Овесени ядки

  • 648
  • 8
  •   1
Отговори
Момичета,как точно приготвяте овесените ядки за закуска,и дали мога вече да давам такива? Rolling Eyes

# 1
  • София
  • Мнения: 2 958
Аз накисвам овесените ядки за няколко часа в кисело мляко. На принципа на мюсли./Поне аз така го хапвам/. Може и друго мляко.
Мисля ,че вече може даваш.В овесените ядки има глутен.Просто имай предвид. Wink

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аз ги кипвам в малко вода и като поизстинат слагам пресни плодове вътре.Може и масло и сирене,или каквото искаш.

# 3
  • София
  • Мнения: 15 215
В тази тема има доста предложения. Виж и тях:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=35606.0

# 4
  • София
  • Мнения: 2 298
Мисля, че можеш, нашия педиатър каза да започвам с глутена при навършване на 7 месеца. Правя ги по следния начин:
Овесени ядки - 1/4 чаша
Вода - 3/4 чаша.
Водата кипва, сипвам овесените ядки, ври на слаб огън 5 минути (водата се попива), после махам от котлона и оставям тенджерката захлупена още 5 минути. Купувам от едни немски, фини и не ги пасирам. По-натам ще давам само киснати, без варене.
Добавяш каквото решиш: формула и сирене, масълце и сирене, формула и плод, или само плод - според вкуса на детето и за да осигуриш разнообразие. Но за краве прясно и кисело мляко мисля, че още не ни е дошло времето.
Хайде да ви е сладко!!!

# 5
  • Мнения: 3 537
Аз ги сварявам докато омеснат хубаво,пасирам и после може с кисело мляко,с прясно/АМ/,с плодово кисело мляко Wink

# 6
  • Мнения: 8 505
Аз започнах да ги давам малко по-късно.Не ги варя,а ги накисвам за около 30 мин в кисело мляко.Понякога прибавям плод.

# 7
  • Мнения: 5 245
Аз най-често ги правя със сирене и масло, като предварително съм ги накиснала във топла вода вода  Peace
Или пък пасирам различни плодове, добавям адаптирано мляко и после овесените ядки  Peace
Има различни варианти импровизирай Wink

 

# 8
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз накисвам овесените ядки за няколко часа в кисело мляко. На принципа на мюсли./Поне аз така го хапвам/. Може и друго мляко.
Мисля ,че вече може даваш.В овесените ядки има глутен.Просто имай предвид. Wink

и аз

Общи условия

Активация на акаунт