Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-296 от 296 отговора
Предполагам, че доста хора вече имат басейн - дали голям, или малък само за децата, той изисква поддръжка.
Идеята на темата е да се обсъждат препарати и методи за поддръжка на водата и покритието на басейните.
Ние на вилата имаме басейн, който поддържаме със следните препарати - пълни се и се долива вода през съд с кварцов пясък. Винаги плува една хлорна таблетка, която сама си се разтапя. Освен това има течни препарати - за първоначално третиране на водата (унищожаване на наличните микроорганизми) и за периодично поддържане - от слънцето и дъжда се развиват допълнителни бактерии, от които водата става зелена и мътна, а дъното и стените хлъзгави.
Понеже зет ми купува препаратите, не мога да кажа имена и цени.

Сега искам да питам за надуваемите басейни - тези които са по-големи и не е удобно да се сменя често водата - как ги третирате, колко често и какви препарати ползвате, за да е безвредна за деца водата?

Моят басейн е от тези на Интекс с диаметър 244 см и дълбочина 76 см. Купих му и покривало.
Цитирай

Запис - за да следя темата.
А по-късно ще споделя и моя 4 годишен опит във поддръжката на кръгъл басейн с диаметър 4,5 м. и дълбочина 90 см.  bouquet
Цитирай

имаме същия интекс 244см на 76см, от 4г. и все с едно и също поддържам водата със SAVO течно ,аз скоро пуснах тема какво слагат точно в тези басейни,но не получих кой знае какво инфо,аз се интересувах от тези таблетки дето си плуват ,как се казват ,колко струват и от къде се купуват,и дали наистина предизвикват проблем, защото мои познати ,става въпрос за 2-3 деца направиха възпаление на дупета,на уши,очи ,като ползваха тези плуващи таблетки,ако изобщо е от тях,така са им казали докторите,ще следя темата
Цитирай

Ами, казват се хлорни таблетки за басейн.
Аз си взех остатъци от басейна на вилата и мисля да ги слагам само от време на време.
Има и течен такъв препарат, дори има и безхлорен такъв за деца.
Саво-то също съдържа хлор.
Ако се прекали с концентрацията на хлора във водата, тогава се получават алергични реакции.
По принцип е хубаво за детски басейн да не се ползва хлор, защото децата понякога пият водата...
В интернет има по разни сайтове такива препарати - аз си бях харесала някакъв за 15 лв/л., но предпочитам да почерпя от вашият опит.  Hug

sauron, на колко време сменяте водата?

Иначе има доста сайтове, от които могат да се поръчат препарати.
Цитирай

Запис...да ви следя! Peace
Цитирай

Ами ние много я пазим,върху покривалото-то нали има дупки, слагам и найлон да не влиза дъждовна вода,почти само щерката се къпе,много рядко  влиза друг,слагам САВО-то по схемата която пише на шишето, и като има предвид лятото да кажем 3 месеца активни за къпане, веднъж най-много два пъти се сменя,или няколко пъти съм източвала наполовина и съм добавяла прясна вода,между другото с каква вода го пълните, тук е от помпа и като е в шепите водата е чиста и бистра,а иначе изглежда така  http://prikachi.com/images/728/2277728D.jpg, и я махнах, сега изглежда така  newsm44 http://prikachi.com/images/748/2277748H.jpg
Цитирай

От какво се е избистрила така водата? Тази чешмяна ли е?
Цитирай

Да тази е чешмяна
Цитирай

Имам същият басейн като sauron.
Той се пълни с 2 кубика вода. 2 кубика са 4 лв.... има ли смисъл да се купуват препарати....
Цитирай

в голяма грешка си, не става въпрос за пари тук,и чешмяна да е водата пак се замърсява, макар и да ти изглежда чиста се въдят гадинки и всякакви неща,първия признак е по стените вътре на басейна стават хлъзгави,иска си поддръжка постоянно ,ако държиш да си в чиста и сигурна вода,защото това е застояла вода ,тя е една и съща, стига съм философствала Wink
Цитирай

Честата смяна на водата е варианта да не се слагат препарати, които биха предизвикали алергии.
Отделен е въпроса, че е по-евтино.
Цитирай

На мен лично не ми е удобно да източвам басейна често, защото е по средата на двора и като го изсипвам се получава голяма кална локва. Мога да го преживея, но не и често.
Освен това като време би отнело няколко часа - източването и напълването.
А и не ми се вярва вода на 4-5 дни на слънце да е много безвредна за децата.. А за алергиите, за това споменах че има препарати, които не съдържат хлор и така се избягва този проблем.
Цитирай

sauron , ще те затрудня ли ако те помоля да пуснеш снимка на препарата на Саво  Praynig
Само него ли ползвате и каква му е точно функцията? На хлорните таблетки или?
Ефекта е поразителен при вашия басеин!
Цитирай

Разбира се,че няма да ме затрудни, ето го http://prikachi.com/images/205/2281205A.jpg .Пълня с чешмяна вода и слагам по схема, сега като е лошо времето и не сме го ползвали 10ина дни,слагам като за начална доза веднъж седмично,за да държи водата.
А и да кажа още ,то може и в нета да го прочетеш ама,мисля че не е точно като хлорните таблетки,защото го дават че това се слага в всякаква вода изчакваш малко и можеш да пиеш,то по право си е за пречистване на питейна вода,и тъй като не съм имала проблем с разни възпаления ползвам само него,струва в момента между 5,50-6,00лв за 1л .
Цитирай

Е, страхотна си, благодаря ти!  bouquet
Цитирай

Вивиан ,за нищо Smile    И все пак аз съм за препаратите, на мен ми е удобно за точене ама през отвора който имат се точи за 3-4часа, и остава вода която трябва да се изгребе, няма смисъл след като си има препарати, пробвала съм го като го напълня и без препарат и на 3-4ден почва да лигави по стените,

охх, не мога вече, мъжо от 19юли е отпуск и отпрашвам за морето newsm44,аз съм зодия риби и не мога без вода 35, по всички компютри вкъщи съм сложила десктопи на морето newsm45  ъ-ъ-ъ така де луднала съм вече за това море,не ми забелязвайте,приятен ден мамита bouquet
Цитирай

Ха, ние тази година, ако се оправи времето, ще правим морето на малкия във въпросния басейн  Smile
Започваме да строим къща  и ще се разминем с почивката, но евентуално моите родители могат да заведат детето. За това исках да напълня басейна - да се подготви за морето малкия... Обаче с това време, вече 1 месец го имаме и още не сме го разопаковали  Rolling Eyes
Цитирай

Lara      слагай басейна дават го вече да се затопля,още 3-4дни тъкмо и той ще загрее.Ох,като каза строеж на къща и ми се изправи косата,преживяхме това преди 7-8г. бутахме старата бащина къща и построихме нова smile3514,  стискам палци да ви върви по вода строежа,чао за сега
Цитирай

Ние нашия го напълнихме при последната жега, но 4-5 дни се затопляше, докато стане добре за плицикане. Много е голям и много бавно става. Сега седи завит и чака подходящо време. Аз вече избелях докато стане топло, иначе с този басеин морския сезон почва още при първо затопляне. Голям кеф!  Love
Цитирай

Ооо, щом бавно се затопля, още днес ще го напълня. Аз също четох прогнози за хубаво време през следващата седмица...
Ще пусна хлорната таблетка, докато се затопля, за да пусне малко хлор и да я махна после, когато се къпе детето.
Цитирай

Здравейте, момичета,
За своя домашен басейн, ползваме испанските препарти СТХ. Цяла серия са, но употребяваме най-вече 200  грамовите триплекс таблетки, съдържащи хлор, коагулант и алгецид, само алгецид за водораслите, и pH коректор. Преди да ги открия в Нета ползвах някакви от Метро, но малкият получи зачервяване на очите. За тези ми пратиха сертификати и разрешително за употреба от Мин. на здравето.
Вижте тук инструкции и цени  http://www.bspools.com/baseini.php?id=29

Цитирай

Да дам отчет - вече две седмици е пълен басейна и хлорната таблетка върши чудесна работа. Докато стане водата за къпане, тя се разтвори цялата, сега водата леко мирише на хлор, но не е дразнещо. Разбира се, малкият не пропуска възможност да се топне и много се забавлява.
Трябва да си купя някакво кепче за почистване на водата - предполагам, че мога да намеря в рибарски магазин, сещам се, че и в зоомагазините съм виждала такива към аквариумите, но мисля, че ще ми е малко.
Цитирай

От какво да го почистваш?  Нашия  със SAVO не мирише, водата е от 2 месеца и не е мръднала въобще.
Цитирай

Нали падат разни пухчета, бръмбърчета, листа и ей такива буклучета от въздуха, едри. И ние с кепче почистваме.
Цитирай

Sauron, къде го продават това Саво, има ли го по големите вериги - Кауфланд, Метро?
Цитирай

oh kajete kade da go namerja toja preparat az sam dalech ot golemite gradove a v nashija go njama mogali da go poracham ot njakade onlain dosta tarsih i nikade ne namerih #Cussing out
Цитирай

Nie go poddyrxame s tabletki ot Практикер, но не сме доволни. Пускахме по схема, дори малко повечко, водата ни стана жълтеникава. Оптделно така се нахлори, че целият под е покрит с утайка от таблетките. Ще купим САВО-то.
Цитирай

И на нас ни предстои да правим басейн догодина и четох за някакви озонатори, които пречистват водата и са безвредни за разлика от хлорните таблетки. Някой има ли такова нещо? Надеждно ли е Rolling Eyes

А падналите мушички и листенца с кеп ли ги чистите?
Цитирай

Nie go poddyrxame s tabletki ot Практикер, но не сме доволни. Пускахме по схема, дори малко повечко, водата ни стана жълтеникава. Оптделно така се нахлори, че целият под е покрит с утайка от таблетките.

И ние не сме доволни от тия таблетки, въпреки че мъжа ми винаги пуска две-три повече. Водата се задържа чиста около месец, след това започна да зеленясва и се появиха едни такива мънички зеленикави неща като малки водорасли. Надявах се, че няма да се стигне до смяна на водата, защото това е мнооого работа, но уви.
Сега савото е на промоция в Кауфланд.
Цитирай

Темата ме интересува и ще я следя! /бутонът "Извести" не работи/
Цитирай

Аз слагам хлорни таблетки  и от този препарат веднъж седмично http://www.wellnessstyle.bg/innerWaterProduct.php?catId=146
Прави ми впечатление обаче, че когато водата е от сондата се замърсява много бързо  Confused
Цитирай

Здравейте всички!
Да споделя и моя опит:
Басейна е с твърд борд, кръгъл, диаметър - 4,5 м., височина 90 см.
І-ва година - комбинирани таблетки, едни такива големи, за които се наложи да купя и едно пластмасово в което се поставят и плува над водата. Ефекта - никакъв, водата зеленясваше и много бързо се замърсяваше. Сменяхме я за една година 3 пъти. А това каква хамалогия е   ooooh! , направо за друга тема Laughing
ІІ-ра година - Саво. Много по-доволна. Не сме сменяли водата само дезинфекцирахме, изчиствахме и доливахме, но вадата помътня до края на сезона. И открихме нещо много ВАЖНО: като се завъртим бягайки в басейна,възможно най-близо до борда, водата се завърта, излизаме и чакаме - всичкия боклук се събира на точка във центъра. Купихме си помпа, която изсмуква водата от дъното и я вързахме на кол и "изпрахосмучихме" мръсотията от дъното. С въпросната помпа и много лесно се източи водата в края на сезона. Така че чистенето ни отне най-много 2-3 часа. Което си е направо рекорд.
ІІІ-та година: ето тези препарати : http://viteh.com/store/index.php?main_page=index&cPath=2& … 5426c0969c654673e или по-точно за дезинфекция - Алгецит концентрат и избистрител Коагулант. Въпросния избистрител прави микроскопичните замърсявания в по-големи. И като завихрим водата в басейна тя се събира в центъра и я изсмукваме с дънната помпа. Изключително ефикасно, дори в края на сезона бяхме с по-бистра вода, отколкото в началото.
И това е  - сега му е четвъртата година и пак така караме. Един вид - хванах му цаката. Обаче доста работа има по поддръжката на басейна. Така, че който не си е купувал басейн, доста да се замисли. В противен случай ще си купи просто едно зеленясало езерце bouquet
Цитирай

Благодаря за изчерпателната информация, Galia G.  Hug
Може ли да споделиш за помпата - какъв вид е, каква е цената и евентуално, за какъв капацитет е предвидена?

Цитирай

Нашия също е с помпа, не сме я купували отделно, беше към басеина. И наистина с единият накрайник идеално се прахосмукира дъното от по -едри частици.
Цитирай

Здравейте!
Помпата, която купихме с басейна въобще не я ползваме. Запушихме дори отворите с тапи. Нашата уж беше предвидена за басейна /с нея го купихме/, но работа не вършеше. Може би трябваше да работи продължително и да се сменя филтъра вътре, знам ли  Thinking
Помпата за която говоря в горния пост е купена от мъжа ми, въобще не й знам параметрите, но върши идеална работа. Дъното й е кръгло и от там се изсмуква водата.
Това е - надявам се, че съм ви била полезна.  bouquet
Цитирай

Здравейте. Някой пробвал ли е да слага морска сол в басейн. Имате ли представа как може да се отрази морската сол върху надуваемия басейн (на Intex) и помпата???
Цитирай

А за какво се слага морска сол в басейна?
Цитирай

И аз давам гласа си за Саво. Аз лично го купих от Мосю Бриколаж, там има и всякакви други гъдели за басейн като комплекти за почистване и помпи с филтри. Майка ми ме помоли да и взема хлорни таблетки, защото цял месец децата са при нея и е напълнила басейна, а без препарат започва да зеленясва много бързо. Като отидох в Бриколаж видях въпросното Саво, което е за дезинфекция на кладенци и басейни, т.е. след третиране водата е безвредна (което не бих казала за хлорните таблетки), другия плюс е, че се разтваря веднага във водата и ефекта е бърз. Та майка ми е изключително доволна от него, цената е около 6лв.
Здравейте. Някой пробвал ли е да слага морска сол в басейн. Имате ли представа как може да се отрази морската сол върху надуваемия басейн (на Intex) и помпата???
Моя позната си е слагала в надуваемия басейн и казва, че няма проблем, но не знам марката на басейна.
А за какво се слага морска сол в басейна?
За дезинфекция. С морска сол водата се сменя на 1-2 седмици.
Цитирай

Преди казах, пак ще кажа внимавайте с хлорните таблетки, на наши познати се изпоразболяха децата,от уши,очи,полови възпаления. Мой първи братовчед 2ра година се бори за очите на детето си,обиколиха България,да търсят помощ от очни лекари и нищо детето губи зрение от някаква инфекция за която не могат да кажат нищо,просто не знаят какво става с очите на детето ,един от офталмолозите е изразил съмнение точно от басейна и ползваните таблетки хлор ,защото всичко започна след като му купиха басейна и се къпа едно лято. Не искам да ви плаша просто имайте на предвид и подбирайте внимателно.Както и преди ще кажа,че от САВО не сме имали никакъв проблем и ме е страх да го сменя с друго.Като купувахме басейна преди 4г. направо консултанта ми го подаде и сме все с него.Толкова е 5-6лв.
Цитирай

D.Nikolova благодаря
вместо моренце тази година сме на басейн на вилата и баща ми иска да сложа морска сол, хем ще е по-трайна водата. затова ) Hug
Цитирай

D.Nikolova благодаря
вместо моренце тази година сме на басейн на вилата и баща ми иска да сложа морска сол, хем ще е по-трайна водата. затова ) Hug
Моля,
Всъщност добре, че повдигна въпроса. За мамите които имат страх от препарати, морска сол във водата също я поддържа дезинфекцирана за известно време, не се препоръчва за метални басейни.
Цитирай

Здравейте, искам и аз да попитам нещо за тези басейни - Вашите с помпи ли са и вършат ли някаква работа тези с които се продават басейните или трябва да се купува отделно.
Цитирай

Аз пък тази година се сблъсквам с друг проблем - постоянно идват пчели при басейна ни да пият вода. Някакъв ужас е! ooooh!  Чудя се дали няма някакъв препарат с който да напръскаме около басейна и тези твари да престанат да идват newsm78
Цитирай

идват когато водата не е достатъчно обработена и я надушват като застояла,трябва да е поддържана перфектно чиста,а по в страни за всеки случай слагам кутия със сладка вода или мед да ходят там,защото нашия е в градина непосредствено до домати и други зарзавати и идват от там
Цитирай

Да знаеш, че каквото и да правиш, от пчелите няма да се спасиш. Въпреки, че има препарати във водата, те пак си идват. Освен да сте внимателни, друго не зная какво да ви препоръчам.
Относно почистването - ние чистим със специална прахосмукачка за басейни, купена от ,,Бриколаж,,. Когато купувахме басейна с комплекта вървеше и една тяхна за тази цел, но това освен, че е някаква недомислена измислица, друго не беше.
Откакто сме с тази, поддържката на басейна е супер лесно.
 Водата, която се изсмуква от прахосмукачката отива в лехите с цветята и туите. Досега нищо им няма, въпреки че е имало препарати вътре.
Миналата седмица имаше натрупани мъхчета от тополите и с нея за час се изчисти всичко. Доляхме вода и си беше ок после. Нали беше и топло, бързо се стопли. Миналата събота и неделя нашата вода беше 30 градуса, а на дъното беше 27. Кеф, та кеф newsm44
Ето го малкия - http://prikachi.com/images/281/3368281m.jpg
Цитирай

аз имам питане относно САВО ...може ли да се къпе 7месечно бебче в водата  newsm78 и точно как го използвате ...вчера мъжо купи басейн 244см и все ми се иска да се топнем двете ....
Цитирай

При нас се налага да ползваме доста препарати, при това някои от тях и не толкова евтини. Активно басейна е пълен около 3 месеца в годината, а водата сменяме всеки месец въпреки грижите и поддръжката.
Като цяло това си е цяла наука.  Smile Мери се нивото на алкалност и рН на водата и на тази база се дозират препаратите.
Препарат се слага всеки ден, на 10-на дни прилагаме и "шоково третиране".

Та вземаме препарат рН+ за увеличаване на нивото на рН-то. Купуваме големи  25 кг. разфасовки около 80 лв.
Флокуагулант CTX 41 + плаващ хлоратор.

До преди един сезон ползвахме абонамент към фирма, но съпруга ми реши, че може да се справи и сам, но честно казано фирмата е невероятно удобство.
« Последна редакция: Пон., 11 Юли 2011, 15:56 от Касита »
Цитирай

Как се ползва това Саво? И нашия басейн е Интекс - 2,44 см. Нужно ли е да мерим ph? Басейна не се ползва от деца. А каква цена са тези помпи, с които го чистите?
Цитирай

Нашата струваше около 1000 лв, но като пакетна цена при цялостното строителство на басейна.
Вероятно питаш за филтъра за басейн може би? Нашите са четири, цена около 1200 лв.
Цитирай

много бееее Money откъде 1000-1200 лв  newsm78 на нас общите ни доходи са толкова ще си карам с савото 5лв е бутилката ...а като се измърси водата сменям и така ....аз питах по свенатите майки (относно савото)дали може да къпя бебка в този басейн или да си и пълня нейния ....
Цитирай

много бееее Money откъде 1000-1200 лв  newsm78 на нас общите ни доходи са толкова ще си карам с савото 5лв е бутилката ...а като се измърси водата сменям и така ....аз питах по свенатите майки (относно савото)дали може да къпя бебка в този басейн или да си и пълня нейния ....

Зависи разбира се от големината на басейна. Нали не очаквате такъв с дълбочина от 90 до 180 см. да се поддържа като надуваем.

Ако спазваш концентрацията на препарата или да кажем слагаш една идея по-малко можеш да къпеш бебето си. Но най-добре е да се обърнеш към фирма, която да ти препоръча специален неагресивен препарат.
Цитирай

да четох на препарата ,че почиства и кладенци и водоеми като водата става за пиене 30мин след обработка ....което ще рече че е безопасно...права си нашия е надуваем 244см ....нямам възможност за хубав "истински"басейн ,защото си е кеф ,но и цяла философия по поддръжката му ...и една заплата  Laughing
Цитирай

Нашата струваше около 1000 лв, но като пакетна цена при цялостното строителство на басейна.
Вероятно питаш за филтъра за басейн може би? Нашите са четири, цена около 1200 лв.

Да, да, просто не знам и аз точно какво имам предвид. Такова като на другите с надуваем басейн Smile
Цитирай

Здравейте момичета, и ние си купихме басейн от тези Intex 244см. Напълнихме го в събота вечерта и вчера вече беше започнала водата да помътнява.Ами тя водата беше сигурно 30 градуса в тези жеги, а малката нямаше търпение да чака да купим препарат иии   Tired Снощи купих от Савото и сложихме ударната доза-240мл., но ми се струва че водата пак си е мътна. Иначе леко си замириса на хлор. Как мислите дали да го източим и пълним наново или ще се оправи водата от Савото? И още нещо, колко често слагате? Никъде не опаковката не видях писано по въпроса.
Цитирай

Здравейте момичета, и ние си купихме басейн от тези Intex 244см. Напълнихме го в събота вечерта и вчера вече беше започнала водата да помътнява.Ами тя водата беше сигурно 30 градуса в тези жеги, а малката нямаше търпение да чака да купим препарат иии   Tired Снощи купих от Савото и сложихме ударната доза-240мл., но ми се струва че водата пак си е мътна. Иначе леко си замириса на хлор. Как мислите дали да го източим и пълним наново или ще се оправи водата от Савото? И още нещо, колко често слагате? Никъде не опаковката не видях писано по въпроса.

Лично аз бих източила, почистила и напълнила отново басейна, като още преди да бъде полазван, сипя Саво.
Препарати слагам, когато усетя, че водата започва да се замърсява и променя цвета си. Сега, в тези жеги, при редовно влизане, се налага и всеки ден.

Виж Санифорта, който е специално за употреба при първоначално наливане на водата..
Цитирай

Ако водата е от помпа става кафява, ние пълним от чешмата за да е чиста и неоцветена.
Цитирай

Ако водата е от помпа става кафява, ние пълним от чешмата за да е чиста и неоцветена.

Какво ще рече, "ако водата е от помпа"? Т.е. от кладенец, това ли имаш предвид? Защото и тази, с която пълним басейна е "от помна", но не е нито кафява, нито мръсна, а бистра.
Цитирай

Какво ще рече, "ако водата е от помпа"? Т.е. от кладенец, това ли имаш предвид? Защото и тази, с която пълним басейна е "от помна", но не е нито кафява, нито мръсна, а бистра.
нашата също е от кладенец и е бистра ...и аз те съветвам да смениш водата и после третирай с препарат...ще му хванем цаката Peaceнадявам се:)
Цитирай

Момичета благодаря за бързите отговори. И аз си мислех, че е хубаво да се източи. Все пак исках да чуя и вашето мнение. Сега си отивам и ще падне чистене.
А иначе водата е от чешмата.
Цитирай

имам предвид всяка вода която не е питейна- не обработена- помпа,кладенци и всякакви
Цитирай

здравейте

Имаме басейн от една седмица. Проблема е че го напълнихме с вода от помпата и резултата не закъсня. Дъното почерня от тиня. Вече два дни го почиствам със собствено приспособление - прахосмукачка за басейн. Мисията ни е успешна, но за да бъде още по успешна моля да ми изпратите марката на хапчетата за пречистване на питейна вода и от къде ги закупувате.
Този препарат SAVO не е ли за мухъл или е само за басейни.

С уважение Теди
Цитирай

Търсих въпросното САВО в Кауфланд, но нямаше. А останалите хапчета и препарати не увреждат ли цветята и райграса, когато се сменя водата?
Цитирай

здравейте

С уважение Теди

Здравей, Теди,
виж официалния сайт на SAVO
Бохемие Груп имат много продукти с търговското название SAVO.

-True Blue-, ако изсипете водата от басейна насред двора, не зная дали ще увредите райграса и цветята, но със сигурност ще се озовете в кална локва, освен ако не изливате детско надуваемо басейнче с д 60 см.  Peace
Цитирай

Smile Ами няма къде другаде. Няма как да го преместим пълен. Басейна е среден, не е от най-големите. 2.44 см е широк.
Цитирай

А няма ли някакъв отвор, чрез който с маркуч да се източи водата в канализацията? Странно ми се вижда такъв голям басейн да няма такава опция.
Цитирай

Има, но не пасва на маркуча  Very Happy
Цитирай

здравейте
С уважение Теди
Здравей, Теди,
виж официалния сайт на SAVO
Бохемие Груп имат много продукти с търговското название SAVO.
Само аз ли не виждам въпросния продукт в каталога на САВО?
Цитирай

SAVO Original
Цитирай

Касита, благодаря!

Търсих въпросното САВО в Кауфланд, но нямаше. А останалите хапчета и препарати не увреждат ли цветята и райграса, когато се сменя водата?
Днес купих от Баумакс САВО, показано в поста на sauron  Hug:

« Последна редакция: Четв., 14 Юли 2011, 21:40 от ЦвеTи »
Цитирай

Не уврежда райграса и цветята, не се притеснявай. При мен цял ред туи са до басейна и нищо им няма.
Цитирай

Не уврежда райграса и цветята, не се притеснявай. При мен цял ред туи са до басейна и нищо им няма.

Савото ли имаш предвид, или таблетките съдържащи хлор?
Цитирай

Ние не слагаме Саво, а от този препарат против водорасли и за такъв за бърза дезинфекция на водата - http://www.baseini.net/2008-11-10-13-56-32?page=shop.browse&category_id=2.
Също и по една хлорна таблетка има в гъбата, която е в басейна. От време на време използваме част от водата в басейна посредством прахосмукачката за чистене като я нагласяме така, че да я изхвърля навън, а не да я връща обратно. Така си поливам туите, защото са цял ред, също и голяма цветна леха има до тях.
После допълваме басейна с нова вода.
Цитирай

-True Blue-  има накрайник на който пасва маркуч и си отвеждаш водата ако щеш на улицата, недомислица е да си изсипеш водата която при този размер е около 3куб. в двора и то на райграса Peace

а това жълтото САВО не четете ли за какво е Peace
между другото в Бриколаж забелязах,че има 5л САВО същото за 18лв.
Цитирай

.....а това жълтото САВО не четете ли за какво е Peace
между другото в Бриколаж забелязах,че има 5л САВО същото за 18лв.
Прочетох, зачудих се и си купух това, което си показала и вече тествала!
Цитирай

Здравейте,искам да споделя с вас мойят опит относно басейните,защото с това се занимавам вече 10 години.По принцип работата ми е с басейни от железобетон,но от няколко години масово хората си купиха от въпросните басейни на Интекс,разбира се като по-евтин и мобилен вариант за басейн.Доста от познатите ми се обърнаха към мен за съвет спрямо чистотата на водата и смело мога да кажа,че всички са доволни от химията която им давам,а и според мен тя е най-добрата на пазара.За около четири месеца поддражката на басейн с габаритите който споменавате излиза около 40 лева с първоначалната обработка на водата (която е много важна обръщайте внимание на това),но при наличието на помпа на басейна(иначе е малко по-трудоемко).Не е нужно да източвате водата във басейна цяло лято и химията няма да ви дразни очите,единствено може да усещате лек мирис на хлор,но той е просто минимален и не мисля,че вообще ще му обърнете внимание.   
Цитирай

Сложихме Саво за басейни, но водата стана катранено черна и леко мирише на йод? Иначе в шепите е бистра...
Цитирай

Станислав Величков,моля за малко повече информация относно препаратите които споменаваш.От къде да се закупят и какви са те.

А помпите които са в комплект с басейните,вършат ли някаква работа или са само за заблуда newsm78
Цитирай

Здравейте, и ние си купихме от тези басейни на Интекс- 2,44см.
Напълнихме го веднъж, водата беше идеална 2 дни, но на третия стана УЖАСНА, хлъзгаше се дъното и беше жълтеникава. Ние мислихме, че ще можем да изкараме без помпа и да сменяме често водата, но няма как да стане, толкова литри вода трудно се източват...
Моят въпрос е, днес ще си вземем Саво за басейни, утре ще напълним отново басейна и кога трябва да го сложа? Предполагам, че преди да сме се къпали, веднага щом го напълним?
И също така се чудя Савото ще върши ли някаква работа като нямаме помпа?  Rolling Eyes
Благодаря предварително!  Hug
Цитирай

Може и през ноща да го сложите.
Цитирай

eli_eli_eli_to   да ще свърши и то прекрасна работа, ние нашия го поддържаме много стриктно в смисъл никакви мръсни,крака и тела вътре,регулярно слагане на препарата и това е
нужно е около час да постои водата след като се сложи и може да се влиза след това
Цитирай

а това жълтото САВО не четете ли за какво е Peace

За какво да е- за дезинфекция на вода си пише  newsm78

Вчера ни се пръсна басейнът, надуваем с диаметър около 2 м. Явно възрастта му си каза думата. След малко отивам да купувам нов. Ще търся и Саво, понеже водата ни зеленясва след два дни ползване. Не искам хлорни таблетки, понеже и двете ми деца са с чувствителни кожи и проблемни в това отношение.
Цитирай

на колко е че се пръсна,нашия е на 5г и на яко слънце по цял ден
Цитирай

На десетина години. Не сме го надували всяка година, не е бил нон стоп на слънце... Ама явно водните бизони в него са му дошли повече- къпем се маса народ  Laughing

А това жълтото Саво не мога да го открия никъде! Има някакво друго жълто, Dazy, но не върши същата работа вероятно, поне по описанието му.
Цитирай

значи скоро може да се разпльоска и нашия, няма пропуск в слагането на вън,ама здраве да е друг ще се вземе,но ще е голям смях според мен, ей така както се топим и ъъъъ  няма вода hahaha

eli_eli_eli_to  за нищо
Цитирай

Е, не стана така- докато се топим и няма вода  Laughing Миналата седмица се пукна едната секция, удържа фронта цял уикенд и 2-3 дни. Просто останалата част не можа да понесе тежестта и се спука и тя.

Не мога и не мога да открия в този тъп град басейн на Интекс 244 см!!!
Цитирай

Здравейте!!!Закупихме басейн 3,66/91см.,но се чудя само със САВО ли подържате вашите басейни или и други препарати.Колко често слагате препарат и за едно лято колко пъти сменяте водата.
Наши роднини имат същия от 20 дена и всеки ден слагат бърз хлор,а други пък белина и мият филтъра,но на мен ми се вижда доста химията коята слагат те. newsm78 Благодаря предварително на отзовалите се  :bouquet:
Цитирай

Тарталета от къде си
 в Пловдив има в БРИКОЛАЖ всякакви размери
Цитирай

В Шумен няма строителни хипермаркети... Дала съм задача на наши приятели днес да ми търсят в Търново, дано открият!

Кажете за Саво, освен в Кауфланд къде сте го откривали?
Цитирай

Здравейте, включвам се в темата като собственик на правоъгълен надуваем басейн 2.83х1.75х0.56 м. (може и да не са съвсем точни размерите) от Кауфланд. Сменяме водата (чешмяна) през 2-3, макс. 4 дни, именно защото дъното и стените стават хлъзгави. До сега не сме ползвали препарати, но с това Саво ме карате да се замисля  newsm78
Цитирай

SvetlaK, без препаратно третиране на водата няма как да стане друго яче. Ползвайте Саво и/или други препарати и ще видите резултата. Smile

Тарталета, аз купувам Саво-то за басейни и от магазини за битова химия.
Цитирай

SvetlaK еее хубава работа, водата на планената свършва, а вие сменяте през 3-4дни Peace Peace Peace, САВО е решението
надявам се усети закачката
Цитирай

SvetlaK еее хубава работа, водата на планената свършва, а вие сменяте през 3-4дни Peace Peace Peace, САВО е решението
надявам се усети закачката

Ааа, ама ние не я сменяме просто така - поливаме си градината с нея.  Peace
Усетих, споко  Wink

Мъжът ми каза, че няма и пръст да топне в басейна, ако сипвам вътре препарати, но аз мисля да пробвам Саво все пак.
Цитирай

Касита, мерси, набелязах 2-3 такива магазина, ще търся  Peace

От вчера имаме нов басейн, да видим! На Интекс, правоъгълен, с размери 3 м на един осемдесет и нещо си и дълбок 56 см май. Нямам търпение да го надуем утре и да се плицикаме уикенда!
Цитирай

На колко време трябва да се слага Саво? До сега сме сложили само 1 път, преди седмица..
Цитирай

...здравейте  Very Happy

И ние слагаме Саво, но като, че ли после има някакъв привкус водата - при вас не е ли така  newsm78
Цитирай

На мен ми мирише на йод.
Цитирай

никога никакъв вкус и мирис след САВО

то си пише на колко време и кога да се слага на шишето,
Цитирай

никога никакъв вкус и мирис след САВО

то си пише на колко време и кога да се слага на шишето,

хм..значи бъркаме някъде  newsm78
Цитирай

Може ли да се комбинира бърз хлор със САВО за кладенци и басейни,като бързия хлор ще слагам в месеца по 2-3 пъти/когато водата се замъгли/ newsm78
Цитирай

След като напълня басейна (надуваем) и сипя Савото за пръв път, след колко часа вече е възможно да го ползвам?
Благодаря предварително за отговора!
Цитирай

След като напълня басейна (надуваем) и сипя Савото за пръв път, след колко часа вече е възможно да го ползвам?
Благодаря предварително за отговора!

И един допълващ въпрос от мен - понеже много мразя разни боклучета и буболечки във водата, покривам басейна още докато се пълни. ОК ли е обаче да сипя САВО и да го завия?  newsm78
Цитирай

няма проблем и аз правя така
Цитирай

Здравейте, момичета! От скоро имаме басейн, изчетох темата и стигнах до заключение че ще търся Саво-то.....открих обаче това Rolling Eyes Не е жълтото, което показвате, но предполагам върши същите чудеса  Smile
Утре ще го източвам и пълня отново, кофти работа като няма покривало  ooooh!
Това открих за дозирането на препарата, може да е от полза  Peace
При първоначална употреба дозировката е следната: 55мл на кубичен метър вода. Пресметнете количеството вода в басейна.Определеното количество Savo  за вода по съответната доза, размесете в 10 л вода(например в кофа), а след това излейте сместа на части върху повърхността на басейна. Доза за поддържане: 30 мл на кубичен метър вода.
Ако басейнът е частен, ползва се от членове на едно домакинство - дезинфекцията може да се извърша веднъж седмично. В случаи на по-голяма натовареност - можете да третирате водата в басейна през ден, което прави - 2-3 пъти седмично.
Надяваме се, че ще останете доволни от качеството на продукта.

Източник http://www.savo.eu/bg/
« Последна редакция: Четв., 11 Авг. 2011, 22:57 от бейлис »
Цитирай

tochno tova e
kirilizatora,izvinete Embarassed Embarassed Embarassed
Цитирай

И аз това открих.
Цитирай

Пак аз с въпрос - спукахме втори басейн за това лято  Twisted Evil Първият път беше по моя вина, този път - на мъжа ми. Но за щастие този път дупките са една по-голяма и една по-малка до нея. Лепенката, която беше в кутията на басейна издържа точно една нощ и като я напече слънцето падна.  Sad Моля, помагайте  Praynig
Цитирай

Здравейте, записвам се да ви следя, че е интересно.
За пръв път чух за Саво тук, егати Crazy Тръгвам да го търся. Тая година голям зор виждаме с водата. Като никога. Други години не сме имали никакви проблеми, а сега е постоянно мътен, зелен.. Иначе помпата върти нон-стоп, препарати слагаме.. А много бавно става. Но ще видя със Саво.

ПП: Ползваме продуктите на Гемас http://www.gemas.bg/
ПП2: Басейн с р-ри 4/8/1,5 м.
Цитирай

Честно казано аз се учудвам, че постоянно има проблеми с водата. Нямам представа дали е от самите препарати или качеството на водата, но това си е трудоемко постоянно да я изпомпваш и да пълниш. Пък и имайки предвид цените на водата.
Нашият басейн е с нова вода от месец май тази година. Подменена за сезона. Все още си е същата. Само доливаме, тъй като се изпарява, а и малкия като влезе, плиска вода като кашалот. При скачане от стълбичката също доста се изпръсква. Един път седмично пускаме прахосмукачката да се чисти. При нас това отнема час и половина време. И след това се слага препарат за изсветляване на водата и мисля, че мъжа ми пускаше още нещо. Рн-то на водата в басейна е в границите на нормалното, по схемата, както и хлорта вътре.
Досега сме ползвали препарати от самата фирма от която купихме басейна. Но това лято в Метро бяха изкарали също препарати за почистване и вече втори път си купуваме от там. Водата ни си е все така чиста, нито зеленясва, нито нещо друго.
Учудена съм защо при вас постоянно има някакви проблеми.
Нашият басейн в къща с район, който има страшно твърда вода и с лошо качество. И въпреки това нямаме подобни проблеми.
Цитирай

Един път седмично пускаме прахосмукачката да се чисти. При нас това отнема час и половина време.

Моля за отговор: Каква Ви е прахосмукачката и от къде е закупена?
Цитирай

Прахосмукачката е купена от Баумакс и е специално за чистене на басейни. Струваше или двеста и няколко или към триста лева, някъде там.
Нещо подобно е на тази от линка /изгледай клипчето/- http://aviatrans.bg/catalog/index.pcgi?rec_no=630&rec_type=product Но нашата е черна и вероятно, защото сме й свикнали, ми се струва, че е по-лесно се работи с нея. Но в общи линии това е като цяло. Ние докато чистим басейна се и помотваме с по кафенце, сокче, затова ни отнема толкова време. Иначе и за по-кратко време става, още повече, когато се чисти редовно. Така не се наслагват отпадъци и спестява време.
Повърхностните паднали оси се обират с мрежичка.
Цитирай

Ако държиш на модела, в събота мога да я снимам нашата и да ти пусна после снимки.
Цитирай

Даааа, много искам да си закупя нещо такова. Ние слагаме коагулант в басейна и мръсотията става на едни парцали, които обаче при опит да се уловят в мрежа се разпадат и водата се размътва. Басейна не е кръгъл и завихряме водата /тичайки в кръг/ и всичката мръсотия се събира в центъра. Та въпроса ми е: Дали тази прахосмукачка изсмуква такъв род боклуци? Благодаря ти много за отговорите!  Hug
Цитирай

Права си, че от коагулантите боклука се укрупнява. Но просто няма как с мрежичка да се изчисти. Вече си знаеш. А тази прахосмукачка си има два вида накрайника, които просто изсмукват идеално всичко. Абсолютно всичко. Има си и четка, с която понякога минаваме пода на басейна превантивно. Изчакваме малко да се успокои водата и измукваме. Вътре в самата прахосмукачка си има торбичка, която играе ролята на филтър. Но ние в нея слагаме и по няколко /5-6 броя/ средно големи чисти домакински гъбички, които съвсем, съвсем пък задържат и най-финните частици от укрупненият на дъното боклук.
Единият накрайник, с който ние чистим е точно като този, но черен.

Та отговора ми е - не се притеснявай, този вид прахосмукачка ще изсмуква всякакъв род боклуци.
С нея си изсмуквам понякога и водата от езерцето без нито едно декоративно камъче да се повреди или да бъде глътнато.
И... 35 идеално изсмуква и изхвърля вода от наводнени помещения. Доказано 35
Цитирай

Царина, благодаря за отговора.
Нашата вода обаче не я сменяме почти изобщо. Аз знам, че една и съща вода с правилна поддръжка може да изкара до 55 години (това включва и слагане на препарати за зазимяване, плюс всичко останало). И ние сме доказателство за това, тъй като зимата като го зазимим и покрием, следващото лято с обработка същата тази вода става кристално чиста и бистра. (Все пак 50 кубика няма как да ги сменяме толкова често.) Обаче тази година е различно.. Но нека пробваме със Саво, пък да видим - като гледам какви страхотни отзиви има за него, няма начин да не стане.
Цитирай

Наистина ли не сменяте водата с години? На края на всеки сезон правим пълно почистване на стени и под + филтърна система и пр. и въпреки всички усилия, полагани чрез препаратна обработка, има какво да се свали от стените и дъното при ръчно почистване. Иде реч за почти 50 кубиков басейн. Отделно, не бих се чувствала комфортно с многогодишна вода.
Цитирай

И ние правим същата процедура. Трудоемка е, отнема време, но така предпочитаме.
Цитирай

Да, стените се почистват и при наличието на вода. Не сме изкарали повече от две години с една и съща вода, обаче. Ето, сега сме втора година и догодина, предполагам, ще източим. Там е работата, че не е хубаво зимно време да стои празен под покривалото. Източва се до под нивото на преливника и така се зазимява със спец. препарати за тази цел. Но обикновено ние го източваме до половината, след това покриваме. На пролет (лято) се допълва. Отделно при почистване на филтъра се източва не малко вода. Така че не ни е чак толкова застояла Laughing Но признак на чистата вода е състоянието й - ако е бистра и без мирис, значи няма проблем.
Цитирай

Да, стените се почистват и при наличието на вода. Не сме изкарали повече от две години с една и съща вода, обаче. Ето, сега сме втора година и догодина, предполагам, ще източим. Там е работата, че не е хубаво зимно време да стои празен под покривалото. Източва се до под нивото на преливника и така се зазимява със спец. препарати за тази цел. Но обикновено ние го източваме до половината, след това покриваме. На пролет (лято) се допълва. Отделно при почистване на филтъра се източва не малко вода. Така че не ни е чак толкова застояла Laughing Но признак на чистата вода е състоянието й - ако е бистра и без мирис, значи няма проблем.

Така е. Не съм чак такъв спец по басейните, но си спомням за аквариумите от времето, когато мъжът ми имаше ок. 500 л. вода в спалнята. Имаше вода на 3 години - не сменяна, само допълвана. Водата минава през едно мътно зеленикаво състояние, а след това се избистря - създава се биологично равновесие  Peace
Цитирай

Със Савото (синьото шише) при нас не се получи нещо... За надуваем басейн - почти кубик и половина, става въпрос. Първия път водата стана мътна, а дъното и страните хлъзгави, за 2 дни - дозировката я спазих така, както е описана върху шишето - 55мл на кубик вода. Втория път сложих двойна от указаната доза, след два дни повторих пак с двойна доза, на петия ден сутринта се наложи пак да го източа, защото нямамше как да позволя на децата да се натопят в такава тиня. Винаги, когато не се ползва, басейнът е покрит, филтрирането е включено поне 20 часа в денонощието.
Днес купих бромни таблетки и  някаква "химийка" за избистряне на водата - ще видя след няколко дни дали ефекта отговаря на цената, която платих  Mr. Green.
Цитирай

При нас също не се получи със синьото Саво  Tired Басейна беше напълнен с чиста вода миналата неделя, сложих Саво според указанията. В сряда вечерта сложих пак, поддържаща доза, вчера беше вече започнал да жабунясва, а днес   Sick
Цитирай

невъзможно, вижте си количеството вода и дозировката
Цитирай

Днес купих бромни таблетки и  някаква "химийка" за избистряне на водата - ще видя след няколко дни дали ефекта отговаря на цената, която платих  Mr. Green.

Здравей!
Може ли да дадеш малко повече информация за тези таблетки?
Наскоро ми попадна, че имало някакви, които се слагат в преливника (една-две), и действат едва ли не цяла седмица. Излизало около 3-4-5 лв. на седмица. Сега точно, ще те излъжа. Но се заинтересовах и се обадих в една фирма. Питаха ме от кои: многофункционалните или обикновените (?). Както и да е, не знам какво смотолевих Laughing Но разбрах само, че една таблетка тежи около 200 г. и има разфасовки от 1 и 5 кг. Като цената ми се стори соленичка Rolling Eyes (57 лв. за килото, което прави, ако се слагат 2, по 20 лв. седмично).
Така че реших да потърся из тая тема и от търсенето излезна само ти като отговор с таблетките Smile
Благодаря предварително!
Цитирай

Здравей!
Наскоро ми попадна, че имало някакви, които се слагат в преливника (една-две), и действат едва ли не цяла седмица. Излизало около 3-4-5 лв. на седмица. Сега точно, ще те излъжа. Но се заинтересовах и се обадих в една фирма. Питаха ме от кои: многофункционалните или обикновените (?). Както и да е, не знам какво смотолевих Laughing Но разбрах само, че една таблетка тежи около 200 г. и има разфасовки от 1 и 5 кг. Като цената ми се стори соленичка Rolling Eyes (57 лв. за килото, което прави, ако се слагат 2, по 20 лв. седмично).
Така че реших да потърся из тая тема и от търсенето излезна само ти като отговор с таблетките Smile
Благодаря предварително!
Да ти кажа за таблетките- мултифункционалните са по 200 гр. и се слагат в скимери или кошчета за хлор, според кубатурата на водата се определя и броя таблетки, който се слагат едновременно. 1кг от тях струва около 12-15 лв - 5 бр. таблетки. Бромните таблетки са по-скъпи, те може да са 55-60 лв за кг, но таблетките са по 20 гр. и са повече на брой. Съветвам те да си вземеш от първите и да пробваш с тях, доста клиенти си поддържат водата така Peace
Цитирай

Здравей!
Наскоро ми попадна, че имало някакви, които се слага5 брт в преливника (една-две), и действат едва ли не цяла седмица. Излизало около 3-4-5 лв. на седмица. Сега точно, ще те излъжа. Но се заинтересовах и се обадих в една фирма. Питаха ме от кои: многофункционалните или обикновените (?). Както и да е, не знам какво смотолевих Laughing Но разбрах само, че една таблетка тежи около 200 г. и има разфасовки от 1 и 5 кг. Като цената ми се стори соленичка Rolling Eyes (57 лв. за килото, което прави, ако се слагат 2, по 20 лв. седмично).
Благодаря предварително!

Бромните таблетки, които взех, са 35 бр. (всяка по 20 гр.) за 65 лв. - т.е. опаковката е 700 гр. Като гледам как бавно се разтварят, ще има да ги ползвам с години. Погледнах от кога е предишния ми пост  - за близо 4 седмици е заминала само 1 (една) таблетка  Crazy, а мислех, че ще трябва да зареждам през ден-два. Водата вече не жабурнясва, единствено помътнява леко след 4-6 дни ежедневно ползване, но слагам от препарата за избистряне 5-10 мл и на другия ден е ок. Доволна съм от резултата, цената определено се оправда.
Цитирай

Благодаря за отговорите bouquet
Значи, аз си взех така или иначе от мултифункционалните, без да изчакам отговор, тъй като водата яко жабуняса Laughing За цената се бях объркала, била е за 5 кг 58 лв. За 1 кило си е 14,50 с ДДС, което си е супер май.
Тъй като всички препарати са ни свършили в края на сезона, аз се снабдих само с тези таблетки и решихме да пробваме какво ще стане само с тях като сложихме 3 в скимера (по предписание трябват 2, та решихме заради зеленилката - 3, както и да е). Еми, нищо не стана Tired Филтрира си почти една седмица само с таблетките в скимера и нищо не се промени. И стигнах до извода, че трябва ударна доза хлор, алгецид и чак тогава при готова вода - таблетки, но само за поддръжка. Та сега ще търся малка разфасовка хлор (кило-две), ще бумна 500 гр. ударно и ще сложим таблетките да си се разтварят. И ще пиша пак да разкажа.
 Hug
Цитирай

Водата вече не жабурнясва, единствено помътнява леко след 4-6 дни ежедневно ползване, но слагам от препарата за избистряне 5-10 мл и на другия ден е ок. Доволна съм от резултата, цената определено се оправда.

Здравей! Моля те да ми кажеш какъв препарат за избистряне използваш. Благодаря ти! bouquet
Цитирай

Здравейте, ние миналата година си взехме басейн, но без пречиствателна помпа, напълнихме го веднъж и на третия ден беше жабунясал  Sick
Сега не знам какво трябва да купя за поддръжка на водата?!? Взех Саво, но едва ли само с него ще мина...  Tired
Цитирай

Да само с него ще минеш, не си тровете децата с толкова химия. Нашия стои на такова място, че е огряван цял ден и е завит с покривало, идеални условия за жабунясване, слагам както е написано, а по големите жеги леко увеличавам дозата. Поддържам само със САВО.
Цитирай

Да само с него ще минеш, не си тровете децата с толкова химия. Нашия стои на такова място, че е огряван цял ден и е завит с покривало, идеални условия за жабунясване, слагам както е написано, а по големите жеги леко увеличавам дозата. Поддържам само със САВО.
На колко време сменяш водата мила? Ох, дано да стане само със Савото  Rolling Eyes
Цитирай

Имаме го тази година му е шеста, вадим го към средата на юни и стои до края на септември.  За този период сменям водата веднъж месечно, профилактично иначе си е годна. Нито става лигава по стените, а камо ли пък да жабуняса. Но според мен е много важно да се пази водата. Не допускаме да се влиза с каквито и да било дрехи, освен бански. Имаме и лятна баня и преди да влезем се изплакваме така да се каже тялото само с вода и тогава във басейна.  Хората които ще изразят несъгласие, че  само савото ще я поддържа според мен грешат именно там, че не пазят водата или пълнят от помпи за икономия.
http://prikachi.com/images/348/4751348I.jpg
Цитирай

Запис. Тези дни ще пълним басейна за пръв път (на Интекс 3 м, 96 см дълбок).
Да питам също дали вашите басейни са сложени на специална подложка.
Цитирай

Нашия е на трева, но съм постлала доста солидно отдолу. Стар килим, парче найлон и тогава неговата подложка, то е пак найлон де.
Цитирай

sauron, сигурно си давала информация за дозите саво, но моля да повториш  Praynig
Другата седмица се инсталирам на вилата и ще взема басейн.
Ще съм благодарна и за препоръки, какъв модел да купя.
Цитирай

Не, не съм давала, слагам така както е дадено на шишето, на кубик вода. Иначе казах, че си позволявам в големите горещини да увелича леко дозата, ама леко от порядъка на 10ина мл повече отколкото е дадено.
Цитирай

Запис. Тези дни ще пълним басейна за пръв път (на Интекс 3 м, 96 см дълбок).
Да питам също дали вашите басейни са сложени на специална подложка.

Нашият басейн е върху цимент, постлан със стар мокет. Няма специална подложка  Embarassed
Цитирай

Нашият е върху трева и няколко черги  Laughing
Цитирай

имаме същия интекс 244см на 76см, от 4г. и все с едно и също поддържам водата със SAVO течно ,аз скоро пуснах тема какво слагат точно в тези басейни,но не получих кой знае какво инфо,аз се интересувах от тези таблетки дето си плуват ,как се казват ,колко струват и от къде се купуват,и дали наистина предизвикват проблем, защото мои познати ,става въпрос за 2-3 деца направиха възпаление на дупета,на уши,очи ,като ползваха тези плуващи таблетки,ако изобщо е от тях,така са им казали докторите,ще следя темата
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=profile;u=76340,бих искала да попитам за SAVO,каква е точно пропорцията ,на пълен басейн ,колко SAVO слагате?Благодаря
Цитирай

А има ли някой басейн Интекс без филтърна помпа?Дали ще стане да го дизинфекцирам само с това течното Сано? newsm78
Цитирай

Точно такъв си купихме 2,44м и Саво препарат и се чудих дали ще е достатъчно. Какво още трябва да купим за поддръжка?
Цитирай

Точно такъв си купихме 2,44м и Саво препарат и се чудих дали ще е достатъчно. Какво още трябва да купим за поддръжка?
LaughingАз четох уж,ама нищо не разбрах.Аз го купих с идеята да сменявам водата пред два,три дни ,ама вчера се е източвал 1 нощ и то не напълно.Пълненето ми отне към 2.30ч.А тези помпи които се продават с басейните дали вършат работа?С едни такива хартиени филтри-помпата е 160 лв,а филтъра май към 15 лв
Цитирай

По-назад в темата пишат, че поддържат само със Саво, но все пак се чудя дали е достатъчно. И ние до 2-3 ще го напълним.
Цитирай

А някой може ли да каже нещо за поддръжката на тези градинските хидромасажни вани/басейнчета?
Подобно на това.
Там водата нали се върти постоянно, справя ли се системата от филтри или са нужни допълнителни грижи? Ако да, то какви, колко често?
Цитирай

О, дано да могат да се поддържат басейните само с таблетки или Саво, макар
че всичките ми познати имат и помпи към тях. Между другото Саво-то за кладенци
и басейни го видях и в Кауфланд. Ние нямаме покривало за басейни, но нашият
ще го позиционирам под градинска шатра и май няма да ми трябва. Кепче за почистване
от мушички и др. насекоми обаче май трябва да взема.
 Барбабо, нямам представа как е при тези вани, но си спомням, че в един
Биг Брадър имаха джакузи на двора и го чистеха, търкаха го четка.
Цитирай

Открихме отдавна сезона ние с нашия ветеран, ама е безупречен. Приятно къпане!!! sport027
Цитирай

sauron:
 " Не допускаме да се влиза с каквито и да било дрехи, освен бански. Имаме и лятна баня и преди да влезем се изплакваме така да се каже тялото само с вода и тогава във басейна. " 

Това е възможно само когато басейна се използва от възрастни. Не можеш да следиш децата постоянно и да ги караш да си вземат задължително предварително душ или да не скачат в басейна, след като преди това  са се засили, било по тревата, плочките или каквато и да е настилка край него / говоря за моите и техните приятелчета /. За мен Саво не е успешната формула. Продължавам да търся.
Цитирай

Точно това имам предвид и аз, още повече, че моите са 2 деца на 2,5г, не виждам как ще ги къпя постоянно. Ще трябва да се почиства дъното някак си.
Цитирай

LaughingАз четох уж,ама нищо не разбрах.Аз го купих с идеята да сменявам водата пред два,три дни ,ама вчера се е източвал 1 нощ и то не напълно.Пълненето ми отне към 2.30ч.А тези помпи които се продават с басейните дали вършат работа?С едни такива хартиени филтри-помпата е 160 лв,а филтъра май към 15 лв

Ох и ние с тази мисъл го купихме, да го източваме често, но това е пълно губене на време, ужас, както казваш се пълни 2 часа и още толкова се източва. Тази година още не сме пилнили нашия, но си взех Саво и мисля да пробвам само с него. Не ми се дават пари и за помпа и филтри...  Hug
Цитирай

Ама както искате си го ползвайте, ние искаме да ние чиста водата, така правим. Моите да не би да не скачат има и за това начин. Хайде приятно ви къпане, аз продължавам със САВО-то, днес купих ново шише и така. Peace Wink
Цитирай

Точно тази тема ми трябваше  Hug
Миналото лято за пръв път пълних басейн, малък, около 150-160 см диаметър, за децата. Не бях подготвена и се примирих с хлъзгавото дъно за около 10-15 дни. Вече знам за хлорните таблетки, за съжаление само големи разфасовки за басейни намерих на пазара, но веднага открадвам идеите на sauron, още повече, че и нашият басейн ще е в подобна на нейната обстановка - на двор  Smile
Савото, което си показала ще взема и аз. Бях купувала едно за банята преди години, мисля, че беше бяла опаковка, но ще проуча специално синята  bouquet
Цитирай

Не ни се получи почистването само със Саво, не знам защо, уж се старая да мия краката на децата преди влизане, те като цяло и не излизат де, но все пак. Слагаме препоръчаната доза, даже маааалко отгоре, но пак стана мътна водата и не се избистря напълно се препарата. Купихме филтър с помпа - 50-ина лв. Ще го тестваме чак към неделя, че сега го изпразнихме да го залепим, че пропускаше на едно място. Ще докладвам пак.
А таблетките кои са?
Цитирай

Здравейте ние имаме басейн от няколко години които сме пълнили с вода от чешмата, но тази година сменихме водата с тази от кладенеца. Сложих препарат savo и водата стана кафява
Някои има ли представа от какво може да е?
Цитирай

Здравейте, и ние пробвахме от помпа - става кафява да и аз не знам, мисля си ,че защото не е хлорирана. Когато я вземеш в шепи всъщност си е прозрачна, но така или иначе ние пълним от чешмата и я пазим максимално дълго.
Някой по нагоре беше писал, че не става със САВО, невъзможно е.Със САВО поддържам и шадравана в двора. Комшиите вчера купиха по-големия вариант на басейна и го напълниха от помпата и сега са много разочаровани, че е кафява, казах им, но обикновено хората знаят повече от даващия съвет Mr. Green.
Хайде сега слагайте банските и да се разхладим. bouquet
Цитирай

Аз никога не ползвам Саво. Незная защо, но съм много резервирана към него. Ние трета година ползваме препаратите от baseni.net Също и препаратите за поддръжка от Метро.
Цитирай

Самият факт, че САВО е за питейна вода и кладенци за мен е за предпочитане пред отровните хлорни таблетки. Въпрос на предпочитание Peace
Цитирай

Сега купихме да пробваме таблетки Санифорт, също пише, че са за питейна вода, както искам, защото и на двете деца често им се случва да пият вода от басейна. Засега още нямам наблюдения, вчера ги сложихме за първи път, но още не сме тествали басейна, че кофти времето.
Цитирай

И ние си взехме басейн INTEX-2,44.Напълних го с вода от кладенеца и си е прозрачна.Слагам едни мултифункционални таблетки с бавно действие,но дали ще са достатъчни незнам.Нямам помпа.Някой ползвал ли е такъв басейн без помпа-дали ще  може или ще се замърсява много водата.Върши ли работа тази помпа?С какво си лепите басейна ,ако се спука!По-скоро ме интересува едни по-малки басейнчета имам с какво да ги залепя.Какви лепенки точно ползвате?
Цитирай

В Мосю бриколаж продават лепенки за басейни.
       Миналата седмица купих препарат за басейни от магазин / склад / на ХЕИ. Първоначално се слага 0.500 мл. на 10 кубика вода, а след това всяка седмица по 0.100 мл. Избистри водата и  няма мирис на хлор.   
Цитирай

Ще се повторя- 5г го използваме със саво и без помпа. Хайде на плаж sport027
Цитирай

В Мосю бриколаж продават лепенки за басейни.
       Миналата седмица купих препарат за басейни от магазин / склад / на ХЕИ. Първоначално се слага 0.500 мл. на 10 кубика вода, а след това всяка седмица по 0.100 мл. Избистри водата и  няма мирис на хлор.   
Здравейте всички! Аз съм чисто нова тук, но определено им харесва как си помагате. Браво. Искам да помоля, ако е удобно повече информация за този препарат от склада на ХЕИ и къде в София има такъв склад.
Вчера инсталирахме чисто нов басейн на INTEX с размери 4.57/ 107 доста голям и с дебит около 12 800 литра /не съм съвсем сигурна/, който е в комплект с помпа, филтър и вксичко останало, напълнихме го с вода от бунар  и сега остава само да избера препарата. Моля за помощ. Интересно ми е Саво - то, дали ще мога да поддържам водата с  него? bouquet
« Последна редакция: Пон., 25 Юни 2012, 10:41 от Мимата74 »
Цитирай

Саво-то съдържа хлор. Водата, която тече от чешмите ни също се хлорира Peace Така че Саво или таблетки според мен е въпрос на личен избор  Peace
Аз купих Саво миналата година в края на сезона и не успях да го тествам. Тази година го пробваме и съм много доволна. Миналия вторник напълнихме басейна - 2,72х1,75х0,5 м. и сложих Саво, като май леко го предозирах. Очаквах водата да мирише на хлор или нещо подобно, но нямахме проблем. Изкара до вчера. А преди сменяхме водата през ден, най-много 2  ooooh!
Цитирай

Нали идеята е да не се източва толкова често водата.

Ще се повторя- 5г го използваме със саво и без помпа. Хайде на плаж sport027

Колко Саво слагате и на колко кубика вода? Да не би нещо да не уцелваме дозата, въпреки че слагаме колкото пише.
След малко ще отворя басейна и ще видя как е водата с таблетките, но пък не е ползван.
Цитирай

Саво-то съдържа хлор. Водата, която тече от чешмите ни също се хлорира Peace Така че Саво или таблетки според мен е въпрос на личен избор  Peace
Аз купих Саво миналата година в края на сезона и не успях да го тествам. Тази година го пробваме и съм много доволна. Миналия вторник напълнихме басейна - 2,72х1,75х0,5 м. и сложих Саво, като май леко го предозирах. Очаквах водата да мирише на хлор или нещо подобно, но нямахме проблем. Изкара до вчера. А преди сменяхме водата през ден, най-много 2  ooooh!

Е, от вторник до понеделник не е такова голямо постижение за мен. Хората не сменят вода с месеци и години, всяка седмица си е жив тормоз да точа, мия и пълня  Crazy
Цитирай

И миналата година писах, да повторя и тази Smile- не е важно само да се пречиства водата с какъвто и да е препарат. За да може да се подържа чиста, бистра и безвредна за хората вода е нужно да се определи и нейната киселинност, както и да се съобразим с твърдостта на водата.
Затова на някой кладенчовата вода + Саво му беше станала кафява, на друг останала бистра, на трети нищо не му помага да я запази чиста...
Цитирай

Е, от вторник до понеделник не е такова голямо постижение за мен. Хората не сменят вода с месеци и години, всяка седмица си е жив тормоз да точа, мия и пълня  Crazy

Нарочно посочих и размерите на басейна - не е много голям, а и преди сменях водата през 2 дни. Като допълнително оправдание мога да кажа, че покриваме басейна с найлон. Докато се сетим къде сме прибрали стария, пратих мъжо за нов, но го обърках с размерите и този едва покрива басейна, така че вятъра успява да го вдигне и влизат бубулечки и боклучета.  Peace
Цитирай

Здравейте момичета .
Нямам възможност да прочета цялата тема  Rolling Eyes Моля ви , кажете ми откъде купувате течния препарат на Саво  Praynig
Басейнът ни е с филтри и помпа , но искам и препарат ...
Цитирай

Аз от Бриколаж, някой каза, че имало и в Кауфланд, но аз онзи ден не видях.
Цитирай

И аз го купих от магазин от типа на Брилокаж.
Цитирай

След поставяне на дозата САВО се изчаква около половин час. Не мирише. Аз поне през тези 5г съм го виждала единствено в Бриколаж.
Цитирай

Много ви благодаря  Hug Утре ще отида до Бриколаж  Peace
Цитирай

Разбира се,че няма да ме затрудни, ето го http://prikachi.com/images/205/2281205A.jpg .Пълня с чешмяна вода и слагам по схема, сега като е лошо времето и не сме го ползвали 10ина дни,слагам като за начална доза веднъж седмично,за да държи водата.
А и да кажа още ,то може и в нета да го прочетеш ама,мисля че не е точно като хлорните таблетки,защото го дават че това се слага в всякаква вода изчакваш малко и можеш да пиеш,то по право си е за пречистване на питейна вода,и тъй като не съм имала проблем с разни възпаления ползвам само него,струва в момента между 5,50-6,00лв за 1л .
А от къде го купваш,извинявай...ние сме с басейн на два дена и още сме паникьосани Laughing Rolling Eyes
Цитирай

veseto68 

Другаде освен в Бриколаж не съм го виждала, поне аз. Все от там го взимаме. Приятно къпане на всичкиии.
Цитирай

Хиляди благодарности!!! HugНамерихме го в Бриколаж,5-литрова туба 20лв.
Цитирай

Случайно някой да притежава комбинация от надуваем басейн и котка? Въпросът ми е как опазвате басейна от котката? Защото нашата успя да го спука  Sad
Цитирай

veseto68  голяма туба не съм взимала, само литровото шише
Цитирай

Ние направо си взехме голяма,има доста голяма годност...А пък излиза по-евтино Wink
Цитирай

Случайно някой да притежава комбинация от надуваем басейн и котка? Въпросът ми е как опазвате басейна от котката? Защото нашата успя да го спука  Sad
Нашия басейн също беше спукан - явно от някоя котка. Купихме си от Метро лепенки за басейн  - едно парче прозрачен винил и лепило. Залепи се добре и сега отново го ползваме.
На мен ми хрумва, ако имате дворно куче да го вържете близо до басейна, така че котките да не минават оттам...
Цитирай

Нашия басейн също беше спукан - явно от някоя котка. Купихме си от Метро лепенки за басейн  - едно парче прозрачен винил и лепило. Залепи се добре и сега отново го ползваме.
На мен ми хрумва, ако имате дворно куче да го вържете близо до басейна, така че котките да не минават оттам...

Само куче ми липсва  Crazy Залепих си дупките, ама винила и лепилцето за малко да не ми стигнат, смятай какво катерене е било  ooooh! Сега съм възложила на мъж ми да купи пак такова комплектче, че това ни е от миналата година. Той естествено не помни откъде го е взел  Mr. Green Но сега вече щезнам, че ги има в Метро.
В един магазин за домашни любимци видях едно спрейче, което се пръскало по предметите, които не искаш котката да "пипа", та си мисля евентуално и него да взема  Thinking
Цитирай

Най-после открих тази тема.Изчетох я на един дъх .От 4г. имаме басен на Интекс-3.66.Слагаме таблетки с хлор и алгецид и все се налага поне 2-3 пъти за сезона да сменям водата което ме убива.До одеве съм чистила ,защото за 1 месец позеленя въпреки препаратите ,но проблема е че като го точа опъвам маркуч да изтича водата на плочките а не в райграса че първата год. го изгорих.И като остане педя вода на дъното я топя с гъби в кофи и изнасям навън.Направо не издържам.Сега го пълня и незнам какво да сложа вече за да не зеленясва.Като чета препоръчвате Саво.Освен да взема от него,но трябва ли пак да сложа таблетките с хлор и  алгецида или само Саво?
Цитирай

Взех Санифорт гранули и съм доволна  Peace миналата година със Саво-то никак не ми се получи
Цитирай

Здравейте , имам един въпрос към по-опитните .
Басейна ни е 244/76  , но ние не го пълним до горе , че мястото не ни е идеално равно ....слагам САВО  на първото пълнене 200 мл. и след това всеки ден по 80 мл. / ако го ползваме всеки ден /
Издържаме около седмица така , и пак се налага да сменяме водата  Sad  .  Забелязвам , че сутрин като го открия водата е чиста , а на дъното има много утаени боклуци ...как по дяволите да ги махам тия мръсотии ? докато си вкарам ръката и веднага се размътва водата ....
Моля , ако някой има идея да ми каже , че ми предстои тия дни пак изпразване и миене на тая пустия  Mr. Green
Цитирай

Нямате ли покривало за басейна? Ние  взехме таблетки Санифорт от Метро и вече
 10 дни водата е бистра. Таблетките са ефервесцентни, струват 11 лв за 75 броя.
Първоначално сложих около 30 бр при пълнене и през ден по 3 таблетки за поддръжка.
Помпата работи всеки ден по 2-3 часа.
Цитирай

Ние ПАК ще купуваме басейн - след последните набези на котката залепих 5-6 дупки. В неделя вечерта измих и напълних басейна. Вчера го намерих тотално изпуснат. Явно не съм успяла да залепя качествено дупките  Sad Мъжът ми отсече "хвърляме го". Миналото лято сменихме 3 - първия си го спукахме сами местейки го надут покрай една роза  Crazy Вторият го бях измила и оставила, отново надут да съхне, силен вятър го приземи в доматите на комшията...Добре, че са по 50 лв.  Twisted Evil
Цитирай

Със Санифорт водата в басейна почти три  седмици е перфектна  Peace Нямам помпа, само гопокриваме.
Цитирай

Купихме някаква четка с телескопична тръба ..... Confused  тия дни ще се пробваме да видим как ще чисти по дъното на басейна , аз от САВО може да се каже че съм доволна , но тия утайки по дъното на басейна  Thinking......
Нямаме помпа , покривало ползваме когато не се ползва ...
Ще докладвам какво сме направили с четката след няколко дни  Mr. Green
Цитирай

Със Санифорт водата в басейна почти три  седмици е перфектна  Peace Нямам помпа, само гопокриваме.
Казвай бързо колко таблетки слагаш Laughing
Цитирай

дъното се чисти перфектно по шофьорския начин с макуч засмукваш и ообира всичко, има и прахосмукачки за басейн по 150лв
Цитирай

Казвай бързо колко таблетки слагаш Laughing
Не са таблетки, взех от гранулите, защото мои близки така ми препоръчаха. Слагам според указанието на кутията....това е, което ползваме  Peace
http://www.care4office.eu/1102-sanifort-granulae.html
Цитирай

Здравейте, имаме и ние басейн, надуваем (3,66/91см)
За сега слагам само от Саво-то, което намерихме само в Бриколаж.
За сега мисля, че е ок, ама ние като го напълнихме, след една седмица го изпразнихме, че искахме малко да го изместим. Филтърът беше много замърсен и като се почна едно издирване на филтри  ooooh! никъде няма. За нула време никъде нямаше. С триста зора от Метро поръчахме и си взехме за по-дълго време.
Вие на колко време сменяте филтрите?
И аз да попитам, смятате ли, че само със Саво ще е достатъчно да поддържаме басейна чист?
Имам 2 деца и не искам да ползвам агресивни таблетки и т.н. с хлор, но ако трябва всяка седмица да сменям вода.....
Цитирай

Филтър? Даже не знам дали има филтър нашият басейн, за сменяне пък съвсем...
Водата е на 5 дни, замърси се обаче онзи ден в силния дъжд, забравихме да го покрием и се напълни с боклуци от дърветата  ooooh! ooooh! Слагам Саво, но не мисля, че ще се получи само с него( не говоря за замърсяването в случая), май ще взема Санифорт за следващото пълнене.
Цитирай

Искам да попитам тези от вас, които ползват таблетките на Санифорт : по колко точно слагате при първото пълнене и по колко слагате след това профилактично?
Басейна ни е 3м на 80см  и още съм в чуденка по колко таблетки да слагам ???
В упътването на таблетките пише, че на 1000л. при първо пълнене се слагат 4 до 8 таблетки (което ми се вижда прекалено много) и после от една четвърт до 1 таблетка дневно профилактично. От кое се определя дали да сложа 1/4 или 1 цяла таблетка?  newsm78
Цитирай

Нашият басейн е 3,05 на 0,76 и първият път сложих около 30 таблетки от ефервесцентните
и действително водата беше около 15 дни бистра, но много ми миришеше като се
къпех. После след бурята от преди няколко дни, която вдигна покривалото, басейнът
се напълни с листа и круши (но водата си стоеше бистра), изпразних го и напълних
наново и сложих само 10 таблетки и въобще не мирише. Сега ще видя колко дни ще издържи водата. Иначе помпата я пускаме рядко, защото през седмицата почти нямаме време да отидем до вилата,
където е басейнът.
Цитирай

Нашият басейн е 3,05 на 0,76 и първият път сложих около 30 таблетки от ефервесцентните
и действително водата беше около 15 дни бистра, но много ми миришеше като се
къпех. После след бурята от преди няколко дни, която вдигна покривалото, басейнът
се напълни с листа и круши (но водата си стоеше бистра), изпразних го и напълних
наново и сложих само 10 таблетки и въобще не мирише. Сега ще видя колко дни ще издържи водата. Иначе помпата я пускаме рядко, защото през седмицата почти нямаме време да отидем до вилата,
където е басейнът.

Благодаря много за отговора. А колко време след като пуснеш таблетките се къпете в басейна?
Цитирай

Не е сега при мен опаковката, но май беше 12 часа след слагане на ударната доза, а
за поддържащата доза от 2-3 таблетки-1 час след слагането им.
Цитирай

А някой има ли представа, санифорт комби, представляващи общо четири големи таблетки, къде се слагат? Директно във водата ли? Консултантът в магазина обясни, че във филтъра на помпата, но там не влизат, прекалено големи са.
Басейнът е Intex 3.00х0.76 /посочените размери са приблизителни, не знам точните, ако има някакво значение изобщо/  Smile
Цитирай