Поддръжка на басейни

  • 199 977
  • 566
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 1 620
Днес сипах Кръстъл Клиър, избистрящ препарат за басейнови води / на същия производител като таблетките Санифорт е/  но никъде не беше упомената колко време след третиране можем да ползваме басейна. Някакви Препоръки?


Другото е, че пише да се проверява после филтъра, но ние сме без помпа и се чудя дали ще е проблем някакъв.


# 376
  • Мнения: 42
Водораслите няма да се махнат само с хлор,трябва да се сложи и алгецид.Имах проблеми със зеленясването на водата,което оправих с алгецид.Ето тук има няколко вида
http://basein.bg/index.php?route=product/search&search=%D0%B … D0%BB%D0%B3%D0%B8
 Peace

# 377
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Моля, че извън темата, но дали може да ми препоръчате градински душ! Трябва ми за да го монтирам до едно градинско джакузи. Чудя се дали предлаганите в момента соларни грански душове са ефективни или да търся начи да свържа градинския душ с топлата вода от къщата  Thinking

# 378
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
Момичета, на село са изпразнили басейна, защото по дъното има зелени водорасли и без да го измият, са го оставили да изсъхне  Shocked /вече трети ден/. Чудя се дали ще мога да го почистя лесно или е по-добре първо да го напълня отново и  да го оставя да се накисне? От три години имаме басейн на село и до сега все аз съм го мила, обаче никога не съм го оставяла да засъхне. Щом го изпразня, веднага го измивам. Затова, ако на някой му се е случвало да мие засъхнали водорасли, ще съм благодарна да сподели.

# 379
  • Русе
  • Мнения: 46
Някой може ли да каже спешно как да измия басейн с надуваем пръстен отгоре /3.05 размер ако има значение/ с цел прибиране след сезона. Боря се вече час поне и никакъв успех, от водата натежава и се усуква огъва и мачка, но никакъв ефект от миене. Пробвах да го подпра на едни стълби да е поизпънато дъното поне , но уви не става. Cry

# 380
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
Нашият е такъв. Не го мия сама. Детето помага - надига вертикално нагоре, а аз пръскам с пистолет и при нужда използвам гъба. Когато се посъбере вода вътре, спирам, изливам и продължавам. И така на няколко пъти.

# 381
  • Мнения: leet
А нещо специфично по прибирането и съхранението на подобни басейни има ли?

# 382
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
Специфичното е, че повече не могат да се съберат в кашона, от който са излезли след покупката.  Mr. Green

# 383
  • Мнения: leet
Специфичното е, че повече не могат да се съберат в кашона, от който са излезли след покупката.  Mr. Green

 newsm62   в това съм сигурна!

# 384
  • Русе
  • Мнения: 46
То и аз с децата ама моите са на 5 и  9 г и казаха че им тежи. Не съм спихнала пръстена ако това има значение дали ще е по-лесно ако се спихне? Отвътре успях горе долу, че моите деца го бяха понапълнили с тревички, ама сега отвън може би трябва да запуша отвора за източване че иначе всичката мизерия ще се изтече вътре/захлюпила съм го/, оф голяма борба и съм като мокра кокошка добре поне че е топло още.
ПП Като го обърнах да го мия отвън от водата натежа дъното и пак му полепнаха треви и сега пак е мръсен отвътре. Или трябваше да го мия на плочата не на тревата или да го въртя до безкрай, чак пистолета се откачи от маркуча, такъв зор. За днес се предавам утре пак или мъжо да се разправя....

Последна редакция: чт, 03 сеп 2015, 16:00 от marsilena

# 385
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
Когато изпуснеш въздуха от пръстена се работи по-лесно.  Peace

# 386
  • Русе
  • Мнения: 46
Мерси ще знам за догодина  bouquet

# 387
  • Перник
  • Мнения: 4 863
А аз си мислех, че само за мен миенето на басейна с надуваем ринг е мъчение  ooooh! Мия го без да изпускам ринга, първо с гъба и препарат (Доместос обикновено), а после го подпирам на простора изправен и плакна с маркуча. Въртя насам натам, мокря се, после се боря с басейна по ливадата, за да го сгъна и почти успявам да го навра в кашона  Crazy

# 388
  • Мнения: leet
Ние го мием, докато го източваме, едновременно. Водата държи дъното изпънато, стените също и само повдигаме пръстена и търкаме. Водата слиза надолу и ние изтъркваме надолу. После остава дъното, търкаме и него и избутваме мръсната вода към дупката за източване. Не знам дали ме разбрахте  newsm78, но по този начин не е никак трудно.

# 389
  • Мнения: 1 620
Моя ще го източвам утре или в неделя и бая се замислих как да я свърша тази работа, понеже ми е първия басейн от този вид.

Скакво да го измия като препарат, и  как да го изсуша преди да прибера, че да не мухляса до догодина  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт