«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

ƒом

ƒом

13 632 членове ¬ключете се
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 321 отговора

—офи€

ћнени€: 1 991
ѕредполагам, че доста хора вече имат басейн - дали гол€м, или малък само за децата, той изисква поддръжка.
»де€та на темата е да се обсъждат препарати и методи за поддръжка на водата и покритието на басейните.
Ќие на вилата имаме басейн, който поддържаме със следните препарати - пълни се и се долива вода през съд с кварцов п€сък. ¬инаги плува една хлорна таблетка, ко€то сама си се разтап€. ќсвен това има течни препарати - за първоначално третиране на водата (унищожаване на наличните микроорганизми) и за периодично поддържане - от слънцето и дъжда се развиват допълнителни бактерии, от които водата става зелена и мътна, а дъното и стените хлъзгави.
ѕонеже зет ми купува препаратите, не мога да кажа имена и цени.

—ега искам да питам за надуваемите басейни - тези които са по-големи и не е удобно да се смен€ често водата - как ги третирате, колко често и какви препарати ползвате, за да е безвредна за деца водата?

ћо€т басейн е от тези на »нтекс с диаметър 244 см и дълбочина 76 см.  упих му и покривало.
÷итирай

ћнени€: 229
«апис - за да след€ темата.
ј по-късно ще сподел€ и мо€ 4 годишен опит във поддръжката на кръгъл басейн с диаметър 4,5 м. и дълбочина 90 см.  bouquet
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 209
имаме същи€ интекс 244см на 76см, от 4г. и все с едно и също поддържам водата със SAVO течно ,аз скоро пуснах тема какво слагат точно в тези басейни,но не получих кой знае какво инфо,аз се интересувах от тези таблетки дето си плуват ,как се казват ,колко струват и от къде се купуват,и дали наистина предизвикват проблем, защото мои познати ,става въпрос за 2-3 деца направиха възпаление на дупета,на уши,очи ,като ползваха тези плуващи таблетки,ако изобщо е от т€х,така са им казали докторите,ще след€ темата
÷итирай

—офи€

јми, казват се хлорни таблетки за басейн.
јз си взех остатъци от басейна на вилата и мисл€ да ги слагам само от време на време.
»ма и течен такъв препарат, дори има и безхлорен такъв за деца.
—аво-то също съдържа хлор.
јко се прекали с концентраци€та на хлора във водата, тогава се получават алергични реакции.
ѕо принцип е хубаво за детски басейн да не се ползва хлор, защото децата пон€кога пи€т водата...
¬ интернет има по разни сайтове такива препарати - аз си б€х харесала н€какъв за 15 лв/л., но предпочитам да почерп€ от ваши€т опит.  Hug

sauron, на колко време смен€те водата?

»наче има доста сайтове, от които могат да се поръчат препарати.
÷итирай

ралица-майка ¬лъхо”сойница

ћнени€: 10 721
«апис...да ви след€! Peace
÷итирай

ѕловдив

јми ние много € пазим,върху покривалото-то нали има дупки, слагам и найлон да не влиза дъждовна вода,почти само щерката се къпе,много р€дко  влиза друг,слагам —ј¬ќ-то по схемата ко€то пише на шишето, и като има предвид л€тото да кажем 3 месеца активни за къпане, веднъж най-много два пъти се смен€,или н€колко пъти съм източвала наполовина и съм добав€ла пр€сна вода,между другото с каква вода го пълните, тук е от помпа и като е в шепите водата е чиста и бистра,а иначе изглежда така  http://prikachi.com/images/728/2277728D.jpg, и € махнах, сега изглежда така  newsm44 http://prikachi.com/images/748/2277748H.jpg
÷итирай

—офи€

ќт какво се е избистрила така водата? “ази чешм€на ли е?
÷итирай

ѕловдив

ƒа тази е чешм€на
÷итирай

—тара «агора

ћнени€: 1 706
»мам същи€т басейн като sauron.
“ой се пълни с 2 кубика вода. 2 кубика са 4 лв.... има ли смисъл да се купуват препарати....
÷итирай

ѕловдив

в гол€ма грешка си, не става въпрос за пари тук,и чешм€на да е водата пак се замърс€ва, макар и да ти изглежда чиста се въд€т гадинки и вс€какви неща,първи€ признак е по стените вътре на басейна стават хлъзгави,иска си поддръжка посто€нно ,ако държиш да си в чиста и сигурна вода,защото това е засто€ла вода ,т€ е една и съща, стига съм философствала Wink
÷итирай

—тара «агора

ћнени€: 1 706
„естата см€на на водата е варианта да не се слагат препарати, които биха предизвикали алергии.
ќтделен е въпроса, че е по-евтино.
÷итирай

—офи€

Ќа мен лично не ми е удобно да източвам басейна често, защото е по средата на двора и като го изсипвам се получава гол€ма кална локва. ћога да го преживе€, но не и често.
ќсвен това като време би отнело н€колко часа - източването и напълването.
ј и не ми се в€рва вода на 4-5 дни на слънце да е много безвредна за децата.. ј за алергиите, за това споменах че има препарати, които не съдържат хлор и така се изб€гва този проблем.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 6 826
sauron , ще те затрудн€ ли ако те помол€ да пуснеш снимка на препарата на —аво  Praynig
—амо него ли ползвате и каква му е точно функци€та? Ќа хлорните таблетки или?
≈фекта е поразителен при ваши€ басеин!
÷итирай

ѕловдив

Разбира се,че няма да ме затрудни, ето го http://prikachi.com/images/205/2281205A.jpg .Пълня с чешмяна вода и слагам по схема, сега като е лошо времето и не сме го ползвали 10ина дни,слагам като за начална доза веднъж седмично,за да държи водата.
А и да кажа още ,то може и в нета да го прочетеш ама,мисля че не е точно като хлорните таблетки,защото го дават че това се слага в всякаква вода изчакваш малко и можеш да пиеш,то по право си е за пречистване на питейна вода,и тъй като не съм имала проблем с разни възпаления ползвам само него,струва в момента между 5,50-6,00лв за 1л .
÷итирай

—офи€

ћнени€: 6 826
≈, страхотна си, благодар€ ти!  bouquet
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 321 отговора