Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 27 окт. 2005, 09:07 ч.

Nespokoen sun i trudno zaspivane

• 1 117
  • 5
  •   1
Отговори
  • Plovdiv
   Molia, daite suveti, idei, spoedelete ako i vasheto dete zaspiva trudno s mnogo rev i produlzitelno vurtene.

Slavi e veche po4ti na 6 meseza, no produlzava da zaspiva trudno, kakto, kogato beshe na 2 meseza i go mu4eha koliki. Tova ne e ot koliki, sigurna sum. I az, i JPto. Vse oshte niama poduti venzi za zubi. Napravo se chudia zashto ne zaspiva lesno, dori kogato mu se spi.

Spaneto pri nas e zial ritual. Az se nadvesvam nad legloto mu i mu slagam biberona dokato toi ne se umori da mrunka i ne go zasmu4e. Togava zaspiva. Tova produlzava obiknoveno polovin-edin chas.

Kazete, imate li takuv problem? I kolko spiat vashite bebeta na den? Moiat Preslav spi maksimum 2 puti na den po 1 chas
[/b]http://

Последна редакция: чт, 27 окт 2005, 10:01 от kotana

# 1
  • Някъде там...
Първо, четох някъде, че здравите бебета, когато им се спи плачат, така че не мисля, че това е повод за притеснение. Ние сме по същия начин, а сме почти на 11 месеца. Заспиването е ритуал от едно известно време, но когато започне да мрънка преди заспиване й давам водичка, а след това веднага бибероната, тя я успокоява. През деня спим 2 пъти по 20-30 минути, и това е така откакто е на 4-5 месеца. Не мисля, че има нещо притеснително, но нека и другите мами да кажат.

# 2
  • София
И Йоана е така,но само през деня.Вечер заспива сама и сравнително бързо.Ами аз съм се примирила.Оставям я да беснее и като се умори много заспива.Но за това ,че мрънка не знам какво да те посъветвам,освен да се запасиш с нерви.Явно детенце е по-нервно.Може би с възрастта ще отшуми.

# 3
Опитай се да го измориш преди сън (но не веднага преди сън,а поне час-час и половина преди това).Направи му лека,но продължителна гимнастика и я завърши с масаж.При моята калпазанка това действаше абсолютно всеки път.Късмет!

# 4
На вашата възрас ние заспивахме още с млякото.Имате ли режим на спането,изкарваш ли го достатъчно дълго на вън,да не би да е много топло в стаята ,а може и сънят през деня да му е много.

# 5
  • Варна
Мисля че важното е не е колко спи едно дете а как. Мисля че проблемът при вас е именно стоенето над леглото. Колкото повече стоиш, толкова повече проблемът ще се задълбочава. Трябва да оставиш детенце да се научи само да заспива.

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт