
Например много вирусчета са съпроводени от зачервено гърло - аз давам калций, вит.С и чай шипка, но ако като вторична инфекция се развие ангина лекарите почти винаги изписват антибиотик.

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Привет мамчета!  Grinning
И моят син бе 2 седмици в дом. лечение. Пихме си и антибиотик  Sad.
Пуснах го от понеделник, но цяла нощ ми повръща. Направо се измъчихме и 2-мата  Crazy.
Има ли сега пък такъв вирус?  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт