Средство против комари, мухи и др.

  • 25 961
  • 16
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 9 910
Здравейте,
Можете ли да ми препоръчате ефикасно сресдто против тези насекоми.
За UW лампите какво ви е мнението?
Трябва ми за село и по специално за една барака в която ще се затварят хранителни продукти цял ден.
 

# 1
  • Мнения: 353
купихме си по-миналата седмица такава, до момента е  хванала една единствена дребна мухичка, пише че покрива 40 кв.м. периметър, но аз не съм доволна, имаме си и комари и мухи. Нашата е като на промоцията в МЕТРО дето я има в последната брошура...

# 2
  • Мнения: 0
мукоцид лак не оставя жива муха но се омазват рамките на вратите и прозорците и стои грозно и мръсно иначе е много ефикасно

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
машинката на Райд с таблети гони всякакви хръковати гадинки.

# 4
  • Мнения: 20
Аз съм много доволна от Райд "Ден и нощ".

# 5
  • София
  • Мнения: 9 910
А нощем включена ли е?

Във въпросното помещение има стотици мухи, явно са се излюпили там...
Идея как да се премахнат?

# 6
  • Мнения: 2 480
машинката на Райд с таблети гони всякакви хръковати гадинки.

Райд не става нито за комари, нито за хлебарки. Има и други таблетки на пазара, по-качествени от Райд.

# 7
  • Мнения: 2 480
А нощем включена ли е?

Във въпросното помещение има стотици мухи, явно са се излюпили там...
Идея как да се премахнат?


BAYGON-син

# 8
  • София
  • Мнения: 1 327
Що не си сложиш от мрежите срещу насекоми - от ония, които се ЛЕПЯТ на дограмата с ленти валкро  newsm78 . Мрежите струват около 10-12 лв., слагат се лесно и идеално пазят. Има и за прозорци, и за врати.
Аз съм много доволна   Grinning

# 9
  • София
  • Мнения: 1 535
машинката на Райд с таблети гони всякакви хръковати гадинки.

Само за затворени помещения ли е? Търся нещо, което да ги гони на открито (по-специално мухите), дали има нещо ефикасно?
За лампите май засега чета само негативни отзиви  Thinking

# 10
  • Мнения: 22 867
Що не си сложиш от мрежите срещу насекоми - от ония, които се ЛЕПЯТ на дограмата с ленти валкро  newsm78 . Мрежите струват около 10-12 лв., слагат се лесно и идеално пазят. Има и за прозорци, и за врати.
Аз съм много доволна   Grinning

мама Меца, дай, моля те, малко повече инфо за тия мрежи -  на всякакви врати и прозорци ли стават или има някакви изисквания? Къде се продават?

# 11
  • София
  • Мнения: 1 327
labrex , лепящите мрежи се продават в повечето железарийски магазини, в  Биколаж...  Има на "Теса" и някакви други - немски. В кутийката освен мрежата има специално тиксо - велкро. Мрежата е в различни размери: 110/130, 130/150...и за врати.  В два цвята - бяло и черно /антрацит/. Платът е нещо като тюл, който кроиш по размера на прозореца.
Велкрото се лепи на вътрешната страна на рамката на прозореца и върху него се поставя мрежата. Елементарно! 
НЕ взимай бяла. Колкото и да е нелогично - черната все едно я няма. Затова и рамковите комарници са с черна мрежа.

Ако искаш да имаш достъп навън - леко я вдигаш от велкрото, после лесно се поставя отново.

Надявам се да издържи няколко години. Пък и за тази цена ..................

Изпиши в гугъла "мрежи срещу насекоми "Теса" и там има клипче с начина на поставяне.

Тази мрежа е единственият изход да се спасиш от насекомите, ако нямаш друга възможност за истински комарник с рамка.  newsm10

# 12
  • Мнения: 22 867
labrex , лепящите мрежи се продават в повечето железарийски магазини, в  Биколаж...........

мама Меца, благодаря ти за разясненията!  bouquet Схванах за какво става въпрос Grinning, не бях чувала за такива мрежи. У нас са комарници, но на майка за къщата ще ми свършат работа. Непременно ще потърся! Peace

# 13
  • Мнения: 189
И ние сме с Raid в контакта или се мажем с Autan

# 14
  • София
  • Мнения: 137
http://www.kak-da.com/%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B1%D0%B0-%D1%81%D1%8 … %D1%82%D0%B5.html
:
"Познати са много видове мухи, но най-разпространени са домашните. В гниещи отпадъци, гнили плодове и др. мухите снасят наведнаж голям брой яйца, от които след 5-6 дни се излюпват нови мухи. Всяка муха е носител на милиони микроби, между които има и много болестотворни. Мухите могат да пренасят причинителите на опасни инфекциозни болести, като дизентерия, коремен тиф, холера и др.
От другите видове мухи около жилищата се срещат зелената муха и синята месна муха. Те също могат да бъдат преносители на различни инфекциозни заболявания.
За да се намали до минимум размножаването на мухите, борбата с тях трябва да се води едновременно в жилището и в двора.
Хранителните продукти трябва, да се прибират в хладилника И в добре затворени шкафове. Не бива да се оставят хранителни отпадъци на открито.
Тоалетните ями трябва да се покриват с подходящо изрязани дъски, а тоалетните чинии - с капаци.
Добри резултати в борбата срещу мухите се получават и със специалните препарати, продавани в търговската мрежа, a също и с леплива хартия, която може да се приготви във всеки дом.

Рецепта № 284. Отровна течност за мухи
25г прясно мляко се смесва със 125г вода и 20г формални. Сместа се разбърква добре и се разлива в изхвърлени от употреба малки чинийки или пръстени блюда, които се поставят на места, недостъпни за децата.

Рецепта № 285. Леплива лента за мухи
150г колофон и 10г рициново масло се поставят в желязно или порцеланово блюдо, което от своя страна се потапя в тенджера с гореща вода. Съдът с водата се загрява, докато сместа се втечни. Към стопената маса се прибавя половин лъжичка мед и се разбърква. С получената смес с помощта на четка се намазват ленти от плътна хартия.

Рецепта № 286. Леплива хартия за мухи
Ленти от пергаментова хартия се намазват с неизсъхващо лепило, което се получава по един от следните начини:
- 55г ситно стрит колофон се смесва с 15г памучно масло, 5г глицерин и 10г машинно масло.
- 60г гъст боров терпентин, 12г ленено масло, 12г минерално масло и 1 лъжичка мед.
- 25г стрит на ситно колофон, 17г рициново масло и 8г глицерин.

Рецепта № 287. Средство против мухи
3г воден разтвор от формалин се смесват с 4г глицерин и 13 см3 вода. Получената смес се налива в плоска чинийка. Мухите не падат в течността, а около нея.
В спални помещения тази течност не бива да се оставя през нощта.

Рецепта № 288. Против мухите в обора
а) Стените се намазват 2-3 пъти със смес от варно мляко и стипца (на 50-60 л варно мляко 1 кг стипца).
б) Стените на обора се напръскват със смес от 50-60л варно мляко и 0,5кг крезол (купува се от ветеринарната аптека).
За борба срещу мухите и хлебарките има не малко готови препарати, каквито са «Хлорофос» (под форма на аерозол) в специална опаковка, «Мухозол», «Пол-мухозол», «Новотокс» и др."

# 15
  • Мнения: 15 379
машинката на Райд с таблети гони всякакви хръковати гадинки.

Тц. Никаква работа не върши.
Независимо от таблетата - с фолио, или без.
Миналото лято, в хотелската спалня ни изпоядоха комари и мухи. Никакво впечатление не им правеше, че машинката е включена.

# 16
  • Мнения: 2 480
Ако е с други таблетки, по-добре. Райд-не! Килтокс-също не. Имаше едни MAS и други, чието име забравих. Но по-трудно се намират. Навсякъде е наводнено с Райд. Но най-добре с мрежа!

Общи условия

Активация на акаунт