Пердета - 7

  • 194 449
  • 843
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 2 149
И аз се влюбих в оранжеви пердета за спалята. http://mstrovila.blogspot.com/,много слънчево се получи Wink

# 601
  • Мнения: 7 947
Здравеѝте и от мен.кажете ми как мога да преправя пердета като тези http://www.indigodesign.co.uk/images/tabtop2.jpg ( защото нямаме такива корнизи в къщи) в перде за пластмасов корниз с кукички.
Лесно  Laughing
Просто отрежи ушите и си сложи перделък - ако обаче дължината ти се получи. Иначе можеш да вземеш кукички с защипване отдолу, но според мен ефектът ще е кофти. Назад една мама беше дала такъв вариант, аз лично не съм виждала по магазините.

# 602
  • Мнения: 297
По-назад бях писала, че в Икеа, а може и по другите магазини да има,  купихме едни пластмасови приспособления на които се нанизват лентите и пак си се плъзкат по корниза. Друг вариант сигурно е лентите да се разшият  Peace

# 603
  • Мнения: 1 531
о - моите са така Grinning
отрязахме ушите, отзад има перделък пришит мрежесто-бял незнам как се казва и за него се закачат кукички от бриколаж: като безпоасна игла от едната страна, а от другата кръгла двжъчка за обикн корниз

# 604
  • София-Света Троица
  • Мнения: 207
Извиняваите за нахлуването в темичката ви но имам няколко въпроса.Неразбирам много от пердета и затожа да питам вас.Касиер съм на яслената група на големия ми син и ми се аналага да купувам пердета за стаята.Имам размер на прозорците общо 16.7м.Трябва да купя пердета 33.4 м за тези прозорци нали ?
И ако можете да ми кажете къде мога да купя пердета с детски мотиви с по приемлива цена
Благодаря

# 605
  • Мнения: 505
33.4 м са напълно достатъчни. По-назад в темата бяха коментирани магазини с пердета на килограм.

# 606
  • Мнения: 7 947
Извиняваите за нахлуването в темичката ви но имам няколко въпроса.Неразбирам много от пердета и затожа да питам вас.Касиер съм на яслената група на големия ми син и ми се аналага да купувам пердета за стаята.Имам размер на прозорците общо 16.7м.Трябва да купя пердета 33.4 м за тези прозорци нали ?
И ако можете да ми кажете къде мога да купя пердета с детски мотиви с по приемлива цена
Благодаря
Ако имате ограничение в бюджета - спокойно можеш да вземеш и 26-27м - когато пердето е с мотиви - позволява и по-малък набор. Воал бял плътен с детска шарка има на Екзарх Йосиф с цени от около 6-7лн метъра, това преди няколко месеца го видях.

# 607
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 707
в магазина на Кирил и Методий (на килограм) няма пердета с детски мотиви. Из също търся за детската стая, но искам да е органза или нещо търничко за да стои пуснато през деня и ако намеря на пеперуди ще съм много щастлива. Тези дни мисля да сляза до Пиротска и Екзарх Йосиф и дано нещо ми хареса там, че на Ботев това което харесах ми е доста над възможностите (65лв./м)

# 608
  • Мнения: 6 031
Детски мотиви има доста по Екзарх Йосиф на цени от 6-10-11лв.
Не ги загледах подробно, защото сега на моите ще им слагам пердета без детски мотиви.

Да попитам, някой може ли да ми препоръча шивач за шалтета за детска стая.
Купих плат от магазина на Кирил и Методий за пердета и от същият за шалтета за детската стая. За пердетата намерих шивач, но за шалтетата не съм. Моля помагайте.   bouquet

# 609
  • Мнения: 7 947
Е то няма особена философия за ушиване на шалте. Какво точно искаш ти всъщност - как да бъде ушито - с или без подплата, с или без набор и тн, с или без шевове, които да образуват фигурки и тн - покажи нещо такова като снимка и си я принтни - за да я занесеш на шивача. Този, който шие пердетата - не иска ли и това да ти свърши? На мен ми ги уши един човек. Пък и спомени в кой район ти е удобно, все някоя от нас ще ти препоръча.  Laughing

# 610
  • Мнения: 1 698
Здравейте отново момичета. Пак ще трябва да купувам пердета, този път за кухнята.  Grinning И съответно искам съвет. Идеята ми е да вкарам още един цвят в кухнята, но докато не стане не мога добре да си го представя, и затова се колебая. Другия вариант е да си останат тези два цвята и цялата стая да е решена с тях.
Значи първо, това ми е кухнята:
http://mimesg.multiply.com/photos/album/43#photo=8 - цветовете са много светло бежаво и кафяво. Искам да сложа пердета в цвят бордо или пепел от рози, но почти прозрачни, че да не ми затъмняват много стаята, тя и без това е северна. Избрала съм си и килим в тези три цвята.
Допада ли ви идеята ми, или по-добре ще е да си сложа светло бежови перденца и такъв килим? Това ще го правя най-рано края на януари, но трябва да реша вече кое да е.
Приемам и съвети  Hug

# 611
  • София
  • Мнения: 3 662
mimes, много хубава кухня, поздравления Simple Smile Много харесвам мивката да е под прозорец. На твое място не бих сложила пердета, имаш изглед към дървета. Не го затваряй  Peace Первазите можеш да си ги ползваш за саксийки със зелени подправки.

# 612
  • Мнения: 1 698
mimes, много хубава кухня, поздравления Simple Smile Много харесвам мивката да е под прозорец. На твое място не бих сложила пердета, имаш изглед към дървета. Не го затваряй  Peace Первазите можеш да си ги ползваш за саксийки със зелени подправки.
Мерси. Много голо ми е така, а и затова искам да са почти прозрачни, за да си гледам навън  Grinning

# 613
  • Мнения: 7 947
Мисля, че роло щори или римски или нещо такова ще стои най-ефектно, защото ще подчертая чара на двете малки прозорчета. Но ако държах да е перде, бих сложила шарено такова, в което се съдържа съответно кафяво или бежаво. И бих се заиграла със самата кройка, нещо като
 

# 614
  • Мнения: 1 698
Вилико, мерси. Първият вариант много ми харесва. Щорите също, но ми трябва нещо, което лесно се сваля и се пере, защото аз често ги пера пердетата. Такива малки корнизчета, могат да се сложат и над прозореца, на стената, защото не искам да си дупча дограмата? Отвратително ми е да обикалям магазините, та от сега ми става лошо като си го помисля.

Общи условия

Активация на акаунт