Поддръжка на басейни

  • 199 960
  • 566
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 059
Нямате ли покривало за басейна? Ние  взехме таблетки Санифорт от Метро и вече
 10 дни водата е бистра. Таблетките са ефервесцентни, струват 11 лв за 75 броя.
Първоначално сложих около 30 бр при пълнене и през ден по 3 таблетки за поддръжка.
Помпата работи всеки ден по 2-3 часа.

# 181
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Ние ПАК ще купуваме басейн - след последните набези на котката залепих 5-6 дупки. В неделя вечерта измих и напълних басейна. Вчера го намерих тотално изпуснат. Явно не съм успяла да залепя качествено дупките  Sad Мъжът ми отсече "хвърляме го". Миналото лято сменихме 3 - първия си го спукахме сами местейки го надут покрай една роза  Crazy Вторият го бях измила и оставила, отново надут да съхне, силен вятър го приземи в доматите на комшията...Добре, че са по 50 лв.  Twisted Evil

# 182
  • Мнения: 583
Със Санифорт водата в басейна почти три  седмици е перфектна  Peace Нямам помпа, само гопокриваме.

# 183
  • Мнения: 11
Купихме някаква четка с телескопична тръба ..... Confused  тия дни ще се пробваме да видим как ще чисти по дъното на басейна , аз от САВО може да се каже че съм доволна , но тия утайки по дъното на басейна  Thinking......
Нямаме помпа , покривало ползваме когато не се ползва ...
Ще докладвам какво сме направили с четката след няколко дни  Mr. Green

# 184
  • София
  • Мнения: 2 044
Със Санифорт водата в басейна почти три  седмици е перфектна  Peace Нямам помпа, само гопокриваме.
Казвай бързо колко таблетки слагаш Laughing

# 185
  • Пловдив
  • Мнения: 373
дъното се чисти перфектно по шофьорския начин с макуч засмукваш и ообира всичко, има и прахосмукачки за басейн по 150лв

# 186
  • Мнения: 583
Със Санифорт водата в басейна почти три  седмици е перфектна  Peace Нямам помпа, само гопокриваме.
Казвай бързо колко таблетки слагаш Laughing
Не са таблетки, взех от гранулите, защото мои близки така ми препоръчаха. Слагам според указанието на кутията....това е, което ползваме  Peace
http://www.care4office.eu/1102-sanifort-granulae.html

# 187
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Здравейте, имаме и ние басейн, надуваем (3,66/91см)
За сега слагам само от Саво-то, което намерихме само в Бриколаж.
За сега мисля, че е ок, ама ние като го напълнихме, след една седмица го изпразнихме, че искахме малко да го изместим. Филтърът беше много замърсен и като се почна едно издирване на филтри  ooooh! никъде няма. За нула време никъде нямаше. С триста зора от Метро поръчахме и си взехме за по-дълго време.
Вие на колко време сменяте филтрите?
И аз да попитам, смятате ли, че само със Саво ще е достатъчно да поддържаме басейна чист?
Имам 2 деца и не искам да ползвам агресивни таблетки и т.н. с хлор, но ако трябва всяка седмица да сменям вода.....

# 188
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 242
Филтър? Даже не знам дали има филтър нашият басейн, за сменяне пък съвсем...
Водата е на 5 дни, замърси се обаче онзи ден в силния дъжд, забравихме да го покрием и се напълни с боклуци от дърветата  ooooh! ooooh! Слагам Саво, но не мисля, че ще се получи само с него( не говоря за замърсяването в случая), май ще взема Санифорт за следващото пълнене.

# 189
  • Мнения: 5
Искам да попитам тези от вас, които ползват таблетките на Санифорт : по колко точно слагате при първото пълнене и по колко слагате след това профилактично?
Басейна ни е 3м на 80см  и още съм в чуденка по колко таблетки да слагам ???
В упътването на таблетките пише, че на 1000л. при първо пълнене се слагат 4 до 8 таблетки (което ми се вижда прекалено много) и после от една четвърт до 1 таблетка дневно профилактично. От кое се определя дали да сложа 1/4 или 1 цяла таблетка?  newsm78

# 190
  • Мнения: 1 059
Нашият басейн е 3,05 на 0,76 и първият път сложих около 30 таблетки от ефервесцентните
и действително водата беше около 15 дни бистра, но много ми миришеше като се
къпех. После след бурята от преди няколко дни, която вдигна покривалото, басейнът
се напълни с листа и круши (но водата си стоеше бистра), изпразних го и напълних
наново и сложих само 10 таблетки и въобще не мирише. Сега ще видя колко дни ще издържи водата. Иначе помпата я пускаме рядко, защото през седмицата почти нямаме време да отидем до вилата,
където е басейнът.

# 191
  • Мнения: 5
Нашият басейн е 3,05 на 0,76 и първият път сложих около 30 таблетки от ефервесцентните
и действително водата беше около 15 дни бистра, но много ми миришеше като се
къпех. После след бурята от преди няколко дни, която вдигна покривалото, басейнът
се напълни с листа и круши (но водата си стоеше бистра), изпразних го и напълних
наново и сложих само 10 таблетки и въобще не мирише. Сега ще видя колко дни ще издържи водата. Иначе помпата я пускаме рядко, защото през седмицата почти нямаме време да отидем до вилата,
където е басейнът.

Благодаря много за отговора. А колко време след като пуснеш таблетките се къпете в басейна?

# 192
  • Мнения: 1 059
Не е сега при мен опаковката, но май беше 12 часа след слагане на ударната доза, а
за поддържащата доза от 2-3 таблетки-1 час след слагането им.

# 193
  • Мнения: 58
А някой има ли представа, санифорт комби, представляващи общо четири големи таблетки, къде се слагат? Директно във водата ли? Консултантът в магазина обясни, че във филтъра на помпата, но там не влизат, прекалено големи са.
Басейнът е Intex 3.00х0.76 /посочените размери са приблизителни, не знам точните, ако има някакво значение изобщо/  Simple Smile

# 194
  • Мнения: 116
А някой има ли представа, санифорт комби, представляващи общо четири големи таблетки, къде се слагат? Директно във водата ли? Консултантът в магазина обясни, че във филтъра на помпата, но там не влизат, прекалено големи са.
Басейнът е Intex 3.00х0.76 /посочените размери са приблизителни, не знам точните, ако има някакво значение изобщо/  Simple Smile
Таблетките наистина се слагат във филтър, помпа. Но ако не могат да с поставят там, трябва да си купите от плуващите кошчета, слагате таблетка вътре и да ги пускате във водата. Не пускайте таблетката директно в басейна, защото от хлора се обезцветява фолиото и става на петна  Peace

Общи условия

Активация на акаунт