Поддръжка на басейни

  • 199 974
  • 566
  •   1
Отговори
# 105
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Пак аз с въпрос - спукахме втори басейн за това лято  Twisted Evil Първият път беше по моя вина, този път - на мъжа ми. Но за щастие този път дупките са една по-голяма и една по-малка до нея. Лепенката, която беше в кутията на басейна издържа точно една нощ и като я напече слънцето падна.  Sad Моля, помагайте  Praynig

# 106
  • Мнения: 211
Здравейте, записвам се да ви следя, че е интересно.
За пръв път чух за Саво тук, егати Crazy Тръгвам да го търся. Тая година голям зор виждаме с водата. Като никога. Други години не сме имали никакви проблеми, а сега е постоянно мътен, зелен.. Иначе помпата върти нон-стоп, препарати слагаме.. А много бавно става. Но ще видя със Саво.

ПП: Ползваме продуктите на Гемас http://www.gemas.bg/
ПП2: Басейн с р-ри 4/8/1,5 м.

# 107
  • Мнения: 1 296
Честно казано аз се учудвам, че постоянно има проблеми с водата. Нямам представа дали е от самите препарати или качеството на водата, но това си е трудоемко постоянно да я изпомпваш и да пълниш. Пък и имайки предвид цените на водата.
Нашият басейн е с нова вода от месец май тази година. Подменена за сезона. Все още си е същата. Само доливаме, тъй като се изпарява, а и малкия като влезе, плиска вода като кашалот. При скачане от стълбичката също доста се изпръсква. Един път седмично пускаме прахосмукачката да се чисти. При нас това отнема час и половина време. И след това се слага препарат за изсветляване на водата и мисля, че мъжа ми пускаше още нещо. Рн-то на водата в басейна е в границите на нормалното, по схемата, както и хлорта вътре.
Досега сме ползвали препарати от самата фирма от която купихме басейна. Но това лято в Метро бяха изкарали също препарати за почистване и вече втори път си купуваме от там. Водата ни си е все така чиста, нито зеленясва, нито нещо друго.
Учудена съм защо при вас постоянно има някакви проблеми.
Нашият басейн в къща с район, който има страшно твърда вода и с лошо качество. И въпреки това нямаме подобни проблеми.

# 108
  • Мнения: 229
Един път седмично пускаме прахосмукачката да се чисти. При нас това отнема час и половина време.

Моля за отговор: Каква Ви е прахосмукачката и от къде е закупена?

# 109
  • Мнения: 1 296
Прахосмукачката е купена от Баумакс и е специално за чистене на басейни. Струваше или двеста и няколко или към триста лева, някъде там.
Нещо подобно е на тази от линка /изгледай клипчето/- http://aviatrans.bg/catalog/index.pcgi?rec_no=630&rec_type=product Но нашата е черна и вероятно, защото сме й свикнали, ми се струва, че е по-лесно се работи с нея. Но в общи линии това е като цяло. Ние докато чистим басейна се и помотваме с по кафенце, сокче, затова ни отнема толкова време. Иначе и за по-кратко време става, още повече, когато се чисти редовно. Така не се наслагват отпадъци и спестява време.
Повърхностните паднали оси се обират с мрежичка.

# 110
  • Мнения: 1 296
Ако държиш на модела, в събота мога да я снимам нашата и да ти пусна после снимки.

# 111
  • Мнения: 229
Даааа, много искам да си закупя нещо такова. Ние слагаме коагулант в басейна и мръсотията става на едни парцали, които обаче при опит да се уловят в мрежа се разпадат и водата се размътва. Басейна не е кръгъл и завихряме водата /тичайки в кръг/ и всичката мръсотия се събира в центъра. Та въпроса ми е: Дали тази прахосмукачка изсмуква такъв род боклуци? Благодаря ти много за отговорите!  Hug

# 112
  • Мнения: 1 296
Права си, че от коагулантите боклука се укрупнява. Но просто няма как с мрежичка да се изчисти. Вече си знаеш. А тази прахосмукачка си има два вида накрайника, които просто изсмукват идеално всичко. Абсолютно всичко. Има си и четка, с която понякога минаваме пода на басейна превантивно. Изчакваме малко да се успокои водата и измукваме. Вътре в самата прахосмукачка си има торбичка, която играе ролята на филтър. Но ние в нея слагаме и по няколко /5-6 броя/ средно големи чисти домакински гъбички, които съвсем, съвсем пък задържат и най-финните частици от укрупненият на дъното боклук.
Единият накрайник, с който ние чистим е точно като този, но черен.

Та отговора ми е - не се притеснявай, този вид прахосмукачка ще изсмуква всякакъв род боклуци.
С нея си изсмуквам понякога и водата от езерцето без нито едно декоративно камъче да се повреди или да бъде глътнато.
И... Joy идеално изсмуква и изхвърля вода от наводнени помещения. Доказано Joy

# 113
  • Мнения: 211
Царина, благодаря за отговора.
Нашата вода обаче не я сменяме почти изобщо. Аз знам, че една и съща вода с правилна поддръжка може да изкара до 55 години (това включва и слагане на препарати за зазимяване, плюс всичко останало). И ние сме доказателство за това, тъй като зимата като го зазимим и покрием, следващото лято с обработка същата тази вода става кристално чиста и бистра. (Все пак 50 кубика няма как да ги сменяме толкова често.) Обаче тази година е различно.. Но нека пробваме със Саво, пък да видим - като гледам какви страхотни отзиви има за него, няма начин да не стане.

# 114
  • Мнения: 10 547
Наистина ли не сменяте водата с години? На края на всеки сезон правим пълно почистване на стени и под + филтърна система и пр. и въпреки всички усилия, полагани чрез препаратна обработка, има какво да се свали от стените и дъното при ръчно почистване. Иде реч за почти 50 кубиков басейн. Отделно, не бих се чувствала комфортно с многогодишна вода.

# 115
  • Мнения: 1 296
И ние правим същата процедура. Трудоемка е, отнема време, но така предпочитаме.

# 116
  • Мнения: 211
Да, стените се почистват и при наличието на вода. Не сме изкарали повече от две години с една и съща вода, обаче. Ето, сега сме втора година и догодина, предполагам, ще източим. Там е работата, че не е хубаво зимно време да стои празен под покривалото. Източва се до под нивото на преливника и така се зазимява със спец. препарати за тази цел. Но обикновено ние го източваме до половината, след това покриваме. На пролет (лято) се допълва. Отделно при почистване на филтъра се източва не малко вода. Така че не ни е чак толкова застояла Laughing Но признак на чистата вода е състоянието й - ако е бистра и без мирис, значи няма проблем.

# 117
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Да, стените се почистват и при наличието на вода. Не сме изкарали повече от две години с една и съща вода, обаче. Ето, сега сме втора година и догодина, предполагам, ще източим. Там е работата, че не е хубаво зимно време да стои празен под покривалото. Източва се до под нивото на преливника и така се зазимява със спец. препарати за тази цел. Но обикновено ние го източваме до половината, след това покриваме. На пролет (лято) се допълва. Отделно при почистване на филтъра се източва не малко вода. Така че не ни е чак толкова застояла Laughing Но признак на чистата вода е състоянието й - ако е бистра и без мирис, значи няма проблем.

Така е. Не съм чак такъв спец по басейните, но си спомням за аквариумите от времето, когато мъжът ми имаше ок. 500 л. вода в спалнята. Имаше вода на 3 години - не сменяна, само допълвана. Водата минава през едно мътно зеленикаво състояние, а след това се избистря - създава се биологично равновесие  Peace

# 118
  • На село
  • Мнения: 873
Със Савото (синьото шише) при нас не се получи нещо... За надуваем басейн - почти кубик и половина, става въпрос. Първия път водата стана мътна, а дъното и страните хлъзгави, за 2 дни - дозировката я спазих така, както е описана върху шишето - 55мл на кубик вода. Втория път сложих двойна от указаната доза, след два дни повторих пак с двойна доза, на петия ден сутринта се наложи пак да го източа, защото нямамше как да позволя на децата да се натопят в такава тиня. Винаги, когато не се ползва, басейнът е покрит, филтрирането е включено поне 20 часа в денонощието.
Днес купих бромни таблетки и  някаква "химийка" за избистряне на водата - ще видя след няколко дни дали ефекта отговаря на цената, която платих  Mr. Green.

# 119
  • Мнения: 583
При нас също не се получи със синьото Саво  Tired Басейна беше напълнен с чиста вода миналата неделя, сложих Саво според указанията. В сряда вечерта сложих пак, поддържаща доза, вчера беше вече започнал да жабунясва, а днес   Sick

Общи условия

Активация на акаунт