Поддръжка на басейни

  • 199 970
  • 566
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 4 306
За такова почистване, пробвахме следното нещо, което ни посъветваха в магазин за басейни. Ако примерно поддържаща доза за таблетките е 1/3 таблетка, но има зеленясване, нещо не е както трябва - тогава се прави: една цяла таблетка се начупва и се слага във вътрешността на филтъра на помпата и се пуска да върти няколко часа. Така ударно се дезинфекцира без да се налага източване. В първия ден миришеше на хлор, но сега е ок. Само дето от вятъра има прашинки по дъното, но това да е.

# 466
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Сложихме ударна доза препарат, но беше късно. Нищо не се виждаше от зелении, много беше зле. За една нощ стана така, направо не вярвахме. Нищо, оправихме го и сега си е идеален.

# 467
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
Здравейте, времето захладня и вече се замислям за зазимяване на басейна. Имам сглобяем басейн - 4,5 м диаметър на 1,22 дълбочина, не е вкопан. Как процедирате със зазимяването на басейна? Мислех да го измием хубаво, да го подсушим и приберем сгънат, но си мисля дали няма да се прецака фолиото, ако стои толкова месеци сгънато и да се нацепи на сгънките? Дали да го оставим зимата изпразнен навън, или пък с малко вода? Ще се радвам да споделите мнения, така че да не се налага другата година да сменяме фолио, да лепим и т.н.

# 468
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Може ли да покажеш какъв е вашия? Че вече мислим за догодина, все купуваме от тези с надуваемия пръстен, но се чудим за догодина дали пак такъв да купуваме, че нашият се спука, разтегна и замина за боклука.

# 469
# 470
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Мерси много. Стабилен ли е, мен това най-много ме притеснява на този тип басейни?

# 471
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
Да, особено като е пълен, няма мърдане Simple Smile Сложихме пясък върху трева, подложка и отгоре басейна.

# 472
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Благодаря ти. Обмисляме сериозно догодина какъв да вземем. Проблемът при нас е, че нямам напълно равно място. Досега 5 г стария беше на дървена платформа, която нивелираме. И трябва да се оправя и това по някакъв начин, ако ще сложим сглобяем. Благодаря ти.

# 473
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
И при нас има наклон, не му пречи.

# 474
  • Русе
  • Мнения: 3 711
О0о, нашият е доста, на 3м диаметър на стария, мисля, че около 40 см поне беше. Ще трябва някакво изравняване.

# 475
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
При нашия денивелацията е около 10-15см някъде, като сме изравнявали доста с пясък, защото мястото е с голям наклон.

# 476
  • Мнения: 1 619
Кога мислите да откривате сезона? На мен ми се иска вече, но вечер е доста студено и водата изстива. Започвам да мисля варианти за бързо затопляне.

# 477
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Вчера напълнихме нашия. Ще мине седмица, докато се затопли водата, че да става за децата. Обмисляме да сложим слънчев панел, който да затопля водата

# 478
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
Миналия четвъртък беше готов за къпане, водата - 26 градуса. Но петък и събота беше студено.... Ще се стопли пак. Иначе е готов, всичко в норми, синя, прозрачна вода. За по-бързо стопляне ползваме изотермично покривало.

# 479
  • ГО
  • Мнения: 3 955
За нашия няма такъв размер покривало.

Общи условия

Активация на акаунт