Ха, хемоглобинът! - таласемия

  • 5 168
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 493
belinda, не се притесняай ако на Ники таласемията е минора. Моят мъж е с такава и по никакъв начин това не влияе на живота му. Даже си е спортувал интензивно по едно време и т.н. Така че не се притеснявай засега - стига да е този вид, няма нищо страшно. От време на време (веднъж годишно) пие една опаковка вит Б6 и фолиева к-на. Т.е. трябва да пие, ама той не винаги го прави и пак си е ок... 

# 16
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Бременността при майки-таласемички трябва да се  следи -  в смисъл, че ако и таткото е таласемик, бебето може да има сериозни проблеми - знаеш за "голямата" таласемия SadИначе самата таласемия по никакъв начин не влияе на бременността.

Точно така, това имах предвид, а не че самата бременност е застрашена... Ама ей го на - жив и здрав юнака, оплакват се от него, че много яде!  Mr. Green Laughing Направете си допълнителни изследвания. Стискам палци!  Wink

# 17
  • Мнения: 3 550
Дано всичко е наред и притесненията ти са напразни!  Hug  bouquet

# 18
  • Мнения: 3 926
Дано всичко ви е наред и на двамата Praynig Нали знаеш - така се нареждат нещата, че винаги да има за какво да се тревожим. Важното е обаче накрая всичко да се окаже "буря в чаша вода" - пожелавам ви го от все сърце Hug
Моят втори татко при тегло 120 кг имаше хемоглобин 59. Къде ли не му вряха тръбички да го изследват за раци... ама слава Богу Praynig желязонедоимъчна анемия. И мама като го подкара с едни цвекла, коприви, спанаци и хомеопатия - докторите направо щяха да паднат. За два месеца му докара хемоглобин 109 Grinning

# 19
  • София
  • Мнения: 18 679
Благодаря на всички за куража Hug

# 20
  • Мнения: 1 547
Много ви стискаме палци и се надявам нещата да не са сериозни!  Hug

# 21
  • Мнения: 35 958
имате и нашите палци  Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 191
Belinda, както са ти казали и другите, не се притеснявай. При мъжете минорната таласемия е много по-безобидна отколкото при жените, по мои наблюдения, тъй като и двамата с брат ми сме таласемици.

И наистина през бременността се скъсах да повтарям, че хемоглобина ми - 80 си е съвсем нормален, но въпреки това ме караха да пия желязо, което избщо не е нужно!

И аз се надявам на Вихрен нищо да му няма, но ми казаха, че е рано за такива изследвания. Между другото ще трябва да пратите кръв в София, доколкото знам само там се правят пълни изследвания на типовете хемоглобин

# 23
  • Мнения: 8 459
ИМАШ ПОДКРЕПАТА МИ!

# 24
  • Мнения: 133
При нас ситуацията беше следната. След като личният лекар установи ниския хемоглобин ни даде направление за хематолог. Във Варна ходихме при доц. Кертикова. Тя направи диференциална кръвна картина / от периферна кръв /, имаше някакви съмнения за това че анемията не е желязодефицитна, а таласемия. В университетската болница във Варна ни взеха венозна кръв / на мен, таткото и на малкия/ и я пратиха в София за изследване. Тогава сина ми беше на 2,5г. Резултатите на таткото и малкия бяха гранични и не можаха да дадат точно становище. Най-добре е това изследване да се направи след 4-5г възраст.
За синът ми това няма да окаже голямо влияние, но снахата ще си я търсим по висок хемоглубин   Grinning

# 25
  • София
  • Мнения: 18 679
За синът ми това няма да окаже голямо влияние, но снахата ще си я търсим по висок хемоглубин   Grinning

Като намерите питайте я има ли сестра Mr. Green

# 26
  • Мнения: 4 176
За синът ми това няма да окаже голямо влияние, но снахата ще си я търсим по висок хемоглубин   Grinning

Като намерите питайте я има ли сестра Mr. Green
ААА ей сега станахме на кълбета.

# 27
  • Мнения: 192
Аз съм доста неподготвена за темата. Embarassed Даже да си кажа честно за първи път чувам за токва нещо Rolling Eyes
Ама все пак си мисля,не се ли откриват такива неща доста по-рано??? newsm78

# 28
  • Мнения: 4 176
Аз съм доста неподготвена за темата. Embarassed Даже да си кажа честно за първи път чувам за токва нещо Rolling Eyes
Ама все пак си мисля,не се ли откриват такива неща доста по-рано??? newsm78
Мноого отдавна бях писала по темата. Ето ти линк да прочетеш за обща култура.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=27496.msg536000#msg536000

# 29
  • Мнения: 192
Мамица,благодаря ти за сведенията!

Белинда,дано да е фалшива тревогата, Praynig но май леката форма не е страшна

Общи условия

Активация на акаунт