«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

люкарник
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
150-164 от 181 отговора

северно море

ћнени€: 303
ќт поста ти, освен колко велик шофьор си и колко са смотани ти€, които не са си взели изпита от първи€ път, друго не разбрах.  ooooh!
јз вече се изказах по въпроса по-горе, см€там ръчните скорости за отживелица. ќт всичко казано до тук "за" и "против" се убеждавам , че единственото преимущество на ръчките (визирам само автомобилите, камионите са друга бира) е при р€зко изпреварване извън града. ќ , само  че на хората в "белите държави" почти не им се налага да изпреварват р€зко, имат си много-лентови пътища. «а в града, недостатъците на ръчките б€ха доста коментирани, може би затова тенденци€та за градските автобуси вече и в Ѕългари€ е да бъдат автоматици. Peace

’ахаха,ела да видиш в "б€ла"’оланди€ как се изпреварва
» по полека с определени€та
÷итирай

ћнени€: 631
≈ееех, трейси, адски си толерантна към нас, простите неумеещи като теб  Mr. Green ѕризнали сме те за по- по- най- и сега с трепет се над€ваме да ни признаеш поне за получовеци....

¬секиму е €сно какво иска да каже арди, останалото са дребни за€ждани€.

“и защо се припозна в горни€ пост, който се отнас€ше за тези дето влагат цели€ си мисловен процес в движението на един крак и една ръка - трудно координирани  Crazy «ащо се припознаваш като проста и неумееща? —ама си даваш квалификаци€ в случа€... да съм се обърнала по име към теб или към н€кого?  ooooh! »зум€ваш ме за не знам кой път  Laughing

пп - пак казвам не см€там, че шофиращите автоматик са некадърни, защото аз познавам доста кадърни, аз също се качвам на автоматик и т.н. Ќо има една порода дето не може и не може да кара, см€та, че проблемът й е само в скоростите и че автоматикът ще кара вместо не€ - за т€х говор€ аз, който се е припознал - да му е честито  Mr. Green
÷итирай

ћнени€: 7 110
јбе вие първо сами се обиждате, каращите автоматик, пък после за€в€вате, че ние сме ви наричали некадърни. )) Laughing
јма н€ма такова нещо. Ќо и да се говор€т глупости от сорта че "ръчните скорости са отживелица" е просто смешно.
ўом ц€лата автомобилна индустри€ произвежда коли с механична скоростна кути€, то това не може да се нарече отживелица.

Ѕаща ми ц€л живот е карал кола с ръчни скорости, сега зимата си купи такава с автоматични, защото офертата беше супер изгодна и колата не беше за изпускане.
≈, чуд€ се, това прави ли го лош и некадърен шофьор?. )  Very Happy
÷итирай

ћнени€: 867
«ащо се разпознах - защото сама споделих за това, че скоростите ми създават психологически проблем и паника. јз ако се обърна към нахвърл€щите се на всеки, който каже положителна дума за автоматиците, трейси и ћирама сигурно ще се разпозна€т, а дали ще си призна€т е друг въпрос  Mr. Green

ћирама никой не об€сн€ва кой колко е кадърен, освен вас двете с трейси. ¬ случа€ говорех от личен опит, като човек, имал огромен психологически проблем с шофирането и разрешил го с каране на автоматик (типтроник де). Ќе ми стана особено при€тно като ви четох умозаклёчени€та, например това:
Ќе схващаш ти - като има повече дупки, повече пъти превключваш предавки, повече пъти си напр€гаш мисълта (то са сложни изчислени€ и умозаключени€, размисли голями!) и накра€ си изцеден, боли те глава от цели€ то€ мисловен процес, имаш мускулна треска на леви€ крак.... страшно е! ј при автоматика го н€ма този проблем - изобщо не е нужно да мислиш, тук научих, че ц€лото шофиране е съсредоточено в мисъл за съединител и леви€ крак + размисли с€ ко€ предавка тр€бва да уцел€... ћен ми е друго на главата докато шофирам, ма разбира ми тимберицата къде тр€бва да е насочена мисълта ми  Mr. Green
Ќо вие си знаете. ¬ случа€ споделих мо€ опит, и също така опитът на инструктори в Ћёксембург по отношение на това за кого биха били полезни курсовете на автоматик. ћисл€, че беше по темата. —ега ако н€ко€ от вас двете ми об€сни с какво вашите постове допринесоха за каквото и да било, много ще се зарадвам.

Ќикъде не съм казала, че ръчните скорости са отживелица - едната ни кола е с ръчни, другата - автоматик. » за да има нещо положително в поста ми - отскоро прокарах и ръчната без да се шашкам толкова  Mr. Green

“рейси, сигурна съм, че н€как си пак ще предизвикам изумление в теб - н€ма нужда да ми го сподел€ш  Mr. Green
÷итирай

Ўамс, ти ако си чела наистина внимателно ще видиш че лоша дума за автоматиците не съм казала. » аз карам и автоматик и много добре виждам предимства и недостатъци.
Ќо не бих седнала да изкарам шофьорски курс на автоматик.
÷итирай

ћнени€: 550
ƒобре де, аз само не разбрах, какви са предимствата на ръчките, освен че са по евтини newsm78
÷итат
ўом ц€лата автомобилна индустри€ произвежда коли с механична скоростна кути€, то това не може да се нарече отживелица.
 олите, произвеждани за —јў и  анада сигурно са една незначителна част от тази индустри€  35

÷итирай

по света и у нас

ћнени€: 862
¬ случа€ говорех от личен опит, като човек, имал огромен психологически проблем с шофирането и разрешил го с каране на автоматик (типтроник де).
„удно ми е как типтроника  ти е от полза (при положение, че си имала "психологически" проблем с шофирането)  newsm78
јз сме€ да твърд€, че съм добър шофьор (да не чуе д€вола) и си карам ръчка.  огато карам на мъжа ми колата, ко€то е с кути€ тип типтроник р€дко го ползвам, когато карам без да е той до мен.
÷итирай

ƒобре де, аз само не разбрах, какви са предимствата на ръчките, освен че са по евтини newsm78
÷итат
 олите, произвеждани за —јў и  анада сигурно са една незначителна част от тази индустри€  35

ўо реши, че кола с ръчни скорости е по-евтина от такава с автоматични?
» не твърд€, че колите за —јў и  анада са незначителен процент, но ако се гледа в световен мащаб, едва ли превишават тези с ръчни скоростни кутии.

ј предимствата - по-добър контрол над колата, особено при стресови ситуации, заледени участъци от път€ и т.н. ”сещането че "владееш" колата.
ѕри изпреварване също гласувам в +++ за ръчните скорости, слизайки на 4та имаш достатъчно мощност за да се "изстрел€ш" бързо и след това да си превключиш на 5та. ƒокато при автоматика го н€ма това нещо, ако си минал вече на 5та (караш с 130км.ч. примерно) н€ма как да слезеш на по-малка предавка.
≈стествено има и още, но и това е достатъчно.

÷итирай

ћнени€: 867
¬ случа€ говорех от личен опит, като човек, имал огромен психологически проблем с шофирането и разрешил го с каране на автоматик (типтроник де).
„удно ми е как типтроника  ти е от полза (при положение, че си имала "психологически" проблем с шофирането)  newsm78
јз сме€ да твърд€, че съм добър шофьор (да не чуе д€вола) и си карам ръчка.  огато карам на мъжа ми колата, ко€то е с кути€ тип типтроник р€дко го ползвам, когато карам без да е той до мен.

јми аз основно се шашках, като наближавам кръстовище - каква скорост да включа, кога точно, колко да държа съединител - бе б€х се вкопчила в тези подробности. —ъответно с автоматика този проблем не стои. » аз открих, че работата не е толкова страшна, защото н€как си като ми отпадна този страх, че нещо ще направ€ нередно, или н€ма да мога да тръгна на нанагорнище и ще се заби€ в чистак новото Ѕћ¬ зад мен  Mr. Green или кой знае каква друга гадост да ми се случи (за протокола, нищо не ми се е случвало, просто изпитвах фоби€ н€каква, съвсем нерационална), можех да се съсредоточа в движението.
÷итирай

Swiss

ћнени€: 957
ƒобре де, аз само не разбрах, какви са предимствата на ръчките, освен че са по евтини

ѕо-скоро поддръжката им е по-евтина.  Wink
÷итирай

New Zealand-Auckland/BG-Varna

ћнени€: 16
»скам да ви разкажа нещо от вчера,като предупреждавам,че не искам да обид€ никого...но това е действителността....та отиваме с мъжът ми да гледаме една “ойота  орола 2008.“ой ме накара да вл€за да € запал€ за да чуе звука,да погледне ауспуха и т.н(новичка е,но все пак не съвсем  Smile)...та влизам аз,дърпам ръчна,освобождавам от скорост и върт€ ключа...да ама не...колата не пали.ѕак опитвам...не иска...викам си ето скраб е затова € продават...вика мъжът ми продавача и той ни об€сн€ва,че “ойотите ръчки вече ги правели да пал€т така...натискаш съединител до кра€ и т€ чак тогава пали,за да н€мат проблеми хората,който са карали само автоматик ...јз н€мам проблеми с автоматика....е това е едно от предимствата да можеш да караш ръчка...който може ръчка може и автоматик...обратното е гол€ма р€дкост
÷итирай

—офи€

ћнени€: 3 385
»скам да ви разкажа нещо от вчера,като предупреждавам,че не искам да обид€ никого...но това е действителността....та отиваме с мъжът ми да гледаме една “ойота  орола 2008.“ой ме накара да вл€за да € запал€ за да чуе звука,да погледне ауспуха и т.н(новичка е,но все пак не съвсем  Smile)...та влизам аз,дърпам ръчна,освобождавам от скорост и върт€ ключа...да ама не...колата не пали.ѕак опитвам...не иска...викам си ето скраб е затова € продават...вика мъжът ми продавача и той ни об€сн€ва,че “ойотите ръчки вече ги правели да пал€т така...натискаш съединител до кра€ и т€ чак тогава пали,за да н€мат проблеми хората,който са карали само автоматик ...јз н€мам проблеми с автоматика....е това е едно от предимствата да можеш да караш ръчка...който може ръчка може и автоматик...обратното е гол€ма р€дкост
Ќе само “ойота, повечето от новите коли са направени така, че пал€т при натиснат съединител. јз по принцип винаги така пал€, защото знам, че е по щад€що за двигател€.
»наче не малко предимство на колите с ръчни скорости е по-малки€т разход на гориво. ¬се още автоматиците харчат повече, затова се карат повече в —јў, където по принцип колите са по - големи и по - неикономични, защото горивото им е по - евтино. ѕредполагам, че това е гол€мата причина в момент, когато горивата поскъпват пък и не е сигурно, колко ще ги има още, автоматиците да не могат да се наложат така масово.
÷итирай

mama_T, мо€та и без да е толкова нова, също в повечето случаи € пал€ при натиснат съединител, че и спирачка ако съм под наклон. )

÷итирай

ћнени€: 3 500
 “ова за разхода е абсурден аргумент в случа€- от кола до кола има разлика,едно е въшка автоматик, друго е гол€ма семейна кола с ръчни.  ќсвен това, климатикът например също качва разхода на гориво, но не съм вид€ла н€кой да се пот» в името на спестени н€колко капки гориво, или пък да се търс€т повече коли без климатик, заради по ниски€ разход. ƒругото, което ме учудва, е защо бързо усвоената координаци€ ръце-крака е повод за такава гордост у н€кои дами Crazy ƒа не говорим за смешните 2 см даване назад на баир- как можеш хем да си в колата, хем да измериш 2, ама точно 2 см ( освен ако н€маш н€каква добре позната м€рка:)))).
«а мен лично,в градски услови€, хеле при софийските задръствани€, автоматикът просто си е благина и удобство. Ќай малкото не ти се схваща крака от натискане на педалите и превключване от първа на втора.
Ќо пък според мен е редно да се изкара курс на кола с ръчни скорости- просто за да се знае кое как се прави. јко н€кой ден се наложи, да не гледаш като теле в железница.
÷итирай

–окси, най-доброто за мен е - кола автоматик за града, и кола с ръчни скорости за извънградско. Smile
«а който може да си го позволи. )
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
150-164 от 181 отговора