Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Стоматология
0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.
1-14 от 79 отговора

Здравейте! Very Happy

Колкото и да ми е неприятно, ще ми се наложи поставяне на коронка, на 31 години съм. Знам, че цените варират от 150 до 800 лв. в зависимост от материала. Циркониева нямам възможност да си поставям, не искам да е и най-евтината. В средния ценови диапазон какво ще ми препоръчате - 200 до 400 лв. Какви са последствията от поставянето на коронка, след колко години се налага смяна поради механична или друга повреда? От какъв материал трябва/не трябва да е направена, специално за металът някакви особености има ли? Венецът при проблемният зъб вече е с променена форма, как ще се отрази това в бъдеще? Изобщо да бързам ли с поставянето на коронката от естетична гледна точка или това е въпрос за преглед в кабинета?Благодаря предварително!

Чудесна е идеята за този подфорум!
Цитирай

ride my bike...

И аз с горните въпроси...
Предстои ми поставяне на коронка на последен зъб
Цитирай

Запис да ви следя .
Интересувам се и аз от актуални цени. Peace
Предстои ми поставяне на коронки на два зъба ,точно под тях ми е направена имплантация на челюста,
така че ,ако някой сподели и от какъв материал е добре да са, ще съм много благодарна bouquet
Цитирай

София,Витоша

А аз да попитам друго,имам един изваден зъб,предпоследен горе,още като бях дете го изпуснахме и си замина,наложи се изваждане TiredМисля сега наесен да си сложа там зъб,защото ме дразни адски много,но се двоумя между имплант или мост.
За първото се страхувам,понеже съм по принцип доста алергична и да не би да ми го отхвърли организма и да отиде на вятъра всичко,а за моста ме притеснява,че ще ми изпилят съседните изключително здрави и хубави зъби,няма угодия Confused
И ако някой знае да сподели за цени на двете в Пловдив,говоря за чиста керамика,не металокерамика.
Цитирай

Пловдив

И аз така ...чудя се дали да е мост .... но пък другите 2 зъба са кофти - единия е мъртъв зъб а другия е с огромна пломба !   Rolling Eyes
Цитирай

Бургас

относно цени - в момента си правя керамична коронка - без метал, плащам 450 лева общо на зъболекаря и зъботехника
Цитирай

В момента ми правят коронка, металокерамика, за 130 лв. Това е крайна цена. Бях изненадана от цената защото вече бях говорила с друг зъболекар и там цената беше 220 лв ( в провинцията живея).   Вярвайте ,че докато ми пилеще зъба си мислех "тоз дали има диплома, тая цена ме притеснява......." Въпроса ми е ,правили ли са ви коронка за тази сума?
Цитирай

На мен да:)
И то в София. Колко ще е качествена е друг въпрос.
Цитирай

Пловдив

А какво гарантира по-високото качество на тази от 220 лв? При нас цената на металокерамична корона е 130 лв.
Цената за имплант при доктор Ченчев в Пловдив/с него работи мъжа ми/ е 800 лв. без надстройката, която е към 200 лв. и като сложиш и короната максималната цена е 1500 лв. при циркониева корона.

Анаморф, там където ти е изваден зъб има ли изобщо място за корона? Обикновено при толкова дълго отлагане зъбите полягат или задните зъби се приближават до по-предните и не остава достатъчно място. Твоя зъболекар най-добре ще ти каже имаш ли място за мост или имплант.
Цитирай

Ренци,  новърху имплант  няма как да сложиш корона от 130лв Peace. Ако се работи  както трябва - отпечатък с трансфери, аналози, гингивална маска и т.н., само лабораторната цена е 120 лв( това е най-ниската, която съм срещала в Пв).
А ако върху имплант ще се качва корона, все едно се поставя върху изпилен зъб , по-добре изобщо да не сеправи Peace
Цитирай

От това което разбрах и от личният ми опит ми стана ясно че цена над 150 лева е просто обир. Средната цена на металокерамика е около 120-130 лева. Съвсем реална. Под тази цена може до 100 лева.
Цитирай

Пловдив

На мен тези дни ще ми поставят коронка - металокерамична - за 120 лв !
Цитирай

софия

Миналата седмица се сдобих и аз с металокерамична коронка.Цената и беше 120лв.,но преди
това ми сложиха някакъв шифт,на който я закрепиха, той струваше 70лв.Реално ми излезе 190лв. това удоволствие.
Цитирай

Миналата седмица се сдобих и аз с металокерамична коронка.Цената и беше 120лв.,но преди
това ми сложиха някакъв шифт,на който я закрепиха, той струваше 70лв.Реално ми излезе 190лв. това удоволствие.

Значи няма да се притеснявам Smile На мен щифта ми го сложиха при пломбирането. Беше мъртъв зъб, но ме заболя и го чисти после пломба..... Сега си чакам коронката.
Сега мисля да си направя панорамна снимка на всички зъби и ако има някакъв проблем да го оправям,но чух ,че не били добри панорамните newsm78 вие какво мислите?
Цитирай

софия

Цитат
но чух ,че не били добри панорамните newsm78 вие какво мислите?
Моята зъболекарка ми каза същото,обясни ми,че на панорамните снимки не се виждало достатъчно ясно. newsm78
Цитирай
0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.
1-14 от 79 отговора