Поддръжка на басейни

  • 199 982
  • 566
  •   2
Отговори
# 45
  • Мнения: 9
аз имам питане относно САВО ...може ли да се къпе 7месечно бебче в водата  newsm78 и точно как го използвате ...вчера мъжо купи басейн 244см и все ми се иска да се топнем двете ....

# 46
  • Мнения: 10 547
При нас се налага да ползваме доста препарати, при това някои от тях и не толкова евтини. Активно басейна е пълен около 3 месеца в годината, а водата сменяме всеки месец въпреки грижите и поддръжката.
Като цяло това си е цяла наука.  Simple Smile Мери се нивото на алкалност и рН на водата и на тази база се дозират препаратите.
Препарат се слага всеки ден, на 10-на дни прилагаме и "шоково третиране".

Та вземаме препарат рН+ за увеличаване на нивото на рН-то. Купуваме големи  25 кг. разфасовки около 80 лв.
Флокуагулант CTX 41 + плаващ хлоратор.

До преди един сезон ползвахме абонамент към фирма, но съпруга ми реши, че може да се справи и сам, но честно казано фирмата е невероятно удобство.

Последна редакция: пн, 11 юли 2011, 15:56 от Касита

# 47
  • Мнения: 2 280
Как се ползва това Саво? И нашия басейн е Интекс - 2,44 см. Нужно ли е да мерим ph? Басейна не се ползва от деца. А каква цена са тези помпи, с които го чистите?

# 48
  • Мнения: 10 547
Нашата струваше около 1000 лв, но като пакетна цена при цялостното строителство на басейна.
Вероятно питаш за филтъра за басейн може би? Нашите са четири, цена около 1200 лв.

# 49
  • Мнения: 9
много бееее Money откъде 1000-1200 лв  newsm78 на нас общите ни доходи са толкова ще си карам с савото 5лв е бутилката ...а като се измърси водата сменям и така ....аз питах по свенатите майки (относно савото)дали може да къпя бебка в този басейн или да си и пълня нейния ....

# 50
  • Мнения: 10 547
много бееее Money откъде 1000-1200 лв  newsm78 на нас общите ни доходи са толкова ще си карам с савото 5лв е бутилката ...а като се измърси водата сменям и така ....аз питах по свенатите майки (относно савото)дали може да къпя бебка в този басейн или да си и пълня нейния ....

Зависи разбира се от големината на басейна. Нали не очаквате такъв с дълбочина от 90 до 180 см. да се поддържа като надуваем.

Ако спазваш концентрацията на препарата или да кажем слагаш една идея по-малко можеш да къпеш бебето си. Но най-добре е да се обърнеш към фирма, която да ти препоръча специален неагресивен препарат.

# 51
  • Мнения: 9
да четох на препарата ,че почиства и кладенци и водоеми като водата става за пиене 30мин след обработка ....което ще рече че е безопасно...права си нашия е надуваем 244см ....нямам възможност за хубав "истински"басейн ,защото си е кеф ,но и цяла философия по поддръжката му ...и една заплата  Laughing

# 52
  • Мнения: 2 280
Нашата струваше около 1000 лв, но като пакетна цена при цялостното строителство на басейна.
Вероятно питаш за филтъра за басейн може би? Нашите са четири, цена около 1200 лв.

Да, да, просто не знам и аз точно какво имам предвид. Такова като на другите с надуваем басейн Simple Smile

# 53
  • Мнения: 0
Здравейте момичета, и ние си купихме басейн от тези Intex 244см. Напълнихме го в събота вечерта и вчера вече беше започнала водата да помътнява.Ами тя водата беше сигурно 30 градуса в тези жеги, а малката нямаше търпение да чака да купим препарат иии   Tired Снощи купих от Савото и сложихме ударната доза-240мл., но ми се струва че водата пак си е мътна. Иначе леко си замириса на хлор. Как мислите дали да го източим и пълним наново или ще се оправи водата от Савото? И още нещо, колко често слагате? Никъде не опаковката не видях писано по въпроса.

# 54
  • Мнения: 10 547
Здравейте момичета, и ние си купихме басейн от тези Intex 244см. Напълнихме го в събота вечерта и вчера вече беше започнала водата да помътнява.Ами тя водата беше сигурно 30 градуса в тези жеги, а малката нямаше търпение да чака да купим препарат иии   Tired Снощи купих от Савото и сложихме ударната доза-240мл., но ми се струва че водата пак си е мътна. Иначе леко си замириса на хлор. Как мислите дали да го източим и пълним наново или ще се оправи водата от Савото? И още нещо, колко често слагате? Никъде не опаковката не видях писано по въпроса.

Лично аз бих източила, почистила и напълнила отново басейна, като още преди да бъде полазван, сипя Саво.
Препарати слагам, когато усетя, че водата започва да се замърсява и променя цвета си. Сега, в тези жеги, при редовно влизане, се налага и всеки ден.

Виж Санифорта, който е специално за употреба при първоначално наливане на водата..

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 373
Ако водата е от помпа става кафява, ние пълним от чешмата за да е чиста и неоцветена.

# 56
  • Мнения: 10 547
Ако водата е от помпа става кафява, ние пълним от чешмата за да е чиста и неоцветена.

Какво ще рече, "ако водата е от помпа"? Т.е. от кладенец, това ли имаш предвид? Защото и тази, с която пълним басейна е "от помна", но не е нито кафява, нито мръсна, а бистра.

# 57
  • Мнения: 9
Ако водата е от помпа става кафява, ние пълним от чешмата за да е чиста и неоцветена.

Какво ще рече, "ако водата е от помпа"? Т.е. от кладенец, това ли имаш предвид? Защото и тази, с която пълним басейна е "от помна", но не е нито кафява, нито мръсна, а бистра.
нашата също е от кладенец и е бистра ...и аз те съветвам да смениш водата и после третирай с препарат...ще му хванем цаката Peaceнадявам се:)

# 58
  • Мнения: 0
Момичета благодаря за бързите отговори. И аз си мислех, че е хубаво да се източи. Все пак исках да чуя и вашето мнение. Сега си отивам и ще падне чистене.
А иначе водата е от чешмата.

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 373
имам предвид всяка вода която не е питейна- не обработена- помпа,кладенци и всякакви

Общи условия

Активация на акаунт