Подготвителните модули на СМГ "Паисий Хилендарски"

  • 145 768
  • 1 128
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 480
Бихте ли споделили с кои теми са били занимавани децата ви до момента?

# 256
  • София
  • Мнения: 320
Бихте ли споделили с кои теми са били занимавани децата ви до момента?

4 клас, при Николов:
Естествени числа
Детективски задачи
Рачешки задачи
Зайци и кокошки (фазани)
Хайде на пазар
Преливания
Суми на Гаус

# 257
  • София
  • Мнения: 3 284
При Е. Тодорова ,4 клас, това за което се сещам:

Естествени числа
Детективски задачи
Рачешки задачи
Хайде на пазар
Суми на Гаус
Квадратни числа


Ще се намери ли някое дете при Е. Тодорова? По колко задачи има в тетрадките на децата ви?
Моят син изписва по 1 лист само. Твърди, че през повечето време се обяснява домашното.

# 258
  • Мнения: 539
Моля да споделите темите, върху които третокласниците са работили със Стоянов, от 10.30!
Знам, че има няколко мами на третокласници в темичката.
Не бих ви занимавала, ако не се налагаше - моето хлапе ще е при Стоянов от 04.12., а се опасявам, че темите се разминават...
Благодаря предварително!  bouquet

# 259
  • Мнения: 16
Здравейте и от мен.
При Стоянов до този момент са взели:
задачи с клечки;
детективски задачи;
върни филмчено назад (рачешки);
колко струва;
везни има, теглилки няма;
задачи с преливания;
ъгли, градуси и преброяване на  фигурите;
задачи с неизвестно число;

Пиша ги по памет, мисля че това бяха задачките. При Антони Стоянов е много забавно. Не знам как е при другите преподаватели, но той стимулира децата с малки наградки, които раздава ако си реши детето задачата. По-миналата събота почти всички деца носиха  списание National Geographic,  откъде ги взима тези неща, просто се чудя Grinning

# 260
  • Мнения: 7 210
Стоянов наистина е много забавен и ако детето няма кой знае какъв интерес към математиката, със сигурност ще я заобича.

# 261
  • Мнения: 539
Здравейте и от мен.
При Стоянов до този момент са взели:
задачи с клечки;
детективски задачи;
върни филмчено назад (рачешки);
колко струва;
везни има, теглилки няма;
задачи с преливания;
ъгли, градуси и преброяване на  фигурите;
задачи с неизвестно число;

Пиша ги по памет, мисля че това бяха задачките. При Антони Стоянов е много забавно. Не знам как е при другите преподаватели, но той стимулира децата с малки наградки, които раздава ако си реши детето задачата. По-миналата събота почти всички деца носиха  списание National Geographic,  откъде ги взима тези неща, просто се чудя Grinning

Искрени благодарности, FAIRY MAM!   bouquet   bouquet   bouquet
Може ли да помоля, за още малко инфо, след справка? Тук са осем теми, а са минали 10 занятия - дали не е предадено и още нещо?
Направо не знам как ще наваксваме - нашите са взели не повече от половината от описаните тук теми... newsm78  Таткото ни е математик, но няма време дори да се види с детето... А мама е ориентирана в съвсем друга област, а и бебенка вече е в деветия...

Благодаря ти, Фран Джонсън, това е основната причина да се навия на промяната, че с това бебе, което чакаме всеки момент, незавършения ремонт, от който на таткото му пуши главата... Страхувам се само хлапето да не се демотивира от това, че доста е пропуснало... Защото едва ли ще успея да се справя с всички теми, които те не са взели Thinking

# 262
  • Мнения: 16
Нямам възможност сега да проверя, но вечерта като се прибера ще погледна веднага дали няма и някоя друга тема. Но при Стоянов, като че ли вървят малко по-напред, защото на синът ми съученичка е при  друг учител в СМГ  и са по-назад.

# 263
  • София
  • Мнения: 480
Благодаря на всички за отговорите!

# 264
  • Мнения: 18
Моят син също е при Елза Тодорова и на 20.11. беше написал около 7 - 8 задачи(недорешени естествено, защото не му се пишело) в тетрадката, а на 27.11 има също около 2 листа със задачи, но и той казва, че в по-голяма част от времето се обясняват задачи от домашното, с които децата не са успели да решят в къщи.
При Е. Тодорова ,4 клас, това за което се сещам:

Естествени числа
Детективски задачи
Рачешки задачи
Хайде на пазар
Суми на Гаус
Квадратни числа


Ще се намери ли някое дете при Е. Тодорова? По колко задачи има в тетрадките на децата ви?
Моят син изписва по 1 лист само. Твърди, че през повечето време се обяснява домашното.

# 265
  • София
  • Мнения: 3 284
Да не са записвали задачите от домашното?
Моят, доколкото го познавам, няма да се мине да запише задача, която е решил преди това. Аз от черновата едва го карам да препише.
Думите са му: Като не ни проверяват домашното, защо да го пиша на чисто.

Миналата година, всяка задача от домашното беше проверявана с червен химикал, имаше и забележки, та следях какво става. Сега нещо ми се губи.
Ще видим след изпита другата седмица дали има напредък.

Резултатите дали ще ги качат в нета? някой има ли спомени от минали години?

# 266
  • Мнения: 7 210
Миналата година, всяка задача от домашното беше проверявана с червен химикал, имаше и забележки, та следях какво става. Сега нещо ми се губи.

Искаш да кажеш, че преподавателят е проверявал всяка задача, на всички деца, всеки час? newsm78
И кога е оставало време за преподаване на нов материал?
Би ли споделила повече.

# 267
  • София
  • Мнения: 147
Бихте ли споделили с кои теми са били занимавани децата ви до момента?
Темите при г-жа Борисова 3 клас:
Цифри и числа
Преброяване на възможностите.
Да върнем филмчето назад.
Детективски задачи.
Вълшебните отсечки.
Колко струва?
Множества.Кръгове на Ойлер.
Зайци и кокошки.

# 268
  • София
  • Мнения: 3 284
Миналата година, всяка задача от домашното беше проверявана с червен химикал, имаше и забележки, та следях какво става. Сега нещо ми се губи.

Искаш да кажеш, че преподавателят е проверявал всяка задача, на всички деца, всеки час? newsm78
И кога е оставало време за преподаване на нов материал?
Би ли споделила повече.


Да, всеки път домашното се проверяваше, синът ми имаше и забележки като "Това е отговор, къде е решението","Много грозно си го написал",...
И имаше записани в тетрадката достатъчно задачи от новите.

Това, че повечето време тази година минава да се разясняват задачите от домашното като подход не е лошо, но действа демотивиращо, синът ми не иска да го пише, защото щели да му го обяснятв час.
Трябва да търся проблема в моето хлапе, все пак може той просто да не записва. Други родители не се оплакват. А има поне 400 четвъртокласници на тези курсове.

# 269
  • Мнения: 7 210
Да, всеки път домашното се проверяваше, синът ми имаше и забележки като "Това е отговор, къде е решението","Много грозно си го написал",...
И имаше записани в тетрадката достатъчно задачи от новите.
Не знам кой е този преподавател, но поздравления за него.  bouquet
Да провериш домашните на 30 деца, да напишеш коментар в тетрадките им, да предадеш и нов материал в рамките на 2 часа си е завидно постижение.

Общи условия

Активация на акаунт