Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 68 отговора
Здравейте.Бебето ми е нормално за възрастта, но ме притеснява това, че не "гука" много, има дни, когато не спира да гука и такива, когато не казва нищо.Опитвам се да го провокирам със стихчета и песнички, дори на англ.език му говоря, някои лесни и едносрични думички.Дайте идеи как да го накарам да гука повече.Благодаря ви.

« Последна редакция: Четв., 17 Юни 2010, 14:43 от gitadam »
Цитирай

Извинявай, но какво очакваш да ти отговори бебе на 5 месеца?
Цитирай

.Опитвам се да го провокирам със стихчета и песнички, дори на англ.език му говоря, явно ме разбира и се смее, но не му се говори.

Наистина тук съм забелязала, че форумските деца са гении, но чак пък толкова.......

Според мен трябва да опиташ с немски или френски, англ. може да не му се струва достатъчно благозвучен за да си контактува с теб.       
   Ако на 5 месеца искаш да си говорите, то на годинка ще трябва да ти разказва "Под игото".

Дайте идеи как да го накарам и то да говори, а не само на монолог да карам.

Доста време ще си караш на монолог.И как искаш да имитира звуците на животни които издаваш. LaughingТи си родила дете, не теле.
Цитирай

Много искаш от бебето си Peace.Почти целияти ти пост ме изуми,мисля си дали не е някаква шега,ирония?!....Като започнеш от говоренето на английски и разбирането на детето Laughing,през правенето на маймуна и очакването на ефект от това,до наричането на детето ти с епитети...''хили се като пача'' Tired.

Биляна, 35

Аko трябва да сме сериозни-това,че му говориш много и обясняваш предмети и действия е достатъчно на този етап.
Цитирай

Поредната безумица...
На 5 месеца моят син броеше до 1000 и рецитираше "Хамлет"  Tired
Цитирай

Много искаш от бебето си Peace.Почти целияти ти пост ме изуми,мисля си дали не е някаква шега,ирония?!....Като започнеш от говоренето на английски и разбирането на детето Laughing,през правенето на маймуна и очакването на ефект от това,до наричането на детето ти с епитети...''хили се като пача'' Tired.

Биляна, 35

Аko трябва да сме сериозни-това,че му говориш много и обясняваш предмети и действия е достатъчно на този етап.

И на мен ми се стори, че поста е ироничен.
Ако не е, не знам какво да кажа. Tired
Цитирай

Shocked

П.П.Видях, че има такава тема по-надолу, но за по-големички деца, но ще видя дали мога да почерпя от там идеи за бебе.

Както си видяла, това, което искаш, е приложимо при по-големи деца, а не бебета на 5 мес.  Peace Няма какво да се мъчиш и да се изнервяш само, предстоят ти още месеци на монолози от твоя страна, а сегашната реакция на бебето е съвсем нормална...
Цитирай

В момента бебето ти е на фаза поемане на информация. А и явно е доста възпитано, че да не те прекъсва докато говориш.
Моето е доста по-голямо, но и сега когато аз нещо му бръщолевя, то мълчи и ми се хили като рЕпа.
Цитирай

Хубаво е да говориш на детето,но да чакаш да ти отговори?На 5 месеца е само Crazy
Цитирай

Това е някаква шега нали, не вярвам да съществува майка която да очаква бебето й да говори на тази възраст  Whistling. Че има амбициозни и самозабравили се майки - има, но чак толкова... Нека да запазиме здравия си разум все пак  Peace
Цитирай

ПолудЕхте, бе! Жегата явно мори народа... Какво искаш да ти говори петмесечно бебе  ooooh! Достатъчно е да говориш много на бебето, не да се правиш на маймуна- така или иначе скоро няма да водите диалози...
Цитирай

Жега,жега,на никой не прощава.Горкото дете с толкова амбициозна мама няма да му е лесно.По темата-както са ти казали много е рано да очакваш каквото и да е от бебе на 5 месеца.Повечето деца около мен са по на годинка и нещо и освен мама,тати,баба и дай друго не знаят. Моята чак сега взе да се осъзнава,че съм мама Very Happy,а тати изобщо не го отразява hahaha
Цитирай

newsm62 не мога да спра да се смея заради израза"хили се като пача" 35 ,моето дете е на 4 месеца и знае азбуката по точно буквата Ъ и не спира да я повтавя hahaha 35 35

kristina(1986) е какво искаш умно е детето ти бащи много ,майка само една  Very Happy
Цитирай

Бебето сега е само кибик- гледа и попива. Интелигентност няма да увеличиш, тя си е вродено качество и понякога си мисля, че е най-висока именно в началото на живота, после запада, ако не се грижим за нея.

Цитирай

Вие не ме разбрахте правилно бе, хора. Crossing Arms
Имам предвид следното-преди като беше по-малко към 4 месец, гукаше повече, това имам предвид под говорене
Имам предвид, че някой път гука повече, друг път не.
Като й говоря понякога повтаря след мен нещо на нейн бебешки език.Е, ако съм предполагала, че темата ми ще предизвика такива емоции, нямаше да я пускам.
Как от толкова писания тук, няма нито едно сериозно.Говоря за ГУКАНЕ, а не за говорене.
Опитвам се да й говоря срички, римувани стихчета, не очаквам да ми каже мама и нещо такова.Далеч съм тази мисъл.
« Последна редакция: Четв., 17 Юни 2010, 14:14 от gitadam »
Цитирай

1-14 от 68 отговора