Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 27 окт. 2005, 10:03 ч.

Дайте съвет! Не иска да ака!

• 423
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
Извинете, ако вече е дискутирано, но попрегледах заглавията назад и нищо не намерих.
Едното ми бебе не желае да ака. Само на кърма са и двамата, единия ака по 3-4 пъти на ден, другия от 40-тия ден на по 4-5 дни, да не казвам че стигна до 7 и то с моя помощ. Четох, че при кърмените бебета било нормално да усвояват цялостно храната и не остава какво да се отдели, но въпреки това всеки такъв период ме изкарва от равновесие.
По съвет на педиатърката да започна с плодово пюре, белким се нормализира. Но ако има друг начин да не избързвам ще е по-добре.
Споделете и дайте съвет какво да правя!?

# 1
Как наддава на тегло това "неакащото" бебе - като другото ли? И още - как е с пишкането?

# 2
  • Пловдив
Когато се изака, как изглежда акото? Топчесто или нормално?
Аз бях пуснала подобна тема, когато бебка се бавеше по 7-8 дни, но нямаше запек. Не предприех нищо. Педиатърката преслуша чревната дейност, опипа корема и каза, че всичко е наред. Това беше на 4 мес., на 5 месеца почнахме пюретата и тогава се регулира на 1-2 дена.

# 3
  • София
Щом като едното си ака добре, няма смисъл да ти казвам да ядеш някакви разхлабващи храни. Това за усвояването на кърмата и аз го четох, но ми звучи доста абсурдно. Мартина не е имала кой знае какви проблеми със запичането, но ако пропусне дори и един път от обичайните й за деня никак не ми е приятно. Имаме няколко пъти когато не е акала цял ден и тогава правя масаж на коремчето - въртеливи движения по часовниковата стрелка, но не знам във вашия случай дали ще е ефикасно.

# 4
Много се зарадвах на двете близначета-кърмачета, изхранвани изцяло с кърма - рядко срещано явление е по мои наблюдения Simple Smile. Браво!
На въпроса - струва ми се, че няма нужда да бързаш със захранването заради тоя мним запек. Още не казваш как изглежда изаканото и дали детето има признаци на дискомфорт. Ако консистенцията е нормална и ако бебето не се оплаква, нямаш повод за притеснение. Най-добре си ги кърми изключително дечицата до 6 месеца!
Успех!:)

# 5
Ние бяхме така 3 месеца и половина-нищо непомагаше-нитолекарства,нито бабини илачи-само термометъра.Сега вече си акаме поне 1 път на ден.Пробвай с чай Блевит/малко е скъп -около 9 лева,обаче ние се" родихме" с него/,но трябва да се изпиват 100-те милилитра наведнъж и то на гладно.

# 6
и нашия бебок ака на 4-5 дни веднъж от 5-6та седмица. педиатърката каза да правим масаж на коремчето, но щом не показва да го мъчи и акото е нормално да не правим друго. наддаваме си повече от добре, по 1300 първия и втория месец. за третия месец ще разберем другата седмица. не мисля че има някакъв проблем.

# 7
  • София
Дори да не ака, важно е да пръцка. А изглежда ли измъчено от факта, е не ака? Напъва ли се? Мъчи ли се или е по-нервно? Ако е спокойно, не му мисли. Ако забелязваш, че изпитва дискомфорт, опитай да му помогнеш с гимнастика: каране на колело, масажи на коремчето по посока на часовниковата стрелка, притискане на свитите коленца към стомахчето.

# 8
  • София
Много благодаря за отговорите ви!
Значи, когато се изака все пак акото е в нормално количество, т.е. не излиза от памперса. Малко повече от нормалното еднократно ако на другото бебе. Само че ги няма онези бели зрънца, по-скоро е пастообразно.
Наддава доста по-добре от брат си. Последните два месеца качва по 1 кг само на кърма. При раждането беше 2300, сега на 3,5 месеца е 6 кг. Първия месец ги дохранвах, но после те сами отказаха дохранването и вече два месеца и половина са само на кърма.
Няма вид да дете със запек. Т.е. не е нервен, даже спи повече от брат си. Хапва си добре. Пишка си нормално, имам предвид, че като сменям памперсите на двамата тежат горе-долу еднакво.
И въпреки всичко това се притеснявам. Ето днес става 5-ти ден пак и вече съм притеснена.  Cry

# 9
  • До хладилника, който обичам
Щом наддава толкова добре, всичко е наред. Прочети това: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=14649 и се успокой - при вас видимо няма запек. Просто всяко бебе е различно, и едното явно усвоява млякото по-пълноценно от близначето си Simple Smile (което не значи, че другото има проблем).

# 10
  • София... с надежда за преселение.
Много се зарадвах на двете близначета-кърмачета, изхранвани изцяло с кърма - рядко срещано явление е по мои наблюдения Simple Smile. Браво!
На въпроса - струва ми се, че няма нужда да бързаш със захранването заради тоя мним запек. Още не казваш как изглежда изаканото и дали детето има признаци на дискомфорт. Ако консистенцията е нормална и ако бебето не се оплаква, нямаш повод за притеснение. Най-добре си ги кърми изключително дечицата до 6 месеца!
Успех!:)
Бу, от сега се извинявам за ОФФ-а Heart Eyes
Андреа, не стига, че е мама герой, ами е точно толкова кльощава, колкото си и ти Grinning Как да не й се радваш Hug
По темата - аз вчера изаках Сияна, обаче беше трети ден и тя беше изключително неспокойна Sad Напъваше се и се зачервяваше... Стейси, пръцка си, ама изплаква при някои пръцкания... ох, това с акането било гадна работа Sad

# 11
Андреа, не стига, че е мама герой, ами е точно толкова кльощава, колкото си и ти Grinning Как да не й се радваш Hug

Ама как ме изчетка, мерси! Simple Smile Не съм обаче еталон за кльощавост на кърмеща мама, има и по-кльощави (да не ги споменавам по име) Wink

Иначе освен за всичко друго, на майчето на близначетата се радвам и защото вероятно имаме съвпадение и на имената, и на фамилиите си, съдейки по ника й Simple Smile

# 12
  • Smolyan
Уф никой не казва за това, но аз ще си кажа как ставаше при нас. Моя съсека /медицинска сестра/ каза да му слагам сапунче в дупето. Не беше акало 3 дена и коречмето му беше доста подуто. Е, реших да пробвам и стана - изака се. Това съм го правила няколко пъти. Вече няма проблем, защото обожаваме сокчетата и крушата помага - по два пъти на ден както трябва  Sick Дано а се оправите, но ми се струва дълго време, какво казва педиатъра ви?

# 13
  • София

Ама как ме изчетка, мерси! Simple Smile Не съм обаче еталон за кльощавост на кърмеща мама, има и по-кльощави (да не ги споменавам по име) Wink

Иначе освен за всичко друго, на майчето на близначетата се радвам и защото вероятно имаме съвпадение и на имената, и на фамилиите си, съдейки по ника й Simple Smile
Ох, много сте сладки!  Hug

Zuzi, аз само така действам. Термометъра не помогна, мушкатото-никакъв ефект, само сапунче. Ама докога? На всичкото отгоре днес сутринта действах със сапуна и нищо. Значи няма ако просто. Други пъти е безотказно, даже нямам време да закопчая памперса, но колкото по-голям става, толкова по-дълъг става периода. Тази вечер пак ще пробвам... Вече не знам...  newsm78
Педиатърката го прегледа миналия петък на консултацията (беше 7-ми ден неакане). Каза, че напипва дебелото черво, но корема не е подут и твърд, детето изглежда добре и дори не реагира когато го натиска по корема, само й се хилеше. И заключи че няма според нея повод за тревога, но ако много се притеснявам да купя детска клизма, което направо ме ужаси!
Иначе да му давам сокче от круша и плодово пюре и нещата трябва да се нормализират. От сока от круша ефект няма..., от ябълката също... само колики по  никое време.

# 14
  • USA
Аз си мислех да ти кажа за сока от круша, но прочетох, че при вас не действа. Ако искаш опитай със сок от моркови

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт