Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 26 окт. 2005, 18:14 ч.

Ха, хемоглобинът! - таласемия

• 3 972
  • 37
  •   1
Отговори
  • София
Момичета, толкова за връзката между ниския хемоглобин и късното захранване.Пускам темата заради всички, които се страхуват да захранят късно поради недостиг на нещо си - желязо ли било, калций ли или каквото там опяват докторите.На 6 месеца, незахранен, синът ми имаше хемоглобин 115.Сега, на година и 3 месеца, яде месо всеки ден, жълтък, лук и всякакви зелении, и какво - хемоглобин 95 #CrazyПовторих веднага изследването - 86 #CrazyЕ, те това е работата ThinkingВърви дебелей в тез тесни гащи.....
Май пак ще минаваме само на кърма hahaha

Последна редакция: вт, 01 ное 2005, 18:43 от belinda

# 1
Подобна беше и ситуацията при нас, ама вече я разказвах в анкетата за хемоглобина, та да не се повтарям. Но по повод нашите изследвания една от майките в нашата градинка винаги казва "Ходи после вярвай на лаборатории!!!". Държа да отбележа, че девойката е медицинска сестра и работи в Медицинска академия - разказа ми за разни куриози от практиката си и ме успокои, че всъщност детето ми няма как да е анемично (което аз и сама си знаех, ама друго си е и друг да ти го каже  Laughing)
А по въпроса за връщането изцяло на кърма - давай, щом те влече  hahaha може пък това да е сигурният начин да си осигуриш кефа на плажното кърмене и догодина  Wink

# 2
  • Видин
Мдаа, Белинда, даже ти предлагам да наблегнеш на нощното кърмене Mr. Green Laughing

Абе тази голяма разлика на мен ми нашепва за голяма грешка. В една и съща лаборатория ли правихте двете изследвания? А как излежда Ники? Защото ако си има червени бузки, не е летаргичен и отпаднал, аз не бих се притеснявала.
Предписаха ли ви нещо?

# 3
Ох, ние ще го мерим утре. Мен тези цифри биха ме попритеснили. Какво казва вашият педиатър?

# 4
  • Стара Загора
Нали и при мен като при Зори проблемът беше в грешните резултати от лабораторията, че в тази връзка снощи говорих с една понзата, която се занимава с оборудването на лабораториите и я попитах как е възможно да има такива разлики. Тя ми отговори, че причините за грешните показания може да са няколко, но най-вероятната била, че в лабораториите много си пестели реактивите или използвали такива с изтекъл срок на годност. Та въпроът с резултатите май си опира до късмет Wink

# 5
  • София
Абе грешни, грешни, ама все си е нисък SadИзследванията са правени в две различни лаборатории, така че ......Няма да ни се размине желязото допълнително...В понеделник ще говоря с лекаря на Ники, да видим Thinking
Странното е, че той изобщо няма вид на анемично дете.Аз цял живот съм анемична, но при мене си е очевидно - бледа съм, лесно се изморявам от физическа дейност, припадала съм няколко пъти.А той е като ракета - не се спира, много е силен, бузките ми са розови като ябълчици, изобщо....паднах, като му видях резултатите Shocked

# 6
Това с реактивите сигурно е 150% вероятната причина. Аз го отдавах досега на немарливост от стран ана лаборантките - т. е. на субективен фактор, но тия дни и на мен пи се случи подобно нещо. Правих си рентгенова снимка на зъба и се оказа, че е голям проблем да се намери лаборатория с читави плаки - излизат едни петна, дето ако са верни, зъбите ми трябва да са като швейцарско сирене. Та тогава се замислих и аз за консумативите.

Белинда, най-важното е че е жизнен, енергичен, тенът му е добър, има тонус. Тия изследвания, дето ги правим непрекъснато и това теглене и мерене повече проблеми създават на майките, отколкото ползи да носят. Сигурна съм, че твоят педиатър смята, че на ники всичко му е ок.

# 7
  • София
Връщам темата на първа страница, за да се оплача CryСега идвам от консултация с хематолог по повод ниския хемоглобин на Ники.Жената ме разпита надълго и широко за семейната история , ще правим още изследвания/микроскопски натривки/, но има много голяма вероятност да сме с таласемия  - и той, и аз.За баща му съм почти 100% сигурна, че не е носител.
Гадост!От всички средиземноморски хубави неща, ние най-гадното да сме прихванали smile3515Да си имам късмета Tired

# 8
  • София, Младост 2
Ей,много гадно Sad Но и така да се окаже,явно е в много лека форма - поне е малко успокоение.

# 9
  • anywhere
Това сигурно ли е? Ако си била с таласемия, си имала рискова бременност, ама кой да знае...  Rolling Eyes

# 10
  • Стара Загора
Ох, направо настръхвам като я чуя тази дума Sad

Какви ужасии изчетох докато се притеснявах за нашия ХБ...
Май не те успокоявам много, но силно се надявам да не е това проблема.
Дори да има нещо обаче ще е в най-леката форма - таласемия минорна, която не влияе на живота на болните. Имам познат с такава таласемия и си е напълно наред човека и по неговите думи няма проблеми.

# 11
  • София
Това сигурно ли е? Ако си била с таласемия, си имала рискова бременност, ама кой да знае...  Rolling Eyes
Именно!През цялата ми бременност ме наливаха с желязо, а то е противопоказно за носителите на таласемия, защото не се усвоява, а се отлага и трови!Да ги знам в лекарите #2gunfireДори и да се окаже, че не съм болна - поне да ме бяха изследвали аджеба за какава анемия става въпрос #2gunfireДа не говорим, че ако и двамата родители са с таласемия, се изследва плода и в определени случаи май е препоръчителен дори аборт..Абе, мани, така съм се ядосала #Cussing out

# 12
Връщам темата на първа страница, за да се оплача CryСега идвам от консултация с хематолог по повод ниския хемоглобин на Ники.Жената ме разпита надълго и широко за семейната история , ще правим още изследвания/микроскопски натривки/, но има много голяма вероятност да сме с таласемия  - и той, и аз.За баща му съм почти 100% сигурна, че не е носител.
Гадост!От всички средиземноморски хубави неща, ние най-гадното да сме прихванали smile3515Да си имам късмета Tired
Няма страшно. И моя син е таласемик, като баща си. Важното е, че не мажорна таласемия.
Аз затова споря с много майки, когато ми казват, че ниския хемоглобин обезателно означавал ниско желязо, което при таласемиците не е така.
Само за твое успокоение и за голямо съжаление на мамите тук, ще кажа, че около 20% от населението ни има таласемия и незнае. Но това е друга тема в която не искам да навлизам.
И пак за твое успокоение, ще кажа, че има нови изследвания според които таласемиците живеят по-дълго.

# 13
Това не е вярно.

# 14
  • София
Само за твое успокоение и за голямо съжаление на мамите тук, ще кажа, че около 20% от населението ни има таласемия и незнае. Но това е друга тема в която не искам да навлизам.
Това е абсолютна истина явно, защото и хелатоложката днес ми го каза.
А за бременността Зъхи е права, но в една друга насока.Бременността при майки-таласемички трябва да се  следи -  в смисъл, че ако и таткото е таласемик, бебето може да има сериозни проблеми - знаеш за "голямата" таласемия SadИначе самата таласемия по никакъв начин не влияе на бременността.
Олелее, какво четене ме чака ooooh!

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт