«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

ƒом

ƒом

13 876 членове ¬ключете се
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора

—офи€

ћнени€: 436
«дравейте,
ћожете ли да ми препоръчате ефикасно сресдто против тези насекоми.
«а UW лампите какво ви е мнението?
“р€бва ми за село и по специално за една барака в ко€то ще се затвар€т хранителни продукти ц€л ден.

÷итирай

ћнени€: 353
купихме си по-миналата седмица такава, до момента е  хванала една единствена дребна мухичка, пише че покрива 40 кв.м. периметър, но аз не съм доволна, имаме си и комари и мухи. Ќашата е като на промоци€та в ћ≈“–ќ дето € има в последната брошура...
÷итирай

ћнени€: 0
мукоцид лак не остав€ жива муха но се омазват рамките на вратите и прозорците и стои грозно и мръсно иначе е много ефикасно
÷итирай

с/у ќколоћръс“ното

ћнени€: 17 816
машинката на –айд с таблети гони вс€какви хръковати гадинки.
÷итирай

Ќа тихо и спокойно м€сто....

ћнени€: 20
јз съм много доволна от –айд "ƒен и нощ".

÷итирай

—офи€

ћнени€: 436
ј нощем включена ли е?

¬ъв въпросното помещение има стотици мухи, €вно са се излюпили там...
»де€ как да се премахнат?
÷итирай

ћнени€: 641

–айд не става нито за комари, нито за хлебарки. »ма и други таблетки на пазара, по-качествени от –айд.
÷итирай

ћнени€: 641
ј нощем включена ли е?

¬ъв въпросното помещение има стотици мухи, €вно са се излюпили там...
»де€ как да се премахнат?

BAYGON-син
÷итирай

—офи€

ћнени€: 333
ўо не си сложиш от мрежите срещу насекоми - от они€, които се Ћ≈ѕя“ на дограмата с ленти валкро  newsm78 . ћрежите струват около 10-12 лв., слагат се лесно и идеално паз€т. »ма и за прозорци, и за врати.
јз съм много доволна   Very Happy
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 307

—амо за затворени помещени€ ли е? “ърс€ нещо, което да ги гони на открито (по-специално мухите), дали има нещо ефикасно?
«а лампите май засега чета само негативни отзиви  Thinking
÷итирай

ћнени€: 7 550
ўо не си сложиш от мрежите срещу насекоми - от они€, които се Ћ≈ѕя“ на дограмата с ленти валкро  newsm78 . ћрежите струват около 10-12 лв., слагат се лесно и идеално паз€т. »ма и за прозорци, и за врати.
јз съм много доволна   Very Happy

мама ћеца, дай, мол€ те, малко повече инфо за ти€ мрежи -  на вс€какви врати и прозорци ли стават или има н€какви изисквани€?  ъде се продават?
÷итирай

—офи€

ћнени€: 333
labrex , леп€щите мрежи се продават в повечето железарийски магазини, в  Ѕиколаж...  »ма на "“еса" и н€какви други - немски. ¬ кутийката освен мрежата има специално тиксо - велкро. ћрежата е в различни размери: 110/130, 130/150...и за врати.  ¬ два цв€та - б€ло и черно /антрацит/. ѕлатът е нещо като тюл, който кроиш по размера на прозореца.
¬елкрото се лепи на вътрешната страна на рамката на прозореца и върху него се постав€ мрежата. ≈лементарно! 
Ќ≈ взимай б€ла.  олкото и да е нелогично - черната все едно € н€ма. «атова и рамковите комарници са с черна мрежа.

јко искаш да имаш достъп навън - леко € вдигаш от велкрото, после лесно се постав€ отново.

Ќад€вам се да издържи н€колко години. ѕък и за тази цена ..................

»зпиши в гугъла "мрежи срещу насекоми "“еса" и там има клипче с начина на постав€не.

“ази мрежа е единствени€т изход да се спасиш от насекомите, ако н€маш друга възможност за истински комарник с рамка.  newsm10
÷итирай

ћнени€: 7 550
labrex , леп€щите мрежи се продават в повечето железарийски магазини, в  Ѕиколаж...........

мама ћеца, благодар€ ти за раз€снени€та! bouquet —хванах за какво става въпрос Very Happy, не б€х чувала за такива мрежи. ” нас са комарници, но на майка за къщата ще ми свършат работа. Ќепременно ще потърс€! Peace
÷итирай

—офи€

ћнени€: 155
» ние сме с Raid в контакта или се мажем с Autan
÷итирай

—офи€

ћнени€: 130
http://www.kak-da.com/%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B1%D0%B0-%D1%81%D1%8 … %D1%82%D0%B5.html
:
"ѕознати са много видове мухи, но най-разпространени са домашните. ¬ гниещи отпадъци, гнили плодове и др. мухите снас€т наведнаж гол€м брой €йца, от които след 5-6 дни се излюпват нови мухи. ¬с€ка муха е носител на милиони микроби, между които има и много болестотворни. ћухите могат да пренас€т причинителите на опасни инфекциозни болести, като дизентери€, коремен тиф, холера и др.
ќт другите видове мухи около жилищата се срещат зелената муха и син€та месна муха. “е също могат да бъдат преносители на различни инфекциозни забол€вани€.
«а да се намали до минимум размножаването на мухите, борбата с т€х тр€бва да се води едновременно в жилището и в двора.
’ранителните продукти тр€бва, да се прибират в хладилника » в добре затворени шкафове. Ќе бива да се остав€т хранителни отпадъци на открито.
“оалетните €ми тр€бва да се покриват с подход€що изр€зани дъски, а тоалетните чинии - с капаци.
ƒобри резултати в борбата срещу мухите се получават и със специалните препарати, продавани в търговската мрежа, a също и с леплива харти€, ко€то може да се приготви във всеки дом.

–ецепта є 284. ќтровна течност за мухи
25г пр€сно мл€ко се смесва със 125г вода и 20г формални. —места се разбърква добре и се разлива в изхвърлени от употреба малки чинийки или пръстени блюда, които се постав€т на места, недостъпни за децата.

–ецепта є 285. Ћеплива лента за мухи
150г колофон и 10г рициново масло се постав€т в жел€зно или порцеланово блюдо, което от сво€ страна се потап€ в тенджера с гореща вода. —ъдът с водата се загр€ва, докато сместа се втечни.  ъм стопената маса се прибав€ половин лъжичка мед и се разбърква. — получената смес с помощта на четка се намазват ленти от плътна харти€.

–ецепта є 286. Ћеплива харти€ за мухи
Ћенти от пергаментова харти€ се намазват с неизсъхващо лепило, което се получава по един от следните начини:
- 55г ситно стрит колофон се смесва с 15г памучно масло, 5г глицерин и 10г машинно масло.
- 60г гъст боров терпентин, 12г ленено масло, 12г минерално масло и 1 лъжичка мед.
- 25г стрит на ситно колофон, 17г рициново масло и 8г глицерин.

–ецепта є 287. —редство против мухи
3г воден разтвор от формалин се смесват с 4г глицерин и 13 см3 вода. ѕолучената смес се налива в плоска чинийка. ћухите не падат в течността, а около не€.
¬ спални помещени€ тази течност не бива да се остав€ през нощта.

–ецепта є 288. ѕротив мухите в обора
а) —тените се намазват 2-3 пъти със смес от варно мл€ко и стипца (на 50-60 л варно мл€ко 1 кг стипца).
б) —тените на обора се напръскват със смес от 50-60л варно мл€ко и 0,5кг крезол (купува се от ветеринарната аптека).
«а борба срещу мухите и хлебарките има не малко готови препарати, каквито са Ђ’лорофосї (под форма на аерозол) в специална опаковка, Ђћухозолї, Ђѕол-мухозолї, ЂЌовотоксї и др."
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора